Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:08

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 11 paź 2020, 19:18 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Bezpiecznik na oryginalnej wiązce oświetlanych progów jest na końcu przewodu, czyli bezpośrednio RBCM trzeba go szukać.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 paź 2020, 19:38 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ale skoro świeci lampka bagażnika to znaczy że dramatu nie ma. RBCM musi być sprawny na pewno w jakimś stopniu trzeba liczyć na to, że wiązki progów mają bezpiecznik, a nie są na żywca wpięte w RBCM.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 paź 2020, 15:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dziękuję za konstruktywne sugestie. Kabelek od ośw. progów idzie w górę z główną wiązką w kierunku bezpieczników i ginie w gąszczu przewodów, prawdopodobnie do jakiegoś bezpiecznika. Było za ciemno na dworze aby przeszukać skrzynkę. Jeśli zakładać, że jest tylko jedn moduł, ten z tyłu, od którego pociągnięto zasilenie oświetlenia bagażnika to faktycznie można byłoby założyć, że RBCM jest sprawny. Ja natomiast musiałem zrobić zwarcie w złączce wsuwanej koncentrycznie. Zobaczę jutro co powiedzą w serwisie, który montował ośw. progów.

-- Dodano: 15 października 2020, o 16:45 --

W poniedziałek byłem na wymianie oleju (robocizna - 206 PLN, reszta moje) no i oczywiście poprosiłem o wymianę bezpiecznika oświetlenia progowego co zostało odnotowane w karcie. Efekt, olej wymieniony, natomiast pan przyjmujący zlecenie poinformował mnie, że mechanik nie może znaleźć bezpiecznika a elektryk nie ma czasu podejść do samochodu. Po czym dodaje, że naprawa elektryki będzie kosztowała mnie ok. 340 PLN ale trzeba zaplanować nowe na to zlecenie w innym terminie. Nie pomógł fakt, że instalacja oświetlenia progów była wykonywana przez ten serwis na co zwróciłem rozmówcy uwagę, ani fakt, że mogę pokazać palcem mechanikowi, gdzie ten bezpiecznik się znajduje. Na domiar tego wszystkiego, przy przekazywaniu kluczyków, już na dworze, osoba ta poinformowała mnie, że mogą to zrobić za połowę ww. ceny. Odpowiedziałem jedynie, że ta sytuacja jest co najmniej żenująca i nadająca się do upublicznienia np. na forum Mazdy (co niniejszym czynię). To chyba najdroższa wymiana bezpiecznika w Polsce i nie tylko!!! Gdy ustały wtorkowe i środowe deszcze kupiłem 3 szt. bezpieczników 3A (po 1zł), odłączyłem akumulator, zdemontowałem część bagażnika, wymieniłem bezpiecznik zamocowany na przewodzie ośw. progów tuż przed modułem RBCM, podłączyłem akumulator i wszystko gra. Progi i dodatkowe ośw. powitalne działa. Owszem, zajęło mi to 45 min. ze wszystkim.... pod chmurką.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 paź 2020, 16:29 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Przeginają w ASO. 340 zł za wymianę bezpiecznika? Jaka logika pozwoliła im wyliczyć taka cenę?
Jednak samodzielne dłubanie przy aucie popłaca, no chyba że auto na gwarancji to nie bardzo jest wyjście...
Dobrze ze nie było nic poważniejszego ale to wyglądało na prosty temat z Twojego wcześniejszego opisu sytuacji.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 paź 2020, 16:51 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Przeginają, u mnie w ASO koszt roboczogodziny to bodajże 280pln netto. Pomnożyć przez te 0,45 i wychodzi spory koszt. Pomijając sam bezpiecznik który kosztuje grosze.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 paź 2020, 17:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
A myślałem że liczenie sobie 1/4 roboczogodziny za wymianę wycieraczek to najgłupsze co wymyslili :D A tu cała roboczogodzina za bezpiecznik :lol: :lol: :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 lis 2021, 23:22 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.06.2017
Posty: 50
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Witam,

wiecie może Panowie, czy to oświetlenie powitalne(podświetlenie nóg i listwy progowe) mają jakiś bezpiecznik? Chyba zrobiłem zwarcie montując na miejsce tej lampki w nogach taśmę LED i teraz ani listwy ani nogi nie świecą. ;((

Pozdrawiam
Piotrek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.