Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 10:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 07:34 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
No dobra, a co na to UFG? Można się tam zarejestrować za darmo i mamy swoją historię ubezpieczeniową i aut które mieliśmy. Dane są sprzed kilku ładnych lat już i bardzo szczegółowe. Widać na przykład ile poszło z naszego OC na naprawę innego auta przy szkodzie, jak również naprawy z naszego AC. Co ciekawe jak sprawcą była np. żona to też ma odnotowany wpis tak samo jak właściciel. Nie wiem, jak to jest w przypadku leasingu ale rządowa historia auta i kierowcy jest teraz bardzo dokładna i nie trzeba płacić za jakieś raporty z autoDNA.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 08:56 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Niestety jest czysto, ja sprawdzałem zarówno u ubezpieczyciela jeżeli chodzi o samo auto jak i u leasingodawcy.
Historia jest czysta. Na mnie nie ma żadnej szkody ani też na aucie, dlatego próbuje się dowiedzieć skąd ten wpis się pojawił.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 09:16 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A to AutoDNA to jakaś znana platforma/firma? Bo ja o tym nie słyszałem. Skoro prawdziwą historię można teraz sprawdzić na stronie UFG, to może ich po prostu olać, a jak jakiś potencjalny kupujący się przyczepi, to powiedzieć jak było i skierować na stronę UFG i pokazać korespondencję z TU i leasing?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 10:56 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Tak to jest platforma na której wielkość osób sprawdza historię auta, sam tak robię przed zakupem.
Ale UFG jest całkiem ciekawym pomysłem, sprawdzę co tam mają.
Co do potencjalnego kupującego to wiemy jak to wygląda, każda taka akcja zawsze powoduje że kupujący będzie miał mniejsza zaufanie. Tym bardziej, że wiadomo na co można trafić w Polsce kupując auto.


Dzwoniłem na infolinię UFG i prawdopodobnie niczego też się nie znajdzie bo można sprawdzić historię szkód ale przypisane do mojego konta na auto, ale sprawdzę i to.
Natomiast podpowiedziano mi abym jeszcze próbował CEPIK, więc sprawdzę i to.

UFG jest czysto, historia pokazuje 0 zgłoszeń ale to dlatego że to są zgłoszenia na moją osobę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 11:07 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.06.2020
Posty: 39
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Czytając ostatnie posty sam postanowiłem sprawdzić swój samochód kupiony pół roku temu. Przed zakupem sprzedający (jedno z Warszawskich ASO) zapewniało mnie, że jest bez wypadkowy. Oczywiście pojechałem do konkurencji na płatne sprawdzenie przed zakupowe i też dostałem informacje, że samochód bezwypadkowy. Wykupiłem raport i ku mojemu zdziwieniu jest jakaś jedna nieduża szkoda zarejestrowana jeszcze przed moim zakupem. Myślicie, że szkoda była na tyle mała, że oba ASO mogły mnie poinformować, że samochód jest bezwypadkowy?

Obrazek
Link do wycinka z raportu https://photos.app.goo.gl/Gj5ARfXpvELwdoWN9


Ostatnio edytowano Śr, 7 kwi 2021, 11:11 przez przlwo, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 11:10 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
No właśnie to jest dziwne bo może to być naprawa odprysków na masce. Może jakieś zaprawki albo coś, ale takiego wpisu w ogóle nie powinno być.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 11:11 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Jakie ASO sprzedawało Ci auto?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 11:14 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.06.2020
Posty: 39
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie wiem czy powinienem pisać, takie na Górczewskiej :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 11:17 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
No to jest to samo ASO co i ja.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 11:19 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.06.2020
Posty: 39
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Właśnie dostałem dodatkową informację, że podany w raporcie koszt dotyczył jedynie naprawy zderzaka, maski w takich pieniądzach nie udało by się naprawić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 11:23 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
moje też jet z tej samej ulicy, przypadek czy..............?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 11:25 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dla mnie to to Auto DNA to jakiś krzak jest :) Nie znalazłem rzetelnej informacji jak pozyskują dane, jak weryfikują. A to są poważne sprawy. Współpracują z forami? I co, jak ktoś gdzieś napisze że walone, to oni to wpiszą u siebie? Takie informacje "na gębę" mogą działać jak widać w obie strony. To nie jest poważne narzędzie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 11:28 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Tak zgodzę się z tym Luke,
nie miałbym pretensji jakby naprawdę daty były wymyślone albo uszkodzenia, ale tutaj wszystko się pokrywa, data wyceny oraz zgłoszone odpryski lakieru.
Ale sprawdzałem też inne strony nie tylko AutoDNA i pokazują to samo, czyli bazę mają centralną.
No i mimo wszystko skądś się ten wpis tam pojawił, ja się chce dowiedzieć skąd.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 18:07 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
7 kwietnia 2021, o 12:19 przlwo napisał(a):
Właśnie dostałem dodatkową informację, że podany w raporcie koszt dotyczył jedynie naprawy zderzaka, maski w takich pieniądzach nie udało by się naprawić.


Gdzie dostałeś takie informacje? ASO, firma ubezpieczająca, czy firma gdzie kupiłeś raport?

Ja jutro sprawdzę CEPiK i UFG zobaczymy czego uda mi się dowiedzieć. Wcześniej sprawdzałem z moim ubezpieczycielem i na moich danych nie było zgłaszane tego typu zgłoszenie, żadne moje AC i OC nie ma nic podobnego w historii.

W temacie autoDNA. Nie wiem czy to firma krzak czy nie. Reklamuje ją Balkan między innymi, nie jest do dla mnie istotne. Ważne jest to że rozpowszechniane są błędne informacje i ktoś bez mojej wiedzy i upoważnienia dysponuje Vin mojego auta.

Póki co prowadzę jeszcze korespondencję z autoDNA, narazie co idzie ciężko. Przedstawiłem im kilka faktów które powinny dać im do myślenia, zobaczymy czy postąpią racjonalnie. Jeżeli nie, to zachęcany przez nich samych wystawię im opinię i nie zostawię na nich suchej nitki. Napiszę też do Balkana, że współpracuje z nierzetelną firmą. Z wielu jego wypowiedzi wnioskuję, że przywiązuje dużą wagę do firm z którymi współpracuje. Zobaczymy jak jest naprawdę, ale mam zamiar zrobić mały szum


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 kwi 2021, 09:04 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.06.2020
Posty: 39
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ja dostałem tą informację o osoby, która mi ten samochód sprzedawała - pracownika tego ASO.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 kwi 2021, 10:27 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
To jest bardzo ciekawe, czyli jednak wiedzą coś na temat tych wpisów.

Dostałem odpowiedź od salonu, oczywiście oni nic nie wiedzą.

Podsumowując:
- ubezpieczyciel - nie ma żadnych wpisów
- leasing - nie ma żadnych wpisów
- UFG - nie ma żadnych wpisów

Napisałem do AutoDNA aby podali mi informację kto umieścił ten wpis.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 kwi 2021, 11:51 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
skwarosz ja koresponduję z autoDNA, ale póki co powołują się na poufność informacji, jeszcze im przedstawiam argumenty "za" żeby głębiej zbadali temat, czekam na odpowiedź


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 kwi 2021, 13:58 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
jakieś wieści ploza?
bo u mnie odpisali,

Chcielibyśmy podkreślić, że w naszym raporcie nie otrzymał Pan informacji o uszkodzeniach mechanicznych. Taka informacja mogłaby się pojawić w rezultacie jak i powinny być prezentowane pod grafiką. Zachęcamy do zapoznania się z naszym przykładowym raportem https://www.autodna.pl/przykladowe-rapo ... rt-autodna W sekcji Historia Pojazdu prezentujemy tam grafikę jak mogłaby wyglądać informacja np. o uszkodzonych szybach. W tej samej postaci w naszym raporcie pojawia się informacja o uszkodzeniu mechanicznym. W przypadku Pana raportu taka informacja się nie pojawiła w związku z tym dla tego zdarzenia nie odnotowaliśmy uszkodzenia mechanicznego.

Natomiast informacje znajdujące się w Raportach Historii Pojazdu autoDNA pochodzą z wielu wiarygodnych źródeł, zarówno od Partnerów naszej spółki (np. administracji państwowej, instytucji finansowych, firm z otoczenia motoryzacyjnego oraz ewidencji pojazdów skradzionych państw UE). Niektóre z nich dostarczają informacje w sposób poufny i anonimowy.


Oczywiście zapytałem się ich w takim razie co oznacza to uszkodzenie w historii, na razie cisza.

Rozmawiałem też z mecenasem.
W sumie mówił, że to co jest wpisane no to może być po prostu informacja że to jest uszkodzenie i tyle, nie ważne czy było naprawione czy nie po prostu zostało to zgłoszone.
A to czy autodna poprawnie to oznacza to już pytanie do nich jaką mają definicję uszkodzenia no i jeszcze jedna kwestia czy inne osoby które miały auto robione w innych salonach też mają taki wpis.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 kwi 2021, 16:44 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 07.11.2019
Posty: 134
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
No to mnie zszokowaliście - byłem umówiony na wiosnę z kierownikiem serwisu lakierniczego na lakierowanie odprysków i teraz nie wiem co robić :D. Nie ma ich już jakoś więcej, wszystkie przykryłem kredka z czerwonego wosku i nie widać jakoś bardzo.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 07:57 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Generalnie u mnie temat trochę się zatrzymał z braku czasu.
Tak jak pisałem miałem korespondencje z autoDNA, ale oni stoją na swoim stanowisku że maja rację ich raport jest poprawny, a źródło informacji poufne. Jeszcze grzecznie do mnie piszą żebym się od nich odpier..... bo oni nie mają mojego płaszcza i co im zrobię.

Poniżej kilka cytatów z korespondencji:

"....Przede wszystkim wskazujemy, że informacja, co do której zgłasza Pan wątpliwości dotycząca uszkodzenia z 2020-03 jest poprawna. Informacje o uszkodzeniach zostały zgłoszone dla wskazanego nr VIN.
W Raporcie Historii Pojazdu autoDNA za szkodę uznaje się uszczerbek na pojeździe....."

Nie docierają do nich żadne argumenty, że uszczerbku na pojeździe nie było

W kolejnym mailu dostaję taką odpowiedź

".......Ponownie wskazujemy, że analiza odpowiedniego działu naszej firmy potwierdziła informacje o uszkodzeniu z 2020-03 wraz ze szczegółami umieszczonymi w raporcie......"

W kolejnym mailu dali mi do zrozumienia, że w temacie tego raportu wszystko jest ok nic tu nie zdziałam i że jak mam jakieś inne raporty dla innych pojazdów to je sprawdzą i mam dać im spokój.

Sprawdzałem też pojazd przez profil zaufany w cepiku, ale tam biednie z informacjami bo piszą tylko, że nie ma znaczących uszkodzeń wyłączających pojazd z ruchu. Czytam to tak, że nie było uszkodzeń kwalifikujących pojazd do kasacji.

Przede mną mail do cepiku, żeby spróbować ustalić czy jest możliwość zlokalizowania źródła informacji o uszkodzeniach szyb. Dodatkowo chcę napisać do Pana Balkana który reklamuje autoDNA, żeby mu pokazać problem. Nie sądzę jednak, że będzie gryzł rękę która go karmi


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 08:26 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Mi się wydaje że choć to źle wygląda to nie jest tak źle. W sensie - autoDNA ma dostęp jak sami piszą do prawie wszystkiego. Prawdopodobnie też mają dostęp do systemów serwisowych ASO. Jak oddawaliście samochód, to było zgłoszenie reklamacyjne i to gdzieś Mazda ma zapisane. Sami piszą że nie mówią o naprawie z ubezpieczenia a o uszkodzeniu elementów nadwozia. A takie były? No były, bo sami zgłaszaliście. Prawdopodobnie po prostu jakoś właśnie do tego się dobrali i oznaczyli. Jedyne co dziwne to dlaczego u jednych to mają (ploza, skwarosz) a u innych nie (np.: ja).

Teoretycznie więc należałoby pochwalić autoDNA że są w stanie nawet takie rzeczy wyciągnąć. Oczywiście przy swoim samochodzie taki zapis wkurza, ale gdyby tak kupować samochód to już troche inaczej się na to patrzy ;-)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 08:34 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
dokładnie szymonpoznan1
to samo mówił mi mój mecenas, uszkodzenie jest bo sami zgłosiliśmy do serwisu, widać dla nich nie liczy się to czy to naprawa gwarancyjna czy normalna naprawa po kolizji,
(no chyba że autodna źle kategoryzuje ten wpis)
Problem polega właśnie na tym dlaczego głównie to ASO robi takie wpisy, bo nie ma bata aby ktoś inny kto miał dostęp do VIN dokonał tego wpisu.
Ja mam "lepszą" sytuację bo finalnie auto było naprawione, źle, ale było. Mam też wszystkie papiery, że to odbyło się w ASO etc.
U ploza, auto nie było dotykane,a wpis został i to jeszcze dotyczący szyb wtf...
Pytanie czy ktokolwiek może pomóc coś w tej sprawie, mnie zastanawia co by MMpol powiedział ale obstawiam, że nic, że nie mają wpływu na te wpisy.
Przyznam, że jakbym był kupującym i zobaczyłbym coś takiego to na 100% już by mi się jakaś lampka ostrzegawcza zapaliła.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 08:46 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
no właśnie skwarosz ja zgłaszałem odpryski w lakierze na masce i dachu, a zgłoszone są uszkodzone szyby. Ktoś może powiedzieć, że jestem wygrany bo mogli wbić mi uszkodzenie tych elementów, ale czy tak powinniśmy do tematu podchodzić?

Jakby autoDNA wytłumaczyła duklanie o co chodzi, to miałbym proste wytłumaczenie dla przyszłego kupującego.

Sprawa mogłaby się wydawać się jasna dla wielu, ale dla mnie nie jest jasna. Ktoś zgłosił uszkodzenie szyb na moim aucie, które nigdy nie miało miejsce i to jest przekłamanie nie wiem w jakim celu.

Z drugiej strony wasza teoria się sypie, bo taką otrzymałem od ASO odpowiedź:

".....Po zapoznaniu się z historią samochodu w serwisie Odyssey chciałbym poinformować, że nie zgłaszaliśmy żadnej szkody związanej z Pańskim samochodem....."

Jak mam więc teraz interpretować całą sytuację?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 08:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
A nie miałeś np nigdy odprysku na szybie lub coś podobnego? Nawet takiego którego nie zgłaszałeś? Ja mam odprysk, co prawda nie trafił do autoDNA, ale ASO Mazdy na 100% wpisało mi go w ich system przy przeglądzie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 08:56 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Ja dostałem dokładnie taką samą odpowiedź od ASO
Po zapoznaniu się z historią samochodu w serwisie Odyssey chciałabym poinformować, że nie zgłaszaliśmy żadnej szkody związanej z Pańskim samochodem.
Dodatkowo w historii ASO też nie mam informacji o tym, że miałem przeprowadzaną naprawę z programu good will (a wydawało mi się wcześniej, że taki wpis widniał).
Także trzeba jakoś przycisnąć (tylko pytanie kogo dokładnie) i dostać te informację kto to zgłosił.
Dodatkowo co ciekawe moje auto było przecież drugi raz u nich na oględzinach gdzie stwierdzili odpryski na szybie i reflektorach ale już żadnego wpisu nie dodali.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 09:07 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
szymonpoznan1 nie nie mam najdrobniejszego odprysku na przedniej szybie, tym bardziej na tylnej.

Jakby ASO szło tym kluczem że zgłaszają wszystkie najdrobniejsze sprawy, to mam malutką ryskę na tylnym błotniku, o której piszą w raporcie po przeglądzie, a nie ma tego w autoDNA.

Nie rozumiem całej tej sytuacji. ASO wypiera się jakichkolwiek zgłoszeń, a jednocześnie w kilku przypadkach w tym samym okresie, w którym zgłaszamy się do ASO pojawiają się wpisy. Nie chcę nic sugerować, chcę wyjaśnić sprawę, ale nie wiem jak i gdzie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 11:24 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
AutoDna nie wskaże nam informacji skąd wziął się ten wpis ...

W Raporcie Historii Pojazdu autoDNA za szkodę uznaje się uszczerbek na pojeździe .

Uprzejmie informujemy, że na raportach autoDNA prezentujemy informacje zgłoszone do autoDNA, w tym informacje o szkodach na pojeździe. W przypadku zakupionego przez Pana raportu zawiera on wszystkie możliwe szczegóły dotyczące uszkodzenia widniejącego w raporcie takie jak miejsce uszkodzenia, rezultat, kwotę, graficzną prezentację miejsc uszkodzeń czy kraj odnotowania uszkodzenia.

Fakt wystąpienia w raporcie informacji o szkodzie oznacza, że dla wskazanego nr VIN taka informacja została zgłoszona oraz dostarczona do autoDNA.

Informacje prezentowane w raportach autoDNA dotyczące kwot przy uszkodzeniach/szkodach powstałych na pojeździe mogą być przedstawiane w formie konkretnej kwoty lub przedziałów kwot.
Przedziały mogą występować w różnych zakresach kwotowych, przedział (o ile występuje) znany jest jedynie po wygenerowaniu raportu na konkretny numer VIN pojazdu.
W przypadku aut uszkodzonych najczęściej wartość szkody stanowi m.in. kwotę możliwej naprawy wg standardów oraz procedur producenta pojazdu z uwzględnieniem wartości fabrycznie nowych części.

Wskazujemy również, że informacje, którymi dysponuje spółka w większości przypadków mają charakter poufny, co wynika z zobowiązań naszej firmy wobec partnerów, więc niemożliwym będzie wskazanie konkretnego źródła informacji o uszkodzeniu.

W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.


Tylko ASO miało dostęp do VIN'u, nikt inny, więc można zakładać, że to oni zrobili.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 13:15 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
13 kwietnia 2021, o 12:24 skwarosz napisał(a):
akt wystąpienia w raporcie informacji o szkodzie oznacza, że dla wskazanego nr VIN taka informacja została zgłoszona oraz dostarczona do autoDNA.

Bo to nie ASO zgłosiło, tylko pan Iksiński, przypadkowo pracownik ASO, który ma ustną umowę z AutoDNA i podrzuca im newsy o samochodach które się przewijają przez jego ręce :) Taką mam koncepcję :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 13:24 
Wtajemniczony
Offline
Od: 06.07.2018
Posty: 169
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Luke napisał(a):
13 kwietnia 2021, o 12:24 skwarosz napisał(a):
akt wystąpienia w raporcie informacji o szkodzie oznacza, że dla wskazanego nr VIN taka informacja została zgłoszona oraz dostarczona do autoDNA.

Bo to nie ASO zgłosiło, tylko pan Iksiński, przypadkowo pracownik ASO, który ma ustną umowę z AutoDNA i podrzuca im newsy o samochodach które się przewijają przez jego ręce :) Taką mam koncepcję :)


Tylko po co, to jest pytanie :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2021, 13:39 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pytanie retoryczne :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.