Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 07:25

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 13 cze 2023, 12:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.06.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
Witam wszystkich

Mianowicie mam spory problem.. Posiadam mazdę 6. 1.8pb 2006 rok
W ostatnich dniach w moim regionie doszło do dużej ulewy i na moje nieszczęście prowadziłem w tym momencie auto ww, drogi były kompletnie nieprzejezdne więc zdecydowałem że muszę jechać dalej przez dosyć sporą kałuże deszczowa. Przejechałem dość wolno , nie nalalo się do wnętrza auta nawet kropli wody ale po przejechaniu tej wody zatrzymałem się za około kilometr i wtedy zrozumiałem że mam problemy , auto zaczęło wariować, spadło poniżej 1000 obrotów wciskając pedał gazu auto przestawało reagować aczkolwiek po wdepnieciu (w podłogę) auto maksymalnie osiągnęło 3000 obrotów i dlawilo się troszkę. Nawiewy odkręcone na full a faktycznie nie działały jak powinny. Po upływie 5 min stwierdziłem że daleko do domu nie mam i nie zostawię auta na poboczu więc dotarłem na osiedle po przejechaniu myślę 500m zwróciłem uwagę na check engine który zapalał się i gasł i znów zapalał gasł. Zatrzymałem się auto zgasło i od tamtej pory nie odpala.
Naczytałem się w internecie że mogło dojść do uszkodzenia silnika i tak dalej. Pytanie moje brzmi do was jak wy byście krok po kroku od początku sprawdzali co z autem mogli się stać ? Znajomy mówił o bezpiecznikach może padly, nie sprawdzałem wolę skonsultować się z kimś kto może miał podobną sytuację lub jest tu osoba co ma pojecie odnośnie motoryzacji elektryki.

Aku sprawne, po przekręceniu kluczyka nie ma żadnej reakcji rozrusznika , jedynie kontrolki i reszta się świeci . Co robić ???
Wiadomo silnik wymieniać w maździe nie opłacalne lecz mam nadzieję że nie jest to aż taka tragedia i może trzeba coś zrobić wymienić nie mowa tu o motorze całym. Od czego zacząć ??


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.