Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rodzaje lamp
PostNapisane: Wt, 10 wrz 2019, 17:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.09.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Cześć,
Niestety podczas małej kolizji uszkodziłem przód w mojej mazdzie w tym przednie lampy.
Przeglądając lampy często spotykam na nich różne oznaczenia takie jak GL, GS, GJ, GM - może mi ktoś wyjaśnić co one oznaczają ?

Moja fura to Mazda 6 GSH7 2018

Dzięki za pomoc


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 wrz 2019, 06:45 
Nowicjusz
Offline
Od: 26.01.2018
Posty: 45
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Te oznaczenia to model samochodu, z którego pochodzą lampy. Skoro Twój VIN zaczyna się na GS... to szukaj takich lamp. Ważna jest też wersja wyposażenia i czy samochód z Europy czy z USA.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 31 sie 2020, 00:01 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
Panowie taki problem, mazda kupiona w stanach grand touring reserve 2018r ,potrzebuję wymienić kupić lampy przednie w wersji europejskiej , teraz mam lampy o oznaczeniu GD GRF551030 Z ADAPTACYJNYM SYSTEMEM OŚWIETLENIA. Po przeszukaniu internetu po zdjęciach lamp (przewody i chyba silniczek na tylnej obudowie ) identyczne są są GS GRF551030 , a znowu po wypowiedzi z postu powyżej żeby patrzyć na vin który u mnie zaczyna się na JM1GL1WY1J. W serwisie oczywiście oni nie wiedzą bo po vinie mogą zamówić tylko amerykańskie a za dopasowanie europejskich nie biorą odpowiedzialności .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 wrz 2021, 22:09 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.04.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Mam ten sam problem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 kwi 2022, 20:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.09.2021
Posty: 8
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyGO
Region: opolski
Dzień dobry. Mój pierwszy post. Mazda 6 Touring 2,5 2019 rok. Czy ktoś posiada i mógłby udostępnić schemat kostki połączeniowej lampy typ GA prawdopodobnie 13 PIN. Pozdrawiam Adam

-- Dodano: 12 kwietnia 2022, o 21:56 --

Dobry wieczór. Dla tych co nie mogą znaleźć odpowiednika lamp oznaczonych GA z USA zamiennikiem spełniającym wymogi polskich przepisów są lampy z oznaczeniem GW6W - 5130 R i GW6W - 51040 L. Nie wymaga wstawienie tych lamp żadnych zmian w przewodach czy oprogramowaniu. Dzisiaj wstawione i na stacji diagnostycznej przegląd bez problemu. Szkoda że na forum nikt nie podał tej informacji wcześniej a jestem pewien że niektórzy wymieniali te lampy. Pozdrawiam wszystkich na forum Adam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 cze 2022, 22:50 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 02.09.2018
Posty: 17
Rok produkcji: 2021
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
31 sierpnia 2020, o 01:01 Miro7215 napisał(a):
Panowie taki problem, mazda kupiona w stanach grand touring reserve 2018r ,potrzebuję wymienić kupić lampy przednie w wersji europejskiej , teraz mam lampy o oznaczeniu GD GRF551030 Z ADAPTACYJNYM SYSTEMEM OŚWIETLENIA. Po przeszukaniu internetu po zdjęciach lamp (przewody i chyba silniczek na tylnej obudowie ) identyczne są są GS GRF551030 , a znowu po wypowiedzi z postu powyżej żeby patrzyć na vin który u mnie zaczyna się na JM1GL1WY1J. W serwisie oczywiście oni nie wiedzą bo po vinie mogą zamówić tylko amerykańskie a za dopasowanie europejskich nie biorą odpowiedzialności .

MIRO7215, masz może jakąś większą wiedzę na temat tych lamp. Kupiłem właśnie Reserve (luty) 2018 lift, samochód dopiero płynie ale za lampami trzeba się rozejrzeć, tym bardziej że jedna połamana. Jakie w końcu założyłeś, jakie wnioski, jakie problemy się pojawiły, a może miałbyś jakieś sugestie?
Pozdrowienia


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.