Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:31

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 13 lis 2022, 22:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.11.2022
Posty: 2
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: podlaski
Hej. Mam pytanko czy ktoś z Was zmagał się z problemem wody w bagażniku? Wyglada to w ten sposób ze wykładzina bagażnika jest sucha styropian z hakiem i akcesoriami naprawczymi do opon jest suchy dopiero w miejscu pod spodem stoi woda. Czy ktoś z Was wie gdzie one czym szukać przyczyny i źródła zaciekania wody? Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 mar 2023, 17:35 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.12.2016
Posty: 47
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Witam, mam podobny problem tylko woda pokazuje mi się na górnej części szyby w klapie bagażnika po dużych opadach deszczy zaczyna kapać do auta. Zdjąłem tapicerkę pod światłem stopu i ciężko tam coś zauważyć, wyglada że przeciek jest gdzieś w otworach montażowych spojlera lub światła stop. Czy ktoś demontował już spojler klapy dokładnie interesuje mnie jak wysunąć kołki montażowe z otworów. Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 mar 2023, 19:59 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja demontowałem spojler. Jakie kołki?
Z tego co pamiętam: spojler trzyma się na 4 bądź 6 nakrętkach.
Normalnie zdejmujesz czarne, okrągłe zaślepki otworów z blachy klapy oraz środkową część plastikowej tapicerki pod światłem stop. Ukazują ci się nakrętki w otworach. Musisz mieć klucz nasadowy długi w postaci rurki - inaczej będziesz miał problem z odkręceniem / przykręceniem nakrętek, ponieważ one są nakręcone dość głęboko i sporo wystaje gwint śruby. Ja kupiłem długą nasadkę sztorcową 10-tkę z otworem kwadratowym pod uniwersalną np. grzechotkę.
Odkręcasz te 4 (bądź 6) nakrętek i zdejmujesz spoiler. Pod śrubami są gumowe podkładki - właśnie żeby woda nie ciekła. Ja miałem niektóre zniszczone (wymieniałem spoiler z powodu jego uszkodzenia przez bramę garażową) więc z tego co pamiętam dałem po prostu sikaflex.
Właśnie sobie przypomniałem, że mi też leciało, chyba za słabo dokręciłem, albo właśnie nie dałem sikaflexu. Mam zaciek przez to na rolecie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 mar 2023, 20:44 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.12.2016
Posty: 47
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Tak jak piszesz demontujesz dwie zaślepki na bokach klapy po zdemontowaniu środkowej osłony widać kolejne dwie śruby z nakrętkami po odkręceniu u mnie są jeszcze trzy kołki z zatrzaskami ( dwa są prawie centralnie nad kołkami które trzymają tapicerkę boczną klapy jak je wyciągniesz to jest mała dziurka około fi6mm śrubokrętem idzie dojść do kołka ale on ma ząbki i nie chce wyskoczyć, na siłę nie idzie bo próbowałem i jeden oderwałem od spojlera) a trzeci jest na środku pod światłem stop. Zrobię zdjęcie i podeśle.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 mar 2023, 22:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
26 marca 2023, o 20:44 Brevis321 napisał(a):
są jeszcze trzy kołki z zatrzaskami

Faktycznie, jakieś tam kołki były. Ale ja nie miałem z nimi kłopotu, przynajmniej nie pamiętam. Spojler zdejmowałem parę razy, bo najpierw pokleiłem ten połamany (ale nie wyszło to za równo, bo musiałem wkleić wyrwaną jedną śrubę, a rozwarstwił się laminat w tym miejscu), a potem kupiłem używany i przykręciłem zamiast tego reperowanego. Możliwe że tych kołków już nie było, może je wyrwałem zdejmując, nie pamiętam. Faktem jest, że one do niczego nie są potrzebne, tylko należy chyba jakoś zabezpieczyć otwór po nich. Nie pamiętam, ale gdybym tego nie zrobił, to by się tamtędy lało. Może zakleiłem Powertape?
Aha, po mojej wymianie spojlera wymieniali mi całą klapę z tyłu (OC sprawcy), ale wszystko łącznie ze spojlerem przełożyli do nowej. Nic nie mówili że czegoś brakuje i jakoś to poskładali, że nie cieknie. A musieli widzieć moją robotę.

PS chyba sobie przypomniałem jak to jest z tymi kołkami: to co widzisz, to szare, to gniazdo obsadzone w klapie. W to gniazdo wchodzi i zatrzaskuje się wypustka ze spojlera. Jak zdejmujesz spoiler, to to szare zostaje w klapie, a wychodzi tylko taki biały sztyfcik ze strzałką na końcu (biały, bo spoiler nie jest lakierowany od spodu). Spokojnie możesz to wyrwać, to wyskakuje z tej oprawki. A potem wcisnąć zakładając.

-- Dodano: 26 marca 2023, o 22:21 --

PS2. Jak wpiszesz w Allegro "spoiler klapy mazda 6 GJ" To ci wyskoczy parę aukcji, gdzie są zdjęcia tych spoilerów od spodu. I tam widać te kołeczki. Część oferowanych spoilerów ma je urwane, co oznacza, że faktycznie potrafią się wyłamać. Ale tak jak pisałem, one niewiele trzymają.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 mar 2023, 19:39 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.12.2016
Posty: 47
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dzięki za pomoc, jak znajdę trochę czasu to zabiorę się za demontaż.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lut 2024, 06:52 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 428
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Odgrzebie temat, wczoraj po intensywnych deszczach tez mam wodę na rolecie bagażnika z prawej i lewej strony. Dokładnie jak na fotografii powyżej. Pytanie do moich poprzedników zamiast uszczelek daliście silikon czy uszczelki można dokupić? Ile jest tych miejsc do uszczelnienia?

Pozdr. kolegów


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lut 2024, 16:50 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.12.2016
Posty: 47
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Spojler ma cztery śruby dwie po bokach a dwie nad światłem stop i ponadto trzy kołki rozmieszczone między śrubami, ja nie dałem rady zdemontować spojlera zabierałem się dwa razy za pierwszym razem po odkręceniu wszystkich śrub i próbie ściągnięcia urwałem jeden kołek przy drugim podejściu dwa pozostałe kołki tak trzymały że odpuściłem prawie złamałem spojler przykleiłem oderwany kołem silikonem skręciłem wszystko i przestało kapać, może jak tym szarpałem uszczelki się wyrównały albo fabrycznie nie było dokręcone za mocno i po czasie woda podeszła. Spróbuj dokręcić może pomoże


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 mar 2024, 07:55 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 428
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Dopisze parę słów od siebie po demontażu lotki bagażnika.

Problem przeciekania to chyba nie śruby, które pomimo podkładek z gumy bardzo cienkiej i delikatnej są jednak mocno dokręcone. Kołki , które są na wcisk i mocno siedzą się pocą ale nie kapią. Tu może być nieszczelność na plastiku, który jest gniazdem kołka. Najbardziej mnie zaniepokoiło światło stop. Jest ono montowane dość luźno i uszczelka nie przylega w sposób pewny. Niestety nie da się tego dokręcić. Jedyny pomysł to było wypełnienie krawędzi silikonem, którym także doszczelniłem gniazda kołków mocujących. Przy okazji z 3 jakie są , udało się dwa wyjąć a środkowy urwać. Jest on nie istotny bo między śrubami. Po przyjrzeniu się lotce to problemem jest uszczelka wzdłuż krawędzi lotki, która nie jest z gumy tylko jakby z jakiegoś filcu i po kilku latach spłaszczyła się i nie jest już uszczelnieniem przepuszczając do środka.

Po demontażu dalej nie wiem z którego miejsca ciekło. Poczekam na deszcz czy coś te podklejanie pomogło.

Pozdr. kolegów


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.