Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 09:54

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

administrator
PostNapisane: Wt, 14 cze 2016, 10:21 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Czyli jest nas więcej, fajnie jakby ktoś zlokalizował to miejsce. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 cze 2016, 10:57 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
U mnie natomiast od czasu do czasu przy mocniejszym skręcie auta słychać w prawym narożniku ale bliżej drzwi pasażera takie stuknięcie/puknięcie, jakby kabelek uderzał w ściankę za którą jest pusto. Słychać jej rezonans. Przyzwyczaiłem się już i udaje mi się z tym żyć. :)

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 cze 2016, 21:30 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
slyszalem cos kiedys o takim postukiwaniu - pod schowkien chyba jakies kabelki luzne i nawet chyba akcjasewisowna na to jest jeszcze sprawdzę ale Zagryziak zgłaszaj to niech szukają


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 cze 2016, 20:10 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 01.02.2014
Posty: 133
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Odnośnie trzasków proponuje sprawdzić plastykowe osłony czujników na przedniej szybie (za lusterkiem)
W moim przypadku myślałem, że czasami coś mi brzęczy w prawym słupku - zwłaszcza jak było ciepło.
Objawy pojawiały się nieregularnie. Po podklejeniu taśmami mam w zasadzie spokój. jeśli już coś się pojawia to wystarczy że nacisnę obudowę i mam znowu spokój...

_________________
Obrazek
Obrazek

Druga M6 z 2023 (nie da się wpisać do profilu drugiej?)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 cze 2016, 21:58 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
slawek napisał(a):
Zagryziak zgłaszaj to niech szukają


Slawek boję się, że po wizycie w ASO mogę oprócz pukania będę słyszeć dodatkowo, skrzypienie, mlaskanie, dudnienie, ocieranie, walenie a na dodatek cmokanie. :lol:
Nie pójdę z tym do ASO.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 cze 2016, 22:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
rozumiem :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 cze 2016, 08:04 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
coolik napisał(a):
- namierzyłem i ociera mi się deska rozdzielcza o plastik ze słupka - muszę coś tam upchnać


Psiknij silikonem do uszczelek, powinno pomóc :)


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 cze 2016, 20:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.06.2014
Posty: 7
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: lubuski
U mnie jest ten sam efekt który opisywał zagryziak. Przy pokonywaniu ciasnego ronda lub mocniejszym skręcie słychać pojedyncze stuknięcie. Podejrzewałem ze to coś w schowkach wiec wszystko wyciągnąłem ale efekt pozostał. Co ciekawe ja to wyraźnie słyszę z prawej strony ale jak jechała ze mną żona na fotelu pasażera to twierdziła ze dźwięk dochodzi od strony kierowcy.... zastanawiam się czy nie ma to związku np z wymianą lusterka którą miałem niedawno - wymieniane było lusterko i wiązka - może ona jest gdzieś luźna.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 gru 2016, 11:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.12.2016
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Witam,

2 tygodnie temu odebrałem swoją Mazdę 6 Kombi z salonu. Obecnie słyszę wyraźne zgrzytanie podczas jazdy, dochodzące z tyłu. Sprawdzałem chyba wszystko co możliwe zarówno z tyłu jak ii w bagażniku i skończyły mi się chyba pomysły co może generować ten dźwięk. Obecnie mam wrażenie jakbym jeździł 10-cio letnim rzęchem. Spotkaliście się z podobnym przypadkiem? Jakieś sugestie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 gru 2016, 12:46 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
No to masz auto na gwarancji przecież :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 00:24 
Amator
Offline
Od: 11.06.2016
Posty: 72
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Panowie mam pytanie i proszę czy możecie sprawdzić czy u was przy słuchaniu głośno muzyki z konkretniejszymi basami przy głośności od około 40 kresek wzwyż zaczyna pierdzieć - wpadać w rezonans i drgania, brzęczeć gałka od regulacji lusterek ?
ostatnio zadał mi to pytanie inny właściciel szóstki, którego strasznie to irytuje przy głośnym słuchaniu muzyki. Sprawdziłem i u mnie jest identyczne zjawisko, tutaj trzeba tylko wybrać odpowiednie utwory, w niektórych przypadkach jest to wręcz irytujące i nie do zniesienia gdy gałka - grzybek od regulacji lusterek wpada w wibracje, będę prawdopodobnie zgłaszam to do serwisu,


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 07:58 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
To na pewno gałka od lusterek? Wyciągnij wszystko ze schowków i sprawdź raz jeszcze - historie opisywane na forum wskazują, że próby zlokalizowania źródeł wibracji okazują są mylne :).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 11:14 
Amator
Offline
Od: 11.06.2016
Posty: 72
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
100% gałka od lusterek :) nigdy bym na to nie wpadł, inny właściciel mazdy to wyłapał, po dotknięciu gałki palcem - przytrzymaniu jej brzęczenie ustaje.
ale tak jak mówiłem dzieje się to przy głośności od około 40 kresek i musi to być utwór bardziej basowy, aż z ciekawości odnajdę jakiś utwór na dniach na którym to brzęczenie jest wręcz nie do wytrzymania, sami sprawdzicie:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 12:25 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Polecam wątek o wyciszeniu wnętrza - bez dobrej izolacji matami każde auto będzie rezonowało a gj szczególnie.
Inna sprawa jak można wytrzymać taką głośność w tym aucie, bez poprawienia tej niedoróbki nawet z bose ??


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 12:33 
Amator
Offline
Od: 11.06.2016
Posty: 72
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
ja ogólnie nie słucham tak głośno muzyki, może czasami...mi się zdarzy, ale zwrócił mi na to uwagę inny użytkownik, moja mazda to wersja 2017 zastanawiam się co byłoby z gwarancją gdybym zaczął ingerować w auto i zaizolowałbym dodatkowo auto matami.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 12:36 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Na forum jest pełno osób, które mają wyciszane samochody. Nie słychać jakoś o problemach z gwarancją...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 15:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
szerak napisał(a):
zastanawiam się co byłoby z gwarancją


nic :) pod warunkiem, że nie ingerujesz w instalacje, a przy wyklejaniu nie ma takiej ingerencji.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 gru 2016, 23:34 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
2017? A nie mieli poprawiać tego wyciszenia? Coś mi się o oczy obiło w jakiejś gazecie ostatnio.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 gru 2016, 13:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.09.2016
Posty: 12
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Ja mam dwie 6 z 2016
Obie skrzypią z okolic nawigacji - jak jest zimno . wystarczy ,że temp spadnie poniżej 10 stopni - dopóki samochód się dobrze nie nagrzeje, gdzieś na łączeniu plastiku okalającego nawigację i przycisk start stop a listwą z nawiewami powietrza i przyciskiem od awaryjnych.
Serwis twierdzi ,że problem nie występuje, a nawet jeśli to to widocznie tak ma być;)
Ktoś spotkał podobny problem? Co do drzwi tak owszem trzeszczą przy słuchaniu głośno muzyki określone tony powodują ,że jakieś elementy wpadają w rezonans i drgają. Mi to serwis robił 4 razy ,problem nadal występuje aczkolwiek w mniejszym stopniu. Czasem dociskam nogą i się uspokaja. Jak jest bardzo zimno , przez pierwsze 5 minut jazdy skrzypi praktycznie cała deska na łączeniu ze słupkami, mazda zastosowała jakieś tanie plastiki które reagują na zmiany temp.
Jak ktoś ma podobny kłopot ze skrzypieniem przy ekranie nawigacji w modelu po FL proszę o info.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 sty 2017, 22:14 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.12.2016
Posty: 47
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Witam, w mojej wersja 2017 trzeszczą drzwi od kierowcy dokładnie chyba kable do sterowania szyb i lusterek zdarza się to tylko przy większym basie głośność tak średnio 20-25 im głośniej tym gorzej, dociśnięcie drzwi i sterowania nie pomaga, będę to zgłaszał do ASO bo jest to irytujące auto ma przejechane 1500km jeśli chodzi o resztę to wszystko w porządku nawet przy mrozie -25 w aucie było cicho oprócz odzywających się czasami drzwi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 sty 2017, 14:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.09.2016
Posty: 12
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Który serwis? PRO MOTO?
Trzeszczą Ci panel z przełącznikami szyb , niektórzy twierdzą ,że gałka od szyb. Mi pomaga dociskanie nogami. Jak naprawdę głośno słuchasz muzyki to jedna wizyta tego nie załatwi:)


Ostatnio edytowano N, 15 sty 2017, 14:31 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 sty 2017, 17:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.12.2016
Posty: 47
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Serwis Gazda Bielsko, w Katowicach byłem przed zakupem ale wybrałem Bielsko lepsza oferta, na serwis pojadę pierwszy raz zobaczę jak to tam wygląda , ta gałka od regulacji też drży, ostatnio to sprawdzałem po wpisie od szeraka. Dociśnięcie nogą nic nie daje, muzyki słucham dość głośno ale zobaczymy jak się serwis spisze, zamontowali nagłośnienie bose to niech kombinują by reszta działała.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 sty 2017, 23:46 
Amator
Offline
Od: 11.06.2016
Posty: 72
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Brevis321 daj znać co oni powiedzą , jestem ciekawy ponieważ tak jak pisałem podpowiedział mi ten defekt inny użytkownik mazdy, był w serwisie ale oni ręce umywają u mnie w mieście.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 sty 2017, 21:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.12.2016
Posty: 47
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Byłem w serwisie na rozpoznaniu zgłoszonej usterki, auto zabrali na warsztat ale nic nie wskórali gałka ma delikatny luz który powoduje to drżenie, sprawdzali jeszcze w ich maździe testowej też 2017 i jest ta sama sytuacja. Serwis twierdzi że będą to zgłaszać i powinna być decyzja o wymianie, przypomnę się im za jakiś miesiąc jak z decyzją i nowym softem do MZD na razie nawigacja działa czasami język się zmieni trochę gorzej z zegarem nie pokazuje dokładnej godziny, podobno wszystkie 2017 muszą mieć nowy soft.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 lut 2017, 13:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.12.2016
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
slato napisał(a):
Witam,

2 tygodnie temu odebrałem swoją Mazdę 6 Kombi z salonu. Obecnie słyszę wyraźne zgrzytanie podczas jazdy, dochodzące z tyłu. Sprawdzałem chyba wszystko co możliwe zarówno z tyłu jak ii w bagażniku i skończyły mi się chyba pomysły co może generować ten dźwięk. Obecnie mam wrażenie jakbym jeździł 10-cio letnim rzęchem. Spotkaliście się z podobnym przypadkiem? Jakieś sugestie?


2h w ASO i problem rozwiązany. Problemem był źle wyregulowany zatrzask tylnej kanapy. Szkoda, że z nowym autem tak szybko trzeba jeździć do ASO.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 lut 2017, 18:09 
Świeżak
Offline
Od: 14.01.2015
Posty: 17
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Mam problem przy wrzucaniu 5 i 6 biegu. Za każdym razem drążek/skóra skrzyni biegów niemiłosiernie trzeszczy ;/. Spotkał się już ktoś z takim problemem? Impregnacja skóry nic nie daje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 lut 2017, 20:06 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.01.2017
Posty: 626
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Ja mam auto od 2 lutego i jakoś od tygodnia przy gwałtownym przyspieszaniu słyszę jakby coś wchodziło w rezonans, dzwięk dochodzi jakby z okolic deski i przenosi się na prawą stronę


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 mar 2017, 10:46 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
skrzypi mi podlokietnik
dokladnie te gumki ktore zapobiegaja stukaniu
irytujace to strasznie


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 mar 2017, 22:53 
Offline
U mnie dla odmiany zaczął skrzypieć tunel środkowy. Jade sobie jakby nigdy nic po prostej drodze z dobrą nawierzchnią i co chwila słysze pykanie dochodzące z okolic tunelu środkowego. Może to wina temperatury. Mocno wk...ący jest ten odgłos. Tak jakby plastik się kurczył albo rozszerzał. Takie pykanie, strzelanie, skrzypienie h..j wie co. Wcześniej tego nie zauważyłem. Auto 15 kkm.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 11:07 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 06.08.2016
Posty: 102
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: śląski
U mnie skrzypi listwa ozdobna pod ekranem MZD. Jak docisnę cisza, jak lekko podważę cisza. Jak ta listwe ściągnąć? Wsadziłbym coś tam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.