Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:25

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 13 sty 2015, 16:02 
Stały bywalec
Offline
Od: 09.09.2014
Posty: 909
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Czym jest czujnik do systemu RVM? Czy to ten sam element, który odpowiada za monitorowanie pola w trakcie cofania?

Powiem w czym rzecz. Jakiś czas temu miałem małą obcierkę tylnego zderzaka i pech chciał, że trafiłem idealnie w czujnik cofania. On od razu zaczął piszczeć ale RVM działało. Do czasu. Po około tygodniu raz RVM działał raz nie. Teraz całkiem przestał działać. I nie wiem czy to w konsekwencji czy zupełnie przypadkiem.

_________________
http://www.3dosetki.pl - motoryzacja z nieobiektywnej i ekscytującej strony


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 13 sty 2015, 16:18 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Czujniki RVM znajdują się pod tylnym zderzakiem w ilości 2 szt. (lewy, prawy) - są odrębne od czujników cofania. Może jednen z nich został uszkodzony przy obcierce?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sty 2015, 16:23 
Offline
Czujniki cofania zamontowane w zderzakach to nie to samo co system czujników RVM montowanych w tylnych zderzakach.
A przy okazji ciekawostka:
http://autokult.pl/12291,dzialanie-syst ... dzie-wideo
"Z ciekawostek, omawiając system RVM, należy również wspomnieć o pewnych różnicach w działaniu tego systemu w zależności od wersji, jaka była montowana w samochodach. Użytkownicy Mazdy słusznie zauważyli, że w niektórych modelach układ monitorowania tyłu pojazdu zaczyna działać już przy niższych prędkościach niż 60 km/h.Według niektórych kierowców aktywowany jest on już w okolicach ok. 30 km/h. Według mechaników z serwisu Mazdy, nie ma możliwości ingerencji w system, aby samodzielnie zmienić wartość prędkości, przy której układ miałby zacząć działać. Diagnostyka serwisowa jest w stanie jedynie wykazać, czy RVM działa, czy nie.
Jak się okazało, w modelach poliftowych montowane są moduły RVM od dwóch różnych dostawców. Pierwszy z modułów, częściej spotykany, produkowany jest w Japonii, natomiast drugi z nich jest najprawdopodobniej z Malezji (nie znalazłem 100% potwierdzenia co do kraju produkcji). Japoński moduł RVM aktywowany jest przy standardowych 60 km/h. Drugi z modułów włączany jest przy niższych prędkościach i jak wynika z relacji mechaników jest bardziej awaryjny ze względu na większą podatność na wilgoć. W jednym z serwisów odnotowano kilkanaście przypadków, gdzie w ramach gwarancji były wymieniane zawilgocone moduły, które znajdowały się w samochodach nie garażowanych na co dzień.
Wyżej przytoczone dotyczy wprawdzie wersji GH - tak to rozumiem - ale może i w naszych M6 są montowane różne rodzaje czujników ? :idea:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sty 2015, 20:31 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
U mnie działa przy jakichś 65 km/godz. :D

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 sty 2015, 08:25 
Stały bywalec
Offline
Od: 09.09.2014
Posty: 909
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
I bardziej mi pasuje do układanki to co pisze Matarez. Tuż po obcierce i tydzień później, układ jeszcze działał. Tak sobie myślę, że przy kolizji ze słupkiem może obudowa się rozszczelniła i układ zaczął wariować, w końcu całkiem padł.

_________________
http://www.3dosetki.pl - motoryzacja z nieobiektywnej i ekscytującej strony


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 sty 2015, 15:58 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
U mnie chyba działa poniżej 60km/h. Muszę jeszcze na to zwrócić uwagę ale w mieście często mi działa.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 sty 2015, 17:09 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.08.2013
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
U mnie też działa około 40 km/h ,a mam auto z 2013 r,czyli nie ma znaczenia 2013 czy2014 rok produkcji.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 14 sty 2015, 17:34 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
U mnie też przy ok 40 km/h. Uważam, że to jeden z najlepszych z systemów w tym samochodzie. Odkąd mam zmieniony soft wszystko działa idealnie, jeszcze mi nie zasygnalizował samochodu, którego nie ma bądź któregoś nie zauważył. :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 sty 2015, 18:38 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Sorry, bredzę, bo przy 65 km/godz.to załącza się monitoring pasa ruchu a RVM u mnie działa ładnie i dobrze i dużo wcześniej. Czy przy 40 km/godz? Napewno. :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 sty 2015, 08:43 
Adept
Offline
Od: 13.06.2014
Posty: 122
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubuski
Właśnie zdziwiło mnie to 65km/h, bo to w dużym stopniu wykluczałoby jego działanie w ruchu miejskim. Nawet zerknąłem w instrukcji czy nie ma przypadkiem ustawienia czułości RVM ale jest tylko ustawienie głośności. U mnie również działa przynajmniej od 40km/h jak nie wcześniej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 sty 2015, 12:01 
Stały bywalec
Offline
Od: 09.09.2014
Posty: 909
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
tombien, ile u Ciebie trwała kalibracja czujników RVM? W Bemo powiedzieli mi, że trwa to kilka godzin!! I auto muszę zostawić na noc. Czy prawdą jest, że przy demontażu czujników, po ich ponownym montażu konieczna jest taka operacja? Zastanawiam się, czy wypięcie czujników z modułu, by je fizycznie zamontować w nowym zderzaku, rzeczywiście wymaga kalibracji?

_________________
http://www.3dosetki.pl - motoryzacja z nieobiektywnej i ekscytującej strony


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 20 sty 2015, 12:12 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Jeżeli chodzi o proces to opisywałem go wcześniej w tym wątku. Sama operacja zajmuje ok 45 minut, wszytko robi się komputerem wpiętym do samochodu. Ale u Ciebie jest wymiana czujników, więc trzeba doliczyć czas na zdjęcie zderzaka, wymianę czujników (zawsze 2 szt. się wymienia) założenie zderzaka i kalibracja.

Z tym zostawieniem samochodu, pewnie chodzi o potrzebne miejsce na hali, aby rozłożyć sprzęt. "Martwa" strefa trochę zajmuje (na kilkanaście materów za samochodem musi być pusto). Wystarczy, gdy ktoś przejdzie w obrębie działania czujnika podczas kalibracji i cały proces trzeba powtarzać dla 2 czujników. Więc wydaje mi się, że tu jest ta przyczyna. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 sty 2015, 10:21 
Amator
Offline
Od: 20.10.2013
Posty: 89
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Mała dygresja, w Bemo na wymianę bluetootha chcieli żebym auto na cały dzień zostawił, nie jest więc to najlepsza referencja w temacie ile to trwa. Dopiero po wyrażenia oburzenia czas został skrócony do pół godziny :))

U mnie też RVM od około 30 km/h


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 mar 2017, 10:40 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 27.01.2016
Posty: 78
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
W którym dokładnie miejscu są montowane czujniki i czy one mają też coś wspólnego z scbs? Od jakiegoś czasu zauważyłem że w ogóle mi nie działa ostrzeganie o aucie w martwym polu i też przy wrzuceniu wstecznego mam komunikat o nie działającym systemie hamowania awaryjnego.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 11:26 
Offline
W mojej GJ z 2012r. czujniki martwego pola RVM są montowane pod tylnymi nadkolami. Myślę, że nic się do tej pory nie zmieniło. Z tym, że ja nie mam tej przydatnej jak dla mnie (mam to w Civiku) funkcji w postaci monitoringu martwego pola podczas cofania. Czy to ma coś wspólnego z SCBS tego nie wiem - musisz czekać aż napisze ktoś mający M6 po FL :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 11:43 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
RVM jest dokładnie za zderzakiem z tyłu. W wątku o zabezpieczeniu antykorozyjnym było ostatnio zdjęcie zdjętego zderzaka z widocznym czujnikiem RVM.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 11:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 28.09.2013
Posty: 1230
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
tombien - masz rację było widać na foto :)

_________________
Audi A5 1,8TFSI ,244 PS , 396 Nm :twisted:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 13:34 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 27.01.2016
Posty: 78
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ok dzieki. Juz szukam


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 13:40 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Tu są: na drugiej fotce:
viewtopic.php?p=250720#p250720


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 mar 2017, 14:20 
Offline
No faktycznie
Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 paź 2018, 17:32 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.05.2014
Posty: 158
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Ten system jest bardzo fajny, ale dziś bez przczyny zaczęła mi migać lampka na pomarańczowo. System przestał działać. Dojechałem do celu, wyłączylem silnik, włączyłem ponownie i spokój. Nie testowałem już tylko czy działa. Może ktoś z Was już to przerabiał?

-- Dodano: 25 października 2018, o 18:32 --

Przyczyna jest już znana, otóż system przestaje działać po włączeniu ogrzewania tylnej szyby. Przerabiał ktoś z was coś takiego?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 gru 2018, 11:10 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja tego nie zaobserwowałem, i chyba nie widzę związku ;)

W mojej natomiast, już kilka razy zauważyłem że tylne czujniki lewa i prawa strona, ostrzegają mnie o czymś czego nie ma. Ewentualnie ostrzega mnie o jakimś krawężniku krzaku czy jakiś inny przedmiot który jest w zasięgu?.... Nie wiem jak to nawet interpretować, jadę wolno, skręcam a tu pi pi a na wyświetlaczu i w lusterkach ostrzeżenie...


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 2 gru 2018, 11:31 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
2 grudnia 2018, o 11:10 Millerek napisał(a):
ostrzegają mnie o czymś czego nie ma

Miałem tak z jednym z czujników, zapalał się sam w tym samym miejscu w lesie. Nic mnie do mnie nie dojeżdżało a ten sygnalizował. Skończyło się na zmianie oprogramowania systemu i jego ponownej kalibracji. Od tego momentu działa cały czas jak trzeba, nie wyłączam RVM.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 gru 2018, 11:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ok, w takim bądź razie jakiś plan jest.
Przy najbliższej okazji zgłoszę się do serwisu, dzięki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 gru 2018, 21:59 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Też czasami ostrzega mnie przy skręcaniu o czymś czego nie ma. Też przeważnie w jednym miejscu. Ale to przecież jest radar, tak samo jak radary policji jest narażony na różne odbicia fal. Może być tak że przy pewnej prędkości, coś się gdzieś nakłada, odbija i sygnalizuje...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 mar 2019, 16:41 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.12.2016
Posty: 47
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Wczoraj zauważyłem dziwną sytuację, podczas jazdy system działał prawidłowo do momentu kiedy włączyłem lewy kierunkowskaz lampka w lewym lusterku zaczęła migać zgodnie z kierunkowskazem, brak jakichkolwiek przeszkód na drodze a lampka miga, na wyświetlaczu brak komunikatu o przeszkodach. Dziś rano sytuacja powtórzyła się jeszcze ze dwa razy i wszystko wróciło do normy. Aż strach co będzie za parę lat


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 cze 2019, 20:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.06.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
witam.po wymianie peknietej szybki w lewym lusterku ciagle mruga asystent martwego pola.
prawdopodobnie potrzebny jest jaki reset.
nie mam pojecia jak go wykonac.
prosze o pomoc


Ostatnio edytowano So, 15 cze 2019, 20:39 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 17:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 20.06.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Czy ktos Instalowal dodawal Blind Spot I dictator?

Ja w moje wersji nieposiadam, a czy jest mozliwosc dodania ?


Ostatnio edytowano Pn, 24 cze 2019, 17:42 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 cze 2019, 15:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.04.2019
Posty: 8
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Panowie ile kosztuje taka kalibracja? W dniu dzisiejszym jechałem autkiem i ku mojemu zdziwienie kolor ikony RVM z zielonego zmienił się na pomarańczowy. Po podjechaniu do serwisu, wysoczył błąd czujnika związanego z brakiem kalibracji. Czy powyższe może być związane ze zmianą zderzaka w wyniku przycierki na parkingu? Czy takie metalowe zabezpieczenie czujnika, jego kąt zgięcia ma znaczenie ? Bo wydaje mi się ze ten metalowy pałąg mógł zmienić lekko kąt. Jeśli system działał normalnie przez 2miesiące po wymianie zderzaka, to raczej chyba nie uszkodzenie samego radaru? Czy sama kalibracja może pomóc?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 sty 2020, 05:35 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 02.09.2018
Posty: 17
Rok produkcji: 2021
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Mam podobny problem z moim BSM, z dnia na dzień przestał działać ;(( elektryk stwierdził, że nie widzi przyczyny :sad: w komputerze wszystko wskazuje, że system jest sprawny.
Może, ktoś z kolegów miał podobny problem? papa


Ostatnio edytowano Śr, 8 sty 2020, 05:35 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.