Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 12:04

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 4 cze 2017, 10:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.05.2014
Posty: 48
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Cześć,
dziś na spokojnie wymieniałem olej w mojej Maździe.
Wykonałem kilka fotek, które ułatwią osobą "nie obeznanym" w temacie podołać temu łatwemu zadaniu :)
Czas: ok 30-40 minut.
Koszt wymiany w warsztacie: ok. 50 zł + cena filtra i oleju.

Dodatkowo całość skleiłem w 2 minutową prezentację i wrzuciłem na youtube - pewnie, niektórym bedzie wygodniej oglądać ją na telefonie przy wymianie.
Poniżej link:


https://www.youtube.com/watch?v=-mViMLoGWt8

Przed przystąpieniem do wymiany dobrze, żeby auto przez kilka minut było odpalone: ciepły olej = lepsze spływanie oleju (nie jest taki gęsty).

1. Odkręcamy korek wlewu oleju, znajdujący się pod maską - dzięki temu olej będzie "spokojnie" spływał (bez bulgotania itp.)
Obrazek

2. Zdejmujemy dolną osłonę silnika (jeśli dobrze pamiętam trzyma się na 7 śrubach "10".

3. Podstawiamy bańkę, wiaderko lub inne naczynie do, którego wleci stary olej.

4. Odkręcamy śrubę spustową oleju - przyda się klucz "17".
Obrazek

5. Cierpliwie czekamy aż cały olej wyleci.

6. Odkręcamy filtr oleju - u mnie udało się odkręcić bez klucza. Jednak na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się w klucz do filtra oleju - kupiłem go za 15 zł (na Allegro są już po 6 zł).

Obrazek

Obrazek

7. Po odkręceniu filtra, oczyszczamy szmatką "gniazdo", w którym się znajdował.

Obrazek

8. Zakręcamy nowy filtr. UWAGA !! Przed zakręceniem nowego filtra należy wziąć "na palec" trochę oleju i nasmarować nim uszczelkę znajdującą się na filtrze. Przy zakręcaniu nowego filtra nie należy używać klucza, a jedynie siły własnych rąk - aby go nie przekręcić.

Obrazek

Obrazek

9. Zakręcamy korek spustowy pod autem.

Obrazek

10. Nalewamy świeży olej. Ja osobiście od dawna wlewam Orlen Platinum 10w40 i nie narzekam. Do 1.8 benzyna wchodzi ok. 4,3 l oleju.

11. Czekamy kilka minut i sprawdzamy poziom oleju na bagnecie, ew. dolewamy oleju.

12. Przykręcamy obudowę silnika.

Dodatkowo całość skleiłem w 2 minutową prezentację i wrzuciłem na youtube - pewnie, niektórym bedzie wygodniej oglądać ją na telefonie przy wymianie.
Poniżej link:


https://www.youtube.com/watch?v=-mViMLoGWt8


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.