Teraz jest So, 27 kwi 2024, 12:20

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 186  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 11 wrz 2013, 16:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
OK, podsumowując temat: jeśli się martwimy o gwarancję i/lub robimy dość "inwazyjne" wyciszenie - nie ma jak zrobić to w firmie, która przy okazji jest ASO :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 wrz 2013, 21:27 
Amator
Offline
Od: 12.09.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Gajdzin napisał(a):
A6 to nie Premium tylko Klasa E. A8 to klasa Premium :)


Akurat "A", "B".. "E" itd. to akurat chyba chodzi o segment. Czy Audi A1 albo A2 to klasa Premium? Owszem, a małe auta. Określenie "Premium" służy raczej do akcentowania najwyższej jakości w tym wypadku, nie segmentu. Chociaż w przypadku Audi A8 to jak najbardziej Premium.

Oczywiście w przypadku Mazdy nie ma o tym niestety mowy i szczerze żałuje. Żałuje też, że po jeździe próbnej Mazdą, pojechaliśmy do VW oglądać CC, a na deser do Audi - A5 sportback ;/ oczywiście mniej funkcjonalne auta, ale w nich tego typu problemy nie mają miejsca. Co ciekawe, w przypadku auta na firmę VW dał na dzień dobry 7% a Audi 13% na papierze (obiecane ponad 20% pod koniec roku - wyprzedaże rocznika). Po prostu sprzedawcy wyjęli inny cennik "dla firm". No i niezły klops.. za cenę ok 125000brutto, można wyjąć nowe Audi A5 sportback 1.8TFSI(zupełnie nowa konstrukcja) całkiem dobrze doposażone. Szok.. gdzie tu logika ;/ Pozostaje więc ogromny dylemat.. zupełnie jak w reklamie... serce i rozum ;/ które z nich to Mazda, a które Audi.. niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie wg. uznania :)

No i oczywiście witam wszystkich na tym konkretnie forum. Wielu z Was już witałem na innych :)

_________________
bmw e60


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 13 wrz 2013, 03:00 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2506
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Proszę nie robić OT, a dyskusja o premium już się odbyła w innym wątku i proszę nie wracajmy już do niej.

_________________
Actual Women


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 wrz 2013, 07:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Masz świętą rację, SkyKarol - sorry za pomieszanie z poplątaniem ;)

I witaj na forum!!!

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 13:08 
Amator
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 68
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Witam wszystkich!
Chciałbym pociągnąć jeszcze temat osławionych szumów w nowej maździe. Otóż po pierwszych jazdach naszą nową mazdą także ze zdziwieniem stwierdziliśmy że szumy mogłyby być trochę mniejsze. Zacząłem szperać po necie i sprawdzać czy są to tylko nasze spostrzeżenia i w ten sposób trafiłem tutaj:). Wiem że jest firma Sztuka Wyciszania z Warszawy (podobno bardzo dobra), kontaktowałem się z nimi i napisali, że wyciszali już taką mazdę i, że efekty są zadowalające (nie podali o ile dB zmniejszył się hałas). Koszt takiej usługi wycenili na 12000zł - za kombi. Znalazłem także firmę Extreme Car & Audio z Wrocławia, która to tak mi odpisała

"Całkiem niedawno wyciszaliśmy bazowo najnowszą Mazdę 6 z bardzo dobrym
rezultatem! Zdjęcia z tej pracy są nawet w sekcji REALIZACJE na naszej
stronie.

Ma Pan rację ... drzwi to kluczowy element jeśli chodzi o wygłuszenie
tego samochodu gdyż przedostaje się przez nie do wnętrza bardzo dużo
hałasów. Poza tym bagażnik i tylne nadkola, które w sedanie przekazywały
sporą ilość szumów do kabiny co w kombi może być tylko jeszcze bardziej
uciążliwe z racji otwartej konstrukcji wnętrza.

Kompleksowa operacja wygłuszenia Pana auta będzie kosztowała 4 tys.zł
netto. Zysk szacowany to 4-6dB (a co 3dB mamy 2x więcej hałasu!) co da w
efekcie doskonały skok komfortu podróżowania - GWARANTUJEMY!

Czas realizacji max. 2 dni robocze."

Słyszał może ktoś o tej firmie? Cena jaką dają jest 3x mniejsza od konkurencji z Warszawy. Moje wrażenia po obejrzeniu strony internetowej i ich realizacji są pozytywne. Co Wy na to?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 14:11 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witaj na forum, Krisek! No proszę, i od razu zaczynasz od informacji szczegółowej i cennej dla wszystkich posiadaczy GJ :) Dziękujemy. Wiesz, ja na razie rozmawiałem z tą firmą warszawską i 12 tys to bardzo kompleksowe wyciszenie, a nie wydaje mi się, żeby było w tym przypadku niezbędne. Jak zliczysz same drzwi i nadkola z cennika na ich stronie, to wyjdzie chyba dużo mniej niż 12 tys. Oni po prostu przez telefon zdają się zawsze podawać rozwiązania typu "full wypas", więc mam zamiar tam pojechać i pogadać osobiście.

Niemniej bardzo mnie zainteresowała ta informacja o firmie wrocławskiej. Trochę daleko niestety, no i 2 dni we Wrocku nie bardzo mogę siedzieć... Ale brzmi ciekawie. Czy oni może też są ASO Mazdy?

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 14:45 
Amator
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 68
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Spróbuję jeszcze dzisiaj po pracy do nich zadzwonić i pogadać. Jeśli odbiorą po godz 17 to spytam się o szczegóły i dam znać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 14:57 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki, krisek!

Ciekawostka: Amerykanie w ogóle nie wiedzą o co chodzi z takimi firmami wyciszającymi auta. Twierdzą, że w USA niczego takiego nie ma. Jeden z tamtejszych forumowiczów sam spróbował przyklejając jakąś gumę samoprzylepną z Home Depot do obecnej uszczelki, z przewidywalnie żałosnymi skutkami... Wszyscy dopytują, gdzie znaleźć firmę wyciszającą i nikt na razie tam takiej nie znalazł. Ergo: przegoniliśmy Amerykę!

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2013, 22:06 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
krisek napisał(a):
Słyszał może ktoś o tej firmie?

Tak, ja jestem z okolic Wrocławia i wiem, że ta firma jest na rynku już kilkanaście lat - amatorami na pewno nie są. Teraz też przyciemniają szyby - jeden znajomy tam przyciemniał CC a drugi BMW X3 - oglądałem efekty i jest super.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 07:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dobrze by było sprawdzić, czy oni są też ASO Mazdy, jak ta firma z W-wy... Wtedy odpadają wszelkie potencjalne problemy z gwarancją w przypadku całościowego wyciszania (podwozie itd).

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 08:23 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
krisek napisał(a):
Kompleksowa operacja wygłuszenia Pana auta będzie kosztowała 4 tys.zł
netto. Zysk szacowany to 4-6dB (a co 3dB mamy 2x więcej hałasu!) co da w
efekcie doskonały skok komfortu podróżowania - GWARANTUJEMY!

Czas realizacji max. 2 dni robocze."


<mysli> <mysli> 4-6 db to bardzo dużo <nuta> .
Może się mylę, ale żeby taki efekt uzyskać trzeba wyciszyć auto: z zewnątrz, drzwi, grodzie, podłogę i wewnątrz czyli kompleksowo a to wiąże się z rozbieraniem auta :( . Chyba, że ta firma ma już swoje patenty i wie gdzie "dłubnąć" aby uzyskać taki wynik.
Właśnie w SzuceWyciszenia to mnie ;< , że nie można od nich uzyskać deklaracji o ile mniej db. będzie przy wybranej opcji. Źle patrzę ?? ale na stronie "Extreme Car & Audio" nie znalazłem naszej Mazdy :roll: .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 09:19 
Amator
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 68
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Rozmawiałem wczoraj z osobą z firmy Extreme Car Audio. W kwestii ASO to niestety nie są ASO mazdy ale współpracują blisko z mazdą z Wrocławia więc co do ewentualnej utraty gwarancji to zapewniano mnie że nie ma mowy oraz ponieważ nie ingerują w jakąkolwiek zmianę samochodu to gwarancji nie stracimy (każdy może skonsultować to jeszcze ze swoim ASO). W każdym razie potwierdził wszystko to co pisał w mailu. Powiedział także, że za hałas w samochodzie odpowiedzialne są przede wszystkim cienkie blachy i drzwi. Podał mi dodatkową stronkę na której można sprawdzić ich firmę - http://www.ciche-auto.pl (ale w zakładce realizacje też nie ma naszej mazdy.. hmm, choć strona i ich robota wygląda profesjonalnie). Tak myślę. Może jak by zainteresowanie było większe z naszej strony np. kilka mazd do wyciszenia to udałoby się wynegocjować jeszcze lepszą cenę?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 09:25 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja bym spróbował tylko kurczę nie we Wrocku, za daleko... Na weekend mógłbym się wyrwać, ale oni na pewno potrzebują na to kilku dni i to pewnie roboczych :(

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 09:27 
Amator
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 68
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
...jeszcze jedno powiedziano mi, że dla naszej pewności i potwierdzenia wyciszenia mogą zmierzyć poziom hałasu przed i po wygłuszeniu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 09:29 
Amator
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 68
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Potrzebują 2 dni robocze. Soboty raczej odpadają. Na 10 dni przed trzeba się u nich zapowiedzieć.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 09:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ci ludzie coraz bardziej mi się pdobają... Żeby tylko mieli oddział w W-wie... trzeba ich do tego zachęcić :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 09:32 
Amator
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 68
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
No tak Wrocław daleko al pare tysięcy zł w kieszeni.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 13:08 
Świeżak
Offline
Od: 17.09.2013
Posty: 35
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubelski
Witam wszystkich forumowiczów. Autko w moim przypadku ma przejechane 3500 km i jest to wersja 2.0 benzyna. Zdecydowałem się napisać swoją opinię na temat szumów wiatru i podzielić się swoimi obserwacjami. Rzeczywiście występują w granicach wspomnianej prędkości a nawet czasami już przy mniejszej. Zrobiłem test "z poduszką", o którym wspomniał wcześniej kolega na tym forum. Mianowicie podkładając poduszeczę w miejsce gdzie wchodzi szyba do uszczelki wewnętrznej, szum wiartu okazuje się być praktycznie zniwelowany do poziomu normalnego przy takich prędkościach samochodu. Tak więc w moim przekonaniu szumy te nie są spowodowane przez jakieś wadliwe uszczelki drzwi. Przyczyną wydaje się więc słaba uszczelka przy samych oknach, albo nieprawidłowe domykanie się szyb lub ich nie przyleganie do uszczelki (tej która jest od strony wewnętrznej szyby). Napewno zgłoszę ten fakt do ASO. Niestety w chwili obecnej nie mam na to czasu. Może w przyszłym tygodniu wygospodaruję go wiecej. Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum pozdrawiam wszystkich forumowiczów, (w szczególności Gajdzina), których liczne sugestie i opinie pozwalają jeszcze bardziej cieszyć się naszymi szóstkami.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 21:31 
Adept
Offline
Od: 25.04.2013
Posty: 111
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Ten pomysł ze 'zbiorowym' wyciszeniem wydaje się być super - ja się na to piszę ;).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 21:58 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja też, pod warunkiem, że przyjadą do W-wy :) Kto wie, dla odpowiedniej liczby klientów może im się to opłacić!

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 22:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Może, by i do Luton się wybrali? Taniej, by im było jak podróż do warszawy ;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 wrz 2013, 07:47 
Amator
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 68
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Nie sadze żeby przyjechali do Warszawy i żeby im się to opłacało. Musieliby wynająć warsztat, którego w Warszawie nie mają, gdyby wygłuszali kilka samochodów to zeszłoby się im tydzień albo dwa do tego dochodzi hotel dla pracowników itd. Myślę, że wyszłoby to drożej nam a niżeli we Wrocku. Poza tym jestem pewien na 100%, że nie zgodzili by się na Warszawę. Ja myślę, że w przeciągu miesiąca dwóch zdecyduję się na zwiedzanie Wrocławia - muszę jeszcze do tego przekonać żonę:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 wrz 2013, 07:51 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
krisek: zony by sie niepytal , czy ona daje na to kase :-)

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 wrz 2013, 09:39 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 15.04.2013
Posty: 53
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witam, super wiadomosc. Ja niestety na razie do Wrocka sie nie wybieram, za daleko :)
Pozdrawiam wlasciciela z Luton, tez mieszkam w poblizu... <witam>
Co do mazdy to mysle ze nadkola takze powoduja duzo szumu, szczegolnie jest to odczuwalne na tutejszych autostradach ze specyficznym rodzajem nawierzchi - bardziej szorstka niz na kontynencie, pewnie z powodu deszczow... Glosniej jest zdecydowanie.
Pod koniec roku wybieram sie w gory wiec bede ponownie testowal auto przy wyzszych predkosciach.
Do tej pory oprocz szumow raz zauwazylem unoszaca sie maske o czym pisalem wczesniej, ale tutaj nie dam rady rozpedzic sie pow 120 :) stad brak mozliwosci nagrania filmiku. Moze w zimie jak pojedziemy na narty...przez niemcy.
Po za tym autko swietne, przy jezdzie z predkoscia autostradowa 150-160km/h srednie spalanie ok 7.5-8l, z boksem 8.5l co uwazam za super wynik dla silnika 2.0 benzyna 165kM. Zazdroszcze 2.5l niestety nikt tutaj nie chcial mi ubezpieczyc takiego auta dlatego wybralem 2.0. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy mazdy papa


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 wrz 2013, 12:29 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki za cenne spostrzeżenia, dzekuk! Jeżeli zauważyłeś unoszącą się maskę nawet poniżej 120km/h, to zdecydowanie radziłbym Ci zgłosić do ASO jako usterkę. Ja w ostatni weekend pierwszy raz byłem na autostradzie, doszedłem do 150km/h (prędkość realna a nie wg. szybkościomierza, który pokazywał 157 czy coś takiego), wiał wiatr, maska ani drgnęła.

To w UK już jest wersja 2.5i? Bo na początku w ogóle nie było chyba, pamiętam, że na wiosnę sprawdzałem stronę Mazdy UK...

Co do szumu z nadkoli, to u Ciebie może to mieć większe znaczenie niż np. w moim przypadku, z 2 przyczyn:
- asfalt w UK jest wyjątkowo chropowaty wg. moich obserwacji
- pewnie masz oryginalne opony, które są dość głośne

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 wrz 2013, 16:29 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 15.04.2013
Posty: 53
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Auto zakupilem w Polsce :)
W UK nie ma silnika 2.5, stad tez nie chcieli mi ubezpieczyc takiej wersji, wiec musialem kupic 2.0. Co do maski to troszke drzy przy wpatrzeniu sie w srodek przy przedniej szybie przy wiekszych predkosciach tak jak struna do gitary i mysle ze u wszystkich jest to widoczne. Sama maska podnosila mi sie na bokach przy predkosci ok 180km/h oraz przy silnym wietrze z przodu (podmuchy byly jak diabli na autostradzie w Niemczech a ja chcialem auto wyprobowac). Natomiast maska nie odpadla i to sie liczy pozytywnie <spoko>
Mysle ze jak przetestujecie warsztat oferujacy wyciszanie we Wrocku to ja napewno bede nastepny. Po prostu przy predkosciach autostradowych musi byc przyjemniej w samochodzie a ze strony internetowej warsztatu wynika iz w wielu samochodach wystepuje zjawisko niepozadanego halasu dostajacego sie do srodka kabiny. Po prostu producenci oszczedzaja na materialach i przedewszystkim na robociznie oraz redukuja tez przez to wage samochodow.
Aaaa, no i do tego mam felgi 19" :) (notabene bardzo sliczne) na ktorych opony szumia chyba znacznie bardziej niz na 17" lub innych mniejszych kolach. W zimie zmieniam na 17".


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 wrz 2013, 16:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Aaa, teraz wszystko jasne :) Jakbyś zdecydował się na wyciszanie we Wrocku, daj znać, jak poszło i o ile db ciszej!

Nie sądzę, żeby rozmiar felgi miał cokolwiek wspólnego z hałasem opon. Ten hałas wynika z kontaktu opony podłożem, który zależy od powierzchni kontaktu (czyli: szerokość opony x jej obwód) i konstrukcji opony (materiał i rzeźba bieżnika). Teraz w EU opony mają podaną swoją hałaśliwość na etykiecie. Jak weźmiesz dwie opony o tej samej średnicy i szerokości, tego samego producenta, ale o innym profilu (czyli np. właśnie do felg 17" i 19"), to ich hałaśliwość w db będzie taka sama.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 wrz 2013, 17:07 
Amator
Offline
Od: 12.02.2013
Posty: 91
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Pojawiła się Mazda na stronie Panów od wyciszania.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 wrz 2013, 08:06 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 15.04.2013
Posty: 53
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Szkoda ze nie podali o ile db spadla glosnosc w prezentowanym aucie...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 wrz 2013, 09:01 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
... i szkoda, że to użytkownik nie z naszego forum :) .


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 186  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.