Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 07:11

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 13 paź 2019, 08:58 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Jeszcze jedna sprawa. Jeśli mają lakierować całość to warto zrobić dokumentację fotograficzną przed.

Chodzi o krawędzie, listwy, detale, miejsca stylu karoserii z elementami plastikowymi. Np. lampy, które mogą demontować, srebrne listwy i ich bliskie otoczenie, listwy ochronne pod progami, krawędzie przy otwartym bagażniku, itd. Zdjęcia makro o dużej ostrości.

W razie problemów z jakością malowania jest podstawa do reklamacji i dowody. Zdjęcia z datownikiem.

Dodatkowo pomierzyłbym całe auto w określonych miejscach i później porównał grubość warstwy lakierniczej. A więc powiedzmy każdy element karoserii w 5 - 6 ciu miejscach, narysować sobie schemat i o oznaczyć na kartce grubość lakieru.

Całość zajmie godzinę przygotowanej osobie a może być nieoceniona w przyszłości.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2019, 07:39 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2019
Posty: 57
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dobre jest to, że Mazda nie unika tematu, nie ignoruje klientów. U mnie z każdym miesiącem przybywa odprysków. Aktualnie, szkoda mi powłoki ceramicznej i póki nie jest to jeszcze tak bardzo widoczne, sam robię zaprawki. Ale bez przesady, nie będę latał z lakierem zaprawkowym przez kolejnych 5 lat. Robię dokumentację zdjęciową na bieżąco, przed uzupełnieniem każdego odprysku. Jak po roku będzie tego już za dużo (a będzie...) to mam nadzieję, że mi również Mazda odmaluje auto, wtedy odnowię ceramikę i oby już bez większych problemów.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2019, 08:27 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To trzeba na bieżąco a nie zbiorczo po roku.
Powiedzą że jechałeś 500 km za tirem.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2019, 08:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Powiedzą że zrobiłeś źle zaprawki... Albo naprawiasz sam albo zgłaszasz reklamację w ASO. Ja bym się nie zdziwił jakby odmówili potem naprawy bo sam 'grzebałeś'...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2019, 09:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2019
Posty: 57
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ale oni sami mi to zalecili i dali ten lakier zaprawkiwy. Robię zdjęcia wraz z datą i stanem licznika co miesiąc. Wysyłać im to mailem?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2019, 10:07 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
A no to inna sprawa. Choć to nadal dziwne. ASO daje lakier i każe sobie samemu zaprawki robić :D Ciekawe czy na przeglądzie też dają olej i 'nalej Pan sobie sam' :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2019, 10:38 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2019
Posty: 57
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Kierownik mi powiedział ze jak pójdziemy z tymi odpryskami do MMPolu jako reklamacja, to odpiszą żeby dać lakier zaprawkowy i zaprawiać. Fakt, w momencie tamtej rozmowy miałem z 5-6 odprysków. Dzisiaj już jest ok. 20, w tym dwa paskudne, duże. Jeździć tak do czerwca 2020? No da się, ale jednak pokrycie tego kolorem już tak nie razi.

Napisałem maila do kierownika co z tym robić, czy jeździć do nich z każdym odpryskiem, czy wysyłać maila. Zobaczymy co odpisze.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2019, 11:29 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 01.07.2015
Posty: 411
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
veronek - dobrze jednak mieć tę kwestię o której piszesz na tzw. piśmie, bo ... różnie to bywa.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 paź 2019, 12:49 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
@jajuniooo,
nie daj im malować miejsc na odpryski tylko całość, bo skończysz jak u mnie gdzie mam "placki"
ale jest tutaj jeden problem, żaden lakiernik nie położy ręcznie lakieru jak fabryka.

Ja już na dniach wysyłam pismo do dealera o wypłatę odszkodowania w wysokości kwoty naprawy, którą podał mi rzeczoznawca oraz ubytek wartości.
Będzie to około 32tys. zł.
Oczywiście pewnym jest, że nie zapłacą w ogóle ale będzie to początek do rozmów co zrobić z autem.

Trochę zajęło mi ogarnięcie formalności ale jest w końcu mogę działać dalej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 paź 2019, 21:01 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Cytuj:
Oczywiście pewnym jest, że nie zapłacą w ogóle

Oczywistym jest że mogą czytać ten wątek. I na dzień dobry stawiasz się w gorszej pozycji negocjacyjnej.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 paź 2019, 06:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Kolega od początku relacjonuje jak wygląda przebieg sprawy, ja robiłbym to samo.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 paź 2019, 07:19 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ale mi nie chodzi o relację a pisanie, że zakłada na wejściu porażkę co do swoich pierwszych żądań.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 paź 2019, 07:47 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Właśnie bardzo dobrze jeżeli to czytają bo o to w tym wszystkim chodzi.
Oni są dobrze świadomi co zostało odwalone w tym aucie, a kwota która jest podana jasno wynika z wyliczeń rzeczoznawcy.
Jeżeli chodzi o same negocjacje to wiadomo jak to wygląda i żaden salon od tak nie pójdzie na wystawione warunki, dlatego to jest dopiero początek drogi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 paź 2019, 13:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.07.2019
Posty: 7
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
jajuniooo napisał(a):
Witajcie,

w mojej sprawie nastąpił przełom - Mazda Polska zdecydowała się malować całe auto na gwarancji.
Co prawda mam obawy do malowania np. drzwi, gdzie mam jeden odprysk ale maska ostrzelana ze śrutówki i dach to na pewno będę chciał malować.

Na koniec miesiąca mam zostawić auto w serwisie.
Jaki kolor ?

Ja zglaszalem odpryski na masce. Auto odebrane w lipcu jako roczne - demo z salonu - przy odbiorze 5 odprysków na masce. Po 3 miesiącach i 6000km jazdy na masce 21 odprysków.

Mazda odmówiła reklamacji że względu na "uszkodzenie mechaniczne".

Odpryski są tylko na masce, nie ma ich na innych elementach typu zderzak, błotniki, słupki czy lusterka.

U mnie kolor Machine Grey.

Będę odwoływać się do mmpol, zobaczymy....


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 paź 2019, 18:04 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ja od początku miesiąca przejechałem swoją już prawie 1000km, z tego ok 400 w trasie. Dzisiaj myłem dokładnie samochód i jak na razie brak odprysków. Mam nadzieję, że to znaczy że jednak coś z tym lakierem ostatnio poprawili, a nie że jak na razie mam szczęście ;) Kolor to Machine Grey


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 paź 2019, 20:08 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Nie wiadomo o co chodzi z tym lakierem. U mnie Machine Gray i są tylko takie mini odpryski, raczej niewiele, a będzie 25 000 km.
Kolega skwarosz, ten sam kolor i rocznik i katastrofa, ubytki typu kratery, postrzępione po obwodzie.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 paź 2019, 10:36 
Amator
Offline
Od: 18.02.2019
Posty: 75
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
U mnie 5500km, zero odprysków. Samochód odbierałem w marcu, w ASO powiedzieli, że produkcja była 28 listopada (nie było przerwy produkcyjnej?). Kolor Soul Red Crystal.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 paź 2019, 11:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Była przerwa, prawdop. grudzień 2018 - luty 2019.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 lis 2019, 20:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Faktycznie trochę lipa z tymi odpryskami na nowych autach. U mnie po kilku latach też coś tam się pojawiło na masce. Większość jest tylko do podkładu. Jeden zauważyłem trochę większy, lekko brązowy. Nie wiem co jest pod podkładem na masce. Jeśli ocynk, to normalna reakcja, korozja raczej nie wejdzie. Jeśli goła blacha to może coś trzeba z tym zrobić. Mam zaprawkę, stosowałem już ją w mniej widocznych miejscach. Ale tym pędzelkiem jest mała precyzja. Potraktowałbym tym maskę ale boję się, że powstanie jakiś dziwny twór. Czym to w takim razie zrobić? Jakąś wykałaczką, szpilką?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 lis 2019, 23:17 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
@Pablos, sporo osób pisało właśnie, że nakładali wykałaczką bo lepsza precyzja. Gdzieś wcześniej był link do filmiku na youtube.
Jeżeli o mnie chodzi to niestety ale brak odpowiedzi ze strony salonu, także idziemy dalej.
Na pewno tego nie odpuszczę dlatego, że później będę miał problem przy sprzedaży tego auta, niestety ale podejście do klienta typu "do bramy i do widzenia".


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 25 lis 2019, 21:43 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Wziąłem się za to w zeszły weekend. Bazę nakładałem wykałaczką, z której i tak spływała dość duża kropla farby. Klaru już mi się tak nie udało, jest chyba gęstszy i musiałem użyć pędzelka. Generalnie to kilka odprysków ale nie wyszło za dobrze. Widać, że są w tych miejscach wgłębienia i kolor jest ciemniejszy niż reszta maski. Nie wiem, czy nie spróbować jeszcze tego przepolerować ale wątpię żeby to pomogło. Generalnie gdyby nie to, że boję się korozji w tych miejscach to bym tego nie robił. Ale wolałem to zabezpieczyć jakoś przed zimą.

-- Dodano: 25 listopada 2019, o 21:28 --

Mały update, bo trochę mnie zaczynają denerwować te zaprawki.

Wygląda to mniej więcej tak: https://imgur.com/74J3UVd
W powiększeniu: https://imgur.com/620Luky

Robiłem to oryginalną zaprawką, najpierw baza, potem klar, na raz, bez matowienia i polerowania.

Znalazłem film https://www.youtube.com/watch?v=vkrp9zjuM54 , w którym gość matuje lakier przed położeniem bazy, kładzie ją kilka razy, potem znów matuje, klar na kilka razy i znów matowanie. Na końcu polerowanie i efekt wcale nie jest jakiś super, dalej widać, że miejsce malowania jest ciemniejsze niż reszta, wygląda tylko w miarę równo.

Czego jeszcze mogę użyć, żeby to wyglądało u mnie lepiej? Faktycznie papieru 2500-3000 na sucho, czy lepiej wodnego? Na filmie gość właśnie wspomina, że nie wszędzie można tak te lakiery szlifować, jako przykład daje Mazdę, gdzie jest niby 85 mikronów. Można to spróbować obkleić taśmą,
sam nie wiem. Potem wypolerować, może będzie wyglądało lepiej? Ma ktoś jakiś sprawdzony przepis na takie zaprawki?
Trochę mi szkoda kasy oddawać to komuś do robienia, za każdy taki punkt wezmą pewnie ze stówę, więc za wszystkie zrobi się już konkretna kwota.

W sumie to robiłem według tego poradnika, który teraz znalazłem viewtopic.php?f=91&t=691 bez końcowego szlifowania i polerowania. W jednym miejscu mogłem dać ten podkład z odrdzewiaczem, trudno, już za późno.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lis 2019, 12:12 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Kiepsko wyglądają te zaprawki :|

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lis 2019, 13:53 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
No wiem, dlatego zastanawiam się dlaczego. Użyłem oryginalnej zaprawki. Rok temu robiłem w mniej widocznych miejscach i nie było aż tak dużej różnicy koloru. Dlatego ciekaw jestem jak to innym wychodzi i jaką metodę stosują. Ze zdjęć z internetu widzę, że zawsze zaprawka wydaje się być ciemniejsza. Może ze względu na ten dołek od odprysku? Nie wiem co już lepsze by było, zostawić te odpryski w cholerę, czy je zabezpieczyć, tak jak teraz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lis 2019, 18:29 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Hmmm moze bys mogl sie wybrać z ta zaprawka do lakierni i poprosić żeby ci zrobili troszeczkę jaśniejszy kolor ??? Moim zdaniem można spróbować :wink: . Pisałeś że rok temu nie było widać takiej różnicy,hmmm jak auto stoi pod chmurką, może tak być że lakier po roku troszkę zjasnial, wyblakł od słońca itd i dla tego zaprawka wydaje się ciemniejsza :idea: .
A teraz popatrzylem że masz autko z 2014 roku :) no to na pewno powodem jest wyblakly lakier od czynników atmosferycznych.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lis 2019, 19:18 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Może tak być, jak piszesz. Wcześniej uzupełniłem ubytki przy progach, rantach drzwi, czyli tam, gdzie przysłowiowe słońce nie dochodzi :wink:
A maska jednak jakby nie patrzył jest najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych.
Na razie to chyba zostawię, pogoda już nie sprzyja dalszej zabawie. Pomyślę co dalej na wiosnę. Jest zabezpieczone, zimę musi wytrzymać.
Wydaje mi się, że ściemniało po nałożeniu klaru, ludzie piszą, że się tak dzieje. Możliwe, że gdyby to teraz przeszlifować i spolerować to powinno być lepiej. Nie wiem, czy można malować teraz znowu jaśniejszym kolorem na klarze bez zmatowienia.
Może ktoś ma doświadczenie z wykończeniem tego papierem i pastą? Chętnie się zapoznam z przepisem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 lis 2019, 21:13 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Pablos polecam:

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 lis 2019, 07:07 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Tak, widziałem ten film, w moim poście też jest link do niego :wink:
Dla mnie to co robi ten gość to już jest trochę zbyt duże wyzwanie. Dlatego tutaj zapytałem, czy ktoś robił według instrukcji z zaprawki, czyli jednokrotne malowanie bazą i klarem a potem ewentualne szlifowanie i polerka. Bez narzędzi, raczej wchodzi w grę ręczna robota. Bo jeśli się nie da to faktycznie może lepiej oddać do fachowców. Pytanie ile by to kosztowało przy około dziesięciu odpryskach :idea:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 lis 2019, 17:04 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Dziś byłem w serwisie i mam decyzję od MMPOL - jest uznanie i zgoda na pomalowanie: maski, dachu, prawego i lewego błotnika.

Nie wiem co gorsze - malowanie czy jeżdżenie z odpryskami czy zaprawkami które też widać. Nie ma opcji wyegzekwować całego samochodu - tylko te elementy które mają odpryski. Musi to być zrobione w ciągu 30 dni od momentu decyzji (niby pierdoła ale przez święta i inne rodzinne sprawy wolałbym w styczniu, a nie można).

Będę malował, już poinformowałem że będę upierdliwy i ma to być zrobione perfekcyjnie - twierdzą że będzie. Prawdopodobnie do odbioru ogarnę sobie jakiegoś rzeczoznawcę. A jak będzie wszystko ok to pewnie potem zacznę walkę o utratę wartości pojazdu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 gru 2019, 10:03 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
To uważaj z tym malowaniem. Ja oddałem do ASO po małym otwarciu, ale musieli cieniować drzwi i mora im wyszła. Miałem to reklamować, ale co z tym zrobią?, zaczną polerować, to dopiero wyjdzie kwas. Tak jak w fabryce, to nigdy pomalowane nie będzie pamiętaj.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 1 gru 2019, 10:12 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
makoleon, a jaki kolor?

U mnie na aucie była szkoda na jednych drzwiach, ale ASO malowało cały bok auta, bo Soul Red nie są w stanie pomalować jednego elementu, zawsze będzie duża różnica w odcieniu.

U mnie brak nowych odprysków, stare zaprawki które robiłem ponad rok temu ok. Oczywiście, piękne nie są, ale widać je tylko z kilkunastu cm, więc nie jęczę. To samochód, to ma jeździć. Wyglądać dobrze też, ale zapomnijcie o nieskalanym lakierze ;)

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.