Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:17

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 18 kwi 2021, 17:48 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 16.04.2021
Posty: 29
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Z tego co się orientuję po przeczytaniu wielu postów bardziej doświadczonych kolegów kiedy przygotowywałem się do przeprowadzenia zmian u mnie, to musisz to zrobić interfejsem ELM 327, który ma przełącznik HS CAN / MS CAN, natomiast VGate nie posiada takiego przełącznika, więc raczej z tym się nie uda.

Ja sam miałem wcześniej VGate'a, ale do przeprowadzenia zmian przez ForScan zakupiłem za 80 dych interfejs ELM327 z przełącznikiem HS Can/MS Can.

VGate jest dobry do odczytu i kasowania błędów DTC za pomocą darmowej apki na smartfonie, bo nie wymaga użycia laptopa i jest to po prostu wygodne, ale do poważnych zmian przez ForScan chyba jednak musisz skołować ELM327 (kupić/pożyczyć).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 kwi 2021, 07:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Błąd w zapisie bloku to prawdop. ta sama sytuacja co w przypadku punktu "6" mojego opisu dezaktywacji istop. Blok jest pewnie zabezpieczony przed zapisem.
https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=62&t=11921

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 16:57 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Cześć!

Po uważnym przeczytaniu 632 wpisów w tym wątku nie widzę informacji o interesującej mnie kwestii, nie znalazłem też niczego na temat szukając w Google czy w wyszukiwarce Forum, pozwolę więc sobie zadać pytanie...

W GJ z 2014 (jak chyba wszyscy posiadacze 6-ki III) mam wyświetlacz-podpowiadacz wyboru "optymalnego" biegu.
Jest totalnie z pupy.
Jadę pod górkę na dwójce, mam np. 2 tysiące rpm na obrotomierzu, a podpowiadacz w trosce o emisję CO2 najchętniej zasugerowałby wrzucenie piątki.

Pytanie:
Czy słyszeliście o opcji ustawienia paru bitów tak, by wyświetlacz pokazywał zawsze "aktualny bieg" (jak w motocyklach), a nie "aktualny bieg lub sugestię zmiany"?
To byłoby całkiem przydatne, na pewno dużo bardziej niż podpowiadacz.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 18:51 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przecież pokazuje aktualny bieg.
DODATKOWO pokazuje sugestię zmiany, do której nie musisz się stosować...
Ups, chyba że we wcześniejszych wersjach jest inaczej...


Ostatnio edytowano Śr, 21 kwi 2021, 18:54 przez Luke, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 18:56 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
21 kwietnia 2021, o 19:51 Luke napisał(a):
Przecież pokazuje aktualny bieg.
DODATKOWO pokazuje sugestię zmiany, do której nie musisz się stosować...


Nie przeczytałeś chyba mojej wypowiedzi uważnie.
Cytat :
Cytuj:
by wyświetlacz pokazywał zawsze "aktualny bieg" (jak w motocyklach), a nie "aktualny bieg lub sugestię zmiany"?


Sugestia zmiany, o której mówisz (powtarzając właściwie to co napisałem w drugim wariancie) to sugerowany nowy bieg i strzałka.
To oznacza, że nie pokazuje już wtedy aktualnego biegu, pokazuje bieg sugerowany.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 18:59 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przeczytałem, tylko nie bardzo rozumiem. Przeszkadza Ci ten symbol ">6"? Bo przykładowa całość wygląda tak: "5" lub "5>6". Rozumiem, że przeszkadza Ci ta druga część?

-- Dodano: 21 kwietnia 2021, o 19:59 --

Ok, sorry, to w starszej wersji jest inaczej niż u mnie. U mnie zawsze pokazuje aktualny bieg.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 19:08 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
21 kwietnia 2021, o 19:57 Luke napisał(a):
Przeczytałem, tylko nie bardzo rozumiem. Przeszkadza Ci ten symbol ">6"? Bo przykładowa całość wygląda tak: "5" lub "5>6". Rozumiem, że przeszkadza Ci ta druga część?


Być może inaczej jest w nowszych wersjach, stąd mówimy o różnych sytuacjach.
W wersji 2014 działa to tak:
Jedziesz na 2-ce. Wyświetla się '2' na wyświetlaczu.
W pewnej chwili komputer uznaje, że powinieneś zmienić bieg na wyższy.
Jedziesz na 2-ce, ale na wyświetlaczu wyświetla się już teraz '3 oraz strzałka w górę'.
Jeśli będzie chciał byś wrzucił 4-kę, pokaże '4 oraz strzałka w górę'.
Wolałbym by zawsze pokazywał aktualny bieg i ewentualnie dodawał strzałki jako sugestię, być może tak właśnie działa to w modelach po lifcie :)

Pozdrawiam!

-- Dodano: 21 kwietnia 2021, o 20:08 --

21 kwietnia 2021, o 19:59 Luke napisał(a):
-- Dodano: 21 kwietnia 2021, o 19:59 --

Ok, sorry, to w starszej wersji jest inaczej niż u mnie. U mnie zawsze pokazuje aktualny bieg.


Oki, rozumiem :)
No to właśnie coś takiego jak u Ciebie chciałbym w 6-ce z 2014 roku ustawić - niestety w przedliftowcu wyświetlacz jest bezużyteczny.
Naprawdę ten system sugeruje jazdę często na niebezpiecznie niskich obrotach, jakieś szaleństwo i nie ma żadnego sensu się do sugestii stosować.
Pokazuje przy tym bardzo często bieg inny niż aktualny, więc zerkanie na niego nie ma wielkiego sensu, tylko irytuje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 19:26 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Faktycznie to może być mylące. Powinien być aktualny bieg plus strzałka. Albo tak jak jest po lifcie: albo aktualny, albo aktualny plus sugestia. Niestety wydaje mi się że nie da się tego zmienić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 20:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
No trochę mnie podłamaliście tymi wypowiedziami . Naprawdę nie wiecie na jakim biegu jedziecie w manualu . <oczy>
Zakończcie może te jazdy na symulatorach i wejdźcie w rzeczywistość.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 20:15 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
21 kwietnia 2021, o 21:12 pedrito napisał(a):
No trochę mnie podłamaliście tymi wypowiedziami . Naprawdę nie wiecie na jakim biegu jedziecie w manualu . <oczy>
Zakończcie może te jazdy na symulatorach i wejdźcie w rzeczywistość.

Nom, ja nie wiem. Dlatego właśnie potrzebuję informacji na wyświetlaczu.
Najpierw miałem prawko na symulator, jeździłem tak 16 lat, dopiero w zeszłym miesiącu zrobiłem pełnoprawne na samochód.
Argument trochę jak 'naprawdę nie wiecie gdzie jest przycisk zamykania drzwi, po co to automatyczne blokowanie po zabawach z forscanem?', heh :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 22:05 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2104
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Nie no, pojeździsz to sam będziesz kasował to pytanie :)
(to nie złośliwość! :) , sam zobaczysz - ręka "wie" jaki to bieg aktualnie mamy po prostu + ucho i oczy (prędkość i dźwięk silnika )
W motocyklach wyświetlacz jest przydatny bo tam jest sekwencja (tak jak i w sekwencjach samochodowych) - to mus, m,in. dlatego że nie wrzucisz luzu z dowolnego biegu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 22:12 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
21 kwietnia 2021, o 23:05 Andrzejsr napisał(a):
Nie no, pojeździsz to sam będziesz kasował to pytanie :)
(to nie złośliwość! :) , sam zobaczysz - ręka "wie" jaki to bieg aktualnie mamy po prostu + ucho i oczy (prędkość i dźwięk silnika )
W motocyklach wyświetlacz jest przydatny bo tam jest sekwencja (tak jak i w sekwencjach samochodowych) - to mus, m,in. dlatego że nie wrzucisz luzu z dowolnego biegu.


Wiem wiem, prawo jazdy zrobiłem 23 lata temu, trochę kilometrów zrobiłem od tego czasu i nie patrzę na drążek przy zmianie biegów ;)
Na motocyklach też jeźdżę, więc znam temat i od tej strony, przy sprzętach bez tej informacji musiałem pamiętać na jakim biegu jadę przy redukcjach np. o 5 biegów.
Po prostu lubię gdy wyświetla mi się bieg na dedykowanym temu ekraniku, poprawia to moje samopoczucie.
Psuje je za to wyświetlanie biegu niewłaściwego i subtelne namowy Mazdy by jechać np. na 6-ce gdy da to ze 1.3 tys. obrotów na obrotomierzu :)
Pozdr.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 08:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Dodam tylko, że wyświetlanie aktualnego biegu mam ustawione w aplikacji Forscan Lite do interfejsu obd bluetooth.
Wprowadzanie modyfikacji do ECU to już wyższa szkoła jazdy, mało informacji w sieci, nikt się nie podejmuje takiego programowania.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 15:50 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2104
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
21 kwietnia 2021, o 23:12 AlbertoTombak napisał(a):
...

Wiem wiem, prawo jazdy zrobiłem 23 lata temu, trochę kilometrów zrobiłem od tego czasu i nie patrzę na drążek przy zmianie biegów ;)...

...
dopiero w zeszłym miesiącu zrobiłem pełnoprawne na samochód.
...



Podróże w czasie ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 16:07 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Cytat: Najpierw miałem prawko na symulator, jeździłem tak 16 lat, dopiero w zeszłym miesiącu zrobiłem pełnoprawne na samochód.
To było szyderstwo/ironia/sarkazm, jak kto chciałby to zdefiniować - a zostało wzięte nawet dość poważnie :)


Ostatnio edytowano Śr, 11 sie 2021, 13:28 przez gzesiolek, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 17:00 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2104
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Nie wiem co to było, jakieś dziwne uzasadnienie potrzeby wyświetlacza biegu w manualu gdzie wiadomo jaki jest bieg bez niego, a zastanawiać się co autor miał na myśli i jakie intencje, zwłąszcza że sam nie umie tego zdefiniować to chyba nie sprawa odpowiadającego .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 17:46 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Jeden lubi śliwki, inny lubi gruszki, czego niektórzy tutaj nie potrafią zrozumieć.
Napisałem, że mnie aktualny stan rzeczy w 'Gear Indicatorze' irytuje i zapytałem czy ktoś wie jak to zmienić, tylko tyle.
Jednej osobie to lata koło dyndaska, inna zwróci na rzecz uwagę - ja na to zwróciłem uwagę, bo w motocyklach istnienie wskaźnika biegów zawsze mi się podobało.
W odpowiedzi czytam, że czas się przesiąść z symulatora na samochód, :)
Heh, na taką odpowiedź się nie obrażam przecież, podchwyciłem koncept odpowiadając z lekką nutą ironii, ale chyba nie zostało to w pełni wychwycone. Nieważne.
Tak czy siak - chętnie bym ustawił inny tryb wyświetlania biegu gdyby się dało.
Jesli się nie da, to się nie da, jeździłem autami bez tego i żyję.
Aktualna Mazda to nie świeży zakup, jeżdżę nią od 2014-go.
Jeśli okaże się nagle, że jednak jest taka opcja - super, chętnie zmienię.
O automatycznym ryglowaniu łatwo dostępnym w naszych samochodach też przecież dość długo nie wiedzieliśmy, niektórzy w tym celu kupowali akcesoryjne moduły ...
A czy nie potrafię zdefiniować o co chodziło? Wydawało mi się, że jasno opisałem o co chodziło, ale niektórym nie spodobał się koncept - w końcu 'jaki jest bieg każdy widzi' i pomysł używania wyświetlacza biegów jest głupi ;)
Pozdr.


Ostatnio edytowano Śr, 11 sie 2021, 13:29 przez gzesiolek, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 kwi 2021, 10:41 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja używam wskazania biegu. Wygodniejsze niż macanie ręką lewarka.
Prawo jazdy od ponad 20 lat, tyle też jazdy własnymi samochodami. Jak by ktoś pytał.
Alberto jasno zdefiniował pytanie, tylko ja nie rozumiałem bo po lifcie wyświetla się już inaczej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 kwi 2021, 13:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Panowie, przepraszam, ale patrzeć na cyferblat przed zmianą biegów to dla mnie jakaś fanaberia i głupota, gdyż odrywa wzrok od sytuacji drogowej wymagającej zmiany biegu. Często, gęsto mamy na to tylko ułamek sekundy, ba robimy to odruchowo, bo czujemy/wiemy na jakim biegu jedziemy. Nie spotkałem kierowcy, który patrzyłby na lewarek, który ma bieg. To tylko początkujący tak mogą robić przez pierwszy rok.
Jeżdżę teraz automatem, ale zawsze wiem, który mam bieg bez spoglądania na cyferblat, redukuję na słuch bo czuję pracę silnika. Sądzę, że nie jestem w tym odosobniony, bo uważam, że każdy kto pozna dobrze zachowanie samochodu podczas jazdy wie o co chodzi i nie spogląda na cyferblat, a w mieście to już obowiązkowo, jak wajcha lata jak głupia. To żadna filozofia, tylko zwykła praktyka.
Sądzę, że zakres informacji na monitorach powinien być ze względów bezpieczeństwa ograniczony tylko do niezbędnych, tak żeby nadmiernie nie rozpraszał (podobnie jak jest teraz). Niemniej uważam za zasadną możliwość dostępu (ustawianych podczas postoju) do wielu innych informacji o samochodzie na cyferblatach, łącznie z niektórymi ze złącza OBD, aby nie używać dodatkowo telefonu podczas jazdy, co dodatkowo obniża bezpieczeństwo podczas jazdy.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 kwi 2021, 15:38 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
To kolego nie patrz na nawigację ani na prędkościomierz, bo to może zabić. Powinieneś czuć prędkość, w końcu jesteś doświadczonym kierowcą, na słuch, na wiatr i na gęsią skórkę.

Czy ja patrzę na wyświetlacz aktualnego biegu non stop i olewam drogę? Niespecjalnie.
Nigdy zresztą w żadnym aucie nie miałem wcześniej wyświetlacza biegów, jeździłem bez niego, a tutaj - skoro został wrzucony przez producenta - chętnie ustawiłbym go by wyświetlał aktualny bieg (jeśli się da ... a chyba się nie da).
Każdy ma swoje preferencje, rzeczy na które zwraca uwagę, i które olewa. Rzeczy, których lubi używać, i takie które uznaje za nieprzydatne.
To naprawdę takie straszne i tak trudno to zaakceptować? Chyba tak, skoro kolejna osoba próbuje mi udowodnić, że ja tego nie potrzebuję?
Nie rozumiem skąd taki najazd - zadałem proste pytanie i pytałem czy da się to zrobić, a nie pytałem Was czy powinienem tego wyświetlacza używać.
Troszkę luzu, naprawdę.


Ostatnio edytowano Śr, 11 sie 2021, 13:32 przez gzesiolek, łącznie edytowano 1 raz
Na regulamin forum na pewno nie patrzysz, nie tylko podczas jazdy. Nie cytuj poprzedniego postu. Jeszcze ze dwa takie i będę sankcje wprowadzał...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 kwi 2021, 16:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Żeby się nie zabić przez nawigację, prędkościomierz to wymyślono coś takiego jak head-up displey. Tam co nas interesuje z tych funkcji jest wyświetlone. Ba, większość z nas wie jaką ma w danej chwili prędkość i potrafi podać przybliżoną jej wartość, a już na pewno gdy przekracza dopuszczalną.
Rozumiem wyświetlenie sugerowanej zmiany biegów, której celem jest zoptymalizowanie spalania i ograniczenie CO2. Ale wyświetlenie inf. jaki mamy aktualnie bieg, gdy wszem ta informacja jest oczywista bez wyświetlenia to informacja zbędna. Ba, jak wyświetlacz sugeruje przełączenie na 5 bieg, to tym samym wiemy, że jedziemy na 4.
Żeby tę sprawę podnosić do rangi inf. ważnej i pytać się jak to zmienić to trzeba być wyjątkowo małostkowym.
Wszystko co inżynierowie wnoszą na wyświetlacz musi miecz swój cel. Widać informację o aktualnym biegu uznano za nieistotną, i tak w rzeczywistości jest.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 kwi 2021, 16:27 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Spoko, w takim razie jestem wyjątkowo małostkowy, bo zapytałem o to jak zmienić ustawienia wyświetlania biegu.
Dziękuję bardzo za tak cenne uwagi.
Przyznam, że przy takiej postawie niektórych forumowiczów odechciewa się czasem zadać pytanie na forum.
Niektórzy chyba naprawdę uważają, że ich sposób postrzegania świata jest jedynym rozsądnym i najważniejszym, a inni powinni się do niego dostosować.
Z mojej strony End Of Topic w temacie wyświetlacza biegów, nie będę już dyskutował na temat sensowności pytania.
Jesli ktoś chciałby dodać faktycznie wartościowe uwagi związane z meritum sprawy, wie coś o potencjalnej modyfikacji - wciąż z chęcią przeczytam.

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sie 2021, 13:23 
Amator
Offline
Od: 11.01.2015
Posty: 61
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Matko i corko...
Czlowiek zadal pytanie: JAK, wszyscy sie rzucili pod tytulem: PO CO CI TO?
A ja chce bardzo, na wyswietlaczu head up KACZUSZKE.
Prosze nie pytac po co, ze kaczuszke mam juz oskubana i wypatroszona w markecie albo u znajomego bacy.
Ja chce na head up i pytam czy sie da a jesli tak to jak.

Sorka za offtop.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 paź 2021, 18:21 
Świeżak
Offline
Od: 09.03.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Witam wszystkich mam pytanie czy ktos próbował uruchomić ESS w module fbcm ? Ja robiłem to z arkusza excela i niestety nie działa.Informacje mile widziane.Pozdrowienia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 paź 2021, 07:34 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 19.10.2013
Posty: 29
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Ja myślę że nasze mazdy mają to w standardzie i to od pierwszej serii -moja jest 2013 i to ma-działa w specyficznych warunkach-prędkość powyżej 60 km/h +duże opóźnienie(bardzo ostre hamowanie) i zadziała https://www.youtube.com/watch?v=WIlRTTpEDVE


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 paź 2021, 08:30 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ESS to jest włączenie awaryjnych przy ostrym hamowaniu? To moim zdaniem każda Mazda to ma, ja to miałem już w Lancerze z 2008r. Była nawet akcja serwisowa Mazdy na zmianę częstotliwości migania, bo poprzednio w sytuacji awaryjnej kierunki migały szybko, a potem wszedł przepis, że mają migać tak samo jak normalnie przy włączonych awaryjnych. Co moim zdaniem było bez sensu, szybko migające były bardziej widoczne...

-- Dodano: 22 października 2021, o 09:30 --

struna666, musisz się po prostu rozpędzić ponad 60 km/h i depnąć hamulec w podłogę. Powinieneś zobaczyć migające kierunki na desce, tak jak awaryjne. A najlepiej, żeby ktoś to zobaczył z zewnątrz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 paź 2021, 11:18 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 19.10.2013
Posty: 29
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
przed chwilą wróciłem z trasy i po drodze sprawdziłem-działa,częstotliwość awaryjnych jest dużo większa niż normalnie :) więc u ciebie też zadziała


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 paź 2021, 15:39 
Świeżak
Offline
Od: 09.03.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Ok koledzy dziękuje bardzo i przy najbliższej okazji sprawdzę działanie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lis 2021, 22:16 
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.08.2021
Posty: 198
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
hejka
starałem się przeczytać cały wątek ale czasem przerasta on moją percepcję i zrozumienie niektórych tematów.
postanowiłem jednak zagłębić temat ale na początek muszę kupić jakiś interfejs (który konkretnie np z allegro) abym miał pełną możliwość ew "grzebania" w ustawieniach?
pzdr


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lis 2021, 22:22 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ja kupiłem ten i wszystko działało super sprawnie.
Przeczytalem o nim w tym dokładnie wątku.
https://allegro.pl/oferta/interfejs-ska ... 8661015572
Udanych zabaw!


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 707 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.