Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 04:28

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 4 lis 2015, 07:46 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 240
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
SEBOO napisał(a):
Wali dlugimi powyzej linii lusterek i oslepia. Widzę swoje drogowe światła w szybach/znakach itp.
(...)

zauważyłem u siebie podobne objawy, z wyjątkiem tego na skrzyżowaniu, co do oślepiania to wydaje mi się, że system reaguje w miarę sprawnie, nie zwrócił mi uwagi jeszcze nikt na drodze :)
czasem wolę wyłączyć tryb auto ze względu na znaki drogowe, od których mocno odbija się światło :zawrotglowy:
co do kontrolki, to gaśnie po wjechaniu na teren oświetlony przez latarnie

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano Śr, 4 lis 2015, 18:36 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Cytowanie zbyt długiego fragmentu wypowiedzi (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 lis 2015, 08:37 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Na nieoświetlonych drogach działa bezbłędnie.
Tylko wieczorem na ( latarnie uliczne są ) skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną i stojącymi samochodami włącza mi drogowe.

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 lis 2015, 09:06 
Offline
SEBOO napisał(a):
Tylko wieczorem na ( latarnie uliczne są ) skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną i stojącymi samochodami włącza mi drogowe.


Stoją, przeszkadzają to je Madzia pogania :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 lis 2015, 09:41 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
madzia wie kiedy i co :)
filozofia Mazdy :wink:

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 lis 2015, 12:10 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
NO I TAK TO WŁAŚNIE WYGLĄDA <hahaha> <hahaha>

Leci taka biała strzała i pogania innych stojących na czerwonym. :hihi:

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 08:35 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 16.08.2014
Posty: 423
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Mi tez tak pare razy zalaczylo ale wydaje mi.sie ze.powodem jest kamera i to z nia maja problem.
Natomiast mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz. Jadac poza miastem poniewaz wtedy jest to najlepiej widoczne (nie odbijaja sie swiatla z kazdej strony) swiatla nie swieca na wprost a po luku. Oznacza to ze cale pobocze jest swietnie oswietlone a na wprost niestarcza promienia. Nie wiem czy mam je dobrze ustawione po wymianie. Moim zdaniem najmocniejsza wiazka powinna isc na wprost a u mnie skupia sie mniej wiecej na linii pobocza dwukierunkowej drogi jednopasmowej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 09:58 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
SEBOO tak się dzieje jak kamera głupieje. U mnie też zdarzyło się to ze 4 razy. Mega debilnie to Mazda rozwiązała, bo jak kamera głupieje i nie wie co robić to powinna przechodzić na mijania a nie na długie.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 11:11 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
To jest rozwiazanie logiczne, wtedy system przechodzi na tryb manualny jakby automatyki nie było.
Wajcha jest w pozycji dlugie więc chodzą długie. W proponowanym przez Ciebie rozwiazaniu zonk
od kamery uniemozliwialby wlaczenie długich recznie :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 11:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wcale nie logiczne, bo mam ustawione na Auto, jak Auto nie działa to powinno logiczne przechodzić w najbardziej bezpieczny tryb czyli mijania. I bez znaczenia, że wajcha jest do przodu. I nie przechodzi w trym ręczny, bo jak wyłączę długie i chce je włączyć to i tak włącza się auto, czyli też uniemożliwia włączenie długich od razu.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 20:37 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Czyli wychodziło by na to, że moduł do wymiany czy co ?

Zostawić głupiejącą kamerę w mieście ( Nie używam AUTO/AUTO i tak w mieście ) czy wołać o gwarancję i dostać drżące reflektory led ? :hihi:

ps : Dla mnie dźwignia kierunków jest za daleko w tym trybie auto :facepalm:

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lis 2015, 21:14 
Offline
SEBOO no jak nie zgłaszać? Zgłaszać. Do drżenia szybciej się przyzwyczaisz, o ile je zauważysz, niż do oślepiania innych.. :lol:
Nie tylko dla ciebie ta dźwignia jest za daleko.. <slabo>


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lis 2015, 09:00 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Wspominałem o tym w ASO już dwukrotnie przy innej sprawie.
Nie ma błędów w kompie więc i nie ma podstaw do naprawy ..........

Za trzecim razem będę już mniej miły.

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 sty 2016, 10:52 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Mróz i wsiadam po 2 dniach do autka i pojawiło się..
Obrazek
Dopiero nadmuch na przednią szybę po 15 min wyeliminował tę przypadłość. Samo gaszenie silnika nic nie dało. Czyli czujka. Ale ja nie mam automatycznej zmiany świateł. Ciekawe.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2016, 13:36 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 21.12.2015
Posty: 186
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Pekla mi szyba podczas przejazdu z naprzeciwka posypywarki. Zdarza się.
Zgłaszam szkode do ubezpieczyciela i leasingodawcy i jednoczesnie zaczynam umawiać się z ASO Mazdy.
Leasingodawca sprawdza na jakies swojej liscie ASO Mazdy i oświadcza mi ze ASO nie jest na jego liscie autoryzowanych serwisów i wysyla mnie do jakiegoś centrum likwidacji szkód. Ich samochód, ich prawo.
ASO Mazdy oświadcza ze jeśli oni (to centrum ..) cos zje... mam do nich nie przychodzić.
Dzwonie do centrum .. i pytam sie czy dadza rade, oswiwdczaja ze dadza, ze robili to setki razy, umawiam sie raz na ogledziny, drugi raz na wymiane.
No i zjeb.. pomimo ze czesci sa oryginalne dostaje co chwile komunikat o zaparowanej szybie i niedziałaniu systemów HBC, LDWS.
Szyba idealnie czysta, systemy raz dzialaja, za chwile nie.
ASO Mazdy mam pod nosem, 2 km, do centrum likwidacji szkód muszę dojechać 20 km.
Teraz to centrum ok pomogą mi ale mam tam znowu przyjechać, to juz będzie 3 raz (3x2x20 = 120 km) i nie wiem czy sobie z tym poradza.
Teraz najlepsze, centrum likwidacji jest droższe od ASO Mazdy. Mialem wycenę z ASO i teraz widzę jaka szkode wyplacic ubezpieczyciel.
Moim zdaniem centrum dzieli sie forsa z leasingodawca który znalazł sobie dodatkowe zrodlo dochodu ze zlecania tych napraw gdzies za stawki ASO.
Na końcu ja tracę czas, forsę, nerwy.

Gdzieś czytałem ze to jest kwestia jakieś kalibracji, myslicie ze to centrum da rade?
Czy jednak cisnąc leasing zeby jechać z problemem do ASO tylko kto za to teraz zaplaci bo ASO wie ze ktos to spierniczyl.

Pzdr
mHuba


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2016, 15:03 
Offline
mHuba jaki leasingodawca i jego centrum? Szkodę możesz, przynajmniej u mnie, realizować przez leasing i samodzielnie. Polecam też także ubezpieczanie poza leasingiem. U mnie mimo 200 PLN dodatkowej opłaty za taki manewr jestem ok. 400-500 PLN do przodu na polisie w 1 roku (mając wszystko to co chciałem - jak choćby samochód zastępczy na cały czas naprawy i nielimitowany odległością assistance), a w drugim to już idzie różnica powyżej 1000 PLN na niekorzyść leasingu.. :(
Gdzie masz ten leasing i ubezpieczenie AC?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2016, 15:38 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 21.12.2015
Posty: 186
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Ubezpieczenie AC mam w ErgoHestia i jestem z niego bardzo zadowolony jak do tej porty. Zero problemow.
Mam ochrone znizek. Ubezpieczyciel powiedzil zebym robil sobie to gdzie chce.
Ekstra ubezpieczenia na szybe nie kupilem troche o tym zapomnialem, tez mysalem ze mam ochrone znizek ze bedzie ok teraz troche zaluje ze to przegapilem.
Leasing w GetinLeasing to oni odwalili numer, pomimo ze moglem robic w ASO wskazali inny nieautoryzowany punkt.
Jest to moja pierwsza szkoda i pierwsza naprawa samochodu w leasingu i za bardzo nie wnikalem co i jak.
Wychodze z zalozenia ze to ich samochod wiec maja prawo decydowac.

mHuba


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2016, 15:45 
Offline
mHuba no tak nie do końca, bo per saldo w coraz większej części jednak twój i po okresie spłaty pewnie tylko twój, więc to gdzie ktoś coś robi wpływa na jego wartość w przyszłości i na twój czas i nerwy w teraźniejszości. Na dzień dzisiejszy dowiedziałbym się który punkt regulaminu definiuje likwidację szkody po stronie leasingu bez możliwości decydowania przez ciebie jako użytkownika.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 mar 2016, 19:50 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
No i stało się. Wczoraj w nocy pojawiła się ta żółta żaróweczka.
System się zawiesił. Za każdym razem kiedy próbowałem ustawić na auto , otrzymywałem komunikat na prawym wyświetlaczu.

Po około 40 minutach i jednym restarcie samochodu, żaróweczka znikła i system zaczął znowu działać.

Z tego co widziałem to czujniki były mocno zaparowane.
Irytująca sytuacja w środku nocy i przy tak fatalnych warunkach.

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 mar 2016, 00:54 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.01.2014
Posty: 192
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Tez tak mialem 2 razy. U mnie podobnie - szyba byla zaparowana. Zastanawiam sie czy tego nie zglosic przy przegladzie aby sprawdzili czy wszystko jest ok.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 mar 2016, 12:05 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Na kamere jak i cały system świateł jest akcja serwisowa. Kamera po wymianie zachowuje sie lepiej
nie wariuje juz tak z komunikatami o zaparowaniu i tak dalej.

Natomiast światła mimo przeprowadzonej akcji serwisowej (wymiana) nadal sie zawieszaja (bardzo
rzadko juz co prawda, ale sie zdarza). Moje auto stalo na diagnostyce ponad 2 tygodnie i kupa info
diagnostycznego poleciala do fabryki, wiec moze za jakis czas to poprawia.

Podpowiedz dla kolegów - jak sie zawiesi na sztywno - pomaranczowa kontrolka na dole deski - to pomaga
tylko restart auta. Po restarcie trzeba pyknac dzwignia dlugich on/off (od / do siebie) zeby zaskoczylo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 mar 2016, 13:50 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dzięki za info.
To raczej cicha akcja serwisowa. Wcześniej zgłaszałem problemy i nic nie zrobiono w temacie. Teraz podejście trzecie.

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 mar 2016, 17:37 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 09.12.2014
Posty: 59
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Witam,
Wczoraj miałem okazję jechać dłużej w nocy i postanowiłem przetestować automatyczne przełączanie świateł (AHBC?). Z mojego punktu widzenia system działał raczej prawidłowo. Przez większość czasu pobocza były dodatkowo oświetlone. Od czasu do czasu zasięg świateł zwiększał się znacząco czyli włączał się typowy tryb świateł drogowych. Podczas zbliżania się do pojazdu poprzedzającego albo zauważenia pojazdu z przeciwka odpowiednie światła przygasały. Czyli wszystko wyglądało prawidłowo. Niestety kilkakrotnie dostałem "mignięcie" świateł od pojazdów z przeciwka co rozumiem jako informację o oślepianiu.
Teraz moje pytanie, jak to wygląda z waszego doświadczenia, czy AHBC faktycznie oślepia kierowców jadących z przeciwka czy też może jest to jedynie ich "nadgorliwość" gdy widzą z przeciwka światła drogowe nawet jeśli odpowiedni ich obszar jest "wycięty"?
Z drugiej strony miałem wrażenie, że wiele samochodów jadących z przeciwka oślepiało mnie. Nie wiem czy to kwestia źle ustawionych świateł czy jaśniejszych świateł w nowoczesnych samochodach. Co ciekawe zdecydowanie częściej oślepiały światła "żółte" czyli klasyczne halogeny niż ksenony czy led-y.

_________________
Marek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 mar 2016, 18:11 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
blmarek napisał(a):
Co ciekawe zdecydowanie częściej oślepiały światła "żółte" czyli klasyczne halogeny niż ksenony czy led-y.

Niestety bardzo wiele samochodów u nas ma po prostu źle ustawione światła...

Jeśli chodzi o AHBC, to z tego co wiem, światła mogą oślepiać kierowców na jezdni oddzielonej pasem zieleni (gdy zieleń/barierka przysłania światła samochodów) lub w sytuacji, gdy zza wzniesienia wyłania się np. TIR (najpierw kabina, przez co system nie przełącza świateł i chwilowo oślepiamy kierowcę).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 mar 2016, 19:11 
Offline
Moim zdaniem może występować też sytuacja, gdy kierowca nadjeżdżający z daleka widzi, że jedziesz na drogowych pomimo, że jeszcze nie jest oślepiany daje mignięciem sygnał do zmiany świateł. Więc to może być nadgorliwość innych kierowców, ponieważ często zdaża mi się sytuacja, że ktoś mignie światłami a system a(hbc) za sekundę wycina nadjeżdżający samochód i tamten już nie mryga. Sporadycznie mam takie sytucje.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pn, 21 mar 2016, 19:21 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
I tak samo dzieje się na ksenonach. Ludzie są przewrażliwieni na ostrzejsze światła, niezależnie czy oślepiają czy nie. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 21 mar 2016, 20:57 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Jest tez kwestia tego, że ludzie lubią widzieć, ze ktoś zmienia swiatła z drogowych na mijania, a w przypadku wycinania strefy nie ma aż takiego wyraźnego przełączania...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 mar 2016, 21:05 
Offline
Dokładnie <spoko> żona nie używa automatu jak jeździ ( światła zmienia sama) bo uważa, że oślepia jadących z naprzeciwka bo jej mrugają... :roll: a ja używam i nie uważam, że oślepiam :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 kwi 2016, 21:37 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Jestem po wymianie reflektorów w związku z wieszaniem się systemu (A)HBC. Generalnie wszystko ok, nie mam problemów z drżeniem świateł ale wydaje mi się że po wymianie światła mijania świecą zbyt krótko. Czy ktoś z Was kto też miał wymianę reflektorów zauważył coś podobnego? Czy w ogóle ledy mogą być za krótko ustawione?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 kwi 2016, 06:09 
Offline
czupur mogą. Ja tak miałem. Poprawili i teraz jest ok. Generalnie zwróć uwagę czy po przedstawieniu w drogowe podnoszą się strumienie światła czy nie. Nie powinny. Przed wymianą nie podnosiły mi się. Po wymianie podnosiły się zauważalnie. Obecnie podnoszą się minimalnie.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 kwi 2016, 17:17 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Dzięki za odpowiedź. Co do podnoszenia tych snopów światła to właśnie wydaje mi się, że się podnoszą. W takim razie będę domagał się regulacji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.