Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 13:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 3 lut 2023, 14:43 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.10.2017
Posty: 23
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: dolnośląski
Cześć. Zwracam się do Was o pomoc z pewną przypadłością. Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.

Mazda 6 GL rok 2019. W październiku bodajże skończyła mi się gwarancja, a tu ostatnio bardzo niemiła niespodzianka. Ale od początku.

Ogólnie auto jest stosunkowo mało używane, większość czasu przebywa w garażu, jednak od tygodnia parkuje pod blokiem. Przebieg na ten moment to raptem 26kkm. Od kilku dni zaczęła świrować elektronika (zbiegło się to z obfitym deszczem i mocnym wiatrem). Samochód wzięty od salonu z przebiegiem 3kkm. Po drodze żadnych napraw czy uszkodzeń. Opiszę to może w ten sposób:

1 dzień - wsiadam rano do auta, nie działa nagłośnienie. Ani radio ani bluetooth, nic. Po chwili złapało ale przerywało i było słychać mocno szumy w głośnikach - wyciszenie nic nie pomogło, nawet podczas resetowania mzd-connect te szumy normalnie się z głośników wydobywały a sam reset w niczym nie pomógł.

2 dzień - podobna sytuacja. Wsiadam do auta, włączam wsteczny i tutaj tragedia - ekran cały skacze, z różnymi kolorowymi paskami. Sam system działa ok (poza audio które dalej nie funkcjonuje poprawnie) problem z obrazem jest jedynie podczas wyświetlania kamer (nieważne która kamera).

3 dzień - poprzednie problemy nie ustąpiły, nasilił się problem z audio. Szumy i trzaski jakby ktoś próbował złączem jack sobie natrafić na maks głośności. Parę godzin później audio już nie działa wcale. Po prostu nie słychać kompletnie nic. Tego samego dnia doszedł problem z keyless. Da się otworzyć przyciskiem na klamce (ale bez piknięcia), zamknąć sie już nie da - wielokrotny sygnał dźwiękowy i błąd na desce. Dodatkowo nie da się otworzyć bagażnika bez otwarcia wcześniej samochodu.

4 dzień (dzisiejszy) - masakra, auto nie reaguje ani na keyless ani na przyciski pilota. Musiałem ręcznie otworzyć wkładając kluczyk do zamka. Włącza się alarm i wówczas pilot już reaguje - da się zamknąć i otworzyć. Ale po dłuższej chwili znów trzeba z kluczyka i powtórka. Dodatkowo zaczęła migać kontrolka ciśnienia w oponach - ciśnienie na każdym kole jest ok.

Dodam jeszcze że na święta miałem też jakże ciekawy epizod - po postoju półtora dnia u rodziców na górce przed domem akumulator całkiem padł. 0 prądu. Podładowany i uruchomione auto - milion błędów które trzeba było skasować komputerem. Nawet wspomaganie na początku nie działało. Później wszystko wróciło do normy i aż do teraz nie było problemów. Wcześniej bez problemów nawet jak auto stało 2 tygodnie nie ruszane, a tu był po trasie 800km.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź, czego szukać, na co zwrócić uwagę. W sobotę podepnę się pod forscan i zobaczę co wypluje. No ale muszę przyznać że pocieszony nie jestem.

Podaje linki do filmików prezentujących powyższe:
https://youtube.com/shorts/xMRgSu3fsqU?feature=share
https://youtube.com/shorts/N4lyKZ5qP0Q?feature=share
https://youtube.com/shorts/cQ_SzCry8N4?feature=share

_________________
Byle do przodu :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 lut 2023, 13:58 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Sprawdź błędy chociaż zapewne będzie sporo
Słaby aku. po tym rozładowaniu do zera podmień/wymień
Sprawdź bezpieczniki po lewej przy nogach kierowcy
Stację odepnij z opisu jak by wodą była zalana nie tyle sama stacja co amplituner tam masz oddzielne wtyczki
od stacji do niego idą


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 lut 2023, 18:29 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.10.2017
Posty: 23
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: dolnośląski
Hej. Dzięki za zainteresowanie.

Napiszę może jak sytuacja na ten moment. Wczoraj późnym popołudniem już całkiem przestał pilot działać, nie mogłem już nawet alarmu wyłączyć po otwarciu z kluczyka. Ogólnie to tak jakby co godzinę ktoś wyłączał kolejne funkcje. Wieczorem wracałem do domu 400km. Po powrocie już kamera o wiele lepiej działała (przestał skakać obraz ale nadal były paski) i zaczął działać pilot (otwiera i zamyka). Postała noc w garażu i dzisiaj rano już wszystko wróciło do normy - działa jakby nigdy nie było problemu, poza audio, które nie działa w ogóle.

Także woda na którymś układzie bardzo możliwa, a nawet możliwe że coś mi się udało zlokalizować. W schowku, tak jakby pod dolnym rogiem szyby przedniej jest zaciek. O tym nie wspominałem bo jakoś nie pomyślałem, ale szyba przednia była wymieniana w serwisie, jednak było to ponad rok temu. Przy stacji multimedialnej i okolicach nie widać nigdzie wody.

Wzmacniacz bose jak sądzę znajduje się pod fotelem pasażera. Nic tam nie widać żeby się działo. W schowku natomiast zastanawiam się, co to za moduł, który jest pod tym zaciekiem.

Bezpieczniki sprawdziłem i wszystko jest ok.

Co do forscana to oczywiście wypluł kilka błędów, po skasowaniu już nie powróciły.

_________________
Byle do przodu :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 lut 2023, 10:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.02.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: TS
Region: śląski
Witam wszystki mam problem z moją mazdą 2.2 150km 2016 automat jeździ normalnie brak jakichkolwiek problemów i nagle podczas jazdy wyskakują błędy usterka układu sterowania silnikiem usterka układu ABS usterka układu DSC usterka systemu i-stop usterka systemu TPMS usterka systemu ster. Akumulatorem usterka układu wyboru ham. Usterka układu SCBS usterka układu Pojazdu usterka układu hamulca postojowego
Niekiedy jest że przejadę się 1km I wyskakują a niekiedy przejadę 30km i dopiero wyskakują a gdy go zgaszę samochód i odpalę wszystkie błędy znikają.
Gdzieś jest jakieś zwarcie ? Co o tym sądzicie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 lut 2023, 22:01 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Moduł radiowy wygląda jak w linku na zdjęciu nie wiem co tam masz koło tego schowka (ale zapewne to ten moduł )
sam wyświetlacz nie jest radiem tylko nim steruje
Może w ASO źle wymienili szybę i przecieka

https://photos.app.goo.gl/7npKXdn4D8Tt2TQu7


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lut 2023, 12:29 
Świeżak
Offline
Od: 20.04.2022
Posty: 21
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Sprawdzałeś akumulator? Trochę za wcześnie na niego, ale może ktoś zdążył go podmienić przed sprzedażą. Sprawdziłbym jeszcze drożność odpływu wody na podszybiu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lut 2023, 23:45 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 22.10.2017
Posty: 23
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: dolnośląski
Generalnie sprawa się trochę rozwinęła. Jak pisałem wyżej, w schowku znalazłem zaciek, taki już rdzawy niestety, i ciekło dokładnie na ten moduł, o którym pisze kolega wyżej. Trochę rozebrałem, trochę wyjąłem i po nazwie modelu faktycznie okazuje się, że jest to moduł radiowy więc mogę śmiało potwierdzić. Rozebrałem moduł, w środku już niestety zebrało się tylko korozji, że spowodowało to zwarcie, a w efekcie prawdopodobnie spalenie wzmacniacza bose, w międzyczasie także problem z działaniem połowy elektroniki auta.

Akumulator jest jeszcze OE, ale to jak widać chyba problemem tu nie było. Podszybie czyste więc i raczej drożne, woda ładnie zlewa się pod auto. Obstawiam, że niestety podczas wymiany szyby jednak dali D. i raczej uszczelnienie nie wyszło tak jak miało. Na ten moment sprawę zgłosiłem jako reklamację z ac i czekam na rozwinięcie, chociaż obstawiam, że nie mam się czego spodziewać :)

Jako ciekawostka jeszcze napiszę jeszcze, że cena w/w elementów w Mazdzie (Moduł radia i wzmacniacz) to 4500-4700 za jeden i tyle samo za drugi :wink:

https://photos.app.goo.gl/fTUF6GUEpAiabvad9

_________________
Byle do przodu :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.