Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 22:59

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 4 kwi 2021, 17:03 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Elegancko, dzięki za filmy. Czuje się przekonany :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 wrz 2021, 13:53 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Po dwóch latach elektryczne otwieranie klapy bagażnika finalnie padło. Siłowniki przestały się wyrabiać. Zestaw kupiony i zainstalowany w M6 z 2016(GL) w ASO Mazdy wtedy, gdy tylko pojawiła się taka opcja przy zakupie nowych M6(2019r).
Albo coś źle zainstalowali albo jakość/trwałość tego rozwiązania jest denna.
Od początku działało głośno i jakby nieco ciężko.
Wróciłem do starych hydraulicznych siłowników, dobrze, że je zachowałem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 wrz 2021, 14:17 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ciekawe czy to jednostkowy przypadek czy faktycznie jakość...

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 wrz 2021, 14:22 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
1 września 2021, o 14:53 arpi napisał(a):
Albo coś źle zainstalowali albo jakość/trwałość tego rozwiązania jest denna.

A co na to ASO?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 wrz 2021, 16:02 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Słabo. Umówilem wizytę w ASO, odwołali bo elektryk na urlopie. Drugi termin, odwołany bo elektryk się zwolnił. Mieli zadzwonić jak ściągną elektryka innej firmy, czekalem dwa tygodnie, cisza. Pojechałem do innego ASO ale tam musiałem już normalnie zapłacić. Zresztą i tak pewnie bym musiał bo po gwarancji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 wrz 2021, 23:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
1 września 2021, o 17:02 arpi napisał(a):
ale tam musiałem już normalnie zapłacić

Za co konkretnie zapłaciłeś i ile?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 wrz 2021, 09:12 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
688 za demontaż i wstawienie z powrotem oryginalnych siłowników.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 wrz 2021, 10:30 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Czyli nie naprawili??
688 za wstawienie tych normalnych, nie elektrycznych siłowników, które zapewne miałeś? A to jakieś skomplikowane było?
Bo ja zrozumiałem, że wstawiłeś sobie sam te stare siłowniki, tymczasowo, a potem pojechałeś do ASO na naprawę elektrycznych...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 wrz 2021, 13:27 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Z tego co mi powiedziano, jest to podobnie złożone jak montaż, trzeba sporo części zdemontować aby powyciągać wszystkie wiązki i kable, etc.
Demontaż tych elektrycznych siłowników i założenie moich starych trwal ponad 4h, musiałem umówić extra termin wizyty w serwisie.
Nowych(wymiany) nie chciałem, może wymiana byłbaby prostsza(tańsza) ale ponownie wchodzić do tej samej rzeki???


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 wrz 2021, 13:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ale po co demontować wiązki. Bez sensu.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 wrz 2021, 16:03 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dla bezpieczeństwa? Żeby było jak w orginalnej wersji? Albo może dla kasy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 lip 2022, 06:55 
Nowicjusz
Offline
Od: 12.02.2022
Posty: 47
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: mazowiecki
Cześć wszystkim jestem tu nowy, mam do Was pytanie; jak to jest z montażem tej elektrycznej klapy? Lepiej kupić z Aso, czy z aukcji na allegro? Zależy mi na tym, aby to nie waliło tylko był miękkie domykanie, a także jak to jest z wytrzymałością psuje się to otwieranie?

-- Dodano: 30 lipca 2022, o 07:55 --

Cześć wszystkim jestem tu nowy, mam do Was pytanie; jak to jest z montażem tej elektrycznej klapy? Lepiej kupić z Aso, czy z aukcji na allegro? Zależy mi na tym, aby to nie waliło tylko był miękkie domykanie, a także jak to jest z wytrzymałością psuje się to otwieranie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 paź 2022, 12:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.10.2022
Posty: 4
Rok produkcji: 2022
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: małopolski
Cześć wszystkim,

Jestem na etapie zamawiania Mazdy 6 kombi. Jedną z opcji którą rozważam jest elektrycznie zamykana/otwierana klapa bagażnika. Czy jest tutaj ktoś kto ostatnio nabył Mazdę z tą opcja w ASO? Czy mogę mieć kilka pytań?

1) Czy jest przycisk w kabinie do zamykania/otwierania?
2) Czy jest przycisk do zamykania w wewnętrznej stronie klapy bagażnika?
3) Czy jest otwieranie przyciskiem w standardowym miejscu nad rejestracją (zamiast przycisku mechanicznego otwierania)?
4) Czy jest cichy domyk? Czy klapa koniec zakresu pokonuje bezwładnością i jest głośny trzask?
5) Co się dzieje z dzwignią mechanicznego otwierania nad lewym kolanem (obok dzwigni otwierania klapki wlewu paliwa)? Czy jest usuwana, nieaktywna?

Z góry dziękuje za odpowiedzi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 paź 2022, 20:00 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2364
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
24 października 2022, o 13:53 PLLUTAR napisał(a):
5) Co się dzieje z dzwignią mechanicznego otwierania nad lewym kolanem (obok dzwigni otwierania klapki wlewu paliwa)? Czy jest usuwana, nieaktywna?

AFAIK to jest dźwignia do wlewu paliwa i otwieranie maski...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 paź 2022, 20:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.10.2022
Posty: 4
Rok produkcji: 2022
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: małopolski
24 października 2022, o 20:00 chmooreck napisał(a):
24 października 2022, o 13:53 PLLUTAR napisał(a):
5) Co się dzieje z dzwignią mechanicznego otwierania nad lewym kolanem (obok dzwigni otwierania klapki wlewu paliwa)? Czy jest usuwana, nieaktywna?

AFAIK to jest dźwignia do wlewu paliwa i otwieranie maski...


Oczywiście, ze tak. Sorry za babola. Pytania 5 nie ma.
Inne jak najbardziej szukają odpowiedzi bo sprzedawca nie wiedział i musi skonsultować z mechanikami.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 paź 2022, 20:41 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
PLLUTAR, odpowiadając na pytania,
1) jest
2) jest
3) jest
4) jak montowali u mnie, to nie było cichego domykania, ale może przez te kilka lat to dopracowali.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 paź 2022, 09:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.10.2022
Posty: 4
Rok produkcji: 2022
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: małopolski
A widzisz, dzisiaj odpowiedź z Salonu:
"Co do modułu otwierania klapy bagażnika, niestety będzie to system pozwalający na operowanie klapą tylko za pomocą ruchu stopy." czyli brak przycisków w kabinie, na klapie i brak programowania kluczyka - lipa!


Ostatnio edytowano Wt, 25 paź 2022, 09:45 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 paź 2022, 09:33 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
to nieźle pojechali :( , a ile teraz kosztuje taka 'przyjemność' ?
jest chociaż to ciche domykanie, czy też nie ma?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 paź 2022, 09:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.10.2022
Posty: 4
Rok produkcji: 2022
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: małopolski
Generalnie, albo nie ogarnia tego handlowiec z którym rozmawiam, albo w SkyPrestige nie da sie tego zrobić, bo wg. oficjalnego cennika Mazdy jest tak:

System elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika z funkcją otwierania/zamykania poprzez ruch stopą (SkyPRESTIGE) - 3865 PLN
System elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika (SkyJOY, SkyJOY z Pakietem Plus) - 3400 PLN

To czym koledzy w SkyJOY będą otwierać? W SkyPrestige jest tylko stopa a w SkyJOY przyciski - dziwne


Ostatnio edytowano Wt, 25 paź 2022, 09:46 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 paź 2022, 10:02 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
może człowiek nie wie co sprzedaje, zadzwoń do kilku salonów i dopytaj.
Popatrzyłem na cennik z 2019r i jest informacja:

System elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika z funkcją otwierania/zamykania poprzez ruch stopą (SkyPASSION/SkyDREAM).

u mnie są przycisk i zaprogramowany kluczyk (chociaż nie ma tego w powyższym opisie), więc może handlowiec zasugerował się tylko tym co jest napisane.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 paź 2022, 14:25 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
25 października 2022, o 10:46 PLLUTAR napisał(a):
3865 PLN

Ile???
https://euro-watt.pl/produkt/inteligent ... agon-2017/

Ja nie instalowałem, ale się zastanawiam. Tyle że dla mnie najważniejsza jest funkcja otwierania stopą, bo czy nacisnę guzik w klapie i podniosę ręką, czy nacisnę przycisk na pilocie, to jedno i to samo, i tak muszę mieć jedną rękę wolną. Tu chodzi o sytuację, że podchodzę niosąc bagaże w obydwu rękach i nie mogę ich postawić na ziemi, bo np. mokro i błoto. Albo wyjmuję i też nie chcę stawiać na ziemi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 kwi 2023, 18:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.04.2023
Posty: 4
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, a jako że akurat mam zainstalowany system otwierania klapy mogę co nieco powiedzieć. Stąd odgrzanie kotleta. Mam Mazdę z rocznika 2020 w wersji SkyPassion. Wyposażoną w hak zamontowany przez ASO przed zakupem auta. System montowałem w euro-wat, bo ASO przycięło w kulki. Klapą mogę sterować z przycisku pod kierownicą, przycisku na klapie, pilotem i ruchem nogi. Czujnik na nogę został zamontowany bardziej z lewej strony ze względu na hak. Znajduje się między zaślepką haka holowniczego, a czujnikiem odległości. Działa bardzo przyzwoicie. Klapa zamyka się z cichym domknięciem i dociągiem, więc nie ma walnięcia klapą jak można znaleźć na filmach w sieci. Jednakże nie liczył bym na unikanie przeszkody, które można wyczytać w ofercie euro-wat. Przy testowaniu raz zadziało a dwa razy nie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 lip 2023, 20:58 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witam
Te silowniki to jedna wielka ściema i naciąganie nas na kasę, silowniki nie mają nic wspólnego z oryginałem tzn. Mazdy , silowniki sprzedaje dla mazdy firma emg jeśli dobrze przeczytałem, u mnie pierwsze padły po półtora roku, wymienione jak to powiedziano w serwisie w gescie dobrej woli na nowe podobno poprawione, po półtora roku niby te poprawione znów padły, po kontakcie z serwisem i firma emg bo to mazda podpisała z nimi kontrakt na dostawę siłowników stwierdzili ze gwarancja obowiązuje 3 lata ale od zamontowania pierwszych i niestety nie wymienia mi na nowe cena z montażem w serwisie w tej chwili to ponad 4 tys. Rozbój w biały dzień. Właśnie dzisiaj zdemontowałem ten złom i założyłem gazowe.
Jeśli ktoś jest chętny to proponuję kupić inne na allegro nspewno tańsze a trwałość napewno nie będzie ktotsza. Dodam jeszcze że te montowane w serwisie nie mają delikatnego domykania i z całym impetem się zamykają przez co jak podejrzewam z czasem mechaniz się rozpada, a poza tym strasznie rysują się tuleje co też wpływa na awaryjność. Ja zdecydowanie odradzam zakup tego badziewia szkoda kasy i nerwów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 lip 2023, 22:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.04.2023
Posty: 4
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Jak się w tym roku pytałem o cenę w salonie Kazdy ile elektryczna klapa. To mi powiedzieli 3300 zł z otwieraniem z pilota, przycisk pod kierownicą, przycisk na klapie i kopaczka. Gdy się chciałem umówić miesiąc później na montaż to już cena była 4800 bez kopaczki pilota. Kupiłem sobie sam za 3500 zł z otwieraniem z przycisku z przodu pilot klapa kopaczka z cichym domknięciem. Póki co działa super. Znacznie ciszej i delikatniej się zamyka niż na gazowych. Jedyne co mnie irytuje ale to już bardziej kwestia integracji sterownika z autem że aby auto się zaryglowalo po odejściu od samochodu muszę poczekać aż klapa się zamknie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 lip 2023, 06:25 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
yamah1, mnie również padły i wymienili, póki co działają.
odnośnie gwarancji, to trzeba było ciągnąć temat i w przypadku odrzucenia, zgłosić do np. rzecznika konsumentów, UOKIK, itd.
jest wyraźnie napisane:

"Okres ochrony gwarancyjnej zależy od woli gwaranta. Jeżeli go nie określił, przyjmuje się, że wynosi 2 lata – licząc od dnia, w którym wydano towar konsumentowi.

Jeżeli gwarant wymienił wadliwy towar na nowy lub dokonał istotnych napraw, termin gwarancji biegnie od nowa od chwili dostarczenia klientowi wymienionego lub naprawionego produktu. W przypadku wymiany pojedynczej części należącej do reklamowanego towaru czas gwarancji biegnie od nowa w odniesieniu do tej części, np. wymienionej karty graficznej w komputerze."

kiedyś musiałem boksować się w taki sposób, trochę to trwało, ale finalnie towar wymieniono mi na nowy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lip 2023, 17:06 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Tak można zgłosić do uokiku tylko problem jest taki, że sam dałem się nabić przez nich w butelkę ponieważ Oni czyli producent siłowników zapewne wiedzieli, że sprzedają badziewie i przyslali je bez dokumentów jak pisałem w gescie tzw. Dobrej woli i nie ma nigdzie śladu ich wymiany a od montażu minęło już 3 lata. Niestety mogę mieć i ma o to pretensje do serwisu, że pozwolili na to.
W tej sytuacji nawet mi się już niechce z nimi użerać i mam nadzieję niestety przez serwis mazdy,że wymienię samochód na innej marki bo serwis mazdy to jest najsłabszy element tego samochodu. I jak ktoś mądry powiedział, że pierwszy samochód sprzedaje salon tak drugi i następne serwis, a że że serwisem mam niestety źle wspominam to następnym autem napewno nie będzie mazda...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.