Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:59

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 11:38 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Mam taki problem: lusterko zewnętrzne od strony kierowcy składa się tylko do połowy. Po przekręceniu pokrętła od składania lusterek, prawe lusterko (od strony pasażera) składa się ok natomiast lewe ma problem.

Problemu nie ma przy rozkładaniu. Oba lusterka rozkładają się prawidłowo.

Jeżeli delikatnie "pomogę" lusterku podczas składania do złoży się prawidłowo.

Problem pojawił się po odebraniu auta Z ASO gdzie wymieniali m.in. listwy przy szybie kierowcy. Zgłosiłem sprawę do ASO i przy okazji mam do nich podjechać.

Ciekawe jest to, że problem czasami nie występuje. Lusterka składa się do końca ale wydaje mi się, że dużo wolniej niż kiedy działało prawidłowo.


Ostatnio edytowano Śr, 14 maja 2014, 12:54 przez ZibiX, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 12:22 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
ZibiX napisał(a):
lewe lusterko (od strony pasażera)
ZibiX, jeśli auto masz europejskie to lusterko pasażera jest po prawej stronie.

Pamiętaj:
LEWA < --- > PRAWA

ZibiX napisał(a):
prawe ma problem

Może to być istotne, gdy w ASO powiesz, że nie działa prawe lusterko :)

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 12:55 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
arecki no namieszałem nieźle :) - Już poprawiłem. Dzięki!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 13:55 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
ZibiX może w osi obrotu coś ociera lub jest za ciasno złożone i dlatego tak się dzieje?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 14:26 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Jeżeli pomagam ręką to nie czuję oporów.

Ciekawy jestem skąd silniczek wie kiedy ma skończyć składać lub rozkładać lusterko. Jakieś krańcówki są czy to po prostu silnik krokowy i tyle?

Myślałem może, że mechanik w ASO zahaczył ręką lusterko i rozwalił zębatki. Ale wtedy by się nie składało i rozkładało. A z rozkładaniem nie ma żadnego problemu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 14:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
ZibiX napisał(a):
Ciekawy jestem skąd silniczek wie kiedy ma skończyć składać lub rozkładać lusterko. Jakieś krańcówki są czy to po prostu silnik krokowy i tyle?
W GH jest to na zasadzie wykrycia oporu. Gdy wzrośnie prąd obciążonego silnika układ odcina zasilanie i lusterko przestaje się składać/rozkładać.

Prawdopodobnie u Ciebie coś lekko blokuje mechanizm i układ myśli, że dotarł do końca. Gdy pomagasz ręką ma lżej i działa poprawnie.

Być może w ASO coś popsuli przy ostatniej robocie. :/

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 15:02 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 18.07.2013
Posty: 149
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: pomorski
Ja mialem kilka miesiecy temu problem z lusterkiem od strony kierowcy, nie rozlozylo sie, cos wewnatrz zachrobotalo i tyle bylo z jego pracy. W ASO wymienili cale wewnetrzne bebechy, przy okazji tez uszczelke miedzy lusterkiem a drzwiami, ktora de facto byla do bani bo nie dolegala dobrze i szumialo wiec kazalem im potem zalozyc stara.

_________________
Moja Mazda


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 maja 2014, 15:21 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
arecki napisał(a):
Być może w ASO coś popsuli przy ostatniej robocie.

A to na bank. Zwłaszcza, że grzebali w pobliżu lusterka.

arecki napisał(a):
W GH jest to na zasadzie wykrycia oporu.

No to by się zgadzało - w GJ pewnie tak samo jest. Jak lusterko zamyka się to robi to wolniej niż przed awaria. Czyli coś gdzieś powoduje większe tarcie. Tarcie jest na tyle duże, że układ odcina zasilanie.
Zauważyłem też, że jak jest zimno to działa OK. Jak zrobi się gorąco to prawie w ogóle się nie składa. Pewnie ma to związek z większym tarciem przy wyższych temperaturach.

Spróbuję zobaczyć czy coś tam nie obciera - ale z tego co pobieżnie udało mi się zaobserwować to nic nie widziałem.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 cze 2014, 11:59 
Amator
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 90
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ja mam problem z lusterkiem od strony pasażera. Po złożeniu nie chce się rozłożyć. Rozkłada się tylko trochę i staje. muszę mu ręcznie pomóc aby się rozłożyło do oporu. Może to jakiś ogólny problem w tym modelu.

_________________
GJ 2013
2,5 JetBlack
Kombi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 cze 2014, 12:20 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
A u mnie na chwile obecną problem nie występuje. Oczywiście jak będę w ASO to im zgłoszę i niech sprawdzą.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 cze 2014, 08:56 
Amator
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 90
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
A u mnie dzisiaj przestało się otwierać lusterko od strony kierowcy więc to raczej nie przypadek a jakiś problem z tym mechanizmem.

_________________
GJ 2013
2,5 JetBlack
Kombi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 cze 2014, 09:19 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.08.2013
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
A u mnie znowu zauważyłem ze lusterko od kierowcy,wolno się rozkłada,tak jak by silnik nie miał siły,ale jeszcze działa :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 cze 2014, 22:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 28.09.2013
Posty: 1230
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Jedz do serwisu .wymienia ci mechanizm w lusterku.. mieli już takie przypadki.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Audi A5 1,8TFSI ,244 PS , 396 Nm :twisted:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 cze 2014, 15:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
powoli nam wymienią pół samochodu jak dalej tak pójdzie <hahaha>
rozwarstwiająca się szyba (u mnie) - stukająca półoś - falująca maska - bijące opony - zdeformowane hamulce - buntujące się lusterko - cdn.... :rozpacz: :wink:

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 cze 2014, 15:53 
Świeżak
Offline
Od: 06.02.2014
Posty: 26
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Ja już wymieniałem silniczek od lewego lusterka ;-) Dokładnie miesiąc temu i też mam podejrzenie, że po wizycie w ASO, bo jakimś dziwnym trafem na drugi dzień zaczęły się problemy ... Najpierw raz się składało a raz nie, a pod koniec całkiem przestało.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 cze 2014, 11:24 
Amator
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 90
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Panowie, ja nie byłem w ASO i obydwa lusterka odmówiły mi posłuszeństwa dzień po dniu. Wygląda że to kolejna ukryta wada tego modelu.
Wczoraj byłem na akcji serwisowej i przy okazji zgłosiłem wszystkie moje bolączki więc wyszło na to że:
- podniesiono mi światła mijania
- będę miał wymienione tarcze oraz klocki z przodu
- wymienią mi obydwa lusterka
- zmienią uszczelkę pod maską przednią

Zgłosiłem jeszcze problem z działającymi od czasu do czasu spryskiwaczami reflektorów ale ASO nie znalazło usterki.

_________________
GJ 2013
2,5 JetBlack
Kombi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 cze 2014, 11:55 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.03.2014
Posty: 169
Rok produkcji: 2014
Generacja: II
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Obawiam się, że nie jest to problem samego GJ ale rozwiązań zastosowanych przez mazdę w nowych modelach.
W moim cx5 jakiś miesiąc temu pojawiły się podobne problemy z lusterkiem kierowcy. Najpierw zaczęło się wolniej rozkładać niż to od strony pasażera a potem pojawiły się problemy z pełnym rozłożeniem tzn. dochodzi do pewnego momentu i staje, jak pomogę ręką przełamać lekki opór to otwiera się do końca.
Za tydzień jadę na przegląd po 2 latach i będę to zgłaszał. Dodam że oprócz tego zgłoszone będzie lekkie drganie auta przy prędkościach ok 110-120 km/h i wibracje przy hamowaniu :(


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 cze 2014, 11:54 
Amator
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 90
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Jednak nie tak prosto jest naprawić Mazdę w ramach gwarancji. Dzisiaj po upływie 2 tygodni od zgłoszenia otrzymałem telefon z informacją że Mazda nie uznała mojej reklamacji i muszę udać się do salonu w celu zrobienia zdjęć aby potwierdzić czy przypadkiem nie próbuję ich naciągnąć. Dziwne że Mazda nie wierzy w to co ustalił ich salon podczas wizyty kontrolnej.

Drżenie na kierownicy oraz przy hamowaniu mam takie że boję się przekraczać 120k/h a oni jeszcze chcą zdjęcia robić.

_________________
GJ 2013
2,5 JetBlack
Kombi


Ostatnio edytowano Wt, 24 cze 2014, 12:01 przez tombien, łącznie edytowano 2 razy
Poprawiono błędy ortograficzne. Proszę przestrzegać regulaminu (regulamin, pkt 4). wierzy = wiara


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 cze 2014, 12:52 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Z własnego doświadczenia jak i kolegów na forum można stwierdzić cytując klasyka JK,,z całą pewnością ,oczywista oczywistość" ,że serwis Mazdy jest beznadziejny. Do tej pory miałem do czynienia przez wiele lat z Toyotą, Mitsubishi i nigdy nie było takich problemów z serwisem gwarancyjnym

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 cze 2014, 13:03 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 152
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
W sumie tak jak już gdzieś tu napisałem, walcie od razu z tytułu niezgodności z umową, niech się dealer martwi. Oczywiście leasingowcy-firmowcy mają przechlapane.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 cze 2014, 13:26 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.08.2013
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ja uważam znowu,że serwis jak chce to załatwi z MP , trochę się dziwie przecież oni z tego mają pieniązki,za usługę MP im płaci


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 24 cze 2014, 13:31 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Ja też myślę, że to zależy od serwisu. Ani z GH ani z GJ nie miałem żadnego problemu z ASO.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 cze 2014, 14:44 
Amator
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 90
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Swarozyc napisał(a):
W sumie tak jak już gdzieś tu napisałem, walcie od razu z tytułu niezgodności z umową, niech się dealer martwi. Oczywiście leasingowcy-firmowcy mają przechlapane.


Dlaczego "leasingowcy-firmowcy" mają przechlapane? Przecież też podpisywałem umowę na zakup samochodu.

_________________
GJ 2013
2,5 JetBlack
Kombi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 cze 2014, 15:17 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Dlatego,że wszelkie reklamacje są trudne do realizacji. Nie ma tu mocy ustawa konsumencka. Tym samym nie może się udzielić rzecznik spraw konsumenckich. Można się powołać jedynie z paragrafu 556 k.c. o rękojmi i nic więcej. Leasing żeby być stroną potrzebuje danych odnośnie sprawy tzn. np. orzeczenia-opinii rzeczoznawcy. Więc załatwiania a załatwiania. Trochę a nawet trochę bardzo leasingobiorca jest udupiony. Wie o tym MMPol jak i leasingodawcy. I dupa blada Ci3chy. Dletego trzeba być jak Rotwailer,Pitbul jak Tomy Lee Jones w ściganym i się k...nie dawać. Dlatego "leasingowcy-firmowcy" mają przechlapane.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 cze 2014, 22:00 
Amator
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 90
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Dzięki koliber1960 za wyjaśnienie.

Powiedz mi jeszcze czy w takim wypadku nie mogę się domagać rozwiązania umowy leasingowej? Przecież wypożyczam auto a skoro ono jest do dupy to chyba istnieje możliwość rozwiązania umowy. Tylko zakładam że wtedy kasa którą wpłaciłem by przepadła.

_________________
GJ 2013
2,5 JetBlack
Kombi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 cze 2014, 22:12 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Przerabiałem to :
zgodnie z treścią art. 7098 KC Finansujący nie odpowiada wobec Korzystającego za wady rzeczy, chyba że wady te powstały na skutek okoliczności, za które Finansujący ponosi odpowiedzialność. Z chwilą zawarcia przez Finansującego umowy ze zbywcą z mocy ustawy przechodzą na Korzystającego uprawnienia z tytułu wad rzeczy przysługujące Finansującemu względem zbywcy, z wyjątkiem uprawnienia odstąpienia przez Finansującego od umowy ze zbywcą. Wykonanie przez Korzystającego tych uprawnień nie wpływa na jego obowiązki wynikające z umowy leasingu, chyba że Finansujący odstąpi od umowy ze zbywcą z powodu wad rzeczy. Korzystający może żądać odstąpienia przez Finansującego od umowy ze zbywcą z powodu wad/y rzeczy, jeżeli uprawnienie Finansującego do odstąpienia wynika z przepisów prawa lub umowy ze zbywcą. Bez zgłoszenia żądania przez Korzystającego Finansujący nie może odstąpić od umowy ze zbywcą z powodu wad/y rzeczy. W razie odstąpienia przez Finansującego od umowy ze zbywcą z powodu wad/y rzeczy, umowa leasingu wygasa. Finansujący może żądać od Korzystającego natychmiastowego zapłacenia wszystkich przewidzianych w umowie a niezapłaconych rat, pomniejszonych o korzyści, jakie Finansujący uzyskał wskutek ich zapłaty przed umówionym terminem i wygaśnięcia umowy leasingu oraz umowy ze zbywcą. Odstąpienie to rodzi po Państwa stronie określone konsekwencje finansowe.

-- Dodano: Wt, 24 cze 2014, 22:19 --

Zasadniczą przesłanką odpowiedzialności sprzedawcy względem kupującego, zgodnie z art. 556 KC jest wykazanie, że przedmiot sprzedaży dotknięty jest wadą fizyczną (§ 1) lub wadą prawną (§ 2). W tej sytuacji niezbędne staje się udowodnienie przez Państwa, iż przedmiot leasingu ma wadę/y tkwiące „wewnątrz" nabytej rzeczy, nie wynikające z jej używania. Najbardziej wiarygodnym dowodem w tej kwestii będzie opinia niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Ponadto istotne jest, że wada/y fizyczne rzeczy można zgłaszać tylko w określonym przez przepisy kodeksu cywilnego terminie, co proszę również mieć na uwadze oceniając zasadność i skuteczność zgłaszanych wad fizycznych pojazdu.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 cze 2014, 20:17 
Adept
Offline
Od: 07.10.2013
Posty: 102
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Ci3chy

Jeśli dobrze kojarzę to możesz tak zawnioskować, ale przepadnie nie tylko ta kasa co wpłaciłeś tylko będziesz musiał zapłacić resztę wynikającą z umowy (tam jakieś dyskonto niby uwzględniają ale każdy inaczej) i oddać auto. Wtedy na Ciebie przejdą prawa dochodzenia.
Czyli cała kasa do zapłaty, zwrot auta i zabawa w sądzie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 lip 2014, 11:56 
Amator
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 90
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Po dwóch miesiącach udało mi się wreszcie wymienić lusterka oraz tarcze w ramach gwarancji.
Moje szczęście nie trwało długo gdyż wracając do domu zapaliły mi się wszystkie kontrolki na desce.
Telefon do serwisu Odyssey Warszawa informacja od Pana że dzisiaj to nikt mi nie pomoże bo mechanicy za chwilę kończą pracę. Proszę jechać do domu nie przekraczając 80km/h i jutro do nas podjechać.
Gdy zostawiałem auto z poniedziałku na wtorek aby wymienili tarcze i lusterka(auto miało być do odbioru w poniedziałek ale pod koniec dnia poinformowali mnie telefonicznie że auto musi zostać ponieważ nie mogli zdjąć jednej tarczy) to podjechałem do nich po auto zastępcze oraz podszedłem do auta aby zabrać pilota od bramy. Auto było na podnośniku ale świeciła się w nim konsola i światła wewnętrzne ponieważ klapa tylna była otworzona. Zapytałem czy on tak zostanie na całą noc i czy nie wyczerpie to akumulatora. Otrzymałem informacje że zaraz go wyłączą.
Otrzymałem auto zastępcze Nissan Micra :) wróciłem do domu a na drugi dzień zgłosiłem się po odbiór auta. Auto nie umyte a zostawiłem im czyste tylko że obok salonu trwają jakieś prace a jak popadał deszcze to wyglądało jak gdyby brało udział w rajdzie terenowym. Lakier pobrudzony smarem w kilku miejscach, myślę ok skoczę na myjnię nie zbiednieje.
Felga zarysowana przy jednej ze śrub, Pan który oddawał mi auto powiedział że takich rys będzie przybywać ponieważ śruby są głęboko osadzone(skoro mały zakład wulkanizacyjny potrafi przełożyć opony bez najmniejszej ryski to dlaczego ASO nie może sobie poradzić), odpuściłem bo jedyna możliwość to malowanie felgi a rysa nie była duża.
Zadowolony z auta wróciłem do pracy a po jej zakończeniu wracam do domu i bach choinka na desce tak jak pisałem wyżej. Auto dwa dni w serwisie, tym razem od razu zarządzałem auta zastępczego bo miałem dość tłuczenia się ciągle tramwajami. Tym razem dostałem nową 6 w sedanie, auto spoko ale z zewnątrz brudne jak nie wiem a w środku masakra. Wszystko upierdzielone, najgorzej z tyłu, smród nieziemski bo chyba ktoś psa z tyłu wcześniej woził(nawet mój dzieciak który ma 3 lata jak wsiadł do auta mówił że śmierdzi więc nie jest to mój wymysł). Wczoraj informowali mnie że problem faktycznie pochodził od akumulatora i miało to związek z tym ze zostawili go włączonego na noc ale dzisiaj jak zapytałem czy otrzymam jakaś rekompensatę za ich niekompetencje otrzymałem informację że nie jest jednoznaczne że ten problem jest związany z tym że auto było włączone przez całą noc i przecież dali mi za darmo auto zastępcze które normalnie jest płatne.

Zobaczymy jak długo auto podziała. Uf trochę tego napisałem ale dzisiaj naprawdę wytrącili mnie z równowagi i musiał wylać swoje żale. Salon Odyssey na Górczewskiej będę omijał szerokim łukiem.

_________________
GJ 2013
2,5 JetBlack
Kombi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 gru 2014, 14:05 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Ponownie mam problem z lusterkami zewnętrznymi.
- Lusterko pasażera otwiera się czasami do połowy i zamyka się do połowy.
- Lusterko kierowcy to prawdziwa masakra :) Otwiera się lub zamyka o nie więcej niż 2 cm. Trzeba się nieźle nakręcić pokrętłem aby dokończyć proces.

Chyba się nie obędzie bez zgłoszenia w ASO.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 gru 2014, 14:15 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 20.04.2014
Posty: 468
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
U mnie identyko.
Lewe w ogole sie nie zamyka.
A prawe nie otwiera do konca.
A tydzien temu to prawe wariowalo i sie nie domykalo.
Zgloszone.
Czekam na info.

I kurwa odprysk na lusterku lakieru po myjce cisnieniowej...
Tez zglosilem.

_________________
... "... chciałbym pozmieniać wiele rzeczy, lecz ja,
sam sobie ściemniam ze czasu nie mam..." ...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.