Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 01:12

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 31 sie 2013, 10:51 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Konia z rzędem temu, kto określi typ żarówki do oświetlenia wnętrza bagażnika :) Podręcznik podaje jako typ: "-". Czyli: typ nieznany :)

W sklepie www.oswietlenia.com wyciągnęli tę żaróweczkę, skrobali się w głowy i stwierdzili, że nigdy w życiu czegoś takiego nie widzieli - a ofertę zamienników LEDowych mają ogromną.

Do gniazda tej żarówki nie pasuje żaden zamiennik LED ani w ogóle żadna standardowa żarówka.

I jak to świństwo wymienić na dużo jaśniejszy LED? Gdybym znał typ żarówki, mógłbym spróbować ściągnąć z za granicy, ale bez typu i rozmiaru - klops. Bardzo chciałbym ją wymienić, bo jest tak ciemna (chyba 1W), że nic w bagażniku nie widzę w moim dość słabo oświetlonym garażu osiedlowym.

W sklepie sugerowali mi, żeby rozbabrać cała tylną półkę i zamienić to gniazdo na jakieś standardowe, np. do żarówek W5W. Na razie się na to nie zgodziłem, auto jest na gwarancji, jak mi potem coś zacznie tam bzyczeć albo nie kontaktować, to będzie klops... Inne rozwiązanie, na jakie wpadłem już w domu: wziąć tę oryginalną żarówkę, przepiłować ją na pół i wykorzystać jej dół jako wtyczkę, przylutowując dwa kabelki do odsłonietych w ten sposób drucików. Obawiam się jednak, że nie byłoby to rozwiązanie trwałe.

Pozostaje mi czekać, aż ktoś odkryje, co to za model żarówki, bo nie wierzę, żeby Mazda założyła własną fabryczkę niestandardowych żarówek :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 sie 2013, 13:27 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Pytałem o to w serwisie jakiś czas temu i powiedzieli, że do sedana nic nie mają ale pasuje zdecydowanie tańsza w zakupie opcja z 5 i chyba 3 (?). Jak będę następnym razem to zapytam o cenę. Mówili, że coś takiego już robili. Ja jednak chyba będę kombinować z listwą diod przez całą długość bagażnika. Ale to przyszłościowe bo z czasem kiepsko.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: So, 31 sie 2013, 14:08 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Gajdzin a nie łatwiej było by zerknąć do instrukcji obsługi samochodu? Zapewne jest tam rozdział poświęcony oświetleniu auta, zarówno z zewnątrz jak wewnątrz. Przynajmniej w książce do GH ja tak mam.

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 sie 2013, 14:45 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Patrz mój post powyżej: "Podręcznik podaje jako typ: "-". Czyli: typ nieznany :)"

Ja lubię problemy rozwiązywać, a nie się poddawać, więc już na 90% wiem, jaki to typ żarówki: "Typ 74". Można takowe znaleźć w amerykańskich z LEDami do samochodów. Ponoć ktoś sprzedawał nawet przejściówkę z oprawki 74 na W5W, co by było genialne, ale ten produkt jakoś zniknął z internetu. Na razie wiem, że typ 74 był w GH, nikt jeszcze nie potwierdził, czy to ten sam typ co w GJ.

Również na polskim internecie zero informacji o typie 74 - być może w Europie ten typ żarówki ma inne oznaczenie...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: N, 1 wrz 2013, 07:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1752
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
"typ 74" kojarzy mi się tylko z żarówką 7440 (nazwa zamienna W21W).

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 lis 2013, 12:24 
Offline
Ta dziwna żarówka w bagażniku sedana to T5 (taka http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka- ... lorBialy/2)

Mam u siebie dokładnie tą samą, światła nadal nie wiele ale przynajmniej kolor się wszędzie zgadza ;-) To są popularne żarówki do podświetlenia zegarów.
Instalacja jak wszystko - plug & play, jak nie działa to włożyć odwrotnie (ma + i -)


A i jeszcze w ramach informacji, Mazda nie wymaga żarówek z układem CAN jeśli chodzi o oświetlenie sufitowe, schowka, drzwi, tablicy rejestracyjnej i lusterek w osłonach przeciwsłonecznych.

Pozdrawiam


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 sty 2024, 19:34 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
Prócz LED. W rejestracji.... wrzuciłem również LEDzik w czarnej listwie alu. . Do poniedziałku kabelki będą widoczne bo zapomniałem zabrać wtyczki z pracy aby móc bez problemu odpinać zasilanie gdyby była potrzebna wyjęcia rolety. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.