Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 14:41

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 21 sty 2014, 16:44 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
To moja dziwicza jest he he he

-- Dodano: Wt, 21 sty 2014, 16:45 --

:lol:

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 sty 2014, 17:53 
Offline
koliber1960 napisał(a):
Ja też nie mam oczywiście radaru MRCC i SBS-u, tylko SCBS i mój znaczek wygląda tak samo i nie ma tam dziurki do wkładania palców na wylot ale za nim jest pudełeczko i nie wiem do czego ha?


tzn. masz taki jak mój ? czy taki jak na zdjęciu powyżej mojego ? zrób swoją fotkę...


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 22 sty 2014, 23:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.11.2013
Posty: 772
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
matkowpa napisał(a):
każdą spotkaną na ulicy Madzię trzeba by wymacać po znaczku z przodu, żeby sprawdzić czy ma dziurkę czy nie


Od Mazdy nie dostaniesz po twarzy ;)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 sty 2014, 14:22 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Rees. Wracając do wątku głównego. Parę dni temu "SBS inspection..." błysnął mi parę razy i niestety skończyło się większą awarią. Siadła cała elektronika, wszystkie systemy włącznie z keyless. Pojawiały się też zabawne wskazania jak na przykład zasięg 600km i pusty bak. Nawet nie byłem pewien, czy uda mi się odpalić samochód. Pojechałem ostrożnie do ASO, bo nawet poduszki błyskały i auto się lekko ślizgało bez ASRa. ASO zdiagnozowało awarię kamery cofania - chyba się rozhermetyzowała i powodowała zwarcie. Po jej odpięciu wszystko wróciło do normy.
Nie przesądzam, że to jedno jest związane z drugim i to samo będzie u Ciebie. Po prostu opisuję co zaobserwowałem u w moim autku. Mam nadzieję, że to przypadek i kamera nie będzie powodem większej akcji serwisowej.

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 sty 2014, 21:04 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Pewnie nie ;) zdarza się ...

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 sty 2014, 16:01 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Uuu to ciekawe. Ja - odpukać - od tamtego mignięcią napisu "SBS..." nigdy więcej go nie widziałem. Wszystko działa.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 kwi 2015, 07:55 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 174
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Widzę, że to stary wątek, ale odkopię...
"SBS inspection required" pojawia się średnio raz na tydzień. Tak na 1-2 sek i znika. Podobno śladu po tym błędzie nie ma. W sumie, to nie wiem czy działa toto czy nie, a na ścianie próbować nie chcę :-)

Ktoś może znalazł rozwiązanie tej upierdliwej rzeczy?

_________________
w chwilach wolnych od korpo --> making noise


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 kwi 2015, 18:46 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
SBS jest powiązany z radarem za logiem Mazdy. Masz czyste to logo?

cellulit napisał(a):
na ścianie próbować nie chcę

Na ścianie to możesz próbować czy SCBS Ci działa :)

SBS kiedy działa to daje czerwony napis BREAK na prawym wyświetlaczy za kierownicą. Dzieję się to wtedy kiedy auto wykrywa, że możesz przypierniczyć w coś.

Mi np. pojawia się taki napis jak jadę w miarę bliska za jakimś autem, to auto zaczyna skręcać w uliczkę prostopadłą a ja dodaję gazu. W tym momencie słychać sygnał dźwiękowy i pojawia się napis BREAK. Ja oczywiście swobodnie auto omijam.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 kwi 2015, 21:48 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 174
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Działa. Szczególnie jak wjeżdżam szybciej na jakąś bardziej stromy parking piętrowy. Od razu panika i krzyczy, żeby hamować ;P
Swoja drogą myślałem, że SBS i SCBS są powiązane.

Podobno jakieś styki poprawili przy radarze za zderzakiem (logo?). Zobaczymy.

_________________
w chwilach wolnych od korpo --> making noise


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 kwi 2015, 15:23 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Styki ... w nowym aucie ... rany <slabo>

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 mar 2016, 06:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.02.2016
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Witam mam problem z tym systemem mianowicie taki że świeci i denerwuje i chciał bym coś z nim zrobić a mianowicie kupiłem miesiąc temu Mazdę CX-5 od pewnego pana a on posiada zieloną kartę (tak twierdzi) i ściągnął ją z USA (rocznik 2015) po kilku dniach zapalił się komunikat SBS inspection required więc podjechałem do ASO Mazda w Rzeszowie tam panowie testowali to 3 godziny i stwierdzili że czujnik widzi położenie kuł tak jak by były skręcone a one są proste i komunikat się wyświetla ale to jak twierdzą gruba robota hum moje pytanie jest takie czy ktoś zna na Podkarpaciu dobrego Elektronika samochodowego który by sobie poradził z tym problemem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 sty 2018, 19:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.09.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: pomorski
Witam. Miałem wymieniany przedni grill po kolizji i szybę. Dzisiaj jakieś 2dni po odebraniu auta wyskoczył mi błąd Fow inspection required oraz drugi błąd Mrcc inspection required. Mam opcje Grand Touring 2.5 Benz AT. Niestety kupiłem autko po nie wielkiej kolizji i dopiero teraz doczytałem że za znaczkiem jest radar. Stary znaczek przetrwał ale pytanie czemu mechanik nie widział jakiegoś kabla który do znaczka pewnie idzie?
Błąd wyskoczył dopiero dziś bo zacząłem się bawić przyciskami na kierownicy, nie mając świadomości że jest tam jakiś radar z przodu. Jak ten radar jest podłączany?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 lut 2018, 21:42 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 15.02.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Wt, 28 sty 2014, 14:22 matkowpa napisał(a):
Rees. Wracając do wątku głównego. Parę dni temu "SBS inspection..." błysnął mi parę razy i niestety skończyło się większą awarią. Siadła cała elektronika, wszystkie systemy włącznie z keyless. Pojawiały się też zabawne wskazania jak na przykład zasięg 600km i pusty bak. Nawet nie byłem pewien, czy uda mi się odpalić samochód. Pojechałem ostrożnie do ASO, bo nawet poduszki błyskały i auto się lekko ślizgało bez ASRa. ASO zdiagnozowało awarię kamery cofania - chyba się rozhermetyzowała i powodowała zwarcie. Po jej odpięciu wszystko wróciło do normy.
Nie przesądzam, że to jedno jest związane z drugim i to samo będzie u Ciebie. Po prostu opisuję co zaobserwowałem u w moim autku. Mam nadzieję, że to przypadek i kamera nie będzie powodem większej akcji serwisowej.


Czołem!
Miałem dokładnie taką samą sytuację. W pewnym momencie w trakcie jazdy w mieście, nagle pyk i cała litania kontrolek... Kamera cofania miała problem sama ze sobą gdzieś od 3 miesięcy. Raz pracowała, a raz pojawiał się niebieski ekran.

Uszczegóławiając objawy: kontrola trakcji paliła sie stalym światłem, strefa martwego pola wyłączała się i uaktywniała na przemian, blyskał airbag: 1 raz, przerwa 8 razy, było 3/4 baku, spadało do 0 i wracało do 3/4, keyless system inspection required, SBS insp. req., SCBS insp. req., MRCC insp., kierunkowskazy - zmiana pasa: nie działało trzykrotne mrugnięcie po naciśnięciu dźwigni, nie działała tylna wycieraczka i nie dało się otworzyć bagaznika....

Poza tym, samochód całkiem normalnie jeździł. Pojechałem do ASO (Katowice) i pomimo zasygnalizowania, że jest problem z kamerą cofania, chłopcy szukali usterki przez 3 dni... Przy okazji wymienili amorki tylnej klapy - akcja serwisowa, oraz, z czego się bardzo uradowałem zaciągnęli za mocno ręczny, ktory zablokował zaciski :lol: . W efekcie, w ramach akcji serwisowej wymienili też tylne zaciski....ale kamerę odłączyli na samym końcu, po moim 2 telefonie z przypomnieniem w tym temacie.

Tak czy owak - w/w objawy należy łączyć z kamerą cofania. Nowa w ASO to koszt 1400 PLN brutto łącznie z wymianą <pucu>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 kwi 2020, 11:52 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.02.2019
Posty: 68
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
rees napisał(a):
Dzisiaj przyspieszając dynamicznie, mignął mi pomarańczowy komunikat "SBS inspection required" i zgasł momentalnie. Kątem oka zauważyłem bo przeważnie widzę status E-Loopa i nagle moją uwagę przykuł pomarańczowy kolor.
Czy w takim razie mam gnać do ASO? Czy komuś z Was też to się zdarzyło?


Cześć mam identyczny objaw Jak skończyło się to u ciebie?

_________________
domoticz arduino blog


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 kwi 2020, 12:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.10.2019
Posty: 5
Rok produkcji: inny
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
Czy komunikat "SBS inspection required" pojawił Ci się raz czy kilka razy ??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 kwi 2020, 20:36 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.02.2019
Posty: 68
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
pojawił mi się kilka razy przy gwałtownym przyspieszaniu, a tego samego dnia byłem na wymianie oleju w skrzyni.
Następnego dnia ustąpiło. Rozmawiałem telefonicznie z serwisem i podpowiedzieli, że może płynu w układzie hamulcowym było mało.

_________________
domoticz arduino blog


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 18:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.04.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Cześć 2 dni temu pojawił się u mnie ten sam komunikat i utrzymuje się do teraz. Tempomat normalnie działał i nagle po 30min pojawił się błąd "SBS inspection required", "MRCC inspection required" oraz "DRSS inspection required". W forscanie dostaje poniższe błędy:
Obrazek
Z tego co patrzyłem to grill i znaczek jest cały i nie widać żadnych uszkodzeń. Czy ktoś może miał podobny problem? Jest coś co można zrobić aby uniknąć wizyty w ASO?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.