Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 16:56

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 12 cze 2023, 05:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 02.06.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witam wszystkich.
Nigdy nie korzystałem przy poprzednich swoich pojazdach z forów internetowych, bo wszelkie problemy udawało się zlokalizować ale chyba przyszedł czas to zmienić...
Jeżdżę od kilku miesięcy Madzią 6 2013 2.5 AT. Do tej pory byłem nią zachwycony. I się zaczęło...
Cztery dni temu podczas cofania nie trafiłem w podjazd i podjechałem w dość wysoki krawężnik. Następnego dnia podczas jazdy pojawiły się "SBS INSPECTION REQUIRED" na zmianę z "SCBS INSPECTION REQUIRED". Do tego doszedł problem z wrzuceniem biegu z P na jakikolwiek inny (obchodzę go aktualnie poprzez "ręczną" zmianę biegów pod zaślepką przy dźwigni). Nomen omen zrobiłem tego dnia kilkaset km - część trasy przejechałem bez palących się kontrolek a i po postoju problem ze zmianą biegów nie wstępował. Następnego dnia doszedł problem z uruchomieniem silnika - samochód ewidentnie nie widział, że wciskam pedał hamulca. Po próbach, czarach i modlitwach idzie jakimś trafem jednakże odpalić. Wymieniony został w ASO czujnik stopu (nawet dwukrotnie, bo podejrzewano wadliwy egzemplarz). Kolejnego dnia posypało się wszystko, tj. kierunkowskazy, światła długie, dmuchawa, światła stopu, świecące się stale postojówki niezależnie od ustawień. W międzyczasie - bazując na diagnostyce - aktualizowano mi ABS. Nie dało to nic. Opinie elektroników / elektryków można streścić w taki sposób: "nie chce mi się za to zabierać, bo to szukanie igły w stogu siana ale jak nikt Panu nie pomoże to zapraszam za miesiąc aaale z góry uprzedzam, że płacimy za roboczogodzinę a nie za wykonane zlecenie".
Nie chce mi się wierzyć, że w przeciągu 3 dni siadło tyle różnych modułów / przekaźników / przewodów. Przyczyny upatruję w "zderzeniu się" z krawężnikiem. Czy ktoś z Panów miałby jakieś wskazówki... pomysły? Samochód aktualnie stoi u (kolejnego już) elektryka.
Z góry serdecznie dziękuję za jakikolwiek wkład w znalezienie problemu.

Pozdrawiam

-- Dodano: 12 czerwca 2023, o 05:58 --

AKTUALIZACJA:
Jak się okazało, cały problem tkwił w dość specyficznie zamontowanym zabezpieczeniu antykradzieżowym (a'la keyless protector) i pomogła... zmiana w nim baterii Cr2032 o wartości kilku PLN.

<disco>


Ostatnio edytowano Pn, 5 cze 2023, 09:02 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiono nazwę tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 12 cze 2023, 11:39 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Dobrze, że udało się rozwiązać temat. To pokazuje, że niestety nie każdy potrafi dobrze założyć zabezpieczenie auta, jednak do tego potrzeba trochę wiedzy.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.