Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 16:40

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 15 gru 2017, 22:08 
Offline
Panowie, kolejne pytanie do Was, byłem ostatnio na przeglądzie zimowym w pewnym warsztacie, wyszły takie naprawy do zrobienia. Generalnie średnio się znam. Troch się przeraziłem ile tego wyszło. Z drugiej strony mam pewne wątpliwości, ponieważ jedna rzecz mnie zainteresowała. Mechanik stwierdził że tarcze z tyłu są do wymiany i nie nadają się już do niczego, bo mają 9mm grubości, a minimum jakie jest w M6 to 10mm. Ja z tego co wiem tylne tarcze mogą mieć min. 8mm? Zerknijcie sobie na ceny, i napiszcie mi proszę czy są ok? Generalnie nie mam całej kwoty, i co by było warte wymienić na pierwszy rzut, a później dopiero resztę... Samochód to M6 2006 wersja 2.3


Tuleje wahacza wzdłużne 230zł x2szt - 460zł,
koszt wymiany po obu stronach 440zł.

Wahacze poprzeczne regulowane 2szt:
- zamiennik standardowy 2szt = 364zł,
- zamiennik wyższej jakości 2szt = 430zł,
koszt wymiany 120zł.

Łączniki stabilizatora tył 2szt 70zł,
wymiana 80zł.

Hamulce tył:
-tarcze tylne 350zł (2x175zł),
-zestaw klocków 134zł,
-blaszki montażowe 20zł,
koszt wymiany kpl. zestawu 210zł. z czyszczeniem i pomiarem bicia czujnikiem zegarowym

Hamulce przód
- zestaw klocki 175zł
-reperaturki naprawcze zacisku z tłoczkiem 2szt L+P 136zł
-prowadnice x2 (dostępne tylko w ASO, około 400zł, czas 3 tygodnie)
-blaszki montażowe 21zł
-***tarcze przednie 380zł. (przednie tarcze są w połowie zuzycia, przedstawiamy cenę jeśli chciałby Pan miec komplet rowniez komplet jednego producenta - czesto rozne mieszanki powodują rowniez pisk)
Regeneracja zacisków 80zł x2szt 160zł,
wymiana całego zestawu hamulcowego 120 zł.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 gru 2017, 05:33 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 14.10.2017
Posty: 113
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
Cześć.
Mogę wypowiedzieć się tylko jeśli chodzi o łączniki stabilizatora. Kupowałem w car-zone na Nowym Dworze we Wrocławiu. Koszt musiałbym sprawdzić ale raczej nie odbiega od tych 70 zł. Koszt wymiany... Powiem tak. Wymieniłem go sam w 20 minut. Sprawa jest banalna. A jeśli masz dostęp do kanału to już całkiem. Ja robiłem bez kanału.
Pozdrowienia

_________________
マツダ
Najprostsze rozwiązania są najlepsze


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 gru 2017, 08:45 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Kurcze a kiedys robiles przeglad państwowy tym autem? Pewnie oprocz pisków z hamulców żadnych stuków nie masz? Ceny czesci o 30% wyższe niz na allegro, ja nie wiem jakie Ci mechanicy maja rabaty w hurtowniach..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 gru 2017, 10:49 
Offline
Generalnie auto się prowadzi dobrze, nic mi właśnie nie piszczy i nie stuka, samochód prowadzi się dobrze, hamulce też dobrze działają. Przegląd był jakieś 3 msc. temu państwowy i nic nie wyszło. Piski mam tylko w prawym kole, ale rozkręcałem ze znajomym i zauważyliśmy że nie ma blaszek w klockach i może to jest powód. Zaciski w samochodzie regenerowałem w wakacje, wszystkie.

W dodatku, zapaliła mi się lampka, jak gościu mi powiedział tyle tarcze są całkowicie do wymiany, bo nie nadają się już do niczego, że są już tak zużyte, twierdząc że tarcza powinna mieć 10mm, a ma 9mm, z tego co wiem minimalna wartość tylnej tarczy jest 8. W ogóle gość/konsultant zrobił taką atmosferę, mówiąc że auto się nie nadaje do ruchu, zaczął tłumaczyć że trzeba podpisać u nich to że jeśli bym wpadł gdzieś w drzewo to nie naprawiłem tych usterek itp. (jak konsultant przy wciskaniu kredytu). :/

Generalnie warsztat wyglądał na bardzo porządny, mają ładną poczekalnie, konsultantów którzy się zajmują klientami, i mechaników osobno. Mechanik sprawdzał samochód, a konsultant osobno się mną zajmował, w ogóle średnio mi się to widziało, bo nie byłem przy samochodzie, najgorsze że nie miałem dostępu do tego mechanika który sprawdzał. Na przegląd pojechałem, bo mieli jakieś promo na swoim fanpag pod tytułem "przegląd zimowy za 29zł". Dopiero następnego dnia troszkę ochłonąłem i stwierdziłem że to wszystko takie naciągane było, jadę w poniedziałek do innego mechanika posprawdzać te usterki, bo coś mi się wierzyć nie chcę.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 17 gru 2017, 10:56 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 24.04.2016
Posty: 1847
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Można wymienić to wszystko co napisałeś, ale po co ?
Dla mnie to próba naciągnięcia. Roboczogodzina byle-jakiego mechanika to 50/100zł i więcej.
Oni dali promocyjną cenę, która miała przyciągnąć klientów. Zakład miał zarobić później na częściach i robociźnie.

Sam sprawdziłeś grubość tarcz i widzisz, że to nawet nie dolna granica tolerancji.
Podejdź do "sprawy" z chłodną głową i nie daj się naciągnąć !!

_________________
Moja 6 GG


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 gru 2017, 11:14 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
17 grudnia 2017, o 10:49 kurczeblade napisał(a):
"przegląd zimowy za 29zł"

No to się wyjaśniło, to była kampania marketingowa, zwykli naganiacze :/ Obsługa jak w ASO, ale z listą życzeń to przesadzili, chyba liczą na złoty strzał, zamiast bez podejrzeń naciągać na pojedyńcze "wymiany" <bach>
Z poprzednim autem (jeszcze sie motoryzacja szczegolnie nie interesowałem) tez tak kiedys profilaktycznie zapytałem mechanika o zawieszenie co tam się konczy jaki jest stan no i wszystko do roboty i przód i tył i cos z układem kierowniczym wyniuchał, nie miałem od razu tyle kasy, potem zapomniałem i przejeździłem 3 kolejne lata bez żadnych wymian stuków czy skrzypień


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 gru 2017, 14:27 
Offline
Tak myślałem, że muszą w jakiś sposób odzyskać hajzy z tych przeglądów, szczególnie osoba która to wymyśliła tam.
Z początku po tej rozmowie, trochę zostałem zahipnotyzowany i byłem gotowy zostawić auto, ale przez to że mocno zaczął przeżywać jakie to są już zajechane tarcze, otrzeźwiałem. Ale facet chyba skumał że ja totalny noob w motoryzacji i może dlatego tak. :/ Też dziwne, bo wcześniej przeszedł przegląd, gdzie zawsze tam gdzie robię przeglądy, jak coś mechanikowi nie pasuję, to mówi mi że przy następnym razie do wymiany, poza tym raz mi nie przepuścił wcześniejszego auta, bo była waga pomylona w dowodzie i w aucie i musiałem robić korekcje w dowodzie :/ z resztą auto było wcześniej też u mechanika bo wymieniałem błotnik u niego, i mówił że tarcze są ok.

-- Dodano: 20 grudnia 2017, o 14:24 --

Niezłe jaja wyszły :)

Byłem u innego mechanika z problemem piszczenia w przednim kole, wymienił klocki i blaszki. Generalnie piszczenie jak ręką odjął, ale przy okazji zleciłem też przegląd tych wszystkich rzeczy które zostały wymienione w warsztacie wymienionym powyżej z tego promocyjnego przeglądu. Okazało się że ani jedna część z tej listy nie była do wymiany, wyobraźcie sobie że ani jedna rzecz nie była zła. Wyobraźcie sobie teraz że bym zostawił tam samochód i naciął się na naprawę za kilka tysięcy złotych, a oni by wymieniali dobre jeszcze części, a warsztat taki cacy, marketing, strony internetowe, dobry kontakt, wszystko pod względem marketingu perfekcyjnie wyglądało, a tu taka akcja...

Jak ktoś jest z Wrocławia, to profilaktycznie mogę podać nazwę prw. tego warsztatu żeby się nie naciął.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 gru 2017, 16:30 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 1178
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: śląski
Dawaj na forum. Trzeba tępić takich gagatków.

_________________
Ruch Chorzów - Legenda bez końca, nigdy nie zginie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 gru 2017, 16:50 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
wrzuc im opinie na google maps


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 gru 2017, 19:50 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 14.10.2017
Posty: 113
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
Mów mnie tu zaraz co to za warsztat bo na wiosnę będę chciał żeby ktoś kumaty zbadał serce madzi.

_________________
マツダ
Najprostsze rozwiązania są najlepsze


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 10:01 
Bywalec
Offline
Od: 19.04.2016
Posty: 278
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: śląski
Czasem lepiej pojechać na inną stację diagnostyczną i za 20 zł Ci sprawdzą samochód. Powiesz że za niedługo masz przegląd i nie wiesz czy na pewno przejdzie. Wrzucają samochód normalnie przez trzepaki itp. I masz pewność że jest wszystko ok. Ja tak ostatnio focusa sprawdzałem.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 11:54 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.11.2017
Posty: 199
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Ja zaraz po zakupie robiłem naprawy eksploatacyjne, mój mechanik najpierw pojechał na stację diagnostyczną także wyniki mam na papierze. U mnie wymiana tarcze tył przód ATE klocki tył przód FERRODO cukierki na tył ustawienie zbieżności wszystkie filtry FILTRONA olej castrol magnatec olej lubryfikacyjny olej hamulcowy, czyszczenie zacisków sprężynki do zacisków żarówki led postojowe. Całość 2200zł paragon na wymiany 600zł dla mechanika


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 12:55 
Bywalec
Offline
Od: 19.04.2016
Posty: 278
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: śląski
Płyn hamulcowy a nie olej :P całość można zrobić samemu ;) oprócz ustawienia zbieżności i wprasowania cukierków w wahacze główne :D
Ale i tak fajnie że dbasz o samochód :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 19:27 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
I za rok zmień olej tego Castrola, bo pozostawia w silniku sporo syfu :wink: Możesz sobie poczytać na różnych forach o produktach Castrola. Co do filtrów, to Filtron też nie ma specjalnie dobrych opinii, że np. filtr oleju potrafi się rozwarstwiać . Cenowo nie wychodzi dużo więcej a kupuj Mann lub Knecht, przynajmniej do oleju.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 21:53 
Bywalec
Offline
Od: 19.04.2016
Posty: 278
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: śląski
Castrola też bym nie lał. Jak już to Elf.
Co do oleju to użytkownik Czarne Paliwo robi dobrą robotę i w przyszłości zgłosić się możesz do niego po olej.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 sty 2018, 19:53 
Amator
Offline
Od: 09.05.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
A ten drugi mechanik to jakiś zaufany gość, czy tak samo z ulicy do niego pojechałeś?

_________________
Pozdrawiam,
Patryk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 sty 2018, 20:23 
Offline
21 grudnia 2017, o 10:01 GRETKIEP napisał(a):
Czasem lepiej pojechać na inną stację diagnostyczną i za 20 zł Ci sprawdzą samochód. Powiesz że za niedługo masz przegląd i nie wiesz czy na pewno przejdzie. Wrzucają samochód normalnie przez trzepaki itp. I masz pewność że jest wszystko ok. Ja tak ostatnio focusa sprawdzałem.


Żeby mieć 100% pewność, też tak zrobiłem i właśnie za 20 zł diagnosta przeczesał mi cały samochód, w sumie nie było ruchu, to opowiedziałem mu o sytuacji, to nawet zaprosił mnie do kanału i pokazywał wszystko sprawdzając. Nic nie wyszło. Zostawiłem opinie na "dobrymechanik" opisując sytuacje, i w późniejszym czasie pojawiła się odpowiedź z tego warsztatu na mój komentarz, były ujawnione moje dane osobowe - imię nazwisko (pewnie wziął imię nazwisko z dowodu rejestracyjnego) i strona internetowa, gość nawiązywał do tego czym się zajmuję, był na tyle zdesperowany że musiał szukać informacji o mnie w internecie i przeczesać mojego prywatnego fejsbuka itp. i z tego powodu wolałem skasować komentarz, wysyłając prośbę o usunięcie do administratora "dobrymechanik" Mało tego, po krótkim czasie od mojej opinii, pojawiła się kolejna podobna opinia od innego klienta na google pod ich adresem strony, i też podobna odpowiedź od tego mechanika, z tym że nawet owy mechanik podlinkował adres do prywatnego profilu na FB tego klienta który zostawił tę opinie.

Byłem w sumie gotów zostawić mój komentarz, bo opisywał całą sytuacje jaka zaistniała, a z jego odpowiedzią pójść do GIODO i złożyć zawiadomienie, ale moja żona jest w ciąży i czytając ten komentarz poczuła się zastraszona, bo ich komentarz oprócz tego że ujawniał moje dane osobowe, miał zastraszający charakter. Dlatego tez nie będę tutaj ujawniał tego zakładu. Ja się cieszę że nie dałem się naciągnąć, a samochodem od tamtej pory zrobiłem około 2-3 tys km i nie sprawia problemów.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 sty 2018, 09:44 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
kurczeblade napisz proszę mi na PW wezmę sprawy w swoje ręce


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.