Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 02:25

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 8 maja 2017, 22:12 
Offline
Dzień Dobry Panowie :)

Bardzo spodobało mi się Mazda 6 - pierwsza wersja. Przyznam że jestem laikiem w kupowaniu samochodów, będę kupował dopiero drugi raz samochód, za pierwszym razem się nakręciłem i kupiłem szybko, bez mocniejszego sprawdzania (od handlarza, typu będzie Pan zadowolony) i trafiłem na leciutkiego bubla. Nie chcę popełnić ponownie takiego błędu i chciałbym się odpowiednio przygotować do kupna tego autka. Dlatego prosiłbym Was drodzy Panowie, o podpowiedzi, na co zwracać uwagę przy kupnie tej mazdy? Czy znajdzie się jakiś sensowny model do 15.000 zł ?

Biorę pod uwagę, tylko silniki benzynowe, myślę że coś w okolicach 1.8/2.0, 120-140 (+-) KM - jakie z tych silników polecacie?
Auto będzie śmigać po mieście, w korkach często, i często też robię dłuższe trasy, więc możliwe że w przyszłości planowane LPG.

Jeśli chodzi o nadwodzie, to w pierwszej kolejności biorę pod uwagę, Kombi, później Hatchback, ale może być też Sedan. W każdej wersji to autko mi się podoba.

-- Dodano: Pn, 8 maja 2017, 22:12 --

Mam na oku 1.8 120 KM. Z takim silnikiem Mazde.

Wcześniej śmigałem Megane 2 1.9 DCI 130KM, mam nadzieję że nie będzie aż takich mocnych różnic w osiągach :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 maja 2017, 08:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.04.2017
Posty: 237
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Jeśli chodzi o PB+G to ja preferowałbym wersje 2.0 141km
W przypadku M6 to sprawdzić czy silnik jest zdrowy i nie ma wycieków (bardzo dobre jednostki, z tego słynie Mazda) natomiast blacha jest... no słaba po prostu więc możesz znaleźć rdze i pod tym kontem na pewno spojrzeć pod samochód jak progi wyglądają i cała reszta, bo w naszym przypadku ruda wchodzi wszędzie...
Model do 15.000 na pewno się fajny znajdzie, kwestia tego czego szukasz, czy starszej M6 w dobrym stanie czy też jak najmłodszy rocznik ale może być zajechany. Ja zawsze byłem zwolennikiem kupna starszego auta ale w dobrym stanie, niż tylko patrzeć na wiek :)

_________________
Brzydki, zły i szczery.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 maja 2017, 09:46 
Offline
Raczej starszego biorę pod uwagę w dobrym stanie. Nie chcę brać w maksymalnych kwotach auta, wole poszukać jakiejś wersji do 15 i resztę zostawić sobie na jakieś drobne naprawy :) Generalnie 15,000 to plus minus, jakby znalazła się jakaś fajniejsza wersja, to wiadomo że jakiś dodatkowy fundusz się wykombinuję.

Mam na celowniku, niestety tylko wersje 1.8 120KM
Teraz śmigałem Renault Megane 2 120KM 1.9DCI - generalnie osiągi tego auta spokojnie mi wystarczały, w większości jeżdżę sam samochodem, bez jakiegoś większego załadunku :) Jeśli moc będzie na porównywalnym poziomie, to dla mnie w zupełności ok. Chociaż w moim Megane był 6 bieg, tutaj będzie 5. Poza tym pierwsze auto na benzynę, zawsze ON.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 maja 2017, 10:17 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.04.2017
Posty: 237
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Nie wiem jakie miałeś osiągi w Renault więc ciężko porównać ;) no i ON i PB to zawsze jest różnica jeśli chodzi o osiągi, wchodzenie na obroty (Japońce lubią wysokie obroty) itp. M6 przedliftową w dobrym stanie za 15k powinieneś znaleźć :) ale pierwsze co to sprawdzaj podłogę ;)
a no i widziałem u mechanika m6 ale w wersji USA i mocno nie polecał ale nie wiem czy to prawda, bo nie miałem przyjemności takową mieć;) ale stała kilka miesięcy i ją lepił bo części nie było dostępnych
Kolejną rzeczą jest to, że jak już będziesz jechał obejrzeć auto to weź jakąś płytę CD i sprawdź czy działa odtwarzacz, bo niestety jeśli było nie używane to lubi się popsuć a koszt naprawy to jakieś 200-300 zł (zależy co się popsuło)

_________________
Brzydki, zły i szczery.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 maja 2017, 10:54 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 29.01.2017
Posty: 278
Rok produkcji: 2005
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Za 15 ładnego przedlifta kupisz i ma być bez rdzy. Najlepiej 2.0, 1.8 to tańsze i biedniejsze wersje. Wersje USDM mają fabryczne zabezpieczenia antykorozyjne, większe motory, AT, lampy A-Spec ale gorsze wyposażenie, co do bebechów to np. filtr kabinowy ma inny wymiar, cewka w przedlifcie ma jajowatą wtyczkę, wystepuje katridż oleju a nie pucha, ale części są dostępne na rynku PL, chyba ze za mało narazie miałem do dłubania ze swoją, np ze zderzakami mogłoby być trudniej.
Niestety dużo 6 było bitych i zjechało do PL na lawecie, warto więc zagłębić się w historię auta

_________________
why?? - why not?!
lniane ubrania dla dzieci


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 maja 2017, 14:35 
Offline
Dzięki Panowie, trochę się martwiłem, bo dostałem info że na mazde 6 l minimum musiałbym wydać 25 :-P obawiam się troszkę rdzy, ale z drugiej strony jak sobie przypomnę ile musiałem pakować kasy w diesle i mechaniczne sprawy to może nie będzie tak źle ;-) minus taki że nigdy nie miałem PB.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 maja 2017, 15:46 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 29.01.2017
Posty: 278
Rok produkcji: 2005
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: mazowiecki
jachu tak pisze bo sam przepłacił i mu żal, że jego auto tak traci na wartości w oczach, no ale za polifta z końcówki produkcji może i trzeba tyle dać (podobnie jak za inne 10 letnie auta z tego segmentu) tylko po co, wyposażenie, wygląd niemalże idento a za dychę w kieszeni to i na wycieczkę starczy i na jakieś naprawy w razie potrzeby

_________________
why?? - why not?!
lniane ubrania dla dzieci


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 maja 2017, 16:19 
Offline
Podobnie myślę, w sensie że wolę dyszke zostawić dla siebie, i zawsze to będzie na jakieś ewentualne naprawy. Za 25 raczej szukałabym innego auta ;-)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.