Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:32

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 18 cze 2020, 21:07 
Amator
Offline
Od: 22.02.2015
Posty: 62
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
17 sierpnia 2019, o 21:46 Peetross napisał(a):
Mam takie dziwne brzęczenie, które zaczęło się pojawiać przeważnie na początku jazdy przy wyższych obrotach, a potem mija. Czasami w ogóle nie występuje. Lokalizacja - środek deski/podszybie. Mieliście coś podobnego? Za nim pojadę do aso chce spróbować go sam wyeliminować. Od razu potwierdzam, że wszystko z auta wyjmowałem i testowałem więc jest to inna przyczyna.

https://www.youtube.com/watch?v=ACAz3DBKM-Q

Pozdrawiam,


Kurcze problem powrócił w momencie gdy zrobiło się ciepło (powyżej 20 stopni ) i gdy:
1. wyjeżdżam z garażu podziemnego (temperatura około 18 stopni)
2. przejadę parę kilometrów (samochód rozgrzany)
3. zaczyna pojawiać się ten dźwięk, trwa kilkanaście minut (jest intensywny)
4. z pewnych obserwacji wynika, że jeśli wyłącze klimatyzację(cały nawiew na off) to dźwięk raczej zanika, potem jak włączę cały układ to jest ewidentnie ciszej, powtórzę operację (włacz/wyłącz) i znika całkowicie po krótkim czasie...

Jakieś sugestie? kupiłem zestaw kluczy tapicerskich do rozbebeszania deski:) ale nie wiem czy to coś da gdyż cała jesień, zimę i wiosnę był spokój.. latem wróciło.. gdzie szukać problemu?

Pozdrawiam,


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 07:22 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.05.2019
Posty: 44
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie takie brzęczenie też pojawiało się w środkowej części, nasłuchiwałem i nasłuchiwałem, powodem były okulary przeciwsłoneczne w schowku na okulary. Szczęście ze nie rozbierałem deski, życzę żeby powód był ten sam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 10:43 
Amator
Offline
Od: 22.02.2015
Posty: 62
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tak ja pisałem wcześniej w tym wątku to nie okulary, auto zostało przeze mnie w tej sprawie całkowicie prześwietlone pod kątem rzeczy "luźnych" w schowkach, bagażniku itp. Brzęczenie ewidentnie jest sezonowe ale cholernie irytujące.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 11:10 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Peetross u mnie brzeczal luzny kabelek (chyba antena) za zegarami i za tabletem. Pomoglo rozebranie i owiniecie tasma parciana, do dzisiaj cisza.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 12:59 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.05.2019
Posty: 44
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Szkoda, ja też wszystko w schowkach wyjmowałem, a jednak na okulary nie wpadłem dość długo, dopiero żona „wysłuchała„ co i gdzie brzęczy. Jak się wie co, to wtedy nawet nie przeszkadza:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 18:59 
Amator
Offline
Od: 22.02.2015
Posty: 62
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Spróbuje z tym kabelkiem co @malagb napisał ale wątpię, że to ten problem. Taki kabelek brzęczałby cały czas nie tylko gdy jest wysoka temp na zew. :/

-- Dodano: 19 czerwca 2020, o 19:59 --

@malagb żeby dotrzeć za tablet do tego kabelka to trzeba demontować górę(pokrywę) deski?, jeśli tak to jak ją zdjąć?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 cze 2020, 19:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Miałem kiedyś problem z kablem w samochodzie.Na zimno kiedy był sztywny wszystko działało super .Po paru km jak elementy silnika się rozgrzały kabel wiotczał i się uginał i zaczynały się problemy z instalacją.
A dokładnie chodziło o kabel wysokiego napięcia w maluchu.Oba kable były wsunięte na pewnym odcinku w plastikową rurkę i tam było pęknięcie.Po wymianie problem zniknął.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 cze 2020, 19:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
U mnie bylo jak napisal pedrito na zimno cisza jak sie nagrzalo w srodku to brzeczal.
Gory nie trzeba zdejmowac, zaczynasz od listwy nad panelem klimy (tej dlugiej az do drzwi) jest na wcisk wiec ladnie wychodzi. Dalej juz widac sruby wiec latwo idzie. Warto wyposazyc sie w plastikowe "łopatki" do tapicerki.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 cze 2020, 22:06 
Amator
Offline
Od: 22.02.2015
Posty: 62
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Spędziłem parę godzin w garażu, zdemontowałem zegary, tablet i zabezpieczyłem kabel o którym mówił @malagb (taki cienki, z końcówką przypominającą koniec sznurowadła, chyba antena, u mnie jej koniec jest za przyciskiem uruchomienia samochodu.). Dodatkowo znalazłem jeszcze parę kabelków, które pozabezpieczałem, a wszelkie newralgiczne miejsca podkleiłem+ wypchałem flizeliną :D. Poskładałem wszystko i zrobiłem test.. i nadal ten dźwięk, pojawił się po 4 min jazdy samochodem, było ze mną z 15 min jazdy i potem zniknął. Potwierdziłem też, że dźwięk znika jak zrobię nawiew na off... nie ma już pomysłu co to może być.

Kiedyś w toyocie avensis miałem podobny problem tylko latem z rezonansem rury, którą silnik zasysał powietrze do filtra powietrza. Zlokalizowałem miejsce dopiero tuż przed sprzedażą samochodu <slabo> . Sprawdziłem też w Mazdzie czy wszystko ok w tej kwestii, jedyne co zauważyłem to wypięty kabel z mocowania, który mógł się obijać o coś metalowego w silniku. Kabel wpięty jest do rury pomiędzy silnikiem, a skrzynką z filtrem powietrza i biegnie za tą skrzynka z filtrem. Powinien być przymocowany a u mnie leżał luźno. Jutro sprawdzę czy to coś dało ale wątpię, że to to, bo jaki tam związek z tym, że dźwięk ustaje jak wezmę nawiew na off :sad:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 cze 2020, 06:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Moze cos wpadlo do kanalow powietrza ? Jak dmuchawa pracuje to brzeczy, ewentualnie obudowa dmuchawy, poszukaj w tych okolicach. :/

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 wrz 2020, 10:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.09.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Cześć, chciałbym zapytać, czy ktoś z Was spotkał się z następującym problemem:
Hałasy (nieregularny dźwięk jakby szelest lisci, luźnego kabelka czy jakiegoś latającego śmiecia...) dochodzą spod deski rozdzielczej z okolic głośnika centralnego (tak mi się wydaje). Ten dzwięk uaktywnia się dopiero gdy jadę trochę szybciej 50km/h w górę i zaczyna być bardziej denerwujący i odczuwalny przy szybszej jeździe, dzieje się tak na prostej drodze, więc prawdopodobnie od podmuchu wiatru przy danej prędkości.
Nie ma znaczenia czy mam włączoną dmuchawę czy też nie, sprawdzałem również dmuchawę we wszystkich konfiguracjach, na szybę, nogi... cały czas jest to samo.
Sprawdzałem również pod maską czy są tam jakieś śmieci ale jest czysto.
Wyciągałem schowek od strony pasażera i sprawdzałem wnętrze w miarę możliwości, wszystkie przewody są zabezpieczone gąbką i owinięte taśmą, nie wyczułem niczego co by mogło luźno latać. Ale po symptomach jako amator :) mogę stwierdzić, że to może być jakiś syf gdzieś w kanale dolotowym??
Nie mogę tego nigdzie namierzyć, proszę pomożcie, może ktoś z Was miał podobny problem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 wrz 2020, 07:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Przed glosnikiem centralnym czyli za tabletem idzie wiazka kabli i wraz z nimi kabelek (chyba) antena i to ona moze brzeczec. Przerabialem temat, trzeba zdemontowac tableta i podkleic tasma parciana.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 wrz 2020, 08:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.09.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
@malagb dzięki za poradę, sprawdzę gada.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 lis 2020, 00:35 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Orientuje się ktoś może czy istnieje jakieś źródło wiedzy, jak rozbierać auto wewnątrz? Sam chce zabezpieczyć kable pod deska rozdzielczą, lecz boję się coś pourywać.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 kwi 2022, 17:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.11.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Panowie,
na co Wam to wygląda? Rozebrałem maskownicę słupka z nadzieją, że może jakaś osłona, ale wszystko wygląda OK.
"Ćwierkanie" pojawia się od 80km/h w górę. Już to kiedyś miałem, ale było mniej uciążliwe, a potem całkowicie ustąpiło.

https://www.dropbox.com/s/twhwmupnl1vvh ... 6.mp4?dl=0


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 paź 2023, 11:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.03.2022
Posty: 5
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Peetross,proszę daj znac czy uporałes się ze swoim brzęczeniem. Mam dokładnie takie same odgłosy jak na Twoim filmiku. W moim przypadku brzęczenie jest bardziej słyszalne na samym poczatku jazdy,na zimnym silniku. Po rozgrzaniu dzwiek zanika,ale tez nie zawsze.Krew już mnie zalewa. Szczerze to już sam nie wiem czy to z komory silnika czy z pod kokpitu.Słyszalne gdzies okolice podszybia,w głębi.Paski osprzętu wymienione,napinacz paska wymieniony i dalej coś sobie żyje swoim życiem. Miałem luz na łożysku koła od sprężarki klimatyzacji,myslalem ze to to,ale po wymianie bez zmian. Teraz jestem w trakcie rozbierania kokpitu. Może ktoś z forumowiczów podpowie gdzie szukać. Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lis 2023, 14:42 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Cześć.
Mam podobny problem. Jak auto jest zimne w tedy słychać na podszybiu, innym razem słychać w okolicach lewego nawiewu, innym razem w okolicach prawego.
Jak na razie nie udało się tego zlokalizować. Przebieg 115k, zaczęło się przy 105.
Pozdrawiam.

Zbyszek

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lis 2023, 19:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.03.2022
Posty: 5
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Zbyk, lokalizacja tego czegos co rezonuje nie jest latwa. Ja mam wrazenie ze jest to w ololicy podszybia pod kokpitem,gdzies w glebi,albo w komorze silnika. Moje poszukiwania zaczalem od komory silnika.Wszystko co tylko mialo jakikolwiek delikatny luz,zostalo zamortyzowane.Tak jak pisalem wczesniej,byl luz na lozysku kola od sprezarki klimy.Wymiana niczego nie zmienila,dalej rezonuje TO COS. Zaczalem rozbierac kokpit,na weekend wylatuje radio i zegary. Mam nadzieje ze to pozwoli mi podejrzec co dzieje sie pod deska. Moze cos sie tam poluzowalo. Zobaczymy.
Pozdrawiam
Daniel


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 9 lis 2023, 13:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.05.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam. Pojawilo sie u mnie brzeczenie gdzieś w okolicy wydechu powietrza po stronie kierowcy.
Jak zdemontować kratkę wentylacyjną?

Mazda 6 GJ 2014


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lis 2023, 14:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.03.2022
Posty: 5
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
W profilu masz Mazda 2015 a w poście Mazda 2014. Nie wiem która masz dokładnie.2015 jest po liftingu,inny kokpit itd. Zerknij na te link,może coś podejrzysz. https://www.youtube.com/watch?v=THUh6Tt ... Hl5DFMutDK Generalnie jest wszystko na zatrzaskach,lekko wychodzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lis 2023, 14:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.05.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Mam 12/2014. Myślałem wydech, co jest u drzwi.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.