Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 24 lis 2018, 16:28 
Adept
Offline
Od: 14.01.2015
Posty: 106
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Parę miesięcy temu widziałem na instagramie zdjęcie jakiegoś gościa z Tajwanu, który do nowej M6 zamontował kierownicę, jak na zdjęciu. W Maździe twierdzą, że to nie oryginał. Ma ktoś pojęcie, gdzie można by ją w podobny sposób przerobić? Zależałoby mi przede wszystkim na tym "ścięciu" na dole oraz na wyprofilowaniu u góry. Łopatki są za duże. Czerwony szew też może zostać.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 24 lis 2018, 16:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Może coś takiego?

Obrazek

https://motivejapan.com/kenstyle-replacement-steering-wheel-for-2013-mazda6-atenza.html
https://motivejapan.com/autoexe-sports-steering-wheel-for-2013-mazda6-atenza.html

LUB

Obrazek

https://www.sunvigor.com.hk/onlineshop/en/mazda6-gj/1042-mazda6gl-kenstyle-dshaped-steering-wheel-kgl137003.html?search_query=Mazda+steering&results=33

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 lis 2018, 18:40 
Adept
Offline
Od: 14.01.2015
Posty: 106
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Ta druga mi się podoba, dzięki. Pytanie tylko, czy pasować to będzie do FL3 z podgrzewaną kierownicą.
victor, masz tam konto? Ile ona ma kosztować?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 lis 2018, 08:27 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Łopatki to dodatkowy produkt, kosztuje moim zdaniem, krocie w stosunku do wartości dodanej.

Sama kierownica Kenstyle’a to koszt USD400+, do tego dojdą koszty sprowadzenia i VAT/cło.

Masz w PL firmy które dowolnie przerobią kierownice. Za dużo mniejsze pieniądze. Kilka osób na forum miało już obszywaną wg swoich wytycznych (w wątku o przetartej kierownicy znajdziesz fotkę mojej) Zmiana kształtu też nie stanowi problemu. Wyzwaniem może być zachowanie podgrzewania w takim wypadku. Nie weryfikowałem tego, bo u mnie tej opcji nie ma.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 lis 2018, 14:53 
Adept
Offline
Od: 14.01.2015
Posty: 106
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
W oryginalnej są łopatki, zatem zakładam, że w razie przerabiania, można by je zachować. Na twoim zdjęciu też je dostrzegam.
Ile może trwać taka przeróbka przy założeniu, że miałaby być u dołu spłaszczona?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 lis 2018, 20:04 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Tak plastiki/łopatki/funkcjonalność zostaje bez zmian. Zreszta w przypadku Kenstyle dostajesz gołą i przekładasz swoje przyciski cyz airbag.

Ile będzie trwać to nie wiem. Pewnie 1-2 dni robocze. A jak nie chcesz tracić mobilności auta to warto kupić używana z pewnego źródła i ja wysłać do przeróbki.

Mi robiła Pani z BM customs z lubartowa. Zadzwoń, pogadaj co mogą zrobic i ile to bedzie trwać. Firm, które to profi ogarniają w naszym kraju jest naprawdę sporo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.