Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:47

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 37  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 1 gru 2019, 10:22 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Soul Red Crystal z 2018. W wątku o moim samochodzie jest foto tej obierki. Na drzwi nie wchodziło ale i tak musieli cieniować. Uważam że kolor wyszedł bardzo dobrze, nic nie widać tylko ta morka. Ale mam wrażenie że inni raczej jej nie widzą, tylko ja bo wiem gdzie patrzeć. Odpryski też jakieś mam, ale masz 100 procent racji, to tylko samochód, nie popadam więc w jakieś wariactwo.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 gru 2019, 11:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
1 grudnia 2019, o 10:03 makoleon napisał(a):
To uważaj z tym malowaniem. Ja oddałem do ASO po małym otwarciu, ale musieli cieniować drzwi i mora im wyszła. Miałem to reklamować, ale co z tym zrobią?, zaczną polerować, to dopiero wyjdzie kwas. Tak jak w fabryce, to nigdy pomalowane nie będzie pamiętaj.


No to jest ciężka decyzja i co nie zrobie będzie źle. Zostawię odpryski - źle. Zrobię zaprawki - wg mnie jeszcze gorzej. Malowanie nowego samochodu też tak średnio, ale co zrobić? Trzeba wybrać mniejsze zło. Zdecydowałem się na malowanie i zobaczymy. Już zapowiedziałem że nie odbiorę samochodu jak będzie zrobione na odpierdol i że odbierać będę z kimś ogarniętym. Twierdzą że nie wydają auta z zaciekami czy morami... Trudno im ufać ale to taka trochę sytuacja bez wyjścia :(
Szczerze mówiąc zgłosiłem bo był przegląd i i tak oglądali samochód. Gdybym nie zgłosił to odnotowaliby to i np za rok by mi powiedzieli że już rok temu to było i nie uznają reklamacji. A nie wiedziałem że jak uznają to mają 30 dni na zrobienie tego. Liczyłem że będę sobie zbierał kolejne odpryski i za rok będzie malowanie całego auta... No ale tak się nie da, więc robimy jak się da. W końcu to tylko samochód, jak spieprzą to będziemy się sądzić ;) A jak zrobią dobrze to i tak będę walczył o utratę wartości samochodu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 12:19 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Witam ponownie :)
Mały update,
pewnie niektórzy z was widzieli temat na wykopie dotyczący auta.

Dzisiaj przyjechała laweta z Warszawy i zostawiła mi auto zastępcze, Mazda 6 rocznik 2019, kolor Titanium 42S
Sprawdzałem jak wygląda lakier na tym aucie i jest różnica jeżeli chodzi o skórkę pomarańczy etc.
Auto pojechało na oględziny, ma być przy tym przedstawiciel Mazdy.
Zobaczymy jaka będzie decyzja.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 15:00 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
skwarosz a może miast pisać o jakimś śmietniku w stylu "wykop" (nie wszyscy znają i korzystają).
Napisałbyś może posta ze swoją historią w ogólnych dot. GJ/GL. Może się przydać innym użytkownikom, a na "wykopie" to tylko wylewanie frustracji...


EDIT: Ok znalazłem na wykopie. Kolega zebrał swoją historię stąd w jednym miejscu:
Dla zainteresowanych.

http://www.wykop.pl/ramka/5228733/przyg ... awa-w-aso/

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 20:20 
Świeżak
Offline
Od: 23.09.2018
Posty: 24
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Witajcie,

ja odebrałem swoją M6 pare dni temu - po 30 dniowym pobycie w lakierni.
Pisemnie dostałem od dealera pismo, że MPOL uznało wszystkie odpryski jako uszkodzenia mechaniczne itp. ale jako jednorazowy gest handlowy pomalują mi całe auto.
Niestety gamonie (bo tak to trzeba nazwać) nie pomalowali mi zderzaka, który był otarty po szkodzie parkingowej bo na oględzinach między lakiernią a dealerem stwierdzili, że jednak tego nie będą robić no i niestety mnie nie poinformowali...
Tak więc mam pomalowane całe auto na nowo (nie wszyskie elementy w całośći - niektóre cieniowane).
Podobno takiej maski z odpryskami jak moja to jeszcze nie widzieli ... dawałem do lakierowania z przebiegiem 22 000 km.
Niemniej robota wygląda bardo dobrze, nie ma skórki pomarańczy, w masce i w dachu można się przeglądać.

Myślę, że tak jak kolega wcześniej pisał, jeżeli zgłosiłbym to np. rok później z przebiegiem 40 000 km to raczej by mi nie uznali tych odprysków.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 20:21 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ile i jakie elementy miałeś z odpryskami że zdecydowali się malować całe auto? U mnie nie ma o tym mowy. Z tym że niby u mnie uznano reklamację, choć muszę dopytać czy pracownik nie uprościł czegoś informując mnie.
Aaaa no dlaczego robili to miesiąc? Ode mnie chcą auto na 5 dni...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 20:47 
Świeżak
Offline
Od: 23.09.2018
Posty: 24
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Nie uznali tego na gwarancji tylko stwierdzili, że to co zgłosiłem jest prawdą ale pomalują to w ramach gestu handlowego.

U mnie na każdym elemencie był jakiś odprysk więc uznali, że pomalują całość ale w sumie od dealera się dowiedziałem, że dealer niby wywalczył malowanie całości bo na początku MPOL chciała malować tylko maskę i dwa błotniki.

U mnie całe auto było podobno obklejane, przygotowane do malowania i malowane w komorze, osobno podobno tylko maska była malowana co zresztą widać po śrubach od strony silnika, że było kręcone. Przy drzwiach mam czarne śruby więc jakoś nie widać śladów odkręcania.
Pierwotnie miało trwać ok 2 tygodnie ale wyszło ponad 4 - nie wiem z jakiego powodu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 20:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No zobaczymy jak to u mnie wyjdzie... Będziesz bawił się w walkę o utratę wartości handlowej ze względu na malowanie? Choć w sumie u Ciebie skoro to gest, a nie gwarancja to może być trudniej...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 21:03 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
@jajuniooo, a jak grubość lakieru? sprawdzałeś może miernikiem, bo na początku ja też byłem zadowolony z wykonania dopóki nie zobaczyłem, że na mierniku zaczęło pokazywać ponad 200
mikronów.

@gzesiolek, nie wiem czy jest sens dublowania tematu, tak jak podałeś tam na wykopie jest zebrane wszystko w całość. (z tego względu, że ja ciągle dzielę się swoją historią tutaj w tym temacie)

Zastanawia mnie jedno, dlaczego jednym uznają tą naprawę drugim nie, raz mówią, że naprawią jako gwarancja, a raz tylko jako jednorazowy gest handlowy.
Dziwna sprawa.

Co do utraty wartości to nie liczyłbym na jakieś kokosy, tak jak to u mnie wyglądało, po wykryciu wszystkich usterek związanych z lakierem auto względem auta nieuszkodzonego straciło jedynie 5k zł na wartości. I tutaj nie ma znaczenia czy to był gest handlowy czy gwarancja, auto zostało pomalowane przez nich więc trochę "przyznali" się, że coś jest nie tak i podjęli działania aczkolwiek nie wiem czy w waszym przypadku po jednym malowaniu auto cokolwiek utraciło na wartości jeżeli np. lakier będzie miał odpowiednią grubość, odchyły typu 10 mikronów czy nawet 20 były by akceptowalne i pewnie wtedy spadek wartości byłby znikomy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 21:04 
Świeżak
Offline
Od: 23.09.2018
Posty: 24
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Raczej dam sobie spokój z walką o odszkodowania itp. bo więcej czasu i kasy mnie będzie kosztować aby to ogarnąć niż jest to warte ale pomyślę jeszcze.

Nie mierzyłem jeszcze miernikiem niemniej jakoś dla mnie na razie nie ma znaczenia jaka jest grubość lakieru bo cieszę się, że wyszło ładnie - czytałem Twoje posty i relacje Skwarosz wcześniej i miałem pełne obawy co do oddawania auta do malowania.
Ważne, że nie porobili zaprawek tylko malowanie (mam nawet pomalowaną tę folię odpryskową na progu przy tylnym kole). Co ciekawe, miałem wgniot na dachu od kasztana i jeden wgniot na drzwiach od uszkodzenia parkingowego i oba zniknęły ...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 21:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
@skwarosz - Ty raczej jesteś najlepiej w temacie, jaką technologią wg Ciebie najlepiej by to malowali? I jaka ma być grubość lakieru po malowaniu? Chodzi Ci o to że mają zdzierać lakier i malować od podkładu? Kompletnie się na tym nie znam więc każde info potrzebne żeby wszystko im tam wytknąć zanim coś spieprzą :P


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 21:39 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
@szymonpoznan1, może i jestem najdłużej w temacie ale niestety ciężko mi powiedzieć jak naprawdę powinni to malować. Jedynie co wiem to na pewno powinni zejść do podkładu i od tego zacząć. Wartości lakieru na mierniku nie powinny przekraczać 10-20 mikronów od wartości bazowych (w Mazdzie masz około 120 mikronów, niektóre elementy nawet mniej bo 90 i tak było w moim przypadku maska miała w okolicach 120 natomiast prawa strona błotnika już 90 i to jest normalne). Najlepiej jakbyś przed malowaniem sobie sprawdził jak to u Ciebie wygląda ile masz teraz.
A tak naprawdę to i tak oni powiedzą, że robili to kosmiczną technologią, wszystko według standardów, a może się okazać że koniec końców wyjdzie jak u mnie. Najważniejsze jest żeby nie zwalili jeżeli chodzi o cieniowanie, jeżeli nie będzie problemu mory i niejednolitego pokrycia wtedy nie musisz się martwić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 gru 2019, 21:52 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Nie no wiem że iukrony to kwestia płynna w pewnym zakresie, ale chodziło mi o to że pewnie jak już rozmawiałeś z rzeczoznawca itp., to jakieś info masz. I o to właśnie mi chodziło że jak rozumiem wg Ciebie ma być zdarty lakier, a nie robiona 2 warstwa. Dopytam jak planują zrobić to u mnie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 gru 2019, 08:01 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Są ludzie którzy potrafią nakładać te lakiery:

https://www.youtube.com/watch?v=YuL6x7Ynhf4

https://www.youtube.com/watch?v=Qrz9wnaLPP4

Właśnie chodzi o to, że przygotowanie powierzchni jest najważniejsze.

U kolegi Skwarosz domyślam się, że źle przygotowano powierzchnię, skoro lakier schodził płatami.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 gru 2019, 15:26 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.09.2018
Posty: 233
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam. Piszę tutaj żeby nie zakładać osobnego tematu a sprawa poniekad dotyczy lakieru. Dzisiaj myjąc auto spotkała mnie niemiła niespodzianka, mianowicie z przedniego zderzaka płatami zaczęła odchodzić przezroczysta "folia". Auto mam od ponad roku, nie widziałem tego wcześniej. Ja nie kładłem folii ochronnej i nie byłem o tym poinformowany przez poprzedniego właściciela. Lakier pod spodem jest delikatnie chropowaty.

Doradzi ktoś czy to warstwa lakieru postanowiła sobie odpaść po kilku latach czy może ktoś kiedyś pokrył auto folia ochronna? Nie bardzo jestem przekonany do opcji z folią ochronną gryz lakier pod spodem wydaje się "surowy"


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 gru 2019, 16:54 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Jesli to lakier to bylby pierwszy taki przypadek. Jak masz mozliwosc zmierz grubosc lakieru (w miejscu gdzie zeszlo i tam gdzie nie), bedzie wiadomo czy to folia czy lakier.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 gru 2019, 17:28 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Możliwe że to lakier bezbarwny, nie folia.
Może były jakieś poprawki lakiernicze na zderzaku i teraz widać kunszt lakiernia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 gru 2019, 14:16 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Hej.

Moja Mazda ma lakier soul red crystal. Miałem na masce 2 odpryski (po 600 kilometrów, oba w odległości 1.5 cm od siebie), użyłem wykałaczki, żeby je zakryć. Najpierw baza, później bezbarwna powłoka. Jest teraz taki lekki "garb", pomimo tego, że dałem jej bardzo mało. Czym najlepiej to zniwelować, żeby nie uszkodzić lakieru dookoła?

Pozdrawiam.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 gru 2019, 14:37 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zgodnie z instrukcją to jest takie cuś jak korek polerski.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 gru 2019, 14:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Masz samochód na gwarancji patrząc po roczniku... Czemu brałeś się za to sam? Jak mi w ASO pracownik powiedział że może sprzedać mi zestaw do zaprawek to prawie oplułem go ze śmiechu. :lol: :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 gru 2019, 14:47 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
9 grudnia 2019, o 14:37 Wedrowiec napisał(a):
Zgodnie z instrukcją to jest takie cuś jak korek polerski.


Z tego co pokazują, to korka powinno używać się tylko do bazy. Na instrukcji jest narysowane, żeby po 4 dniach spolerować.

-- Dodano: 9 grudnia 2019, o 14:47 --

9 grudnia 2019, o 14:41 szymonpoznan1 napisał(a):
Masz samochód na gwarancji patrząc po roczniku... Czemu brałeś się za to sam? Jak mi w ASO pracownik powiedział że może sprzedać mi zestaw do zaprawek to prawie oplułem go ze śmiechu. :lol: :lol:


Otrzymałem informację, że odpryski nie są naprawiane w ramach gwarancji, tutaj definitywnie było uderzenie kamyka i to nawet widać.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 10 gru 2019, 07:08 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
gloxiak jak poczytasz kilka postów wstecz w tym temacie, na pewno jest link do filmu jak zrobić to poprawnie i dobrze, bo przecież o czymś pisaliśmy przez te 13 stron tematu... Nie Ty pierwszy robisz zaprawkę.

albo trochę Ci ułatwię sprawę...

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 gru 2019, 22:30 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Generalnie przeciągnąłem trochę wykonanie zaprawki na dachu od uderzenia kamieniem i przy przeglądzie lakieru przed zimą znalazłem sprawę jak na zdjęciu, dookoła odprysku mam już rdzę. Jeden z lepszych zakładów w Krakowie sugeruje malowanie dachu ... czego oczywiście ni chciałbym robić ... cena i dużo korowodu ... ma ktoś jakieś sugestie ? Mam nadzieję że po powiększeniu lekkim zdjęcia problem jest widoczny ... ;)Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 gru 2019, 08:46 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
To jest uszkodzenie na zaprawkę. Wiadomo, że lakiernik będzie chciał malować cały element.
Problem jest taki, że prawie nikt nie chce robić takich małych pojedynczych uszkodzeń i trzeba się nauczyć robić zaprawki.
Ew. są czasami punkty gdzie naprawiają bez lakierowania ale często ceny są niedorzeczne.

Ja bym spolerował prawie do żywego metalu i zrobił zaprawkę. Czyli jak zawsze obklejenie taśmą, papiery ścierne wodne, pasta ścierna, baza i bezbarwny.
Tu nie ma nic magicznego, kwestia wprawy, a może bardziej cierpliwości.

Najważniejsze jest wyrównanie powierzchni. o to w tym wszystkich chodzi. Bo właśnie większość ludzi robi tak, że kropnie pędzlem w miejsce uszkodzenia i sądzi, że będzie ok.
Efekt jest taki, że z taką zaprawką uszkodzenie wygląda o wiele gorzej niż bez niej. Zaprawkę widać bo jej powierzchnia nie jest wyrównana względem lakieru.

Tu nie chodzi często o kolor bo możesz przykładowo na ciemnym granatowym zrobić zaprawkę kolorem czarnym i jeśli dobrze wyrównasz powierzchnię to po nałożeniu bezbarwnego i tak nie będzie praktycznie widać różnicy! Dotyczy to kolorów ciemnych. Oczywiście w przypadku jasnych, lakier na zaprawkę musi być dobrany lepiej.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 gru 2019, 19:40 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Do listy materiałów dorzuciłbym fertana. Do chemicznego pozbycia się rdzy z powierzchni przed zaprawka.
Są dostępne małe buteleczki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 gru 2019, 21:19 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.01.2019
Posty: 106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Dzięki za podpowiedzi, problem ze ja nie mam w tym właśnie tej wprawy, zaprawki nigdy nie robiłem także doświadczenia zero;) Nie wiem jak się do tego zabrać, co kupić itp.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 gru 2019, 00:27 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Trochę czasu w internetach i wszystko znajdziesz jak to zrobić.
Są filmiki na youtubie, są fora typu kosmetykaaut.

Jak masz zaufana osobę zajmująca sie detailingiem to może się podejmie.

Jak robiłem na poprzednim aucie to miałem trochę oporów na początku, niemniej warto takie miejsca zabezpieczać by ruda się nie rozwijała.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 gru 2019, 06:13 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
krabu, również nie mam doświadczenia z tego typu rzeczami, ale jak zobaczyłem u siebie odpryski na masce po uderzeniu kamieniem, to stwierdziłem że lepiej zrobić to samemu niż czekać aż będzie jeszcze gorzej.

kolega z forum tutaj opisuje jak się zabrać:
viewtopic.php?f=91&t=691&start=0


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 gru 2019, 08:20 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Panowie A orientuje się ktoś ile taka usługa kosztuje w profesjonalnym detailingowym warsztacie ?? Bo jeden taki odprysk zajmuje w cholerę czasu, pewnie kosztuje z 200zl (strzelam) no to 3 takie odpryski i mamy pomalowana cała maskę np. Wiadomo, dach by się opłacało robić.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 gru 2019, 13:36 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Lucasbadboy nie mam pojęcia z wycena. Problem ze lakier bezbarwny można szlifować dopiero po utwardzeniu. Czyli nie jest to szybka sprawa. A im więcej babrania tym wyższa cena.

Z drugiej strony zachowujesz oryginalna powłokę lakiernicza a na tym chorym rynku aut używanym to wielka zaleta. Później rycerze miernika nie jęczą ze auto po dachowaniu bo maska i dach w 2 lakierze.

Kolejnym elementem to dobranie koloru, w Trójwarstwowy lakierze typu Soul Red Crystal czy srebrnym dobranie koloru to wyzwanie. A mnie np denerwowało w poprzednim aucie ze kolor nie był idealny po malowaniu. Jak to srebrny...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.