Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 23:30

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 25 lis 2018, 09:36 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
...reklamować, bo szpeci strasznie....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 lis 2018, 11:02 
Offline
Co za Janusze to malowali :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 lis 2018, 14:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.11.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Byłem dzisiaj w warsztacie ASO który to zrobił. Powiedzieli mi, że to poprawią ale będą cieniować błotniki bo sam zderzak wyjdzie zawsze tak samo...
Wychodzi na to, że zaraz pomalują mi cały samochód...Jak u was wyglądały takie poprawki? Też wam cieniowali błotniki? Mamy tutaj kogoś z kolorem srebrnym?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 lis 2018, 14:23 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2364
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Ja bym się nie zgodził na żadne cieniowanie. Nawet jak pocieniują to kolor wyjdzie inaczej i auto zamiast jednokolorowe będziesz miał trój-kolorowe.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 lis 2018, 14:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.11.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To co proponujesz w takim razie? Ja jestem w kropce...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 lis 2018, 14:36 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2364
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Nie wiem... ja jeździłem autem dwukolorowym 8 lat aż po trzecim lakierniku jest ok (pierwszy z ASO poległ, drugi - poza ASO poległ, trzeci zrobił dobrze). Z tego co wiem ten trzeci przed pomalowaniem całego elementu sobie robi próbę i dopiero jak się zgadza kolor, to lakieruje całość. Praco- i czaso- chłonne ale efekty są.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 lis 2018, 14:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.11.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mogę kontakt do tego lakiernika?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 26 lis 2018, 16:43 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja kupiłem auto używane, CX-5 Soul Red. Auto było leasingowane i serwisowane w ASO. Przed zakupem zostałem poinformowany, że auto miało szkodę parkingową - potwierdziło się to w raporcie z ubezpieczenień - szkoda do 2 tyś zł. Również naprawa lakiernicza była w aso (z tego co wiem u Gołembiewskich). Pomalowany jest cały bok samochodu - znajomy lakiernik z VW powiedział mi że prawdopodobnie uszkodzony był jeden element ale ten kolor to rak lakierniczy (tak samo jak ten złoty kolor z VW) pewnie za bardzo się odróżniał i reklamowane było (bo jeśli wycena do 2k było to na pewno z góry nie zakładali malowania całego boku) i pomalowali cały bok.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 20:59 
Nowicjusz
Offline
Od: 06.12.2017
Posty: 44
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Cześć!
Dzisiaj zrobiłem głupi błąd, bo człowiek się spieszy...
Najechałem na róg krawężnika i gdy z niego zjeżdżałem, auto spadło na krawężnik - obtarłem spód pod drzwiami pasażera z przodu. Chyba kawałek progu. Świeciłem lampka - jest obtarte na odcinku kilkunastu cm (może więcej). Pytanie czy na cito trzeba coś z tym zrobić?

Czy ASO, czy gdzieś indziej można to jakoś zakonserwować?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 gru 2018, 23:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.11.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: łódzki
Cześć,

Wczoraj miałem nieprzyjemna sytuację pod moim blokiem, w której została zarysowana moja Mazdzinka. Mazda 6 Meteor Grey 2014r. Wyjazd z posesji jest możliwy przez kilka bram, a z racji, że jedna z nich została przywrócona do użytkowania stosunkowo niedawno nie spodziewałem się, iż może się tak szybko zamykać. Wyjezdzając z parkingu przez bramę automatyczną otwieraną na zawiasy (składa się z 2 częsci), w pewnych momencie uslyszalem jak brama zaczyna sie zamykać. Jechałem bardzo blisko lewej strony i niestety dopiero w momencie, kiedy uslyszałem uderzenie w mój błotnik lewy tylny dałem gazu. Ucierpiał także zderzak. Załączam zdjęcia poniżej.

Panowie ogromna prośba. Auto mam 1 tydzień a tu na początku takie zmartwienie. Proszę, powiedzcie co mogę zrobić, aby pozbyć sie tych rysek. Co polecacie? Co działa?

Będę wdzięczny na każdą poradę

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 gru 2018, 23:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Jeśli widać je jak zmoczysz lakier to porysowana jest baza. Jeśli znikają na mokrej powierzchni to tylko klar.

W obu wypadkach dobry detailer to wyciągnie. W pierwszym wypadku nie będzie widać prawie wcale w drugim wcale.
To na zdjęciu wygląda lajtowo. A jak ten zderzak?

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 00:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.11.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: łódzki
Mam zdjęcie zderzaka, jednak bardzo niewyraźne. Załączam je poniżej. Zderzak ma dużo więcej rys, jednak wydają się one "płytsze".

Pocieszyłeś mnie bardzo swoją wiadomością, ponieważ rys kompletnie nie widać pod wodą. Teraz mamy deszczowy okres, więc mogę śmiało powiedzieć, że jak dziś wychodziłem zobaczyć z rana auto musiałem przetrzeć szmatką, aby zobaczyć te rysy zarówno na zderzaku jak i na błotniku. Przypatrywałem się długo, wiele razy i nie mogłem dostrzec wgniotki na lakierze. Jeszcze jutro popatrze, jednak rzeczywiście mogę stwierdzić, iż pod wodą nie widać nic.

W jaki sposób byś postąpił na moim miejscu? Obawiać się rdzy za jakiś czas w tym miejscu, jeśli nie zabezpieczę tej powierzchni? Wiadomo, zderzak to plastik, więc o to się nie ma co martwić, jednak błotnik ma w jednym miejscu jak się przypatrzę powierzchnię zdartą aż do głębszego punktu.

Dziękuję za odpowiedź

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 01:12 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Popytać w lokalnej społeczności Mazdowej lub innej motoryzacyjnej za kimś kto robi detailing i przepolerują - śladu nie będzie. Głowa do góry.
Ja miałem wgniota na masce jak po uderzeniu ostrym kamieniem lub czymś na 2 mm w głąb - ostre i naprawione bez śladu - bez lakierowania (albo ktoś życzliwy albo jakaś wrona bombę zrzuciła).

Jeśli na nadkolu nie ma uszkodzenia do blachy, a wygląda na to, że nie to się nie ma co martwić. Nie pierwsza i nie ostatnia przygoda. Na przyszłość będziesz bardziej uważał. Wiem, że boli, ale dobrze, że tylko taka pierdoła. :-)

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 08:25 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A brama to nie powinna mieć czujnika i zamknąć się dopiero jak będzie pusto? Jakieś odszkodowanie od właściciela/zarządcy bramy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 12:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.11.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: łódzki
KMBAK masz rację, zawsze mogło być gorzej. Dziękuję Ci za informację. Jak naprawię autko oczywiście wrzucę zdjęcia, aby pokazać jak wyszło.

Luke słusznie zauważyłeś. Brama powinna się zamknąć. Dzwoniłem do administracji budynku i nie chcieli mi podac numeru polisy, abym mógł zgłosić do ubezpieczyciela szkodę. Ich zdaniem brama działa prawidłowo. Umówiłem się z nimi na poniedziałek, żeby pokazać w jaki sposób brama uszkodziła moją Maździnę. Zobaczymy co wyjdzie po tej rozmowie, jednak to prawda, brama powinna reagować na nadjeżdżające autko, a nie zamykać się aż zniszczy blachę.

Dzięki Panowie za rady.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 12:50 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Załatw to zanim zlikwidujesz uszkodzenia, później trudniej będzie udowodnić, chociażby porównując np. wysokość uszkodzenia i wystającego elementu bramy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 16:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.11.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: łódzki
Kamera była w tym miejscu gdzie się to wydarzyło. Pytanie tylko czy administrator będzie chciał udostępnić nagranie, czy przypadkiem nie zniknie. Oby nie. Ale masz rację, szkodę zlikwiduję dopiero po rozmowie "w cztery oczy" z administratorem, prezesem spółdzielni.

Byłem dziś u detailera i powiedział, że malowania nie poleca. Uszkodzenie niewielkie i rdza się nie powinna tu pojawić. Wystarczy zrobić dobrą polerkę i większość rys powinna zniknąć.

Zdam relację jak już będę po wszystkim ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 19:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 11
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witam,

Dość długo nie nacieszyłem się samochodem bez rys i uszkodzeń. Dzisiaj jakaś patologia w UK Londyn na parkingu trzasnęła drzwiami wgniatając trochę błotnik i zdarła lakier aż do podkładu białego.
Mam nagranie z monitoringu CCTV i tłem u niego w mieszkaniu ale była tylko jego żona?
Jutro z nim gadkę przeprowadzę rano.
Dowiedziałem się, że koszt malowania tego elementu to £450 plus drzwi £250 plus zderzak następne £250. To prawie £1000. Jeśli mi nie da tyle chajsu, a na pewno bo to beneficiarze..., To dzwonię na ubezpieczenie. Jeśli odzyskam te pieniądze, to moje pytanie brzmi:
Jaki jest koszt opakowania tych trzech elementów w Krakowie lub okolicach Myślenic, bo akurat za dwa tygodnie będę nim w Polsce...

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowano Pn, 1 kwi 2019, 19:52 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 kwi 2019, 13:32 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.12.2017
Posty: 43
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
Niestety miałem wczoraj mała przygodę na parkingu - cofając uderzyłem tylnym zderzakiem o niski murek (nawet nie słyszałem czujników albo murek był za niski i nie wyłapały?). Cześć lakierowana zderzaka bez uszkodzeń natomiast ucierpiał ten czarny plastik na dole. Pytanie gdzie mógłbym to sensownie naprawić? Macie może jakieś godne polecenia miejsce we Wrocławiu lub okolicach, gdzie ogarną taką rzecz? Nie koniecznie chcę wymieniać cały zderzak, ale takie rysy też mnie denerwują.
Obrazek

Pls help

-- Dodano: 19 kwietnia 2019, o 14:32 --

UPDATE - zderzak naprawiony, wyszlifowane i położona nowa struktura plastiku. Po obtarciu nie ma śladu :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 kwi 2019, 15:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Możesz powiedzieć co zostało dokładnie położone i na czym to polega? Jakiego rodzaju warsztat to robił?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 kwi 2019, 16:19 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.12.2017
Posty: 43
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
Generalnie wszystko było robione u lakiernika (warsztat zajmujący się głównie naprawami blacharsko-lakierniczymi).

W jednym miejscu z prawej strony było pęknięcie ok 2 cm - to zostało zespawane w warsztacie zajmującym się spawaniem plastiku i generalnie obróbką plastiku. Potem wszystkie zadrapania zostały przeszlifowane i na to położono specjalny lakier strukturalny do plastiku (niestety nie spytałem o dokładniejsze dane, producenta itp., ale wygląda to jak nowa warstwa plastiku). Położono to na całej długości zderzaka żeby się nie odróżniało. Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony efektem. Całość kosztowała mnie 400 zł. W wolnej chwili zrobię zdjęcie i wrzucę.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 19 kwi 2019, 16:58 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przykład takiego lakieru do plastików to BOLL. Są do gładkich i strukturalnych plastików.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 kwi 2019, 17:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki MaSt. Mniej więcej się już orientuję o co chodzi i gdzie się z takimi przypadkami zgłosić.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 kwi 2019, 18:25 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 01.07.2015
Posty: 411
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
19 kwietnia 2019, o 17:58 popielasty napisał(a):
Są do gładkich i strukturalnych plastików.

... a jaki w przypadku Mazd, do gładkich, czy strukturalnych :idea:

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 kwi 2019, 20:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dla mnie plastik pod tylnym zderzakiem to strukturalny (chropowaty) jak się dokładnie przyjrzeć. Ten np. tuż pod przednią szybą jest gładki.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 kwi 2019, 16:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.12.2017
Posty: 43
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
zgadza się - ten pod tylnym zderzakiem to zdecydowanie strukturalny.

-- Dodano: 29 kwietnia 2019, o 17:42 --

Zajęło mi to chwilę, ale zrobiłem parę zdjęć po naprawie. Także żeby było miarodajne porównanie najpierw parę zdjęć przed naprawą w dobrym oświetleniu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I zdjęcia po naprawie

Obrazek
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 cze 2019, 17:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.08.2018
Posty: 2
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Szanowni, poszukuję DOBREGO lakiernika w Warszawie lub okolicach, możecie kogoś polecić ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 25 lis 2019, 18:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.04.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
CzerwonaStrzala Hej, naprawiała gdzieś soul red w Warszawie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 mar 2020, 16:38 
Świeżak
Offline
Od: 18.03.2018
Posty: 24
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Witam

Czy taką rysę na drzwiach próbować naprawić zestawem do zaprawek Mazdy, nakładając jakąś wykałaczką? Czy proponujecie coś innego?

Jak auto jest mokre od deszczu to tego nawet nie widać, za to umyte i suche kłuje po oczach

https://i.imgur.com/OkTHiAE


Ostatnio edytowano Pn, 9 mar 2020, 16:41 przez Medalik, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 mar 2020, 16:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Jeśli na mokrym nie widać to znaczy, że rysa jest tylko na klarze. Polerka załatwi sprawę.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Matck i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.