Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 23:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 10 cze 2020, 19:15 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.12.2019
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
Reasumując feler/usterkę ....składane lusterka w Maździe .... potrzebne jak k.... majtki <disco> .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 cze 2020, 19:19 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2521
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Ale ze nikt jeszcze nie wymyślił jakiegoś zamiennika czy coś. Chinczyki powinni wiedzieć o problemie :)). Żaden inny mechanizm by tam nie pasował z poprzednich wersji np GH?? Ja mam gh auto jest z 2009 i lusterka do dziś śmigają :wink:

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 cze 2020, 09:24 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
10 czerwca 2020, o 20:15 sender napisał(a):
Reasumując feler/usterkę ....składane lusterka w Maździe .... potrzebne jak k.... majtki .


Dokladnie tak, ja uzywam jak sobie przypomne, ze mam cos takiego.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 cze 2020, 15:01 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
malagb, my tak w przedlifcie możemy, bo lusterka składają się ręcznie. A co ma powiedzieć użytkownik, gdzie za każdym zamknięciem i otwarciem drzwi te lusterka chodzą? A tak jest chyba od pierwszego liftu.
Ja miałem dopiero rok temu wymieniony lewy mechanizm, w tym roku prawy. Nie padły całkowicie ale już sprawiały problemy. Mazda wymieniła je za darmo w ramach dobrej współpracy, więc nie narzekam. Pokaż mi innego producenta, który to zrobi po gwarancji.
Nowy mechanizm wydaje mi się, że jest szybszy i mocniejszy, więc może coś tam poprawili.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 11 cze 2020, 16:14 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Pablos... W 1 lifcie można było dopłacić do automatu. Ja nie mam... składam ręcznie zwykle 1-2 dziennie. W zależności gdzie parkuję.
Mam jako jeden z nielicznych jeszcze ori mechanizmy...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lip 2020, 09:28 
Nowicjusz
Offline
Od: 07.12.2019
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
witam. robiłem przegląd ostatnio w ASO Łódź (oleje itp) został złożony wniosek o naprawe mojego lusterka w ramach dobrej woli i okazało się że jest to możliwe ! jestem po naprawie lewe lusterko - wymiana całego mechanizmu i posmarowanie,wysmarowanie prawego lusterka które jeszcze chodzi :) i całkowicie gratis ! i to mi się podoba ! brawo dla nich !


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 lip 2020, 09:42 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.11.2018
Posty: 96
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Witam orientuje się może ktoś gdzie i czy wgl mozna dokupić te białe plastikowe uchwyty do lusterka? Złamał mi się jeden i nie cofa mi z powrotem lusterka. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 18 lip 2020, 06:56 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
gzesiolek, ja też mam oryginalne mechanizmy. Jeden został mi uszkodzony mechanicznie (gość mi uderzył samochodem w lusterko i uciekł), drugi działa bez problemu, 6 lat :D

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 lip 2020, 09:20 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Moje także działają od 6 lat, oczywiście składam je sporadycznie.
Każdorazowe składanie/rozkładanie jest bez sensu.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 lip 2020, 10:15 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
popielasty napisał(a):
gzesiolek, ja też mam oryginalne mechanizmy. Jeden został mi uszkodzony mechanicznie (gość mi uderzył samochodem w lusterko i uciekł), drugi działa bez problemu, 6 lat :D
W CX-5 nie ma problemu z lusterkami. Przynajmniej nie na taką skalę jak w GJ/GL.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 lip 2020, 10:45 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.04.2016
Posty: 265
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
18 lipca 2020, o 10:20 zagryziak napisał(a):
Każdorazowe składanie/rozkładanie jest bez sensu.


Ale co jest bez sensu?
1. Jak zawsze masz złożone = lepsza ochrona wkładu i za każdym razem mniejsze ryzyko, że ktoś / coś zawadzi.
I nawet jak nie musisz ich składać, a są złożone, to ryzyko i tak jest mniejsze, taki jest fakt, czyli nie jest bez sensu, bo coś tam poprawia i jakąś funkcję ma.

2. Łatwiej sprawdzić, że auto jest zamknięte = zerkasz na lusterka, ewentualnie rzuca się w oczy, że lusterka nie są złożone = auto otwarte.

Oczywiście mowa o automatycznym składaniu przy zamykaniu samochodu, miałem to samo w Citroenie C5, na początku było trochę obaw kiedy mechanizm wysiądzie,
ale jak później cały czas działało to się tak przyzwyczaiłem, że nie wyobrażam sobie tego nie mieć.

A sprawa tutaj polega na tym, że były z tym problemy w 6-tce, bo gdyby wszystko działało bezproblemowo to raczej nikt by nie zapodawał tekstów w stylu, że to jest niepotrzebne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 17:47 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Hejka,

Jesień przyszła, więc odświeżę temat z lusterkami. Prawe po wymianie mechanizmu na wiosnę chodzi elegancko. Ale lewe, które było naprawiane ponad rok temu zaczęło stawiać opór. Najpierw nie chciało się składać, po rozruszaniu już się chowa ale nie rozkłada. Trzeba mu pomagać, więc na razie zostawiłem rozłożone, ale słychać, że mechanizm wyraźnie głośniej pracuje. I teraz nie wiem, czy to znów zgłaszać, poprzednie naprawy to była dobra wola, nie wiem, czy dalej uda się naprawić bezkosztowo. Z drugiej strony mam podejrzenie, że problem pojawił się po myciu auta, także może to faktycznie nie jest wina mechanizmu, w sumie powinien być już w środku ten poprawiony.

Znalazłem taki film, czy ktoś próbował tym sposobem? Dla mnie wydaje się to całkiem logiczne, jeśli faktycznie ten mechanizm znajduje się aż tak na wierzchu. Poczekam jeszcze do połowy tygodnia, ma się ocieplić, więc jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą, spróbuję najpierw tak zrobić.

https://www.youtube.com/watch?v=bT_EdbUetDE

Po komentarzach widać, że wiele osób tak zrobiło i pomogło. Jedyne co to ciekawe na jak długo. WD-40 ma właściwości wypychające wodę ale nie smarujące. Może się okazać, że lusterko podziała jakiś czas i zatnie się na amen. Dlatego pytanie, czy ktoś tego patentu próbował?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 18:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Nie wiem czy to zasługa WD40 czy raczej tego że rozruszał lusterko i silnik ręcznie.
Mam podobnie, generalnie na codzień lusterka działają i problem jest tylko po myciu. Jeśli po myciu lusterko nie działa, to pomagam mu ręcznie zrobić kilka ruchów w jedną i w drugą stronę i to wystarcza.
Gdzieś tutaj w wątku był dokładny opis jak dostać się do silnika i mechanizmu. Zerknij na niego i zobacz czy w ogóle WD40 psiknięte tak na ślepo ma szansę dostać się do trybów, bo coś mi się wydaje że nie?

Znalazłem ten manual rozkładania lusterka i według mnie marne szanse że WD40 się dostanie to środka mechanizmu. Mechanizm jest dodatkowo schowany w obudowie i nie jest bezpośrednio dostępny za szkłem lusterka.

Proponuję jeszcze czyścić sznurkiem szczelinę między lusterkiem a jego podstawą. Zbiera się tam brud który może blokować obrót.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 18:47 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Ok, też mi ciężko w to uwierzyć, że wystarczy psiknąć, tylko dziwne, że sporo jest komentarzy. Widziałem ten mechanizm podczas wymiany i faktycznie jest zabudowany. Z tego co pamiętam to w serwisie jeszcze chyba mi to jakoś silikonem zabezpieczali. Ale może też być jakiś opór przy podstawie, może tam jest brud wypychany podczas psikania. Co ciekawe, jak tam dmuchnąłem to lusterko zaczęło lepiej się ruszać. Może kupię powietrze w sprayu i tam dmuchnę, albo zastosuję patent ze sznurkiem.

A powiedz mi proszę, bo widzę, że masz starszy rocznik, wymieniałeś już u siebie te mechanizmy? I jeśli chodzi o pomaganie ręczne, to robisz to tak drastycznie, jak ten gościu na filmie, czy tylko lekko popychasz jak silniczek pracuje?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 19:14 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pablos, mam ten sam problem. Lewe po 1,5 roku od naprawy mechanizmu w ASO ma problemy, bowiem pomagam mu ręką przy składaniu i rozkładaniu. Winna woda, mimo, że uważałem ze strumieniem wody podczas mycia. WD-40 ktoś już pisał, że stosował. Owszem to jest skuteczne doraźnie. Zapewne WD-40 spływa po przewodach przez uszczelkę gumową do silniczka i przekładni. Ale rzeczywista naprawa to wyczyszczenie, zwłaszcza wszystkich styków metalowych, ponowne nasmarowanie odpowiednimi preparatami i dokładne uszczelnienie (co wiąże się z całkowitym ich rozebraniem) o czym była już mowa w tym wątku. W moim przypadku, podejmę próbę naprawy pogwarancyjnej lojalnościowej. Jak nie przejdzie w ASO, to pobędę na działce w przyszłym tyg. jeden dzień dłużej (jak zrobi się cieplej) przy okazji jesiennego detailingowe zabezpieczenia woskiem karoserii (w moim przypadku trwa to dwa dni - detailing wewnętrzny i zewnętrzny). No cóż pobawić trzeba się będzie obydwoma lusterkami.
Problem polega nie tyle na naprawie (oczyszczenie/nasmarowanie) ale na dokładnym uszczelnieniu dróg którymi przedostaje się woda.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 19:18 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Zdaję sobie sprawę, że porządna naprawa to rozebranie tego. Ale ASO nic nie czyści, wymienia mechanizm na nowy. Mogę spróbować zrobić to u nich, może się uda, tylko nie wiem, czy jeszcze się zgodzą. Sam nie chciałbym tego rozbierać, nie mam za bardzo gdzie, a trzeba ściągać boczek w drzwiach i delikatnie otwierać obudowę lusterka żeby nie rozwalić. Myślałem, że będzie spokój na jakiś czas. Też uważałem podczas mycia. Teraz trochę dłużej to robiłem bo chciałem obejrzeć dokładnie lakier pod kątem odprysków. Oczywiście znowu dwa nowe, tym razem na drzwiach znalazłem, więc w sobotę zaprawka poszła w ruch. A dziś żona mi zgłosiła problem z lusterkiem. Ten samochód zaczyna mnie już lekko irytować przez takie rzeczy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 19:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
@Pablos auto mam od 2 lat, a generalnie skorupa ma 7 lat. Nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał lusterka w ASO. W historii serwisu nic na ten temat nie ma. Ja nic nie wymieniałem, nie naprawiałem. Czasem po myciu zatnie się lewe, czasem prawe Pomagam ręka tylko tyle żeby silnik raczej sam robił robotę, nic na chama.

Właśnie któregoś razu jak się zacięło zerknąłem w tą szczelinę i było trochę syfu. Wziąłem sznurek, wsunąłem tam w szczelinę, poprzeciagalem parę razy i w zasadzie lusterko ruszyło.

A odnośnie WD40 - wrzucam manual. Zerknijcie na to wszystko, raczej nie ma szans aby WD dostało się do mechanizmu. Raczej oczyszcza jakieś rejony gdzie brud blokuje na styku plastików.


https://www.dropbox.com/s/jp82ah3cxae7w ... 9.jpg?dl=0


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


Ostatnio edytowano Pn, 19 paź 2020, 19:53 przez mirpo, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 19:36 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wymiana mechanizmu to odsunięcie tematu na rok, góra dwa. Problem w tym, że ci co wymieniają mechanizm nie uszczelniają jego obudowy. Mam gdzieś ich wymianę, ważniejsze dobre uszczelnienie na tzw. „na zawsze”, aby już o tym nie myśleć. Tak jak z wygłuszeniem itp.
Mirpo wrzuć plik jpg lub adres.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 19:37 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
mirpo, oj, coś nie bardzo idzie to powiększyć, jakiś mały ten plik. W historii auta może nie być tych wymian.

dropt07, przy wymianie byłem zapewniony, że coś tam uszczelniają, że teraz dłużej to podziała.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 19:42 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W tym kontekście miło wspominam nieżyjącego już Adama Słodowego. On by pokazał nam na youtubie jak to naprawić i tym samym zawstydziły Mazdę Corp.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 19:43 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ja mam ciut inną teorię na temat możliwości poprawy działania lusterek, ale sam tego nie zrobię bo nie znam się tak mocno na elektronice. Tam w sliniczku jest jakiś przekaźnik czy coś który jest tak skonfigurowany, że już bardzo mały opór obrotu powoduje odcięcie prądu. Gdyby ten "dżinks" zastąpić innym, który pozwoli działać silnikowi mimo lekko stawianego oporu, to myślę że by sporo pomogło.
No bo gdy mam zacięte lusterko to ruszy na 2 centymetry i stoi. Wystarczy bardzo delikatnie pchnąć palcem i lusterko ładnie się otwiera i zamyka.
Czyli silnik i przekładnia działają, a problem jest w oporze jaki gdzieś coś stawia, jakiś brud zapewne gdzieś. Brud może się dostać też od spodu, lecąc z kół, woda na myjni wpycha go głębiej. Według mnie uszczelnienie silniczka nie będzie naprawą likwidująca problem na 100%.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 19:54 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
[quote="Pablos"]mirpo, oj, coś nie bardzo idzie to powiększyć, jakiś mały ten plik. W historii auta może nie być tych wymian.

Wstawiłem wyżej w poście link do Dropbox.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 20:15 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Ok, udało się ściągnąć poradnik.

Wydaje mi się, że tutaj jest zastosowany patent podobny do tego od mechanizmu szyb. Opór zatrzymuje silniczek, inaczej pracowałby cały czas aż w końcu mógłby się spalić. Według mnie powinien być mocniejszy silnik i przekładnia, wtedy brud nie byłby im straszny. Z tego co pamiętam to w starych mechanizmach chyba pękały jakieś plastikowe kółka od oporu. Mam nadzieję, że tutaj jest to poprawione (przekładnia ślimakowa), z tego co widać na filmie gość brutalnie rusza lusterkiem i nic się nie uszkadza. A woda do środka faktycznie może się dostać na tysiąc możliwych sposobów, całość jest spartolona na etapie projektu, całkiem możliwe, że nie da się tego w pełni uszczelnić. Może faktycznie WD-40 rozpuszcza to wszystko, nie wiem, czy nie zaryzykuję za kilka dni jak się trochę ociepli.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 20:52 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pablos, wal WD40 ile wlezie. U mnie działa idealnie. Jak zaczyna się problem po myjni, mimo że mówię żeby nie lali w lusterka, to wale WD40 i jest spokój. Na długo, przynajmniej do następnego razu jak oddaję do mycia. A że myję rzadko, to na długo :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 paź 2020, 21:31 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Dzięki za potwierdzenie Luke :D
Od środy ma być cieplej, więc się za to wezmę. Jak problem będzie wracał, to najwyżej zgłoszę przy następnym serwisie. Też jakoś często auta nie myję, ale teraz trochę więcej lałem wody, do tego zimno i mokro na dworzu, więc pewnie dlatego lusterko się zacięło. Widzę, że lipa jest z tym straszna.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 paź 2020, 09:11 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 15.04.2017
Posty: 34
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
Z teorią WD 40 jest tak że może faktycznie nie dostaje się on bezpośrednio do mechanizmu ale u mnie bo rozpyleniu na ślepo za lustrem działa już 3 rok a składam lusterka naprawdę często. Jedyny minus to że chodzi minimalnie wolniej niż prawe.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 paź 2020, 17:51 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
U mnie też lewe zawsze chodziło wolniej niż prawe ale to chyba subiektywne odczucie bo ma dłuższą drogę do przebycia. Poprzednio jak wymieniałem mechanizmy to lusterka chodziły już z oporem i czasami zatrzymywały się w połowie. Do tej pory jedynym rozwiązaniem była naprawa tego, więc zostało to zrobione. Ale skoro działa też patent na WD-40 to czemu nie spróbować. Gorzej raczej już nie będzie.

-- Dodano: 22 października 2020, o 18:51 --

Lusterko w sumie samo się naprawiło, chyba musiało wyschnąć bo już wczoraj chodziło.
Dziś jeszcze psiknąłem je WD-40 bo przy składaniu jeszcze dość głośno pracowało. Co ciekawe przy rozkładaniu cichutko. Po tym wszystkim umyłem samochód tak jak zwykle myjką.
Teraz kilka dni będzie ciepło, więc myślę, że problem nie powinien wrócić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 paź 2020, 20:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ha, ha, mnie też się „samo” naprawiło po trzech dniach popychania opuszkami palców, już po raz drugi po naprawie. Tak czy inaczej, niektóre miejsca wyczyszczę i uszczelnię m.in. np. Uszczelniacze blacharskim.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 paź 2020, 19:57 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Po wczorajszym psiknięciu WD-40 i umyciu samochodu lusterko działa elegancko. Chodzi płynnie, wydaje mi się, że tak samo jak prawe. Także moje subiektywne odczucie jest takie, że patent działa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 sty 2021, 12:23 
Nowicjusz
Offline
Od: 21.01.2020
Posty: 37
Rok produkcji: 2002
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: podkarpacki
Witam,
czy ktoś z Was naprawiał mechanizm składanych lusterek ?
Jaki to koszt ?
Lusterka działały dopóki nie pojechałem na myjnie i nie potraktowałem ich wodą pod ciśnieniem.

Ile będzie kosztowała naprawa takiego mechanizmu ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.