Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 05:25

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 15 mar 2015, 09:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.01.2015
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
Witam.
Właśnie jestem po wieczornym powrocie do domq i powyższy system mile mnie zaskoczył. Działa i to nawet całkiem inteligentnie. Jedyną "wpadkę" jaka zaliczył to uznanie lamp pozycyjnych masztu antenowego do którego dojeżdżałem jako tylnych świateł samochodu przede mną :-P Łapałem się na tym że uprzedzał mnie tak o pół sekundy. Chciałem wyłączyć długie i w momencie gdy się za to zabierałem system kliknął sam :) Miła zabawka


Ostatnio edytowano Pn, 18 maja 2015, 07:37 przez tombien, łącznie edytowano 2 razy
Poprawiłem tytuł tematu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 mar 2015, 17:43 
Amator
Offline
Od: 11.10.2014
Posty: 79
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Mozesz napisac jak to wlaczyles? w momencie gdy przekrecam pokretlo na galce to caly czas jade na zwyklych swiatlach a drogowe sie nie wlaczaja.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 mar 2015, 18:03 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
BoBi Dźwignię z ustawianiem świateł trzeba pchnąć w pozycję najdalej od siebiem czyli w kierunku przodu auta. Oczywiście najpierw światła ustawiasz na auto.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 mar 2015, 18:22 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wczoraj testowaliśmy system z rkarcz em i z porównania wyszło, że fl ma zdecydowanie bardziej białe światło. Do tego stopnia, że w gj wydaje się, że jest żarowe (a to przecież xenon). Natomiast sam system HBC, w fl, 2 razy sie zawieszał, w ciągu kilkunastu minut jazdy i pozostawał na długich. Na zegarach pojawiał się błąd Hbc. Wtedy gdy działał poprawnie, genialnie doświetlał boki drogi, mimo, że z przeciwka jechało inne auto.

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 mar 2015, 18:35 
Offline
Potwierdzam. Zawieszał się z powodu wykrycia "mgły" przez kamerę (co zauważył Szymek1604, a ja nie).
Naprawiliśmy to użyciem spryskiwaczy.. :lol: Ale trochę lipa jest, nie ma co mówić.
Zgłosiłem to dzisiaj do dealera, bo to samo miałem w ich demówce w poprzedni czwartek.
Następnym "wtajemniczeniem" tej chyba usterki jest zapalenie się kolejnej kontrolki świateł - taka pomarańczowa żarówka u dołu wskaźników.
Próżno szukać jakiegokolwiek komentarza w spisie uwag na stacji MM, nie wspominając o instrukcji obsługi, którą mam od nie tej wersji.. <spoko>
Ale potwierdzam też to, że światła ksenonowe jak dla mnie są słabsze niż bazujące na H7, które miałem do tej pory.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 mar 2015, 20:25 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tu się nie zgodzę, xenon daje bardzo dobre światło, nie mam powodu do narzekania. Natomiast ledy w fl są zdecydowanie jaśniejsze i dają bardziej białe światło, dość mocno bijące po oczach. Pewnie można się do tego przyzwyczaić ale na początku użytkowania auta mogą razić

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 mar 2015, 22:12 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Ledy dają bielsze światło niż ksenon, a co do ksenonów w maździe to są w miarę dobre jak się w miarę ustawi światła śrubowkrętem, ale nie są jakieś super jak się je porówna np. z ksenówkami VAGa. Mam porównanie przynajmniej z 3 modelami i mazdowskie ksenony są dobre, ale nie rewelacyjne. Zazdroszczę tych LEdów w FL. Musi być niezłe wrażenie.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 mar 2015, 22:38 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jest czego zazdrościć, uwierz mi crow . Światła robią zarąbiaste wrażenie

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 mar 2015, 09:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja nie zazdroszczę, bezpieczeństwo jazdy w nocy na ksenonie i ledach jest takie samo (przy normalnej jeździe, był gdzieś taki test), zostaje pytanie jak długo taki led "pożyje" co tam walnie i ile to kosztuje, a te nowe lampy potrafią kosztować fortunę (po to się je miedzy innymi wstawia do auta).

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 mar 2015, 09:40 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tak samo było mówione przy xenonach, a teraz, do każdego modelu auta można je sobie dobrać. Nie piszę o porównaniu, który jest bezpieczniejszy, tylko o subiektywnym wrażeniu. Xenon nie oświetla tak mocno pobocza.

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 mar 2015, 09:56 
Offline
malagb w ledach masz dużo dalej oświetlone pobocze bo masz do tego indywidualną wiązkę światła. A w nowych technologiach wszystko jest drogie. Pamiętam ile kosztowały wymiany żarników w ksenonach na początku. Ale wszystko można zdemonizować.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 17 mar 2015, 14:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
malagb napisał(a):
te nowe lampy potrafią kosztować fortunę

ZibiX o tym pisał, jedyne 12 tys za szt. - jak przestanie działać - wymiana całości. To pierwsza wersja tego oświetlenia - czas pokaże czy od razu im wyszło. Ksenony są już dopracowane i sprawdzone, żarniki spokojnie 5 lat wytrzymują a potem można wymienić. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 mar 2015, 14:58 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.08.2014
Posty: 637
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Żarnik czy samochód? :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 mar 2015, 21:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Nie chcę uprawiać czarnowidztwa ale jestem nieufny tak mnie życie nauczyło. Może się okazać, że led będzie działał długo i bez problemów, myślę że trzeba poczekać rok, dwa, trzy na pierwsze opinie ale swoją drogą królikiem doświadczalnym być nie lubię.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 mar 2015, 03:59 
Amator
Offline
Od: 11.10.2014
Posty: 79
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Albo nie potrafie tego systemu wlaczyc albo wersja UK go nie ma... albo nie wiem co ... sa od niego jakies ustawienia w systemie?
aaa juz chya doczytalem ze HBC jest w safety packu, ktorego nie bralem, a bylem pewny ze sa na standardzie. Orientuje sie ktos czy safty pack mozna sobie dolozyc do samochodu pozniej?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 09:50 
Offline
Mi wczoraj system AHBC padł definitywnie. Objaw to lampka uszkodzenia świateł i zmiana koloru aktywnego systemu AHBC z zielonego na żółty. I w trybie długich świateł mam wszystkie zapalone, bez jakiejkolwiek ingerencji systemu. W zakładce komunikatów o ostrzeżeniach nie ma nic, widać Mazda nie przewidziała takiej usterki.
Kiedyś Szymek1604 zauważył na 2 osobowym nano spociku w Łomiankach, że na chwilę pojawiło się ostrzeżenie o, jakby to politycznie nie zabrzmiało, mgle na HUD.. :lol:
Idąc tym tropem umyliśmy bodajże 2 krotnie szyby i mu przeszło.. :lol: Wróciłem wtedy do domu w porze nocnej bez jakichkolwiek problemów.
Później pojawiło mi się to raz, jedno umycie szyby i po kłopocie.
Wczoraj problem pojawił się 3 krotnie i za 3 razem padł definitywnie.
Nie pomaga mycie szyby, wyłączanie trybu AHBC, wyłączanie samochodu, nic...
Tutaj zamieściłem filmik jak wyglądają wskaźniki przy takiej usterce, słychać mycie szyby i widać jak system podnosi się do pracy normalnej. <slabo>

https://www.youtube.com/watch?v=4y75xb8wDrI

Dzisiaj zgłaszam to do mojego dealera. I podeślę to na FB MMPol.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 10:25 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A próbowałeś wyjść i wejść? :lol:

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 10:46 
Offline
Nie, w lesie byłem, wilki jakieś. Bałem się. :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 10:51 
Świeżak
Offline
Od: 31.01.2015
Posty: 31
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No to jak odbiorę swoją FL będę czekał aż padnie :geek:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 11:08 
Offline
Niestety to chyba taka standardowa przypadłość. Mamy to na każdym naszym autku. Poza tym przed odbiorem swojej dostałem FLkę do testów na wieczór. I też załatwiłem ten system. Widać ten typ tak ma... <slabo> Pewnie chodzi o jakąś czułość kamery, a nawet jeśli nie to powinno być ostrzeżenie - umyj szybę, bo system automatycznych świateł zaraz ci padnie. I to jestem w stanie zrozumieć. Jest kamera, szyba powinna być na niej czysta. Ale.. Idąc takim tokiem rozumowania: to samochód na drogi, czy na wystawy na salonach? Na drogach normalnym jest, że jest kurz, błoto, śnieg, woda. Chyba, że to mycie szyby wyszło przypadkiem, a co innego jest przyczyną. HGW. Zaraz dzwonię do dealera.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 11:30 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Czekajcie, czekajcie, to znaczy, że system przełączania automatycznego przestaje w lesie działać, tak? A poza tym reflektory działają normalnie?

Bo jak tak, to u nas (przed FL) jest dokładnie tak samo. :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 11:34 
Offline
Nie, ten las to taka przenośnia... :oops:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 11:56 
Offline
tombien napisał(a):
Bo jak tak, to u nas (przed FL) jest dokładnie tak samo.

Ale co jest to samo ? :idea: <niewiem>


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 11:59 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
W lesie zapala się komunikat, że system nie działa (trzeba długie na krótkie zmienić ręcznie), bo szyba brudna itp. Mam to na trasie, po której często jeżdżę. Ostatnio tą traską jechałem z ZibiXem jego GJ i jemu też się zaświeciło. :)
Kamień z serca. ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 12:03 
Offline
tombien Ok. Ale kiedy to ustępuje. Samo wyłączenie? Czy wyjazd z lasu? :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 12:05 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wyjazd z lasu pomaga, oczywiście. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 14:48 
Amator
Offline
Od: 26.11.2014
Posty: 67
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Witam

Wczoraj odebrałem swoją M i pojechałem sobie potestować wieczorkiem te super światła. Powiem tak oświetlają genialnie ale automatów jeszcze nie ogarniam. W mojej okolicy jest mnóstwo małych punktów świetlnych, jakieś pojedyncze latarnie, światła w domu gdzieś w oddali więc ciężko mi było zrozumieć jakąś zasadę. Jak rozumiem po ustawieni świateł na auto i odepchnięciu dźwigni automat powinien działać? Po wyjechaniu poza teren zabudowany włączyłem drogowe, zapaliła się niebieska kontrolka i powoli rozświetliło się przede mną :) za chwilę na długiej prostej z mnóstwem światełek w tle z przeciwka jechał jakiś samochód i mrugnął mi że go oślepiam :|. Wyłączyłem długie i jak się minęliśmy znowu włączyłem, znowu się ładnie po woli rozświetliło i jak ponownie się pojawiło auto z przeciwka to długie się wyłączyły i zgasła niebieska kontrolka, jak się minęliśmy to się zapaliła i długie powoli się włączyły. Nie zauważyłem jednak jakiegoś wyjątkowego wyłączania poszczególnych wiązek czy czegoś takiego. Czy to tak powinno działać? Wczoraj byłem trochę w szoku po odbiorze auta ale muszę to na spokojnie ogarnąć.

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 14:56 
Offline
Generalnie możesz mieć do chwili minięcia niebieski wskaźnik włączonych długich świateł. A to oznacza, że są długie na oba pobocza, a nie na środek, gdzie właśnie jedzie samochód. Jak już prawie się mijasz to system gasi lewe pobocze, ale dalej oświetla prawe i masz niebieski wskaźnik. U mnie jak działa, tak przez 80% czasu użytkowania w nocy <hahaha> , to nie oczywiście w terenie zabudowanym jadę na krótkich, ale jak wyjeżdżam z niego i mam jakiś pojedynczy domek to dalej ładnie śmiga.

Co do usterki systemu:
Napisałem na FB do MMPol z linkiem do YT. Dzwoniłem też do dealera, jadę 7.04 na zmianę oleju po 3 kkm to wtedy coś wyjaśnię. Na razie nie mam czasu nigdzie jeździć. Film mają, więc mogą MMPol odpytywać. Bo czy pojadę do nich, czy nie, to i tak tylko to nagranie jest dowodem na zaistnienie problemu. Prośba, żeby każdy kto coś takiego ma nagrywał to i wrzucał na YT z info do MMPol. Jak okaże się to problemem globalnym to w jedności i grupie siła. <spoko>


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 15:04 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Może nie będzie tak źle z tymi światłami.... miało być przecież tak dobrze i bezproblemowo jak w Maździe... może to kwestia jakiegoś czujnika czy modułu, przecież musieli te światła jakoś i gdzieś testować... zresztą jak wszystko :/

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 mar 2015, 15:25 
Offline
crow jestem realistą i nie jestem zafiksowany Mazda, Mazda, Mazda... :lol:
To tylko technika stworzona przez ludzi. I normalnym jest, że się coś nie udaje czasami.
Szczególnie, że te systemy są zdecydowanie bardziej skomplikowane niż ABS 20 lat temu... :wink:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.