Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:21

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 4 lis 2016, 19:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.10.2016
Posty: 2
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Hej,

Na początku chciałem się przywitać bo jest to mój pierwszy post na forum.
Moją Mazdę zakupiłem miesiąc temu i jestem mega zadowolony. Mam tylko problem z LPG, mianowicie zauważyłem, że zaraz po zatankowaniu gaz jakby trochę uciekał, nachylając się do zaworu gazu da się wyczuć zapach gazu, jest to też słyszalne. Na początku myślałem, że może ucieka przy zatankowaniu do pełna ( nie do końca wiem jak to działa, ale pomyślałem że może uciekać z przewodu który łączy zawór z butlą), dlatego też dziś specjalnie nie tankował do pełna, i niestety sytuacja wygląda tak samo. Nie mam pojęcia jak długo ten gaz ucieka, np gdy zatankuje wieczorem i wrócę ze stacji do domu (jakieś 2km) to nadal to słychać, ale rano jak wychodzę do pracy to jest już w porządku. Może spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem ?
2 sprawa to, przynajmniej tak uważam, wysokie spalanie gazu.
Sprawdzając po raportach średnie spalanie powinno się mieścić do tych 12-13 listrów/ 100km, natomiast u mnie podchodzi pod 15l. Nogi ciężkiej nie mam, do pracy codziennie 25 km (3-4 km miasto, reszta ekspresówka 120-130km/h). Wydaje mi się więc że spalanie powinno być trochę niższe.
Z samą instalacją powinno być wszystko w porządku, gość od którego go kupiłem zamontował ją w 2012 roku i od tego czasu robił przeglądy instalacji co 10000km, co wydaje mi się że też nie jest częstym zjawiskiem, u mnie następny przegląd wypada za 2000km.
Z góry dziękuję za pomoc :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 lut 2017, 17:41 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 187
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Jeżeli takie problemy dzieją się od samego założenia to radzę jechać odrazu do gazownika, 2000km dotyczy kalibracji instalacji, a nie fuszerki odwalonej. W ramach reklamacji można wszystko załatwić. Nie zwlekaj


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 lut 2017, 08:11 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 02.02.2016
Posty: 66
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Czesc. 15L? Wszystko zależy jak jezdzisz. Moja 2.3 bez problemu łyka 15, no ale ja mam ciężką nogę. Zbiornik mam 55L - wchodzi ok. 51. Jeżdząc po mieście robie jakieś 350km.
Na trasie przy stałej 130km / tempomat / 6 bieg - jakies 11-12L. Myśle że musisz podjechać do gazowników na poprawki & regulacje.

_________________
Stilgardozaurus


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 lut 2017, 08:26 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.10.2016
Posty: 202
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Zależy co tam jest założone i jak. Raczej nie da się tego zdiagnozować nic nie wiedząc. Miałeś już LPG czy to Twój 1 raz?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 21 lut 2017, 23:12 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Wlew gazu masz pod klapką? Do tankowania gazu używasz dodatkowej wkręcanej przejściówki? Jeżeli tak to we wlewie jest taka kulka widoczna w samym środku wlewu zanim wkręcisz przejściówkę. Czasem jest tak, że ta kulka z zimna nie wraca i nie blokuje do końca wylotu gazu i wtedy gaz ucieka. Spróbuj następny raz jak będziesz słyszał, że gaz ucieka zatkać tą dziurkę palcem. Jeżeli nadal słychać to może faktycznie jakaś nieszczelność na przewodzie doprowadzającym gaz z wlewu do butli, albo wielozawór w butli przepuszcza, ale wtedy czułbyś gaz w środku w aucie.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.