Teraz jest Cz, 9 lip 2020, 13:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 176, 177, 178, 179, 180
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 7 maja 2020, 22:49 
Wstydliwy
Od: 07.05.2020
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: małopolski
Witam,
Przede wszystkim chciałbym się przywitać, bo jestem nowy. Nie mam jeszcze Mazdy 6, ale właśnie na nią poluję. Model, który wybrałem to rocznik 2016+ kombi z AT, silnik 2.5 benzyna.
Przesiadam się z Citroena C5 X7, czyli najnowszej wersji.

Interesuje mnie kwestia wyciszenia. Dowiedziałem się o "efekcie uchylonej szyby" i zacząłem ten temat zgłębiać.

Z filmu https://www.youtube.com/watch?v=oc-QenBluwc dowiedziałem się, że już w testowanej wersji z 2016 "jest cicho". Ale z kolei tutaj https://www.youtube.com/watch?v=hp_a1Hrdm7Q prowadzący mówi, że dopiero w 2017 roku Mazda rozwiązała ten problem.

Czy moglibyście podzielić się Waszymi doświadczeniami? Chciałbym wiedzieć jak rozpoznać model (np po VIN), w którym ten problem został rozwiązany.

Pozdrawiam /eltomek

moderator
PostNapisane: Cz, 7 maja 2020, 23:10 
Fanatyk
Od: 06.05.2015
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Wersja: SkyPassion
eltomek pozwoliłem sobie przenieść do właściwego tematu...
Jeśli chodzi o EUS to częstotliwość jego występowania zmniejszała się z każdym FL... Ale dopiero ten trzeci z 2018 zminimalizował problem prawie do zera...
W FL2 (druga połowa 2016-początek 2018) ten problem był jeszcze dość częsty.
Z drugiej strony nawet w przedliftach były egzemplarze, gdy klasycznego EUS nie było, a jedynie szum od lusterek był już zbyt wysoki pow. 140km/h...
W FL2 jest ta przewaga, że jak nie ma EUS to szum od lusterek jest znacznie mniejszy, bo są wersje z klejonymi szybami bocznymi z przodu co poprawia izolacje akustyczną...

Po prostu przed zakupem musisz się przejechać na autostradzie, jak będzie EUS to dość szybko usłyszysz... A jak nie będzie to lepiej brać auto z końca 2016 niż z początku...

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: N, 14 cze 2020, 19:23 
Wstydliwy
Od: 14.06.2020
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Wersja: -
Panowie, czy na południu kraju znacie jakieś polecenia godne firmy zajmujące się całościowym wyciszaniem?
W krakowie lub okolicach najlepiej. Znalazłem https://www.teleradioman.pl/us%C5%82ugi ale oferta jakoś mnie nie przekonuje.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 176, 177, 178, 179, 180

Strefa czasowa: UTC + 1