Teraz jest Pt, 26 kwi 2024, 09:00

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 25 sty 2020, 14:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.01.2020
Posty: 7
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam, w mojej 6 (2016) pojawił się komunikat "Błędne działanie Adaptive LED Headlights (ALH)" oraz zapaliły się dwie kontrolki. Po sprawdzeniu w autoryzowanym serwisie werdykt: "system wykazuje błąd, nie można zdiagnozować, który element nie działa właściwie, procedura naprawy polega na wymianie dwóch lamp przednich i modułu sterującego, koszt - ponad 13 000 zł."
Czy ktoś spotkał się z takim problemem i może podpowiedzieć jakie są możliwości zdiagnozowania przyczyny i naprawy inne niż wymiana wszystkiego na nowe, jak proponuje serwis?
Z góry dziękuję.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 25 sty 2020, 16:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
GRem, a cóż to za ASO takie standardy świadczy?

Może coś z radarami? Nie miałeś nawet leciutkiego kontaktu z kimś przodem? Szyba czołowa nie ma uszkodzeń w miejscu z radarami?

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 sty 2020, 19:55 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.01.2019
Posty: 49
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
moim zdaniem błąd raczej nie będzie w lampach, prędzej uszkodzone są czujniki odpowiedzialne za działanie układu, moduł też raczej nie, proszę pisać jak idą prace z usunięciem awari


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 sty 2020, 19:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.01.2020
Posty: 7
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Awaria byla diagnozowana w Mazda Odyssey Warszawa. Powiedziano mi, że sprawdzono też przewody i dokonano kalibracji radaru, ale błąd cały czas występuje. Myślę, że spróbuję jeszcze raz podjechać do jakiegoś innego serwisu i ponownie zdiagnozować awarię.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 sty 2020, 21:28 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1526
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Miałem taką awarię na gwarancji, w ASO naprawili czyszcząc podobno jakiś czujnik, ale zrozumiałem że w lampie, bo raczej nie kamerę (inne systemy oparte na kamerze działały). Jakaś prosta rzecz, bo krótko trwała.
Aha, no i z radarem raczej niewiele ma to wspólnego, bo światłami steruje kamera.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 lut 2020, 16:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.01.2020
Posty: 7
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dziękuję za informację. A w którym serwisie czyścili ten czujnik w lampie ?
Ja także miałem podobną sytuację jeszcze na gwarancji i wtedy naprawa także trwała krótko. Niestety po gwarancji diagnoza jest już inna.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 lut 2020, 18:56 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.05.2019
Posty: 44
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
25 stycznia 2020, o 14:38 GRem napisał(a):
Witam, w mojej 6 (2016) pojawił się komunikat "Błędne działanie Adaptive LED Headlights (ALH)" oraz zapaliły się dwie kontrolki. Po sprawdzeniu w autoryzowanym serwisie werdykt: "system wykazuje błąd, nie można zdiagnozować, który element nie działa właściwie, procedura naprawy polega na wymianie dwóch lamp przednich i modułu sterującego, koszt - ponad 13 000 zł."

to jak u Barei
To może niech wymieniają po jednym elemencie a nie trzy od razu, jak zrozumiałem, jest szansa, że po wymianie pierwszej lampy wróci wszystko do normy.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 2 lut 2020, 19:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
GRem, Odyssey Warszawa średnio. Nivette na pewno nie. Ja polecam ASO Gołembiewscy. Rzuć gdzieś między słowami, że na forum polecili Ci to ASO. Powinni podejść do Ciebie poważnie, bez próby naciągania.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 lut 2020, 13:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.08.2019
Posty: 41
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Sprawdź jaki to błąd Forscan. U mnie taki błąd pojawiał się przy uszkodzonym silniku lampy. Wymiana pomogła.
Czy świeci się kontrolka "żarówka"?
Czy lampy się "poziomują" po odpaleniu?
Czy błąd wyskakuje w momencie przełączanie na długie, a znika po ich wyłączeniu?

Trochę walczyłem z podobnym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 lut 2020, 10:09 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.01.2020
Posty: 7
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie.
Kontrolki zapaliły się w czasie jazdy ze światłami drogowymi (po około pół godziny jazdy). Zaświeciła się kontolka "żarówka" oraz świateł "z literą A".
Ostatnio podjechałem do warsztatu zajmującego się samochodami Mazda w Piasecznie, żeby podpiąć samochów pod komputer. Nie zajmują się elektroniką, ale mogłem przynajmniej zobaczyć co pokaże komputer. Według Pana z warsztatu, błąd występuje przy lewej lampie i być może jeszcze w innym miejscu, ale to należałoby dokładniej zbadać.
Poniżej opis:
U0483:68-0A-FSC
Nieprawidłowe dane odebrane z modułu sterującego oświetleniem - przód
Rodzaj usterki - 68
Informacja o zdarzeniu
Status - 0A (Kody DTC zarejestrowane obecnie)
Obecnie występuje usterka
Protokół diagnostyczny - 1422

Następnie podjechałem do sąsiedniego warsztatu który zajmuję się elektroniką, ale niestety nic nie mogłem zrobić, ponieważ po sprawdzeniu samochodu na komputerze w poprzednim warsztacie przestały się palić kontrolki. W związku z tym powiedziano mi, że powinienem trochę pojeździć i wrócić jak znowu wystąpi błąd.
Reasumując, zamierzam pojeździć trochę samochodem i obserwować zachowanie się świateł, a po ponownym zapaleniu się kontrolek podjadę do serwisu (tym razem innego) i zobaczę co zostanie stwierdzone.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 lut 2020, 20:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.08.2019
Posty: 41
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Znajdź kogoś z Forscanem i podepnij zamiast płacić za taką diagnozę. W warsztacie powinni stwierdzić co konkretnie jest nie tak z lewą lampa - czy silnik soczewki czy dostała porostu bledny komunikat z kamery na szybie. To drugie może występować gdy szyba była wymieniona i coś poszło nie tak. Ewentualnie trzeba wykalibrowac kamerę ale to rób tylko w ASO Mazdy, jest taniej niż gdzie indziej.
Czy gdy zapala się "zarowka" to na małym liczniku wyświetla się jakiś napis na czerwono?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 lut 2020, 20:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.01.2020
Posty: 7
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ogo2103 dzięki za informację.
Szyba nie była wymieniana i samochód nie miał żadnej przygody (jeżdżę sam, a samochód kupiłem jako nowy). W czasie sprawdzenia w Mazda Odyssey kalibrowano też kamerę (tak mi przynajmniej powiedziano). Gdy pojawił się błąd to zapaliły się dwie kontrolki, nie zauważyłem żadnych dodatkowych informacji lub napisów. Później odnalazłem informację na wyświetlaczu lcd z ostrzeżeniem o błędnym działaniu ALH. Teraz jeżdżę i na razie nie pali się żadna kontrolka.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 lut 2020, 21:10 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.08.2019
Posty: 41
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Możliwe że to przypadkowy błąd (coś się zawiesiło) i po skasowaniu wróciło do normy. Pozostaje cieszyć się :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 lut 2020, 23:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.08.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
To raczej nie był przypadkowy błąd.
Miałem zbieżną sytuację jakieś dwa lata temu. Wyskakiwał ten sam błąd, po skasowaniu kontrolki gasły na dzień dwa. Zapalały się ponownie przy korzystaniu ze świateł drogowych w trybie auto. Serwis miał problem z diagnozą bo nic konkretnego nie pokazywał komputer.
Zaczęło się od wymiany kamery - nie wiele pomogło. Po czym wymieniono oba reflektory. Każdorazowo po zgodzie MMP - płakali strasznie :)
W międzyczasie przyszły do serwisu informacje z centrali o wadzie fabrycznej reflektorów i sposobie naprawy.
Reflektory trzeba zdemontować i coś od spodu podkleić.
Do elektroniki w reflektorach dostawała się wilgoć i robiła zwarcie.

Ja akurat miałem jeszcze autko na gwarancji. Ale z tego co pamiętam naprawa nie był skomplikowana tylko ze trzeba ponoć zdemontować zderzak aby dostać się do świateł.

Mój serwis miał szczegółową instrukcję z MMP jak zrobić naprawę wiec i twój pewnie taką posiada.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 mar 2020, 08:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.01.2020
Posty: 7
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Także uważam, że ten błąd powróci. Jeżeli chodzi o sposób postępowania, to mój serwis miał widocznie inną instrukcję - wymiana wszystkiego na nowe. Może są różne instrukcje z MMP dla samochodów na gwarancji i po gwarancji.
Jak już pisałem, pojeżdżę do kolejnego zapalenia się kontrolki i wtedy zacznę dalej szukać przyczyny, ale już na pewno nie wrócę do Mazda Odyssey nawet na roczny przegląd.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 mar 2020, 00:57 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.08.2019
Posty: 41
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Mam pytanie, czy zauważyłeś że swiatla świeca jakby niżej,? To znaczy, czy masz wrażenie że nie doświetlają tak jak powinny bez włączonych długich (ALH)?

-- Dodano: 4 marca 2020, o 00:57 --

Mam pytanie, czy zauważyłeś że swiatla świeca jakby niżej,? To znaczy, czy masz wrażenie że nie doświetlają tak jak powinny bez włączonych długich (ALH)?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 mar 2020, 11:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.01.2020
Posty: 7
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie zauważyłem, że światła świecą niżej, ale mogę być w błędzie. Na razie jeżdżę i obserwuję. Dłuższą trasę zagraniczną będę miał dopiero za 4 tygodnie i wtedy mam zamiar przetestować światła drogowe i mijania przez dłuższy czas.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.