Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 28 sie 2013, 16:46 
Świeżak
Offline
Od: 31.07.2013
Posty: 20
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Informacja dla Ciebie Gajdzin. Wywiedziałem się od człowieka, który niedawni zmienił sobie oświetlenie na Led-owe w swojej Hondzie.
Na tyle co udało mi się ustalić to dokonał zakupu LED-ów w Norauto w Markach (centrum handlowe M1) a wymiany dokonał sam.
Ale zapewne jako, że jest to typowy sieciowy warsztat to wymiany dokonać mogą dokonać Ci na miejscu.
Dowiedziałem się jednej rzeczy. Instalacja zasilająca musi być w jakimś tam standardzie szyny danych aby to zadziałało. Informacja jest zdobyta przez pośrednika, który średnio rozumie tematykę więc mogą być "przekłamania na łączach".
Jestem pewnie, że na miejscu podpowiedzą czy to co oni oferują zadziała w nowej Mazdzie 6.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 sie 2013, 17:28 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki za wszystkie porady! I... SUKCES! Znalazłem firmę "Bestlook" (www.oswietlenia.com) w Warszawie, przy Wale Miedzeszyńskim 373. Jak tam wjechałem (a łatwo przegapić malutki zjazd w dół z Wału), to mnie zatkało - firma zajęła port wiślański, w którym 30 lat temu mieścił się mój rodzimy Akademicki Klub Żeglarski. W miejscu, gdzie zaparkowałem, skrobałem kiedyś kadłuby naszych Omeg po sezonie letnim... Co lepsze, jak się zapuściłem w rosnące tam nad Wisłą krzaki, znalazłem rozpadający się kadłub jednej z naszych klubowych Omeg. Dopadły mnie wspomnienia i prawie zapomniałem o moim celu, jakim była wymiana żarówek na LEDy :)

Firma jest dobrze wyposażona w zamienniki żarówek i standardowo robi instalacje w samochodach. Mają mechanika, któremu niestraszne rozbieranie samochodów, żeby się dobrać do żarówki :) Od razu mi pokazał, jak zdjąć klosze świateł od tablicy rejestracyjnej i wymienił żarówki na pojedyncze LEDy, chińskie z funkcją CanBus, żeby komputer nie narzekał na przepaloną żarówkę.

Potem próbowaliśmy wymienić oświetlenie bagażnika (sedan) na 5 razy jaśniejsze, bo to firmowe to jakiś koszmar. No i tu problem - Mazda sprytnie zastosowała taką totalnie niestandardową żaróweczkę, do której nie ma na rynku żadnych zamienników. Na pewno celowo, żeby zmusić ludzi do zakupu kosztownej opcji dodatkowego oświetlenia bagażnika...

Ale to się da rozwiązać. Gość zaproponował mi podłączenie do gniazda tej żarówki przewodów i przyklejenie na "suficie" bagażnika samoprzylepnej taśmy LEDowej. Niestety na to nie stało czasu, ale wybiorę się tam na taką operację. Przy okazji może wymienię żarówki tylnych świateł pozycyjnych na LEDy, po prostu żeby ograniczyć zużycie prądu. Z jakiejś przyczyny to są jedynie nie-LEDowe stale palące się (nocą) światła w mojej Matsudzie. Ale musieliby mieć LEDy o ciepłym kolorze światła, żeby nie zmieniać istniejącego koloru świateł pozycyjnych, który jest w sam raz.

Zamienniki, które mi zainstalowali do podświetlenia tablicy mają po 1 diodzie LED i po przyjechaniu do garażu stwierdzam, że nie zapewniają pożądanego efektu - są zbyt punktowe. Robią się dwie smugi światła na tablicy, która przedtem była równomiernie oświetlona. Więc chyba pojadę je wymienić na takie z LEDami nie tylko na końcu, ale też świecącymi w bok. Za te pojedyncze zapłaciłem 30 zł za parkę, więc nie jest to koniec świata, przydadzą mi się do czegoś, jeśi nie będą chcieli ich przyjąć z powrotem.

Jakby ktoś chciał zamówić przez internet, to po prostu szukajcie LEDowych zamienników żarówek W5W. Kosze światełek tablicy wyjmuje się bardzo łatwo dużym, płaskim śrubokrętem z końcem owiniętym ręcznikiem. Nie tylko dlatego, żeby nie uszkodzić kosza - po prostu bez ręcznika ten klosz nie chce się otworzyć, ręcznik zmienia kąt nacisku i wtedy wychodzi momentalnie. Ruch śrubokrętem jest nieinstynktowny - do środka a nie na zewnątrz. Jest to pokazane w podręczniku auta, warto sprawdzić.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 31 sie 2013, 10:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Raportuję, czego się nauczyłem przy wymianie podświetlenia tablicy rejestracyjnej na LEDowe, może komuś się przyda:

1. Przeczytajcie uważnie w podręczniku, jak zdejmować te malutkie, plastikowe klosze, w których są żarówki. Polecam owinąć duży, płaski śrubokręt ręcznikiem i dość mocno nacisnąć nim do góry przed przechyleniem do wewnątrz (co jest już na rysunku w podręczniku).

2. Miejsca pod kloszem jest bardzo mało i większe zamienniki LEDowe się nie mieszczą. O 5-LEDowych nie ma co marzyć, udało się w końcu wpasować chińskie 3-LEDowe.

3. Najłatwiej założyć 1-LEDowe, ale uwaga: oświetlają one tablicę bardzo brzydko i nierówno, robią się dwa ostro oświetlone obszary, w nocy wyglądające, jakby zderzakowi wyrósł biust.

4. Nie wiem, czy można założyć standardowe LEDy bez Can-bus i czy nie będzie błędów - na wszelki wypadek kupiłem takie z Can-bus.

5. Firma 'Bestlook' (http://www.oswietlenia.com) okazała się bardzo profesjonalna i pomocna, doradzą, mechanik zainstaluje, a kiedy parę dni później wróciłem ze skargą, że tablica nierówno oświetlona, wymienili mi natychmiast zamienniki na takie z większą liczbą LEDów i nie musiałem kupować nowych. Polecam.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 kwi 2016, 12:12 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 428
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
pkt. 5 to jakie te ledy zamontowali? możesz zamieścić link ?

tych lampek jest dwie ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 kwi 2016, 14:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Ale necro...

Gajdzin Ci nie odpowie, bo się obraził już dawno temu.
Nie podobała mu się wizja forum ;-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 sie 2018, 07:34 
Nowicjusz
Offline
Od: 11.09.2014
Posty: 44
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Do tablicy musza byc stosunkowo niskie. U mnie smigaja takie:
https://pl.aliexpress.com/item/1-PCS-T1 ... 0.0.UfNXGT

najzwyklejsze i daja rade.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 maja 2021, 12:03 
Świeżak
Offline
Od: 25.02.2021
Posty: 34
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: śląski
Dzień dobry.
Chciałbym wymienić podświetlenie tablicy rejestracyjnej poprostu na białe. Tak aby ładnie świeciły I nie mrygaly .

Poleci ktoś coś?

Lepiej kupić żarówki czy wymienić całe światła?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 maja 2021, 09:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.07.2018
Posty: 7
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Cześć,
Ja mam takie od 2 lat i nic się nie dzieje. Światło jest białe, nie za jasne.

https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Mazda-6 ... rowki/2935


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 maja 2021, 18:28 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
U mnie siedzą Philips’a W5W LED X-treme Ultinon. Mogę takie polecić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 maja 2021, 18:31 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
No ja tez mam ledy kupione chyba po 1zł sztuka, maksymalnie. Świeca już 4 rok i nic się nie dzieje. Delikatnie oświetlają tablicę rejestracyjna i nic więcej:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 sty 2024, 19:30 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
Dziś w końcu wymieniłem ostatnie żółte źródło światła w Madzi.... ObrazekObrazek

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.