Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:20

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 25 lip 2014, 17:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.07.2014
Posty: 3
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Witam. To mój pierwszy post w na tym forum więc tytułem wstępu powiem że obecnie użytkuję 6 z 2002 z dieslem o mocy 121KM.
Mam zamiar w najbliższym czasie zamienić mazdę na mazdę :), a konkretnie na model z 2008-2009. Zastanawiam się tylko nad wyborem silnika. Diesel którego używam do tej pory niezbyt mnie satysfakcjonował. Samochód był trochę mułowaty ale na plus można zaliczyć niskie spalanie, jednak tych koni trochę brakowało.

Jak to jest z tymi dieslami w rocznikach 2008-2009?
Czy diesel 2.0 140KM jest lepszy niż 2.2 121KM?

Dziękuję


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 10 paź 2014, 22:14 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 23.02.2014
Posty: 21
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: pomorski
Konie to konie ,, musiałbyś porównać charakterystykę - moment obrotowy itd.

Ja powiem tak - rok temu zrobiłem przesiadkę z Passata B5 (1.8 benz wolnossący 125 KM 160 NM) na Mazda 6 GH 140 KM 330 NM.

Na początku - a nawet i teraz - rewelka. Wciskasz i idzie ostro - jest nawet tzw. wbicie w fotel.
Oczywiście jest tak do momentu aż auto osiągnie te 90 km/h. Dalej już tak żwawo nie będzie szedł
(w końcu to tylko 140 KM).
Ja jestem osobiście bardzo zadowolony - choć szukałem wersji 180 KM.

Wszystko zależy kto z czego się przesiada...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 sty 2015, 21:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.01.2015
Posty: 2
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Witam,
podepnę się pod temat i zapytam ogólnie czy polecacie zakupić auto z silnikiem 2.0 diesiel? Rozważam zakup Mazdy która bardzo mi się podoba wizualnie, ale po przeczytaniu tego artykułu: http://www.auto-swiat.pl/uzywane/zalety-uzywanej-mazdy-6/98nkq trochę się wystraszyłem. Jak to jest z awaryjnością tego silnika, jak ogólnie oceniacie ten samochód:)

Z góry dziękuję za odpowiedź


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 sty 2015, 21:57 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Poczytaj lepiej ten wątek: viewtopic.php?f=39&t=1453

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 sty 2015, 07:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.01.2015
Posty: 2
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Dziękuję Tomek za link zapoznałem się z nim. Ogólnie mam dylemat bo poszukuję kombi z dużym bagażnikiem, który przeważnie będzie poruszał się po mieście. Wypady za miasto w weekend oraz wakacje. Boję się, że z dieselem mogę mieć problemy w mieście.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 sty 2015, 09:27 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 01.01.2014
Posty: 40
Rok produkcji: 2012
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
LPG: Tak
Region: lubelski
vi7o napisał(a):
Ogólnie mam dylemat bo poszukuję kombi z dużym bagażnikiem, który przeważnie będzie poruszał się po mieście. Wypady za miasto w weekend oraz wakacje. Boję się, że z dieselem mogę mieć problemy w mieście.


To i ja się tutaj w trącę aby wydać obiektywną (mam nadzieję) opinię.

Otóż mam Mazdę 6 gh 2.0 diesel od lipca u.r. , i kupiłem ją świadomie tj. po przeanalizowaniu wielu dostępnych opinii w sieci (tego forum również).
To jest mój pierwszy diesel w życiu - jeździełem tylko japończykami w benzynie (mazda i hondy).Ostatnio właśnie przesiadłem się z Hondy Accord Tourer VII 2.0 PB 155hp + gaz wyposażonej w bardzo duuuży bagażnik (jeździłem nią 3l.).
Szczerze to analizowałem kupienie kolejnej generacji VIII accorda z silnikiem Pb 2.4 + założenie gazu - niestety moje prowizorium finansowe na rok ubiegły nie było przygotowane na zakup accorda VIII gen.(ceny z kosmosu). Wiedząc że to jedna linia z mazdą 6 gh (która jest ogólnie tańszym odpowiednikiem) oraz uroczą stylistyką - to szukałem tej w kombi, również z przyzwyczajenia w benzynie 2.5l (dostępność niestety jak na lekarstwo i do tego również te ceny).
Dlaczego poszukiwałem większej pojemności?z prostego powodu te 155hp które były w accordzie nie wystarczały (głównie chodzi mi o zbieranie się z dołu i jeszcze w dodatku z klimą...- ona dopiero jechała od 4200 tys.obr.).
Zdecydowałem świadomie poszukać - diesla 2.0 (trwało to 2.5m.), który był najtańszą alternatywą w chwili zakupu. Warunek był jeden, jeśli diesel - to miał być z salonu PL!
W efekcie kupiłem od 1 wł.salon PL w pięknym kolorze gradiant ebony.
Jeżdżę głównie po mieście (raz na m-ąc wylatuje na długą trasę) w zakresie obrotów ok 2.3-3.8 tys. i nie mam z nią (odpukać gdzieś..) żadnych problemów. Od zmiany oleju przejechałem ok 8 tys. i jedynie co zauważyłem po tym czasie, że przybyło nieznacznie oleju (nie ma czym się jeszcze martwić-do X daaalekooo..a że mam w nawyku zmieniać olej co roku to już niedługo to nastąpi i po problemie znowu). Tutaj ukazuje się zasada że człowiek jest dla samochodu a nie odwrotnie - podświadomie trzeba byś świadomym użytkownikiem DPF-a i jego eksploatacji.
Podsumowanie:
-Jazda Mazdą jest rewelacyjna,naprawdę - względem accorda to ta mazda JEDZIE i czuć to - a na trasie szybkie wyprzedzanie to bez porównania (jedynie brakuje mi przeciągania do wys.obr. - co honda lubiła i tym nadrabiała),
-Koszt paliwa - troszkę drożej niż na gazie (o jakieś 6-7zł) ale na pewno taniej niż na Pb. (dodatkowo nie musiałem wydawać 3tys. na instalację gazową),
-Środek mazdy podobny i bez WOW! a bagażnik nieznacznie mniejszy od accordowego - ale podoba mi się roletka elastyczna automatyczna, przez co można wyżej zapakować cuś...,
- Odczuwam chyba że mazda jest gorzej wyciszona względem accorda - przy dużych prędkościach,
- Mazda jest bardziej komfortowa na dołach itp.,
- Mazda względem accorda ma nędzny system audio, (mam 6 głośników - bez bose),
- Mam więcej bajerów niż w accordzie,
ale...
myślę że jak przyjdzie mi wymieniać mazdę za jakiś czas (i będą inne warunki :-)), to wrócę do starań o accorda VIII gen 2.4 benz (200kM) + gaz...(tam jest kuty wał w dodatku naprawdę prosty silnik z mechaniczną regulacją zaworów) tak sądze..zobaczymy jeszcze jak będzie mechanicznie z GJ-tkami..
Mam nadzieję że i ja mogłem ci pomóc w jakiś sposób.
Udanych owocnych łowów mazdy..!Pozdro


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 sty 2015, 23:38 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 12.06.2013
Posty: 148
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: małopolski
Wydaje mi się, że każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie co lubi. Jedni krótkie ale mocne kopnięcie turbodiesla, inni szybką reakcje na gaz lekkiej wolnossącej benzyny.
2,5 właśnie taki jest, że momentalnie reaguje na gaz nawet od dołu, ale i tak lubi się kręcić do 5tys.
Mnie się osobiście marzy jakieś mocne 3 litrowe V6 ale... "to se ne vrati" jak mówią sąsiedzi. Przynajmniej w EU ;((


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 paź 2015, 08:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.09.2015
Posty: 565
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
ciekawe czemu nie wypuścili MPS dla GH

_________________
<pucu> do odważnych świat należy <czas>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 lis 2018, 23:34 
Świeżak
Offline
Od: 14.10.2018
Posty: 19
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Cześć. Przymierzam się do kupna swojego kolejnego samochodu. Wybór padł właśnie na Mazdę 6 IIgen. Chciałbym Was użytkowników zapytać, co lepiej wybrać, jakie typowe awarie występują w dwulitrowych benzynach i dieslach. Zależy mi na jak najmniej awaryjnym samochodzie i w miarę przyzwoitych osiągach.


Ostatnio edytowano N, 18 lis 2018, 23:34 przez glowasiek, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.