Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 12:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 10 kwi 2015, 08:09 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.04.2015
Posty: 1
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Ile zapłaciliście za dywaniki welurowe do swojej Mazdy? Znalazłem za 105 złotych welurowe lux poliamid beżowe. Gdzie kupujecie swoje i po jakiej cenie? Wracając do jakości dywanów do Mazdy to z moich jestem zadowolony.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pt, 10 kwi 2015, 08:25 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Ja w ASO za 110 kupiłem standard. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 paź 2015, 22:38 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Drobna aktualizacja dotycząca moich poprzednich wpisów.

Po przyjrzeniu się (ostatnio także na żywo, w sklepie) kilku różnym dywanikom naprawdę mogę polecić dywaniki Frogum-Negro, wydają mi się znacznie praktyczniejsze i estetyczniejsze od konkurencyjnych "gumowców" (np. firmy Rezaw-Plast).

W Hondzie Accord używałem ich jedynie w sezonie zimowym (latem przerzuciłem się na welur), w Maździe 6 GJ leżą bez zmieniania na welur od prawie roku.
O ile oryginalny, welurowy dywanik kierowcy w Maździe przetarł się całkowicie w przeciągu kilku miesięcy zeszłego roku, o tyle gumowe dywaniki Frogum leżą nienaruszone - sam jestem tym zaskoczony.

Dodam jeszcze jedną rzecz - bo uważam, że takie zachowanie warto opisać i Sprzedawcę promować.
W zeszłym roku kupiłem dywaniki Frogum do Accorda i GJki na Allegro, u użytkownika DobrePokrowce.
Accordowe pasowały idealnie, te do Mazdy nie - Frogum produkował wtedy tylko jedną wersję (nie wspominając w opisie czy to dywaniki do Sedana, czy do Kombi) i po zamontowaniu tylnych dywaników okazało się, że są o wiele za krótkie.
Kontaktowałem się wtedy ze Sprzedawcą pytając czy powinienem zwrócić dywaniki, czy ma może dostęp do innej wersji Frogumów - stwierdził, że nie muszę ich odsyłać, spróbuje znaleźć odpowiedni do Sedana produkt (mi zależało przy tym na produktach Frogum, byłem generalnie zadowolony z wyboru).
Po kontakcie z producentem Sprzedawca napisał, że nie są takie niestety jeszcze produkowane.
Zakupione u Niego dywaniki mogę zachować, sam dośle mi dodatkowe dywaniki do Sedana jeśli pojawią się w niedalekiej przyszłości, mogę ewentualnie zamówić odpowiednie dywaniki (jeśli tylko uda mi się takie znaleźć) w innym źródle, a On pokryje koszt zakupu.
Tymczasowo poradziłem sobie z problemem tylnych dywaników stosując welurowe i gumowe równocześnie (welurowe zakrywały 10-centymetrową przerwę), wykorzystywane były w ten sposób przez prawie rok.
Przeglądając Allegro zauważyłem ostatnio, że wersja gumowych Frogumów do GJki Sedan jest już dostępna.
Skontaktowałem się ze Sprzedawcą i w ciągu paru dni wysłał do mnie nowe dywaniki (komplet) dla Sedana, wszystko na swój koszt.
Jestem naprawdę pełen uznania dla Jego uczciwości i profesjonalnego podejścia do klienta - nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam pana Arkadiusza Ziemskiego z DobrePokrowce.pl ...
Nierzadko troska o klienta kończy się po przelaniu przez niego pieniędzy za zakupiony produkt - tu było zupełnie inaczej.
Zwykle użytkownicy forum opisują te negatywne przypadki (nie każdemu chce się "tracić czas" na opis pozytywnych, nie ma już wtedy negatywnych emocji nakręcających do działania) - warto chyba jednak w takiej sytuacji napisać parę pozytywnych słów ...

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 paź 2015, 13:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.10.2015
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Czy ktoś zamawiał może dywaniki gumowe na zimę i może jakieś polecić z podaniem linka do nich? Chodzi mi oczywiście o to żeby pasowały do GJ-ki i żebym czuł w aucie zapach moich skór, a nie gumy ;) Widziałem, że w tym wątku były podawane linki do różnych aukcji ale te aukcje już dawno zniknęły. W Maździe z tego co pamiętam rok temu zaproponowali mi dywaniki za 450 zł ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 paź 2015, 14:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Kupiłem te dywaniki negro (do GH).
Dopasowanie ok, tylko tył jest krótszy od Rigum'ów i jadą waniliowym wunder-baumem :D Mam nadzieje, że wywietrzeją. Rigum'y były bezzapachowe (i 20-30 zł droższe).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 paź 2015, 16:18 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Nie lubię bardzo takich zapachów, na szczęście wanilia po niedługim czasie zdezintegrowała się...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 paź 2015, 17:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.10.2015
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
ponawiam pytanie. Ktoś poleci jakieś gumowe dywaniki bez zapachu i zarzuci linkiem?;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 paź 2015, 18:21 
Offline
Ja mam takie:

http://allegro.pl/mazda-6-od-2013-dywan ... 52851.html

http://allegro.pl/do-kabiny-gumowe-1866 ... t-1-2-0907


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 paź 2015, 18:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.10.2015
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Dzięki. Czyli rozumiem, że pasują idealnie i nie śmierdzą? :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 paź 2015, 20:27 
Offline
viewtopic.php?p=40382#p40382

Nie śmierdzą :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 paź 2015, 14:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.09.2015
Posty: 565
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
Matarez przód wygląda jak powinien tył też daje rade

dobra alternatywa do oryginału

_________________
<pucu> do odważnych świat należy <czas>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 paź 2015, 14:58 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Rigum'y sa ok <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 lis 2015, 08:49 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.01.2015
Posty: 43
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Mateusz czy ja dobrze widzę że te dywaniki to do 6-ki z manualem, a nie widzę nigdzie odpowiednich dla automatu. Ma ktoś może linka?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 gru 2015, 22:38 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.04.2014
Posty: 236
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Do gumowych sie nie przekonam musi byc welur, te oryginalne to jakas porazka po 1,5 roku dzis dziure zauwazylem.. Ktos ma welur warty polecenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 gru 2015, 13:15 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.09.2015
Posty: 46
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Wczoraj dotarły do mnie dywaniki gumowe wdają się całkiem w porządku
Obrazek
http://allegro.pl/show_item.php?item=5605695138
dwie ostatnie fotki trochę nie w temacie ale może kogoś zainteresuje to nakładka na zderzak tez jest dobrze zrobiona.
http://allegro.pl/show_item.php?item=5310576852
http://imgur.com/a/HBbpR

_________________
Do tej pory byłem menelem z miasta meneli teraz zostałem gorszym sortem meneli bardzo ciekawe :facepalm:


Ostatnio edytowano Cz, 3 gru 2015, 14:41 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Poprawa linku. Proszę wklejać linki do zdjęć zakończone rozszerzeniem typu .jpg .png itp.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 gru 2015, 14:38 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Zgadza się, mam tą samą nakładkę na zderzak. Jedna uwaga przy montażu - uważajcie, bo na odtłuszczony dobrze lakier ta taśma trzyma jak głupia tylko dotknięta, nie ma możliwości poprawki. Ale się przydaje - już ją pogiąłem i porysowałem, nakładce wypada tak wyglądac, zderzak by raził takimi skazami.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 gru 2015, 23:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.10.2015
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ja kupiłem takie do mojej Mazdy 6 kombi. Nic nie smierdziało no i pasują bardzo dobrze. Polecam
http://allegro.pl/mazd-6-iii-kombi-od-2 ... 80283.html


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 11:53 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.01.2016
Posty: 41
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Witam Panowie,
A jak się ma do gwarancji montowanie takich dodatków do auta? Mam na myśli nieoryginalne listy ochronne bagażnika i progów ?
http://allegro.pl/mazda-6-kombi-zestaw- ... 03888.html
Znalazłem też bardzo fajne nakładki na pedały
http://allegro.pl/oryginalne-sportowe-n ... 77265.html
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 sty 2016, 21:55 
Offline
Nijak się ma do gwarancji :) Montujesz i już :) Sam założyłem listwę na zderzak kupioną na Alle....


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 sty 2016, 08:28 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.01.2016
Posty: 41
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
No niby tak, ale nie robią problemów przy przeglądzie blachy na gwarancji? O ile w przypadku bagażnika montujesz to na tworzywo zderzaka o tyle progi to już blacha. Z ciekawości spytam się przy najbliższej okazji u źródła...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 sty 2016, 10:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
A po co Ci gwarancja na blachy? nie szkoda stówki ? przecież i tak w razie czegoś poważniejszego - guzik z niej uzyskasz. A tylko nerwy i czas stracisz na przepychanki typu czy to powierzchowna korozja czy od wewnątrz (bo pierwszej nie obejmie gwarancja) i później z łaski naprawy typu szpachla i kit.
Może odszukasz gdzieś odcinek Turbo Kamery z Mazdą 6 z Rzeszowa w roli głównej. Polecam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 sty 2016, 10:44 
Adept
Offline
Od: 08.07.2015
Posty: 101
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Andrzejsr ale tam sie przecie dobrze skonczyło, nie dosc ze odkupili ta stara 6 to jeszcze typ kupił nowke 6 GJ :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 sty 2016, 11:03 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
No super się skończyło, po coś 6 czy więcej miesiącach bez wozu przy którym NIC nie zrobiono (sito w progach i nie tylko), stosie (STOSIE) pism, zmarnowanego czasu którego nikt nie zwróci, interwencji w TV . Prawdopodobnie kupna innego wozu bo czymś trzeba jeździć. A wcześniej przeglądy w ASO wszystkie itd. Ja mam gdzieś takie gwarancje na blachy. Zresztą z doświadczeń kumpla pedanta z Hyundaya - purchelek na klapie ? - najpierw próby zbycia, potem podskrobali i korektorkiem podmalowali. No tyle to ja sam potrafię zrobić i to znacznie szybciej.
Zamiast tych przeglądów lepiej autku wyjdzie na zdrowie (i właścicielowi na psychiczne :) ) - konserwacja. Po roku sam widzę czy lakier płatami nie schodzi czyli czy nie ma jakiejś wady położenia lakieru w fabryce.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 sty 2016, 21:09 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Dokładnie jestem tego samego zdania co przedmowca i takze odpuszczam sobie przeglady nadwozia a robie na wiosne pozadna konserwacje.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 kwi 2016, 10:05 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.01.2016
Posty: 41
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
hmm, no to widzę że to ładna sztuka. Z drugiej strony ja samochodem jeżdżę max 4-5lat więc w tym okresie nie powinno chyba nic wyjść. Dzięki za rozjaśnienie tematu <spoko>

-- Dodano: Cz, 7 kwi 2016, 11:05 --

Panowie mam pytanie,
Potrzebuję kupić gumową matę do bagażnika do GJ kombi. Na alledrogo znalazłem dwóch producentów:
1. http://allegro.pl/mazda-6-iii-kombi-od- ... 09002.html
2. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=60 ... ule_id=201

Ktoś może testował te maty? Jak wygląda rzeczywiste dopasowanie?
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 kwi 2016, 15:24 
Offline
Ja używam tej pierwszej od ok. 2 lat- http://allegro.pl/mazda-6-iii-kombi-od- ... 09002.html. Zaletą jest materiał antypoślizgowy na środku <spoko> Troszkę się "kulkuje" ten materiał ale odkurzę i jest OK.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 kwi 2016, 21:26 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.01.2016
Posty: 41
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Dzieki za informacje, a jak z dopasowaniem do bagażnika? Dobrze leży?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 kwi 2016, 21:29 
Offline
Tak. Nic nie wystaje , krawędzie są wystarczająco wysokie, dobrze zabezpieczają przed ewentualnym wylaniem płynów.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 kwi 2016, 22:00 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.01.2016
Posty: 41
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Piękne dzięki, jutro zamawiam <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 lip 2016, 23:12 
Amator
Offline
Od: 11.06.2016
Posty: 72
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Straszliwie narzekacie na te dywaniki:) jednemu guma śmierdzi - niedobrze! U drugiego ładnie pachnie wanilią też źle!:)

Ja do swojej Hondy kupiłem rezaw plast, gumowe korytka, jakość produktów uważam że jest znakomita, wręcz przewyższająca oryginały, moje korytka też pachniały , przyjemny delikatny zapach przez blisko pół roku!

Welurowe dywaniki mazdy policzyli mi 130zł , ale jakościowo ten produkt się nadaje na wycieraczkę pod drzwi w mieszkaniu

Wracając do korytek gumowych jeszcze nic ale to nic nie wylało mi się z tego korytka... nie rozumiem jak wy wsiadacie do auta że zbieracie hektolitry wody na wycieraczce:)? Jeśli widzę jakiś nadmiar wody najnormalniej wyciągam korytko i wylewam to, nie zbieram tygodniami wody, co za tym wilgoć panuje w aucie, czy to tak trudno otrzepać buty wsiadając do auta z błota czy ze śniegu? to tak samo jakby wejść do mieszkania w zasyfionych buciorach chodząc po salonie czy sypialni...

a wiecie co jest najfajniejsze , firma rezaw plast robi korytka w różnych odcieniach, można zamówić standardowo czarny , ale można też zamówić kolor jasny beżowy bądź jasno szary pod jasną tapicerkę ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.