Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:55

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 1 cze 2016, 19:05 
Offline
Andrzejsr ale tu nie chodzi o jakieś nawracanie - tu chodzi o zwykłą rzecz jaką jest utrata gwarancji w przypadku montażu w samochodzie czegokolwiek poza ASO a potem dochodzenie swoich praw i "kopanie się z koniem" w przypadku jakiejkolwiek awarii. Chcesz to rób takie rzeczy poza ASO - nikt Ci nie broni - ale potem nie pisz, że utraciłeś gwarancję na samochód...ASO zawsze znajdzie wymówkę, żeby się "wykręcić" od odpowiedzialności i całą winę "zwali" na Ciebie...Ja na szczęście już nie jestem "uwiązany" do ASO i mogę coś robić poza serwisem...


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 cze 2016, 19:13 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 29.11.2014
Posty: 240
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Panowie dzięki za dużo informacji. Montaż zlecam gościowi który zajmuje sie tylko hakami. Mówił mi ze tydzień temu montował hak do takiej samej GJ jak moja.
Na koniec dodam ze mam bagażnik dachowy i wożę rowery na dachu zazwyczaj razem z Boxem. Jezdzac do Włoch i do Chorwacji wiem ze na długiej trasie rowery tylko na haku. Tym bardziej jeśli na razie biorę 3 a niedługo 4. Dzięki za informacje


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 cze 2016, 22:48 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Co do utraty gwarancji, musiałby być związek z awarią. I wyjątkowo zła wola serwisu. Przy bezawaryjności GJ znikome szanse. Przecież przy awarii lusterek nikt się wiązki do przyczepy nie przyczepi. Tym bardziej że ktoś zajmujący się hakami wie jakie wiązki to badziew, a jakie ok.
Gdyby serwisy były tak wredne to co z wygluszeniami, montażem audio, własnym olejem itd. Nie dajmy się zwariować, to nasze auta nie serwisów autoryzowanych.

4 rowery i box to mus z tylu. Choc thule ma fajny box 300 litrów na hak.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 2 cze 2016, 08:58 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Andrzejsr napisał(a):
Nawracanie ? tak, od przekonania że tylko ASO może dotykać tego cuda jakim jest GJ to tak, będę nawracał. I od mitów innych przeróżnych. Bo nie znoszę mitów i owczego pędu.
Pyta kolega czy może spokojnie montować w doświadczonym zakładzie zewnętrznym, czy też jest coś może w montażu haka takiego, do czego wiedzę i umiejętności ma tylko ASO.
Odpowiadam że nie ma . A tombien oświadcza że by się bał montować poza ASO. Bez uzasadnienia żadnego poza "obawą" . Sądząc że tylko ASO dysponuje hakami niewidocznymi. To przepraszam, ale jak tego nie prostować jak to są bzdury normalne.

Ale tu nie chodzi o jedyne właściwe przekonanie...
Ani tu nie twierdzi nikt, że tylko ASO może dotknąć, ale że wolał, zrobić to w ASO aby nie mieć kłopotów z gwarancją a partacze niestety potrafią się trafić wszędzie...
Jest jedno podejście: nie przepłacać, drugie: nie przepłacać, ale jak można wyrwać ori w cenie przy zakupie to lepiej to zrobić i trzecie lepiej dopłacić i mieć spokój z gwarancją...
Każde z nich ma swoje plusy i minusy... i nie ma co się oburzać czy krytykować zdanie innych...
Ot wyrażasz swoją radę i przedstawiasz argumenty... Ale Ty mam wrażenie, nie możesz znieść, że ktoś mógł przedstawić opcje której nie akceptujesz...
Przecież to już sprawa kolegi który pyta z której opcji skorzysta, nie jest ważne z której, ważne, żeby sam podjął decyzje i był zadowolony... Ok koniec OT.

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 cze 2016, 09:27 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 17.08.2015
Posty: 55
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
gzesiolek napisał(a):
Ani tu nie twierdzi nikt, że tylko ASO może dotknąć, ale że wolał, zrobić to w ASO aby nie mieć kłopotów z gwarancją a partacze niestety potrafią się trafić wszędzie...


W ASO niestety też...
Koledze w CX-5 w ASO tak zamontowali hak, że zrobiła się buła na górnej powierzchni zderzaka i klapa przy zamykaniu ocierała o nią. Zanim to zauważył to krawędź klapy była wytarta do metalu a zderzak mocno zmatowiony. Zostało to oczywiście poprawione, dostał auto zastępcze a zderzak i klapa poszły do malowania.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 cze 2016, 09:58 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
gzesiolek napisał(a):
Andrzejsr napisał(a):
Nawracanie ? tak, od przekonania że tylko ASO może dotykać tego cuda jakim jest GJ to tak, będę nawracał. I od mitów innych przeróżnych. Bo nie znoszę mitów i owczego pędu.
Pyta kolega czy może spokojnie montować w doświadczonym zakładzie zewnętrznym, czy też jest coś może w montażu haka takiego, do czego wiedzę i umiejętności ma tylko ASO.
Odpowiadam że nie ma . A tombien oświadcza że by się bał montować poza ASO. Bez uzasadnienia żadnego poza "obawą" . Sądząc że tylko ASO dysponuje hakami niewidocznymi. To przepraszam, ale jak tego nie prostować jak to są bzdury normalne.

Ale tu nie chodzi o jedyne właściwe przekonanie...
Ani tu nie twierdzi nikt, że tylko ASO może dotknąć, ale że wolał, zrobić to w ASO aby nie mieć kłopotów z gwarancją a partacze niestety potrafią się trafić wszędzie...
Jest jedno podejście: nie przepłacać, drugie: nie przepłacać, ale jak można wyrwać ori w cenie przy zakupie to lepiej to zrobić i trzecie lepiej dopłacić i mieć spokój z gwarancją...
Każde z nich ma swoje plusy i minusy... i nie ma co się oburzać czy krytykować zdanie innych...
Ot wyrażasz swoją radę i przedstawiasz argumenty... Ale Ty mam wrażenie, nie możesz znieść, że ktoś mógł przedstawić opcje której nie akceptujesz...
Przecież to już sprawa kolegi który pyta z której opcji skorzysta, nie jest ważne z której, ważne, żeby sam podjął decyzje i był zadowolony... Ok koniec OT.



Nie mówię o żadnym właściwym jedynym podejściu, kto inny rozmywa tą rozmowę na nadwozia do zniesienienia , nie zniesienia, oglądani gniazda haka pod zderzakiem i inne takie. Wręcz przeciwnie (jedyne podejście, ech) - proponuję zrzucenie klapek z oczu i zdjęcie z piedestału GJtki, której nikt poza ASO dotknąć nie może niby. Po prostu zaprzeczam nieprawdzie jakoby tylko ASO montowało prawidłowo niewidoczne po demontażu haki, miało jakieś inne niż dostępne powszechni w sprzedaży, oraz ten montaż robiło jako jedyne we właściwy sposób (a jak widać powyżej - niekoniecznie mają tam takie doświadczenie że z zamkniętymi oczami zamontują prawidłowo).
Zrobiłem to krótko, odpowiadając na pytanie czy się bać montażu poza ASO, podając alternatywy ceny i efekt. Na co tombien radzi komuś kto już ma auto, żeby cofnął czas do momentu zamawiania auta i wtedy zlecił montaż . Super konkret po prostu i wcale nie schodzenie z tematem na tor "jedynego podejścia słusznego".
I nie nie mogę znieść jak ktoś "podejście inne" prezentuje, tylko nieprawdy nie mogę znieść.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 cze 2016, 05:12 
Bywalec
Offline
Od: 01.11.2015
Posty: 262
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Przemo napisał(a):
Będę montował hak do GJ kombi. W serwisie powiedzieli mi 2800 z montażem. W zawierciu jest Pan który montuje haki od 20 lat i powiedział mi ze za hak z montazem zapłacę ok 850zl. Różnica spora. Czy ktoś moze montował tam hak? Ile kosztuje taki montaż poza ASO ?
Zobacz na internecie oferte firmy Steinhoff, dobre haki zdecydowanie taniej jak aso. Te 850 zl to pewnie hak niewypinany. pozdr
Andrzejsr napisał(a):
proponuję zrzucenie klapek z oczu i zdjęcie z piedestału GJtki, której nikt poza ASO dotknąć nie może niby.
Montaz haka to zadne wyzwanie i nie trzeba do tego aso. W moim aucie sam go zalozylem, i to juz kolejne w ktorym to zrobilem. ASO chcialo 1000 euro, sam to za ulamek tej sumy ogarnalem. pozdr


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 cze 2016, 01:59 
Świeżak
Offline
Od: 19.04.2016
Posty: 27
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Przemo...ta mazda gdzie montował hak dopiero co to moja :D u tego pana w zawierciu montowałam już czwarty hak i mogę go polecić z całego serca...magda z hakiem od niego właśnie dociągneła tonę na haku na Chorwację :) jak co to mogę podesłać zdjęcia zmontowanego haka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 cze 2016, 19:46 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 29.11.2014
Posty: 240
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ja dzis montowałem i mówili mi ze byłeś. Potwierdzam fachowość panów. W ich rękach montaż wydawał sie banalny.polecam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 cze 2016, 19:48 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 29.11.2014
Posty: 240
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Obrazek
ObrazekObrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 paź 2017, 19:42 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witam;
Dołączę się do wątku z zapytaniem: czy przy oryginalnym haku mazdy w serwisie wiercą jakieś otwory w nadwoziu czy wykorzystują fabryczne bo z tego co wyczytałem być może się mylę to fabryczny hak to tak naprawdę westwalia i jak to wygląda z zewnątrz bo wiem, że na pewno wycinają otwór w zderzaku czy tego nie widać??...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 paź 2017, 22:00 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie ma zadnej dziury w zderzaku, gdy hak jest zdjęty to też nic nie widać.

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 paź 2017, 16:25 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Pytam bo gdzieś na zdjęciach widziałem, że przy zdjętym haku w dolnej części zderzak było widać wycięty prostokąt na hak i gniazdo z wystającym kółkiem od gniazda elektrycznego, ale to zdjęcia, a skoro piszesz, że normalnie patrząc z tyłu nic nie widać to ok. Szkoda, że nie ma takiego haka jak np. w audi z dźwigienką w bagażniku i automatycznie zwalnianego a poza tym zero cięć...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 paź 2017, 09:02 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Może ktoś montował poza aso. U mnie żadnych ingerencji w zderzak nie było, a po zdemontowaniu samego haka pozostałość jest niewidoczna (gniazdo wiązki jest ruchome i wtedy jest schowane za sam zderzak).

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 15 paź 2017, 09:03 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
szymek1604 ingerencja w zderzak jest, inaczej się nie da, tylko w jego niewidocznej części:
viewtopic.php?p=136768#p136768


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 paź 2017, 11:23 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To miałem na myśli :)

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 paź 2017, 16:17 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ok dzięki tombien ja też w ASO zamawiałem więc powinno być tak jak u Ciebie wycięcie jest ale patrząc z normalnej wysokości nic nie widać więc <spoko> .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lut 2018, 17:33 
Nowicjusz
Offline
Od: 26.12.2017
Posty: 38
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Hak kupielm na allegro.
Będe zmieniał sam i mam pytanie czy ktos moze napisac jak sciagnąc zderzak? W gg trzeba było sciagnąć tylne lampy,bo tam zderzak był "zaczepiony". W GJ też trzeba ściągać lampy? Reszta na spinkach?
Czy trzeba coś wiercić w aucie przy wdluznicach itp?(w zderzaku bede musiał podciąć chyba bo mam poziomy automa).
7 pin - bede podlaczał pod swiatła bezposrednio jak dojde do instalacji.

pozdro.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 lut 2018, 14:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2017
Posty: 4
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
Czy może ktoś polecić jakiś dobry zakład w Krakowie gdzie założą mi hak do mojej Mazdy. Pytałem w ASO ponieważ autko na gwarancji i nie ma problemu zrobić to w dowolnym zakładzie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 maja 2018, 20:39 
Nowicjusz
Offline
Od: 26.12.2017
Posty: 38
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
-- Dodano: 15 maja 2018, o 21:37 --

Hak sobie zamontowałem 7 PINowy, mam problem z podłączeniem. Dostałem moduł do haka, okablowanie itp, i z modułem sobie nie poradzę, ale czy mogę się wpiąć z instalacje pomijając moduł (na żywca w przewody od świateł)?? Czujniki parowania mogę sobie włączyć/wyłączyć, bo dużo się nie jeździ do tyłu z przyczepą, a będę ciągał sporadycznie małe przyczepkę.
Pozdro


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 cze 2018, 14:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.03.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Panowie,
rozumiem, że samochodu na gwarancji nie muszę koniecznie oddawać do ASO w celu montażu haka? A gdzie we Wrocławiu znajdę pana, który jak w Zawierciu (wątki powyżej :) ) zamontuje sprawnie hak? u Jaremki chcą za to tysiąc zł i czeka się miesiąc na termin, w Długołęce jeszcze więcej. Ostatecznie mogę zamontować pod Opolem, ale wszyscy każą kupić u nich choćby wiązkę, bo nie będzie dobrze działać... Trochę mi się nie chce w to wierzyć. Po co byłyby w takim razie dedykowane wiązki, jeśli nie działają? Chciałabym to jakoś sprawnie załatwić, ale już mam mętlik.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 cze 2018, 14:51 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Spytaj w ASO Osiny jak to jest z tą wiązką i zaufaj.
Duży minus montowania poza ASO nieoryginalnego haka jest taki, że jak będzie boom. To ci nie wymienią tego w ASO odrazu przy naprawie...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 cze 2018, 15:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.03.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Właśnie w Osinach też powiedzieli, żeby kupić u nich :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 cze 2018, 06:58 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.01.2018
Posty: 69
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: pomorski
Ja jestem po montażu haka w swojej 6.

Hak kupiłem z demobilu oryginał na alidrogo. Bez wiązki.

Polecam sterownik z wiązką który dokupiłem również na alidrogo - nazywa się QUASAR i cena jest zachęcająca.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 cze 2018, 14:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.03.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Dzięki! :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 kwi 2019, 10:02 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witajcie, umówiłem się na motaż i padło na hak Steinhof (M-043). Czy ktoś może ma ten hak i jest w stanie podzielić się zdjęciami jak to wygląda? Tak na marginesie całość z montażem i gniazdem 13pin 1590 PLN. Firma która mi to zrobi to Auto-mont, może też ktoś ma jakies doświadczenia z nimi?

-- Dodano: 12 kwietnia 2019, o 11:02 --

Hak zamontowany. Steinhof M-043

Zalety:
- po zdjęciu haka (co notabene jest bardzo szybkie i łatwe) i wsunięciu gniazda nic z zewnątrz nie widać, bardzo fajnie się to chowa;
- po wpięciu bagażnika/przyczepy automatycznie robią się testy wszystkich świateł, mruga przez 2 sekundy kazda sekcja po kolei, nie trzeba manualnie nic sprawdzać;
- cała wiązka z modułem zabezpieczona jest oddzielnym bezpiecznikiem, więc nawet jeśli przyczepa/bagażnik coś namiesza to przepięcie nie pójdzie na instalację samochodu;

Wady:
- wiązka/moduł uniwelsalny co oznacza że jak wrzucam wsteczny tylny czujnik piszczy - musze wyłączać czujniki przyciskiem;

Za całość zapłaciłem 1590zł w tym wiązka/moduł uniwersalny 210zł, ewentualny upgrade do wiązki dedykowanej która ma integracje z czujnikami to 705 zł (wesftfalia).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 09:57 
Nowicjusz
Offline
Od: 23.01.2018
Posty: 53
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Potrzebuję hak głównie do zamontowania bagażnika rowerowego.
Czy ktoś montował hak w ASO z wiążką 13 pin już po zakupie samochodu i mógłby podać cenę ?
Z tego co wyczytałem to można pojechać do nich z własnym hakiem albo kupić w serwisie.

Druga sprawa, czy jeżeli zamontuje hak z wiązką poza ASO, to tracę gwarancję ? Było kilka wpisów że w przypadku ingerencji w elektrykę można stracić.

I czy przy montażu haka w ASO, nadal muszę robić kontrolę w SKP czy wystarczy pieczątka/faktura/potwierdzenie z serwisu dla urzędu ?

//edit: czy do bagażnika potrzebna jest wiążka ?
//edit2: doczytałem: https://roweroweporady.pl/bagaznik-rowe ... 13-pinowe/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 kwi 2019, 10:17 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
16 kwietnia 2019, o 10:44 Gataeu napisał(a):
czy jeżeli zamontuje hak bez wiązki poza ASO, to tracę gwarancję ?

aby zamontować hak należy zdemontować zderzak na którym są czujniki parkowania, o ile się nie mylę radar martwego pola, itd. więc jeśli cokolwiek będzie się z tym działo to mogą być podstawy do podważania gwarancji, bo było coś 'gmerane'

16 kwietnia 2019, o 10:44 Gataeu napisał(a):
czy przy montażu haka bez wiązki, będę w stanie go zarejestrować

po zamontowaniu haka należy pojechać na stację diagnostyczną gdzie sprawdzana będzie wiązka, czy po podpięciu działają światła na przyczepce/bagażniku.
Diagnosty nie interesuje co będzie przyczepione do niego, wszystko ma działać poprawnie, inaczej nie przejdzie przeglądu.
Później jest 30 dni na wymianę dowodu rejestracyjnego z adnotacją o 'haku' w aucie

16 kwietnia 2019, o 10:44 Gataeu napisał(a):
czy do bagażnika potrzebna jest wiążka ?

przecież rower na bagażniku może/będzie zasłaniał tylne światła i tablicę rejestracyjną


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 kwi 2019, 09:50 
Nowicjusz
Offline
Od: 23.01.2018
Posty: 53
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Dzięki pbbp.

2 razy edytowałem mój post, dlatego Twoje odpowiedzi/cytaty nie są spójne z tym co napisałem.
Gdyby kogoś to interesowało.

Nie mniej, moje wątpliwości rozwiązane.

-- Dodano: 17 kwietnia 2019, o 10:50 --

Pytałem w ASO (Warszawa)
Kosz haka odczepianego z wiązką 13pin - 3,400 zł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 kwi 2019, 10:49 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
jak rok temu zamawiałem M, to hak do kombi w katalogu kosztował 2640 PLN, teraz w cenniku jest 3065, Tobie powiedzieli 3400. nieźle sobie lecą.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.