Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 12:08

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 30 sty 2017, 20:47 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.01.2015
Posty: 155
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Witam.
Jaki kupić akumulator do mazdy 6 gy (kombi).
136km 2.0 disel ver. Exlusiv.
Stary mam 72AH 720A centra futura.
Kupić taki sam czy mocniejszy?

-- Dodano: Pt, 27 sty 2017, 18:18 --

Admin super tempo z publikacją postu...

Akumulator kupiłem wczoraj.

Centra Futra 77Ah 760A

-- Dodano: Pn, 30 sty 2017, 20:47 --

Ventru napisał(a):
Witam.
Jaki kupić akumulator do mazdy 6 gy (kombi).
136km 2.0 disel ver. Exlusiv.
Stary mam 72AH 720A centra futura.
Kupić taki sam czy mocniejszy?

-- Dodano: Pt, 27 sty 2017, 18:18 --

Admin super tempo z publikacją postu...

Akumulator kupiłem wczoraj.

Centra Futra 77Ah 760A

Czy może się ktos wypowie czy ten aku się nadaje?
Nie brałem 90AH bo wielka a przy mojej miejskiej jeździe pewnie byłaby niedoładowana.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 sty 2017, 21:25 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.02.2016
Posty: 159
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
Tak, się nadaje się. Nie zapominaj ze 3x w roku podłączyć go pod elektroniczny prostownik i dobić do 100% - dłużej posłuży.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 lis 2017, 23:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.08.2016
Posty: 14
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Witam,

mam aktualnie w aucie akumulator Mazda E534-18-520 9D 50 Ah 400 12V
który muszę wymienić, lepszym rozwiązaniem jest kupno takiego samego akumulatora (znalazłem nówkę za 250 zł) czy też dołożyć nieznaczną kwotę i kupić od innego producenta z wyższymi parametrami? Co mi możecie polecić bo na forum co temat to inne propozycje?
Mazda 6 2004 Kombi 2.0 Benzyna + LPG 141km


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 lis 2017, 15:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.01.2016
Posty: 6
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Witam

Na poczatku dodam ze mieszkam w austri i tu uslugi troche drozsze dlatego sam chcialem rozwiazac proble. Posiadam auto Mazda 6 2.0 diesel 136km kombi 2004r. Akumulator Banera 95AH, 640A, okolo 3,5 lat ma.
Ostatnio przy sprzataniu rozladowal mi sie aku. Podlaczylem pod kable i po chwili auto odpalilo. Jezdzilem nim z 3 tygodnie bez problemu az zaczely sie pierwsze przymrozki. Przyznam ze na codziennie robie krotkie trasy okolo 4 x 5km do pracy i spowrotem oraz na luch do tego 2 razy w tygodniu dziewczyna jezdzi 35 km do innego miasta tam i spowrotem. Gdy zaczely sie przymrozki auto odpalalo ale strasnie ciezko. chile trwalo krecenie az odpali. Postanowilem kupic prostownik zeby doladowac akumulator. Probowalem akumulator ladowac 2 prostownikami jeden z Boscha C3 drugi budrzetowz z lidla przy czym mial volomierz wbudowanz. Oba prostowniki nie chailz ladowac akumulatora bo wysietlaly ze jest pelny. Na prostowniku z voltomierzem byla wartosc 12,8v. problem sie powtarzal az jednego nie nie moglem juz odpalic auta. Czekalem do soboty bo tylko wtedy mam czas i ku mojemu zdziwieniu auto po 2 nocach normalnie odpali. Wczesniej mialem teorie ze prad mi cos kradnie. Przed odpalenie auta zmierzylem miernikiem napiecie na aku i wynosilo 12,5v. po odpaleniu 14.4v. Zdjelem kleme ujema w celu uzyskania info czy nie ma ubytkow pradu i wskazanie na mierniku (zmienilem pomiar na ampery) ukalalo mi -0,29A. Po przeszukaniu wszystkich bezpiecznikow okazalo sie ze ubytek pradu zniknal po wyciagniuciu bezpiecznika od centralnego zamka i swiatel w srodku(pod nazwa ROOM byl) wlozylem go i zaczelem odlaczac wszystkie lamki w srodku ale wartos nie malala. Zlozylem wszystko spowrotem zmierzylem napiecie na aku bylo 12.37 i znow problem mialem z odpaleniem auta(ledwo co odpalil jak akumulator byl by wyczerpany. Po chili sie jednak udalo ale musialem zaprzestac poszukiwac dalej problemow bo deszcz zaczal padac a mi rownierz sie pomysly konczyly.
Czy to moze byc wina konca rozrusznika czy akumulatora do wymiany. Prosze o rade madrzejszych odemnie. Dodam ze chcialem jeszcze posprawdzac czy dzies w gumach przy drzwiach nie ma jakiegos zwarcia ale niestety pogoda mi nie pozwalala. I niemam pojecia od czego to zalerzy bo niekiedy noc postoi i rano nie odpali dzisiaj z rana odpalil bez problemow po 2 dniach stania.


Ostatnio edytowano So, 25 lis 2017, 15:43 przez victor, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 25 lis 2017, 15:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
barpop3445 wydaje mi się, że winny jest akumulator. Ładowanie masz dobre 14,4V obstawiałbym jakieś zwarcie celi w akumulatorze.

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.