Teraz jest So, 27 kwi 2024, 11:49

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 25 mar 2024, 07:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.12.2021
Posty: 5
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Witam szanowne grono..
Milczałem, bo długo problem nie istniał o aktualizacji oprogramowania. Ale powrócił jesienią 2023. Tym razem podjechałem do innego mechanika, nie ASO...
Pierwszym krokiem było wypalenie DPFa. Podpiął mi kompa i uruchomił mi 3 albo 4 cykle palenia. Po czym powiedział, żebym jeszcze pojeździł zanim się rozliczymy, bo też zdarzało się, że czujnik ciśnienia spalin lubi szwankować.
Wymieniliśmy i póki co jest OK. Zobaczymy co dalej.
Jak już jesteśmy przy DPF, mechanik polecił mi co jakiś czas dolewać do paliwa podczas tankowania LIQUID MOLLY do DPF.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 25 mar 2024, 19:45 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Hubert85, sprawdź poziom oleju po tym statycznym wypaleniu DPF. Jeśli dochodzi do znacznika X to wymień. Wadliwy czujnik ciśnienia spalin wywala wiele błędów, także na desce. Też u siebie sam wymieniałem na tę poprawioną wersję. LM do DPF też stosuję co trzecie tankowanie, wydaje mi się, że w jakiś tam sposób działa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2024, 07:24 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.02.2015
Posty: 527
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wszystkie chyba wpisy dotyczą diesla. U mnie wczoraj wywaliło błędy w 2.5l AT, w czasie jazdy autostradą. Na razie nie mam koncepcji co z tym zrobić, święta...Odpięcie akumulatora nic nie dało, błędy pozostają, od 4 do 12 systemów zgłasza usterkę. Wkrótce podepnę forscana.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.