Teraz jest Śr, 24 lip 2024, 01:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 762 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 1 lip 2024, 16:07 
Wstydliwy
Od: 28.06.2024
Rok produkcji: 2021
Generacja: III
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
Dziękuję ttomekk za długą odpowiedź!

Byłem praktycznie przekonany, że kupię Mazdę 6, bo mi się spodobała, ale gdy zacząłem liczyć koszty, które musiałbym ponieść (konserwacja podwozia, folia ppf na front, dodatkowe felgi i opony lato zima, bo auto bylo na wielosezonowych), to uzbierała się zbyt duża kwota i zrezygnowałem.

PostNapisane: Pn, 1 lip 2024, 17:57 
Świeżak
Od: 15.01.2024
Rok produkcji: 2018
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Wersja: SkyDream
Region: zagranica
Hrhr - hehe, ale to nie o to chodziło żeby Cię zniechęcić :D
Chodziło najbardziej o silnik, który nie jest typem autostradowca, ale nie każdy takiego potrzebuje, czyli chodziło o kupno auta idealnie pasującego do własnych preferencji.
Silnik 2.0 jest bardzo średni na jazdę z wyższymi prędkościami, ale do 100km/h całkiem sprawnie się odpycha jak wyżej kręcisz (zgodnie z tym jak powinno jeździć się autem z silnikiem wolnossącym szukając dynamiki), zatem to pytanie do Ciebie - jak jeździsz?
Lakier jest kiepski, to niestety fakt, ale ten fakt można też zaakceptować, bo jest też cała masa plusów na korzyść Mazdy, dlatego najważniejsza kwestia jest i tak typu - jakie ktoś ma preferencje, jak jeździ, na co zwraca uwagę, czego potrzebuje i świadomość tego, co może otrzymać.
Gdybym ja miał taką świadomość 4 lata temu to obecnie posiadałbym Mazdę 6 ... 2.5 a nie 2.0, bo na tamte czasy samochodami, które występowały w moim budżecie był np. Mercedes C-klasy z ... czujnikami parkowania tylko z tyłu, o jakiejkolwiek kamerze można było pomarzyć, nie mówiąc już o kamerkach 360, wentylowanych fotelach z pamięcią ustawień, Head-up display'u, czujnikach martwego pola, ruchu poprzecznego, adaptacyjnych LED-ach, podgrzewanej kierownicy, itp., także coś za coś. No i chodzi o to, żeby wybrać takie auto, które ma to coś dla nas.
A koszt opon i ewentualnie felg występuje w każdym aucie.

PostNapisane: Pn, 1 lip 2024, 18:06 
Wstydliwy
Jasne, po prostu trochę za dużo tych wątpliwości dla mnie, w moim przypadku zaważyły: widoczna korozja na elementach podwozia w aucie uzytkowanym przez niecale 3 lata, slaby lakier i swiatla dzienne na archaicznych halogenowych zarowkach - moje obecne auto ma swiatla full led ktore wygladaja swietnie, i bylby to wyraźny zjazd w dół.

Na plus na pewno wykończenie wnętrza, materiały. Dynamika była dla mnie ok (sprawdzałem automat 145km).

PostNapisane: Wt, 2 lip 2024, 17:22 
Stały bywalec
Od: 14.09.2014
Rok produkcji: 2013
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Jestem na tym forum od 2014 roku i zaczynałem od M6 1 gen. Potem miałem drugą generację a teraz śmigam III :bartek: <pucu>
Korozja to naturalne zjawisko - czysta biologia :wink:
Wszystkie samochody są na nią podatne, a M6 1 gen. zwłaszcza - wszystko zależy od.... i tu mógłbym się rozpisywać.
Z własnych obserwacji wiem, że w 2 i 3 gen. z korozją już nie było i nie ma takiego problemu, ale mówię o swoich samochodach oraz własnych spostrzeżeniach.
Oczywiście paza mazdą użytkuję inne marki pojazdów i należy stwierdzić, że wszystkie mają korozyjne tendencje - mazda III gen (w mojej opinii) wcale nie wypada gorzej.
Dlatego GJ/GL polecam, zwłaszcza z silnikiem 2.5 - robi robiotę <3 :cygaro:

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: Wt, 2 lip 2024, 18:32 
Wstydliwy
Dzięki, a jakie masz zdanie o lakierze, jego trwałości, podatności na odpryski?

PostNapisane: Wt, 2 lip 2024, 19:27 
Nałogowiec
Od: 10.07.2016
Rok produkcji: 2016
Region: mazowiecki
Ja co odprysków bym dodał że (wg. mnie) najwięcej robi się na początku, przez pierwsze pół roku. W sumie nie wiem czy jakikolwiek się po roku użytkowania dodatkowy pojawił. Pierwsze pół - kilka na masce. Poprzednie auta to samo słyszałem od ludzi, w serwisach, w ASO - taki Otlander czarny po pół roku wyglądał jak biedronka :D czy krowa łaciata w drobne kropki. Lakiery ekologiczne ;) a jak już się później utwardzi porządnie to nie przybywa. Także jak ta 3 letnia nie jest "biedronką" to raczej się nią nie stanie.

PostNapisane: Wt, 2 lip 2024, 19:58 
Wstydliwy
Ok, to dla mnie istotna informacja. Czyli wnioski wyciągnąłem następujące:
-korozja nie trapi tego modelu szczególnie, lakier najbardziej dostaje przez pierwsze miesiące, a brak swiatel LED dziennych oznacza, że powinienem celować w wyższą wersję wyposażenia / pakiet plus który światła dzienne led zawierał.

PostNapisane: Wt, 2 lip 2024, 20:20 
Świeżak
Od: 15.01.2024
Rok produkcji: 2018
Wersja: SkyDream
Region: zagranica
Z odpryskami to ... ciągle przybywają, ja mam na masce ok. 150 odprysków :D
Soul Red Crystal to na pewno, ktoś jeszcze pisał o Machine Grey ... że są najbardziej podatne na odpryski.

No, ale jak kupisz wyższą wersję wyposażenia to te odpryski będziesz miał poniekąd gdzieś, bo te dodatki przesłonią całą resztę. A tak w ogóle to 6-tkę trzeba kupić w top wersji.
W przypadki Audi, BMW, Mercedesa cena tak doposażonego auta jak top wersja Mazdy pewnie windowała cenę nowego auta o 60% w stosunku do podstawy, w przypadku Mazdy było to pewnie +-10-15%, zatem warto dopłacić, bo dostajesz niesamowite "bajery".
Jak celowałeś w 145-konną wersję z automatem i było ok to weź pod uwagę 165-konny silnik np. z manualem, automat przy 2.0 w tym aucie to obelga dla motofanów, bo skrzynia manualna w 6-tce jest jedną z najlepszych ... na świecie, a sama zmiana biegów to poezja, do tego pełna kontrola nad autem, jak i automat Mazdy nie jest też najszybszy.

PostNapisane: Wt, 2 lip 2024, 20:29 
Wstydliwy
No właśnie się naczytałem na tym forum (jest długi wątek), ze 6ka mk3 potrafią haczyc biegi w manualu. A głównym powodem, dlaczego się w ogóle rozgladam za innym autem, to hacząca skrzynia manualna MQ281 w moim Leonie Mk4 z 2020 roku. Problem dotyczy wszystkich aut od 2020 roku ze stajni VW z silnikiem1.5tsi 150km i manualem. U mnie nastąpiła lekka poprawa po naprawie gwarancyjnej w ASO, ale nadal nie działa ona do końca prawidłowo.

Dlatego broń Boże nie chce Mazdy 6 z manualem, nie chcę zaliczyć powtórki jak z moim Seatem.

PostNapisane: Wt, 2 lip 2024, 20:30 
Nałogowiec
Od: 10.07.2016
ttomekk - ja mam może 10, może 15 na całym aucie, szczerze mówiąc nie zwracam uwagi, jak się przyjrzę to najbardziej widać zaprawki które zrobiłem w pierwszym roku :D Soul Red. Ale nie Crystal :)
Bardziej chodzi mi o to, że jak 3 letnie auto ma te 5-15 odprysków to raczej w kolejnych latach nie przybędą ich dziesiątki czy setka.

PostNapisane: Śr, 3 lip 2024, 09:57 
Nałogowiec
Od: 30.06.2017
Ja też nie zwracam uwagi na odpryski, wydaje mi się że nie mam ich dużo, parę na masce. Gorsze są dołki po kasztanach spadających z drzew, bo blacha jest cienka i podatna na wgniecenia (jedno mam na błotniku, bo ktoś się pewnie przeciskał między samochodami i trącił - nie ma śladu zarysowania, tylko wgniecenie).
Co do wersji wyposażenia, to w Polsce były praktycznie 3 wersje: SkyMOTION, SkyENERGY, SkyPASSION. Potem, po 2018 roku doszła SkyDREAM.
Żadna chyba nie miała 145KM, wersja 2.0 miała 165KM. Ta słabsza wersja to chyba dla flot albo zagranica - proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę. W każdym razie najczęściej spotykane jest 165KM manual, ale automat też występował. Rzeczywiście opłaca się kupować najwyższą wersję (albo SkyPassion), bo relatywnie ta wersja używana nie będzie dużo droższa od podstawowej. SkyPassion ma np. full ledy matrycowe i one faktycznie świecą rewelacyjnie - potwierdzone przez osoby które jeździły moim autem.
Z silnikiem 2.5 automat był w standardzie, jak ktoś chciał manual, to musiał zamawiać. W sumie odwrotnie niż w 2.0.

PostNapisane: Cz, 4 lip 2024, 19:55 
Prawie fanatyk
Od: 22.09.2014
Rok produkcji: 2015
Region: podkarpacki
Mam z 2020r Machine Gray i nie zanotowałem odprysków, ale tez nie przyglądam się i nie poszukuję.
Co do wersji to początkowo w PL była jeszcze SkyGo 145km 2.0 . Co akurat łatwo przywrócić do 165 .
To co w wyposażeniu się na przestrzeni lat zmieniało - jak coś dochodziło np wentylowane fotele itd.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 762 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Strefa czasowa: UTC + 1