Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 46  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 30 maja 2018, 12:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.02.2015
Posty: 526
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Jak dzwoniłem się umawiac na wymianę lusterka w swojej to usłyszałem ze z GL można przyjeżdżać, części zamienne są. Ze starszymi jakiś problem.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 maja 2018, 13:14 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
domas7, napewno, że to samo ;) Kłamią w żywe oczy :)

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 maja 2018, 15:39 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
W Łodzi mają na stanie 10 szt tel. i wymiana facet powiedział ze jak padnie to zrobią szybką podmiankę nie naprawiają tylko nowe i tyle.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 cze 2018, 08:57 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Moge potwierdzic w lodzi maja bylem na ogledzinach I odrazu wymienili na nowe szybko I sprawnie, ale rozwiazanie tego skladania to totalna lipa przy zdejmowaniu lusterka I wypieciu przewodow z koszulki przewodow wylala sie woda wiec skoro w przewodach jest woda I tam sie nawet zbiera to naped raczej wielkich szans na dlugie dzialanie nie ma dodam, ze elementy alu juz byly pokryte purchlami alu utlenianie wiec lipa a auto przy awari mialo ponizej 5 tys.km


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 cze 2018, 15:28 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Bo za szkłem lusterkowym jest golizna (a powinna być membrama, harmonijka przyklejona do tylnej części lusterka, chroniąca mechanizm kierowania lusterkiem). Więc od początku na myjni nie leję w to miejsce wody. Myję obudowę od czoła samochodu. Wewnątrz przecieram wilgotną mikrofibrą.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 cze 2018, 19:10 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
Hmmm a jak deszcz pada to... i tak sie tam leje... ale przyznam racje, że na bank nie tak jak z lancy :P


Ostatnio edytowano N, 3 cze 2018, 19:10 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 cze 2018, 19:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jak jedziesz (do przodu) to cały strumień deszczu przejmuje obudowa zewnętrzna (jazdę w deszcz do tyłu pomijam). Jak samochód stoi to il. wody, która przedostaje się do wnętrza lusterka podczas deszczu też nie jest jakoś znacząca, choć jak będzie idealnie zacinać to może być jakiś problem, ale takie, szczególne przypadki zdarzają się stosunkowo rzadko. Najgorzej jak skierujemy strumień z lancy prosto w lusterko to wtedy wszystko tam pływa. A to, że z koszulki przewodów wyleje się woda nie nie dziwota.
Więc proponuję, jeśli ktoś ma kawałek głowy na karku to niech unika na myjni kierowania strumienia wody prosto w lusterko zewnętrzne. Nie wygłupiam się i nie stosuję torebek celofanowych, jak tu już pokazano, ale unikam lania w nie wody.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 cze 2018, 18:09 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Jak jadę w deszczu to jednak lusterka po pewnym czasie są mokre i trzeba je osuszać (grzanie ) a leje wodę przy myciu ,ze hoho :lol: dobrze wypłukać aby nie było zaciekow jak wyjadę z myjni . Zaczynam się cieszyć ,ze nie mam automatycznych lusterek ,był to zbędny dodatek i teraz procentuje jeden problem mniej :cygaro:

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 cze 2018, 18:20 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
To producent powinien skonstruowc tak lusterko aby wody nie wazne czy z myjni czy opadwo wplynie do lusterka swobodnie z niego mogla wyplynac od tego sa testy I konstruktorzy,a nie kupujacy ma kombinowac czydysze skierowactak czy nie jechac pod deszcz czy z deszczem, a jak nie potrafia zbudowac to niech kupia samochod innej marki rozbiora jak madrzejsi to zrobili I zrobia cos podobnego. Kolega ma dosc awaryje renault megane 2 z 2004 r lusterka sklada w automacie od nowosci nawet niechce mi, sie liczyc ile tysiecy setek tysiecy cykli to lusterko wykonalo I dziala I nie jezdzi tylko w ladna pogode mozna.... rozmawialem przy wymianie tego lusterka z ludzmi z mazdy I tylko naciskanie na mazda Polska moze cos dac, ale po ich podejsciu do np akumulatorow smie watpic niestety nase madzie maja czasami gorsze dnii niestety albo sie do rego przyzwyczimy albo tylkovrozstanie mi jak narazie sie podoba pomimo awari lusterka oby tylko wiecej nie kaprysila.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 cze 2018, 19:03 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 216
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
4 czerwca 2018, o 19:20 yamah1 napisał(a):
renault megane 2 z 2004

Wole zeby mi sie szyba zamykała niż lusterko nie składało automatycznie :P Kolega miał lagune i na zime szyba sama opadała i nie szło jej zamknać bo plastiki sie połamały.
I jakoś tego nie poprawili :P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 cze 2018, 19:11 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
I masz racje ja tez wole, tylko skoro jakis system montuja do auta a ja za to place to bym chcial aby to dzialalo, jesli mazda ma problem ze skladaniem lusterek od wprowadzenia 6 w wersji gj i obecej gl, nadal nic z tym nie robiac to mam prawo byc zirytowanym gdy ten mechanizm pada po niespelna 5 tysiacach kilometrow.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 cze 2018, 18:34 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.04.2017
Posty: 42
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
U mnie po roku przypuszczam ze lusterko od pasazera pojdzie do wymiany. Po umyciu auta na myjni bezdotykowej po 30 min lusterko sie nie rozkladalo do konca, po kilkunastach probach podzialo. jednak teraz zauwazylem ze oba lusterka nie skladaja sie w tym samym czasie, od pasazera szybciej niz od kierowcy - wyglada na to ze lusterko od pasazera nie rozklada sie do takiej samej pozycji jak od kierowcy (zatrzymuje sie szybciej). Ponadto, podczas recznego skladania lusterka od pasazera, slychac dzwiek jakby cos przeskakiwalo w srodku... :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 cze 2018, 19:02 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 15.04.2017
Posty: 34
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
Panowie pytanie odnośnie ile pinów posiada moje lusterko. Mam wersję sky energy 2014r. Mam bsm,składanie, podgrzewanie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lip 2018, 21:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
:-)

Usterki jak w scenariuszu , moje lusterko składa.sie do połowy
Równo 8kkm pękło :)...
Jak ktoś napisze, jak serwis powie, że GL ma mechanizm lepszy czy poprawiony, to padne ze śmiechu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lip 2018, 21:55 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
…. odpaliłem mechanizm kilka dni temu - mniej niż ja wiem... 20 raz w życiu tego auta. A raczej po raz 5-6 :D
Usłyszałem trzaski zza szyby :D Rozłożyło się, w środku coś ewidentnie nie działa jak powinno. Żeby nie było - przed Mazdą 6 lat jeździłem Mitsu z automatycznym składaniem lusterek. Głośny w cholerę był mechanizm, przez 6 lat tak samo wył jak potępieniec. I nie niepokoiło mnie to w żaden sposób, tutaj miałem wrażenie że coś się urwie.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 lip 2018, 22:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.06.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
U mnie padło jakieś 3 tygodnie temu prawe lusterko a przedwczoraj lewe. Wczoraj podczas wizyty w serwisie oba zakwalifikowano do wymiany (czas oczekiwani ok.2-3 tygodni)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lip 2018, 08:38 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Mam ochotę wyjąć to lusterko, nawet oba lusterka, dobrać się do tego mechanizmu i poprawić aby działały dłużej niż rok.
Uszczelnić aby woda i brud, nie zniszczył kompletnie tej przekładni....
Hehe, co z tego że składa się do końca na dwa razy, ale przyjdzie dzień że padnie konkretnie na amen.... :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 lip 2018, 10:13 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
No I dzis padlo drugie luserko cztery miesiace od odebrania auta pieresze po 5tys drugie po 7z malym hakirm. Jestem ciekaw czy to juz wymienione padnie po takim samym czasie. Jesli producentowi oplaca sie wymieniac je na gwarancji nic nie poprawiajac w mechanizmie to ja zamierzam je uzutkowac w auto kazde zamkniecie auta I lusterek do konca gwarancji...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 lip 2018, 10:52 
Świeżak
Offline
Od: 30.11.2017
Posty: 15
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
To chyba zależy jak się uda trafić... U mnie oba wymienione w styczniu, M mam od marca, codziennie składane/rozkładane kilka razy i działają bez zarzutu.
Ewentualnie umrą jak przyjdzie zima <niewiem>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 lip 2018, 19:03 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Irytujące jest to , że yamah1 ma fl2 i problem powraca, jak w nowej M6 też tak będzie to już ..... żenada , poczekamy zobaczymy

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 lip 2018, 13:42 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.04.2017
Posty: 42
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Mam 2 pytania odnośnie lusterek. Dziwne bo zwróciłem na to uwagę dopiero gdy lusterko pasażera się nie rozłożyło (pomogła ręka :D ).
Na szczęście ręka pomogła i lusterko od miesiąca chodzi prawidłowo.

1) Czy również przy ręcznym rozkładaniu lusterek macie charakterystyczny dźwięk (jakby pyknięcie)?
2) Oba lusterka nie składają się i rozkładają synchronicznie: od pasażera składa się i rozkłada szybciej niż to od kierowcy


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 lip 2018, 13:46 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Tempo składania luster może się różnić, jak najbardziej, niekoniecznie spowodowane zużyciem czy awarią.

Ręczne składanie ręką, jest możliwe i słychać przeskoczenie, czyli zabezpieczenie przed urwaniem a raczej ukreceniem i jest to normalne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lip 2018, 12:16 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 05.04.2017
Posty: 42
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Gratki za odpowiedź :)
to w takim razie pozostał mi do rozwiązania problem z wyświetlaczem biegów (ale serwis już się nad tym główkuje od dłuższego czasu) ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 lip 2018, 16:39 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dzwoniac do serwisu w sprawie umowienia na wymiane lusterka dowiedzialem sie ze podobno maja dostac poprawione napedy do skladania I juz nie beda wymieniac lusterek tylko sam mechanizm skladania w przyszlym tygodniu maja sie odezwac wiec zobacymy lew wymienili cale ale zapewne bez poprawek wiec nie wroze mu dlugiego zywota :lol: ...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 lip 2018, 18:56 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 13.07.2018
Posty: 40
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witam

U mnie dzisiaj rano właśnie stanęło lusterko od kierowcy, zdecydowałem się je rozebrać, dzięki koledze.......Martinusowi ..... który opisał temat, jak to zrobić udało się rozłożyć wszystko i wyczyścić, w środku błoto jak na zdjęciach wyżej.......Złożenie zajęło 4 godziny tragedia :mad: Ale niestety LIPA U mnie gdyby nie to że ta metalowa zębatka ma wytarte po środku zęby to by się udało .Prawdopodobnie ktoś przełamał lusterko na siłe i ząbki się wykruszyły i robota na marne.Efekt po czyszczeniu jest taki że się składa do końca samo, i kawałek startuje do otworzenia i dalej trzeba pomuć ręką.........szkoda a już się cieszyłem,nie pozostaje nić innego dziś przy sobocie jak <%> <%> <%> pozdrawiam

_________________
MAZDA Connecting People :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 lip 2018, 18:45 
Świeżak
Offline
Od: 23.09.2017
Posty: 17
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Dopadło i mnie - 9 miesiąc użytkowania, 26 000km przejechane. Po sobotnim myciu padły obydwa lusterka naraz.
Robię listę usterek i byle do przeglądu. Coś czuje, że znowu zastępcze zawita na miesiąc ;P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 11:01 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Hehe, u mnie to samo :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 13:31 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 13.07.2018
Posty: 40
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witam

Byłem dzisiaj ASO ,coś załatwić i przy okazji spytałem o koszt nowego mechanizmu do lusterka ,mają na miejscu po 300pln :idea:

_________________
MAZDA Connecting People :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 08:41 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Jak za nowy w.serwisie, to nie takie wielkie zdzierstwo. Szkoda że to taki sam mechanizm jaki my wszyscy mamy.
Trzeba się do niego dorwać i samemu polepszyć usprawnić i tym sposobem uszczelnic samemu...

Ja przed dwa tygodnie nie ruszam lusterek, aby na serwisie zobaczyli że oba lusterka szlag trafia :)


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 09:50 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Powiem Wam, że to jest jakieś dziwne. U mnie CX-5 2014r, 185k przebiegu i nie ma żadnych problemów z lusterkami. Jak czytam, że niektórym się zaczynają dziać cuda po 8 tyś km i roku jazdy to ja nie wiem co tam się stało - czyżby przyoszczędzili na materiałach względem starszych modeli?

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 46  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.