Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 17:20

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 3 sty 2020, 19:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.01.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Witam,

w mojej Maździe 6 GJ Kombi z 2013 roku, po wymianie żarowki bagażnika na LED nagle przestała ona świetić (także stara żarówka niedziała), napiecie na zaciskach bez żarówki w oprawie to ok 8V, a po właczeniu żarówki spada do zera.

Po szerszych reszerszach w internecie doszedłem do wniosku że podczas wymiany żarówki bagażnika doszło zapewne do zwarcia, także instrukcja zwraca na to uwagę że należy najpierw wypiąć przewód z oprawy a póznij wymieniać żarówke, ale teraz już jest po fakcie....

Jako że posiadam GJ w wersji kombi, musiałem sie poddać ostatnio podczas demontażu wewnetrznej tapicerki bagażnika (ta po lewej stronie) za którą znajduje sie sterownik R_BCM, które steruje m. in. ośweitleniem baganika, gdyz nie potrafiłem zdemontować lewego "haka na kurtki" z napisem "MAX 3KG" aby zdjac tapicerke, a nie chciałem niczego powyrywać. Poniżej przesyłam fotki i bedę wdzieczny za info odniśnie demontazu wspomnianej tapicerki bagażnika w Mazda 6 wersja KOMBI! (do Sedana znalazłem już instrukcje, która mi za bardzo nie pomaga :) )

A teraz przejdzmy do samej naprawy i opcji ktore widze, które mogą rozwiązać moj problem:
1. Naprawa sterownika, gdyz upalony jest zapewne ktorys z tranzystorow (znacie moze numer tego tranzystora)?
2. Wymiana sterownika na używany z np. allegro (u mnie zamontowany jest sterownik w wersji KD45-675Y0-E, a na allegro potrafie znalejsc tylko w wersji KD45-675Y0-F)? Mogą zostać one zamienione 1 do 1?
3. Naprawa w ASO, jako ze juz po gwarancji az sie boję zapytac, ale może ktoś jest w stanie mi podac oscylacyjne koszty takiej uslugi z wymianą na nowy, montaz, programowanie?

Z gory dzieki za wsparcie i pomoc!

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 10 sty 2020, 08:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wspominałem o tym problemie przy temacie zakładania oświetlenia powitalnego i bagażnika.
Uszkodziłeś moduł RBCM. Najpewniejsza byłaby jego wymiana. Tutaj piszą o tym więcej:

https://www.mazda6club.com/threads/caut ... ht.440140/

Gdzieś widziałem, że robili obejście tak uszkodzonego układu w module RBCM, żeby uniknąć wymiany.
Odszukaj to, niestety nie posiadam namiarów. Prawdopodobnie niemieckie forum Mazdy.

-- Dodano: 10 stycznia 2020, o 08:45 --

Tutaj też na innym forum:

https://www.[inne forum].pl/forum/viewtop ... 3&t=199560

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 sty 2020, 17:13 
Świeżak
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 35
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
W module rbcm masz sterowanie połową samochodu. Po przekładce z innego mozesz nie miec jakiś funkcji.
Można zgrać za pomocą forscana ustawienia, podłączyć nowy moduł i wpisać mu te stare. Powinno wszystko śmigać.

Druga opcja rozebrać moduł, wylutować uszkodzony mosfet i wlutować nowy. Na tym forum coś o tym wspominają
https://www.mazdas247.com/forum/index.p ... 123858669/

Prawdopodobnie w następnym tygodniu będę podejmował próbę naprawy tego modułu to dam znać co i jak ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 13:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.01.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
I jeszcze coś po niemiecku. https://www.mazda-forum.info/threads/si ... ung.64706/

#laba: Jeżeli masz wersje 6ki w KOMBI to możez zdradzić jak rozebrałeś tylnią tapicerkę po lewej stronie w bagażniku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 16:21 
Świeżak
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 35
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
Panowie panowie no nie wiem czy taką cenna informacje wam sprzedam za darmo :twisted: <hahaha>

Jak macie ten wieszak max 3kg to przy obrocie na dole widać taki biały plastik. Naciśnijcie go śrubokrętem(chyba ma nawet nacięcie na plastki) jednocześnie pociągnijcie do siebie i "tadam" zdemontowane <brawo> <brawo>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 sty 2020, 16:21 
Wtajemniczony
Offline
Od: 02.03.2017
Posty: 154
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam
Mialem ten sam problem. Swiatlo w bagazniku przestalo dzialac po wymianie zarowki.
Trzeba wyjac modul ktory jest po lewej stronie kolo nadkola i wymienic tranzystor.
Ja wlutowalem taki FDG315N N-mosfet 30V 2A wszystko dziala tak jak powinno. Godzinka roboty


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2020, 21:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.01.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Aż wstyd mi sie przyznać, ale przy wciśnieciu "białego plasiku w srodku" nie czuć że cofa sie do tyłu. A przy próbie pociagniecia obudowy haka i wciśnieciu przycisku, nic a nic sie nie luzuje... może jakoś żle do tego podchodzę...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.