Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:13

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: webasto mazda 6
PostNapisane: Cz, 28 sie 2014, 11:50 
Nowicjusz
Offline
Od: 26.06.2014
Posty: 54
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Witam koledzy!
Mam pytania odnośnie webasto:czy posiada ktoś instrukcje w j.polskim?koledzy wiecie jak ustawia się webasto,tak aby było odpowiednio ciepło w samochodzie gdy przyjdą mrozy,proszę o podpowiedzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 28 sie 2014, 12:17 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Jeżeli masz seryjne webasto to jest tylko dogrzewanie silnika i nie ma opcji regulowania czy zdalnego sterowania do ogrzewania kabiny.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 sie 2014, 14:28 
Nowicjusz
Offline
Od: 26.06.2014
Posty: 54
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Pilot Telestart T100 HTM takie mam webasto


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 sie 2014, 21:05 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Do każdego Webasto ten Twój pilot się nadaje?? (mam na myśli to z ogrzewaniem kabiny). Ja mam obecnie
Telestart T91 i działa on na takiej zasadzie, że mogę tylko włączyć ogrzewania i nagrzewa mi do takiej temp. i z taką siła nawiewu jaka była zostawiona przed zgaszeniem auta...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 sty 2015, 16:36 
Amator
Offline
Od: 29.07.2014
Posty: 80
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Michał napisał(a):
Jeżeli masz seryjne webasto to jest tylko dogrzewanie silnika i nie ma opcji regulowania czy zdalnego sterowania do ogrzewania kabiny.

Nie rozumiem . To oznacza , że najpierw muszę zapalić silnik , a później po kilku minutach włączyć webasto ? Czy najpierw włączyć webasto, a po kilku minutach odpalać silnik ?
W Mazdzie 626 miałem webasto które przez 4-5 minut chodziło po czym samoczynnie załączało nawiewy i grzało kabinę. To znaczy , że w Mazdzie 6 nie ma takiego webasta ?

A jeśli mam w mojej Mazdzie 6 (diesel 2003 rocznik) ten jajowaty panel Webasto to oznacza, że mam pełną wersję z ogrzewaniem kabiny czy tylko dogrzewacz silnika ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 sty 2015, 21:33 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.09.2013
Posty: 172
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: warmińsko-mazurski
YATES napisał(a):
To oznacza , że najpierw muszę zapalić silnik , a później po kilku minutach włączyć webasto ?


To oznacza że najpierw musisz odpalić silnik, a Webastem steruje komputer, odpali się automatycznie poniżej ok. 6-7°C.

YATES napisał(a):
A jeśli mam w mojej Mazdzie 6 (diesel 2003 rocznik) ten jajowaty panel Webasto to oznacza, że mam pełną wersję z ogrzewaniem kabiny czy tylko dogrzewacz silnika ?


Tak oznacza to że masz pełne ogrzewanie postojowe.

_________________
"Cza­sem trze­ba długo iść, aby dojść do siebie..."


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 sty 2015, 21:46 
Amator
Offline
Od: 29.07.2014
Posty: 80
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
YATES napisał(a):
A jeśli mam w mojej Mazdzie 6 (diesel 2003 rocznik) ten jajowaty panel Webasto to oznacza, że mam pełną wersję z ogrzewaniem kabiny czy tylko dogrzewacz silnika ?


Tak oznacza to że masz pełne ogrzewanie postojowe.[/quote]

Tylko pewnie coś z tym Webasto jest nie tak, bo pamiętam, że w starej Mazdzie 626 po włączeniu przycisku ze znaczkiem płomienia urządzenie ruszało i po kilku minutach pracy załączał się ciepły nawiew w kabinie, a w mojej Mazdzie 6 po włączeniu tego przycisku oświeca się wyświetlacz na panelu sterowania , a pod maską cisza.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 sty 2015, 11:37 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.09.2013
Posty: 172
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: warmińsko-mazurski
YATES, jesteś pewien że ów Webasto jest pod maską? :wink:

_________________
"Cza­sem trze­ba długo iść, aby dojść do siebie..."


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 sty 2015, 12:51 
Amator
Offline
Od: 29.07.2014
Posty: 80
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Tak webasto jest na 100% pod maską. Auto kupione bezpośrednio od siostry z Niemiec więc nic nie kombinowane. Mam prośbę może ktoś podpowie który bezpiecznik odpowiada za webasto. A tak przy okazji ma ktoś może rozpiskę po polsku bezpieczników z mazdy 6 GG/GY rocznik 2003 zarówno tych pod maską, jak i tych przy lewej nodze kierowcy ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lis 2016, 15:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Ma ktoś jakiś pomysł czemu nie włącza się webasto z pilota? Dioda na pilocie miga przy próbie włączenia, ale nie odpala się. Bateria niby ok 2,9V (zmierzone). Może pomimo tego wymienić baterię na nową? Czy jest jakiś bezpiecznik, który odpowiada za webasto?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 kwi 2017, 10:10 
Nowicjusz
Offline
Od: 02.03.2017
Posty: 47
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Cześć,

mam dość prozaiczne pytanie. Mam Mazdę 6 GH, 2008, 2.0 benzyna i zamontowane w nim Webasto wraz ze sterowaniem Telestart T100 HTM: https://www.webasto.com/pl/produkty-i-rynki/ogrzewania-i-szyberdachy/ogrzewanie-postojowe-na-rynek-wtorny/sterowania/telestart-t100-htm/

Niestety jest problem w komunikacji między pilotem i samochodem. Z ulotki udało mi się wyczytać, że należy zresetować Webasto wyjmując z niego bezpiecznik. Pytanie gdzie to Webasto mogę znaleźć? Nie jestem znawcą tematu, obejrzałem całą komorę silnika i nigdzie go nie widzę :). Mam odbiornik, po kablach trafiam jedynie do akumulatora i skrzynki z bezpiecznikami, ale gdzie może być zamontowane samo urządzenie grzewcze?

Dzięki,
Piotrek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 paź 2017, 08:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 24.04.2015
Posty: 41
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Witam. Mam również taką mazdę ale z silnikiem na ropę i u mnie jest piecyk zamontowany przy prawym nadkolu. Jak otworzysz maskę to stojąc z przodu auta popatrz na lewą stronę - między silnikiem a grodzią -- tam gdzie wchodzą rurki od klimy i ogrzewania do kabiny. Tam powinien byc piecyk.
Ale gdzie znajduje się bezpiecznik lub jak zresetować -- nie powiem - bo nie wiem. Czytaj, szukaj , kombinuj...

-- Dodano: Pn, 3 lip 2017, 23:31 --

Osobiście miałbym prośbę do wszystkich --- jeśli ktoś rozbudował w M 6 GH z 2008 roku 2,0 140kM (diesel) dogrzewacz silnika do ogrzewania postojowego to prosiłbym o kontakt -- moj numer 885 240 960 lub na emila. Otóz potrzebuję pomocy w podłączeniu zegarka 1533 i przekazników do piecyka. Wyczytałem gdzieś na forum że trzeba nawet przeprogramować elektronikę pieca -- czy jest taka potrzeba faktycznie ? Mam piecyk ThermoTop -C. Wiązkę z przekaźnikami opóźniającymi mam kupioną i zamontowaną już, zegarek 1533 mam zamontowany i też już działa. Pompkę wody ma i z podlaczeniem zadnego problemu nie bedzie. Szkopuł tylko z podłączeniem nadmuchu powietrza wewnątrz (w który przewód się wpiąć) i w który PIN na piecu się wpiąć z wysterowaniem piecyka. Będę bardzo wdzięczny za kontakt.

-- Dodano: N, 17 wrz 2017, 21:58 --

donrikardo napisał(a):
Witam. Mam również taką mazdę ale z silnikiem na ropę i u mnie jest piecyk zamontowany przy prawym nadkolu. Jak otworzysz maskę to stojąc z przodu auta popatrz na lewą stronę - między silnikiem a grodzią -- tam gdzie wchodzą rurki od klimy i ogrzewania do kabiny. Tam powinien byc piecyk.
Ale gdzie znajduje się bezpiecznik lub jak zresetować -- nie powiem - bo nie wiem. Czytaj, szukaj , kombinuj...

-- Dodano: Pn, 3 lip 2017, 23:31 --

Osobiście miałbym prośbę do wszystkich --- jeśli ktoś rozbudował w M 6 GH z 2008 roku 2,0 140kM (diesel) dogrzewacz silnika do ogrzewania postojowego to prosiłbym o kontakt -- moj numer 885 240 960 lub na emila. Otóz potrzebuję pomocy w podłączeniu zegarka 1533 i przekazników do piecyka. Wyczytałem gdzieś na forum że trzeba nawet przeprogramować elektronikę pieca -- czy jest taka potrzeba faktycznie ? Mam piecyk ThermoTop -C. Wiązkę z przekaźnikami opóźniającymi mam kupioną i zamontowaną już, zegarek 1533 mam zamontowany i też już działa. Pompkę wody ma i z podlaczeniem zadnego problemu nie bedzie. Szkopuł tylko z podłączeniem nadmuchu powietrza wewnątrz (w który przewód się wpiąć) i w który PIN na piecu się wpiąć z wysterowaniem piecyka. Będę bardzo wdzięczny za kontakt.

Nie ma zadnych włascicieli M6 GH z rozbudowanym ogrzewaniem ????

-- Dodano: Wt, 17 paź 2017, 09:48 --

Witajcie ponownie ! Postanowiłem napisać parę słów w tym temacie dlatego że mnie się wreszcie udało odpalić z "jajka" mój piecyk. Pomogła wymiana sterownika. Pozostało mi jeszcze podłączenie dmuchawy w kabinie -- jeszcze nie wiem gdzie się wpiąć, czy nie trzeba będzie jakiejś "ekwilibrystyki" w tym temacie. Ale o postępach napiszę później. Pozdrawiam wszystkich -- namiary mogę podać zainteresowanym na emila lub telefonicznie -- 885240960 papa


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 gru 2022, 17:26 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.01.2018
Posty: 59
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Panowie jak sprawdzić czy działa webasto? Miałem odłączone przez jakiś czas, a teraz włączyłem i jakoś nie widzę, żeby się silnik szybciej nagrzewał.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 gru 2022, 09:59 
Nowicjusz
Offline
Od: 24.04.2015
Posty: 41
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Cześć. No jak to sprawdzić ??? -- no przecież jak odpalisz to słychać jak "piecyk " huczy !!

-- Dodano: 11 grudnia 2022, o 10:53 --

11 grudnia 2022, o 10:49 donrikardo napisał(a):
Cześć. No jak to sprawdzić ??? -- no przecież jak odpalisz to słychać jak "piecyk " huczy !!
Jeszcze jedno --- masz "jajko" ( z tego co wyczytałem) Więc odpal z jajka -- bez odpalania silnika i piecyk powinno być słychać jak grzeje wodę . Na wszelki wypadek podaję mój numer fona gdybyś chciał pogadać -- 885 240 960.
Pozdrawiam

-- Dodano: 11 grudnia 2022, o 10:59 --

11 grudnia 2022, o 10:53 donrikardo napisał(a):
Cześć. No jak to sprawdzić ??? -- no przecież jak odpalisz to słychać jak "piecyk " huczy !!

-- Dodano: 11 grudnia 2022, o 10:53 --

11 grudnia 2022, o 10:49 donrikardo napisał(a):
Cześć. No jak to sprawdzić ??? -- no przecież jak odpalisz to słychać jak "piecyk " huczy !!
Jeszcze jedno --- masz "jajko" ( z tego co wyczytałem) Więc odpal z jajka -- bez odpalania silnika i piecyk powinno być słychać jak grzeje wodę . Na wszelki wypadek podaję mój numer fona gdybyś chciał pogadać -- 885 240 960.
Pozdrawiam

I jak widać nikt nie przerabiał tego tematu bo nikt nie odpowiedział od tamtej pory. Ale ja poradziłem sobie - "po swojemu" -- webasto odpalam z komórki i smiga jak należy !


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 gru 2022, 21:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.01.2018
Posty: 59
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
No to chyba u mnie nie działa bo nic nie huczy po odpaleniu. Co sprawdzić? Bezpieczniki?

Ps. Jakie jajko?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 gru 2022, 09:36 
Nowicjusz
Offline
Od: 24.04.2015
Posty: 41
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Witam. Sprawdź bezpieczniki ale nie na ślinę tylko kontrolką z żarówką. Być może że padła elektronika w piecyku. Mam gdzieś taką płytkę elektroniczną od mojego piecyka - ale działa jako dogrzewacz--- a nie ogrzewanie postojowe. Na forum jakimś jest dokładnie opisane jak sprawdzać tego typu usterki. Jeśli chcesz to dzwoń 885 240 960.
Pozdrawiam
A co do "jajka" to ten zegarek którym odpalasz webasto


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 gru 2022, 09:39 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.01.2018
Posty: 59
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Nie mam jajka. Wymienię bezpiecznik na początek.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 gru 2022, 09:45 
Nowicjusz
Offline
Od: 24.04.2015
Posty: 41
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
No ale masz jakiś przepalony ???


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.