Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:17

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 27 lis 2017, 23:37 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Wow - daj namiary gdzie tak tanio sprzedaja lampy to zaczniemy handlowac - szkoda gadac. Kolejny raz widac, jak placic za ubezpieczenie to tak ale jak maja cos wyplacic to nagle okazuje sie, ze samochod jest bezwartosciowy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 lis 2017, 15:42 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.02.2015
Posty: 526
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Mnie ubezpieczyciel wycenil prawe lusterko w GH 2010 na 240zl...

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 lut 2019, 20:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.07.2018
Posty: 14
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
witam , otóż dzisiaj na parkingu przerysowano mi tylny zderzak. Na szczęście mam sprawcę , spisałem oświadczenie , i znajomy mi poradził że przy rozmowie z ubezpieczycielem nie zgadzać się na ich cenę ( twierdzi że będzie to 500 max 600 zł ) i teraz mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć ile + - będzie kosztowało malowanie zderzaka ??


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano Pn, 11 lut 2019, 16:01 przez dejwid, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 lut 2019, 16:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.09.2017
Posty: 11
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Witam!
Sprawa dotyczy M6 GH kombi 2.5 PB 2008 r.

Kilka dni temu przytrafił mi się pech. Nigdy wcześniej nie byłem w podobnej sytuacji i nie mam pojęcia jakie kroki dalej podjąć. Otóż taka sytuacja:

Cofając, lewym tylnym narożnikiem pojazdu, niechcący wjechałem w innego uczestnika ruchu powodując u siebie szkody: pęknięta tylna lewa lampa (ta część na nadkolu), podrapany tylny zderzak z lewej strony oraz zarysowanie nad lampą. Po krótkiej konsultacji z mechanikiem, u którego serwisuję auto, postanowiłem zgłosić szkodę do ubezpieczyciela w celu uzyskania odszkodowania z AC na pokrycie kosztów naprawy.

Dla wyjaśnienia dodam, że mam AC na częściach zamiennych, wykupiona amortyzacja, ubezpieczenie z samochodem zastępczym.

Dalej była rozmowa z przemiłą Panią z ubezpieczalni. Dalej wypełniłem formularz internetowy w celu zgłoszenia szkody, jednocześnie wysyłając zdjęcia uszkodzeń.

Następnie otrzymałem kosztorys, z którego dowiedziałem się, że lampa jest warta 83,74 PLN (SIC!), lakierowanie dwóch elementów zdaniem ubezpieczyciela kosztuje 519,36 PLN a robocizna za całość 222,00 PLN. Łącznie ubezpieczyciel wycenił szkodę na 1016,93 PLN (z VAT)

Pomimo, że nie jestem specjalistą od mechaniki to coś mi podpowiada, że ubezpieczyciel zaniżył kosztorys. Jeśli chodzi o koszt robocizny to zupełnie nie wiem jakie są stawki (mieszkam w najbliższej okolicy Warszawy, więc śmiało można powiedzieć, że ceny warszawskie). Lakierowanie z tego co się orientowałem wśród znajomych to jest 500-800 PLN za jeden element. Jeśli chodzi o lampę to nawet nie wiem jak to skomentować. Ktoś chyba zrobił sobie jaja.

Teraz mam pytanie do kolegów, czy któryś z was może mi podpowiedzieć ile orientacyjnie może kosztować naprawa tych uszkodzeń?
I drugie pytanie czy ktoś z was wie jak dobrze napisać odwołanie od kosztorysu ubezpieczyciela?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano Pn, 11 lut 2019, 16:01 przez dejwid, łącznie edytowano 2 razy
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 lut 2019, 17:00 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Niestety ubezpieczyciele przy AC chcą wypłacać jak najmniej. Sama lampa to 500zł, lakierowanie 700, gdzie jeszcze robocizna. Niestety to nie OC sprawcy i nkestety oddanie do aso nic nie da. Tanie AC to kłopoty z późniejszą wyceną. Ale z tą lampą przegieli, tyle to lampa do malucha nawet nie kosztuje.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lut 2019, 14:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.09.2017
Posty: 11
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Po kontakcie z mechanikiem ustaliłem że koszt takiej lampy, od pewnego dostawcy (czyli nie pochodząca z kradzieży, sprawnej itp) to 700-1000 PLN. Zapytałem też ASO i dowiedziałem się że koszt wymiany lampy (z robocizną) to 2400 PLN. Dzisiaj składam reklamacje. Mam zamiar wskazać ile i gdzie wołajà za lampę. Mam nadzieje że podejdą do sprawy bardziej realistycznie.

Druga sprawa to tanie ubezpieczenie. Więcej tego błędu nie popełnię.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lut 2019, 16:34 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Nie spodziewaj się, że wypłacą kasę podobną do Twoich obliczeń. Jak sam powiedziałeś, masz AC na zamiennikach, więc na pewno wyszukają jakąś najtańszą dostępną cenę lampy i podobną cenę Ci wypłacą. Sprawdź na popularnym serwisie jakie są ceny i takiej się spodziewaj. Z tym, że weź pod uwagę najniższe ceny jakie znajdziesz, a nie średnie czy najwyższe. Niestety, w ubezpieczalni siedzą ludzie, którzy robią tak by wypłacać poszkodowanym jak najmniej, co w sumie z ich ekonomicznego punktu widzenia nie powinno dziwić.
Tak jak kolega wyżej napisał, to tanie AC to taka proteza i w razie czego, niestety nie ma za wiele możliwości aby wymagać jakichś realnych odszkodowań. Wszystko mają dokładnie obwarowane swoimi przepisami w umowie i jak to się przysłowiowo mówi - za mocno im nie podskoczysz.
Oczywiście, trzymam kciuki aby sprawy ułożyły się jak najbardziej po Twojej myśli.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lut 2019, 21:18 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Swoją drogą gdzie oni zamiennik widzieli za tyle? Nie widziałem żeby były jakie kolwiek.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 lut 2019, 20:19 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
9 lutego 2019, o 20:01 Mefiusz84 napisał(a):
witam , otóż dzisiaj na parkingu przerysowano mi tylny zderzak. Na szczęście mam sprawcę , spisałem oświadczenie , i znajomy mi poradził że przy rozmowie z ubezpieczycielem nie zgadzać się na ich cenę ( twierdzi że będzie to 500 max 600 zł ) i teraz mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć ile + - będzie kosztowało malowanie zderzaka ??


w ubiegłym roku facet przytarł drzwi w aucie mojej żony, naprawa w ASO +/- 1400 PLN, natomiast ubezpieczyciel, tak jak napisał Twój znajomy zaproponował 600-700PLN


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 lut 2019, 11:05 
Świeżak
Offline
Od: 19.10.2018
Posty: 22
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: wielkopolski
W tym wypadku niewiele wywalczysz.
To nie jest kwestia wybranego ubezpieczyciela tylko twojej pazerności. Wybrałeś AC na zamiennikach i z amortyzacją części, więc od ceny najtańszego zamiennika policzą ci pewnie 60-70% amortyzacji, muszą ci tylko udowodnić że dana cześć występuje w zamienniku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 lut 2019, 21:18 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.07.2018
Posty: 14
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Na szczescie nie zgodzilem sie na ich 700 zl. Pomimo ze pan z pzu twierdzil ze ta promocja trwa max. Jeden dzien poprosilem o kontakt z rzeczoznawca albo wysylam do serwisu samochod. Ku mojemu zdziwieniu nastepnego dnia kwota proponowana byla trzykrotnie wieksza.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 lut 2019, 01:07 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Ha, promocja taka że wypłacą dziadowskie odszkodowanie trwa max dzień - dobre. Ale to normalna praktyka. Kiedyś jak miałem stłuczkę to po zgłoszeniu szkody zadzwoniła do mnie babka z propozycją wypłaty 400zł na pokrycie mojego transportu na czas naprawy auta. Strasznie mnie namawiała. Nie zgodziłem się i poprosiłem o telefon za kilka godzin. Od razu zadzwoniłem do warsztatu, w którym naprawiali mi auto i zapytałem o to co ta baba proponuje. Dowiedziałem się, że gdybym się zgodził to nie zapłaciliby za auto zastępcze, którym musiałem jeździć chyba 2 czy 3 tygodnie. Dodam jeszcze, że juz nie zadzwonila do mnie drugi raz w ogóle w tej sprawie. Jednym słowem, ubezpieczalnia każdego traktuje jak typowego frajera, którego można wydymać na kasę. Smutne to, ale tak niestety jest.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lip 2019, 10:39 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 04.05.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zachodniopomorski
Z OC sprawcy.
Na ile wyceniacie? Felga raczej szrot, opona oczywiście też (kupione w maju 2019). Drzwi przód - przytarcie i wgniot. Drzwi tył - przytarcie i wgniot po całej długości. Błotnik tył (tuż przy belce) wgniot i przytarcie.
Belka progowa wyskoczyła, wygląda na całą, ale nie próbowałem jej montować. Czekam na rzeczoznawcę, ale raczej oddam do serwisu (Szczecin lub Poznań - polecacie któryś?).
Obrazek
Obrazek
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 23 lip 2019, 11:20 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 810
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Opony muszę być zmienione 2szt równocześnie.

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 23 lip 2019, 13:12 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
fabek żaden Rzeczoznawca nie wyceni obu opon przy uszkodzeniu 1szt - taki fenomen polskiego prawa.
Jak pytałem osobiście przy uszkodzeniu swojej opony to usłyszałem, że nie ma przepisu nakazującego, aby zużycie opon na osi było podobne/takie samo.

Oczywiście dla własnego bezpieczeństwa należy wymienić obie, ale w świetle przepisów nie ma takiego obowiązku.
Sprawa kolejna - Twoja wypowiedź to SPAM - nijak się nie ma do pytania artur0372.

artur0372 Rzeczoznawca może podejść do sprawy jak do każdej (załatwić jak najszybciej i najtaniej) :lol: i wyceni naprawy lakiernicze drzwi z nadkolem + wymiana felgi z oponą (uszkodzona felga zawsze jest liczona jako nowa, za oponą potrącają za zużycie, liczą tylko oponę uszkodzoną).
Naprawiaj bezgotówkowo, bierz nową Mazdę 6 jako auto zastępcze (no należy Ci się tego samego segmentu) i nie "bujaj się" z Ubezpieczalnią.

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lip 2019, 13:14 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Już na Facebooku Ci pisali. Oddaj do aso i weź auto zastępcze. Nic na tym nie zarobisz, ale przynajmniej auto Ci porządnie naprawią. To chyba, że masz czas i znajomego blacharza i lakiernika.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lip 2019, 13:46 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 04.05.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zachodniopomorski
Dzwoniłem dzisiaj do jednego serwisu.
Sprawa z naprawą wygląda tak (tak mi mówił gość z serwisu):
1. Zgadzam się z wyceną ubezpieczyciela, biorę kasę (lub ich warsztat) i cześć.
2. Nie zgadzam się, jadę do ASO, oni wyceniają, papiery idą do ubezpieczyciela, ubezpieczyciel zgadza się to ok, nie zgadza to znowu oględziny i cholera wie co dalej.
3. W razie jak ubezpieczyciel by się zgodził, to ASO (to do którego dzwoniłem) zaczyna robotę za miesiąc lub półtora m-ca (kolejki) :mad:
4. ASO nie wymieni części na nowe jeżeli ubezpieczyciel się na to nie zgodzi :idea:
5. Auta zastępczego nie daje ASO tylko ubezpieczyciel (tak mi powiedział gość z ASO)???
ps. według mnie, definitywnie do wymiany są drzwi tył, ulufelga i oczywiście opona albo dwie (nie wiem).
Ma ktoś linki do stron/y z cenami katalogowymi części karoserii i alusów?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lip 2019, 14:01 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Auto zastepcze przysługuje ci na czas naprawy. Obojętne czy miesiąc kolejki czy 2 dni. Bo twoje do jazdy się nie nadaje i kropka. Widzę, że ASO do którego dzwoniłeś uprawia spychologię bo się pewnie nie chce im z ubezpieczycielem szarpać. Nie wiem niby na jakich zamiennikach chcą Ci naprawić auto, jak to co zniszczone jest tylko w oryginale. Dzwoń do ubezpieczyciela, (PZU czy tak?) Powiedz, że chcesz zlikwidować szkodę, bezgotówkowo i niech Ci wskażą ASO gdzie to możesz zrobić. Zgodnie z prawem na czas likwidacji należy Ci się auto zastępcze. Jeszcze nie słyszałem l, żeby się nie zgodzili na kosztorys z ASO.
Teściowej, w prawdzie w toyocie, ale też japonczyk. Wbiła się w bok kobieta mercem. Akurat po drugiej stronie było ASO toyoty. Po wezwaniu policji zostawiła auto do likwidacji. Naprawiali ponad miesiąc, ale auto zastępcze na ten czas miała z OC sprawcy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 25 lip 2019, 14:29 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 04.05.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zachodniopomorski
Widzę, że z PZU współpracują m.in. serwisy Mazdy z Poznania i Szczecina (https://www.mazda-poznan-voyager.pl/ https://www.mazda-szczecin-kozlowski.pl/)
Jakieś opinie o nich?
Przy okazji bym załatwił akcję serwisową z poduszką :)

-- Dodano: 25 lipca 2019, o 15:29 --

Dostałem wycenę: 4 272,95zł.
Co Wy na to?
Opona Dębica Presto UHP2 225/45 R18 TL WY cena - 238,50 (zużycie 10%)
Poszycie drzwi tylnych WY cena - 252,01
Nakładka progu zewn. WY cena - 765,01
Tarcza koła aluminiowa tył WY cena - 530,18
Łącznie 1 785,70
Lakierowanie
Drzwi przednie, kompletne 193,46
Błotnik tylny 144,62
Drzwi tylne kompletne 242,61
Próg 65,12
Przygotowanie blacha 78,52
Łącznie 724,33
PODSUMOWANIE:
Części zamienne 1 785,70
Materiał lakierniczy 724,33
Blacharz 525,30
Mechanik 25,50
Lakiernik 402,90
Prace dodatkowe 10,20

Wartość łącznie (netto) 3 473,93
VAT (Materiał) 23% 577,32
VAT (Robocizna) 23% 221,70


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 lip 2019, 00:32 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Jak chcesz kasę to pisz odwołanie. Powinni zapłacić 2 razy tyle bo oczywiście znacznie zaniżyli pierwszą kalkulację. Jak chcesz po prostu mieć dobrze zrobione, nie patrz na te ich kalkulacje i oddaj auto do dobrego warsztatu na bezgotówkową naprawę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 lip 2019, 10:42 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 04.05.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zachodniopomorski
W poniedziałek jadę do serwisu na kosztorys.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 lip 2019, 13:42 
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.09.2017
Posty: 157
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Jq chciał bym znaleźć blacharza który za takie stawki zrobi.. ehh.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 29 lip 2019, 09:38 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 810
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
25 lipca 2019, o 15:29 artur0372 napisał(a):
Lakierowanie
Drzwi przednie, kompletne 193,46
Błotnik tylny 144,62
Drzwi tylne kompletne 242,61
Próg 65,12
Przygotowanie blacha 78,52
Łącznie 724,33


spokojnie te ceny możesz przemnożyć 3x, wtedy są w miare realne i nie mówimy tu o aso.

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 sie 2019, 14:27 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 04.05.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zachodniopomorski
Dostałem kosztorys z serwisu - 11 911.54zł. (PZU - 4 272,95zł.)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.