Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:19

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 27 sty 2016, 11:01 
Nowicjusz
Offline
Od: 26.01.2016
Posty: 42
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: dolnośląski
witam,
kupiłem właśnie M6 GY MZR-2.0 CD 143KM 2007r; piękna radiant ebony :).
Autko jeździ bez zarzutu, ale i tak zgodnie z moim charakterem pragnę je po przejęciu dopieścić!
W chwili obecnej jest u znajomego mechanika na konserwacji podwozia. Trochę jestem skrzywiony, że nie dał się namówić na użycie preparatów Noxudol, o których sporo dobrego wyczytałem, a będzie robić Boll'em, ponieważ tym robi od dawna. Dam mu szansę.

W tym czasie studiuję środki kosmetyczne i podstawowe rzeczy do wymiany.
Zastanawiam się nad środkiem do czyszczenia układu paliwowego i chyba wybiorę ARCHOIL AR6400-CR, choć wpadł mi też w oko Liqui Moly 5176 Pro-Line Super Diesel Additiv. Potem pewnie, idąc za radami na forum będę korzystał z dalszych dolewek do paliwa ;) Zastanawiają mnie dolewki Archoil 6800 i 6200, tzn. jak to jest, że wystarczają takie małe ilości ml?

Na razie mam olej do lipca wlany Liqui Moly 4100 (podobno), ale chcę zmienić z płukanką i dolewką na inny olej; może Liqui Moly 4500 (jest do Mazdy); ale myślę też za chwilę wywalić system DPF (koszt 800pln) i może doradzicie jaki wtedy olej (z dodatkami) byłby najlepszy w takim układzie?

Oprócz płynów i filtrów na co jeszcze warto zwracać na początku i corocznie uwagę?

pozdrawiam!

-- Dodano: Śr, 27 sty 2016, 11:01 --

zastanawia mnie czy, jeżeli silnik pracuje równo, to profilaktycznie warto stosować środek czyszczący (Archoil AR6400-CR, LIQUI MOLY Diesel System-Reiniger 5156) czy wlać do paliwa od razu środek wspomagający/ochronny/czyszczący (Archoil AR6800 Diesel Power, Liqui Moly 5176 Pro-Line Super Diesel Additiv).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 sty 2016, 20:58 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.12.2015
Posty: 259
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Pokaz bryczke


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 lut 2016, 14:03 
Nowicjusz
Offline
Od: 26.01.2016
Posty: 42
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: dolnośląski
Lukasmank napisał(a):
Pokaz bryczke


No to musze zrobić sesje ;)

-- Dodano: Pt, 5 lut 2016, 14:03 --

Domyślam się, że zbyt oczywiste pytania i pewnie powtarzały się na forum, stąd brak odpowiedzi. Trudno muszę radzić sobie sam. Trochę to zniechęca świeżego forumowicza.

Co do dolewek do diesla to na liquimoly.pl polecili mi najpierw dodatek do regularnego stosowania, do common rail 2185; a po moich dociekaniach: po wymianie filtra paliwa 5156, a regularnie 5176. Cały czas zastanawiam się, czy Archoil nie jest lepszą alternatywą LM.

Zamówiłem też środki do wypucowania:
MEGUIARS NXT Generation Car Wash
MEGUIARS Ultimate Polish
MEGUIARS NXT Generation Tech Wax 2.0

Na razie spróbuje wyrównać ryski Ultimate Polish, a jak nie da się głębszych usunąć, to dokupię MEGUIARS Ultimate Compound (jest ostrzejszy). No i Ultimate Quik Detailer muszę jeszcze kupić do stosowania w międzyczasie.

Przy okazji w samochodzie żony nadwozie też zrobię ;)

Kupiłem też zestaw Saphir do renowacji skóry - znalazłem kilka przetarć.

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 lut 2016, 18:57 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.12.2015
Posty: 259
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Ja mam benzynę więc nie pomogę a co do wyboru oleju to jest już chyba dwa lub trzy wątki i na każdym jest dużo zbędnych info nikt Ci nie poleci oleju na 100% jednemu pasuje ten a drugiemu inny ale znajdziesz posty przez szukaj przeczytaj o czarnym paliwie daje najwięcej info.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.