Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 20:47

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 4 paź 2016, 19:46 
Świeżak
Offline
Od: 06.12.2014
Posty: 15
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Witam.
Dzisiaj po deszczu jadąc do pracy zauważyłem że coś chlupie , przelewa się myślałem że to jest woda w zbiorniku w spryskiwaczach lub w zbiorniku. Słychać to było przy hamowaniu lub zakrętach. to przód to tył po stronie kierowcy. okazało się że cała wykładzina jest mokra. Skąd ta woda może się brać pomocy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 18:17 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 02.02.2016
Posty: 66
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Witam.
Miałem podobny problem, ale po stronie pasażera - za kierowcą. Wystarczyło że ktoś otworzył drzwi z tyłu - i chlupało. A że mało z tamtej strony korzystamy to nikt na to nie wpadł. Okazało się ze odpływy w drzwiach były kompletnie zapchane syfem i woda która powinna ściekać po zewnętrzenej stronie drzwi, poprzez uszczelki przy szybie w doł zostawała w środku i pomału przelewała się przez odpływy do samochodu.

Otworz drzwi kierowcy na maxa, połóż się pod nimi i zobaczysz takie 3 małe plastikowe zaślepki. Wyciągnij je (tylko ostrożnie żeby nie powyrywać złaczek - mały śrubowkręt itd) i zobacz czy poleci. U mnie wylało się jakieś 2 litry wody (serio! niewiem jak głośnik w drzwiach tylnych nadal działa, ale działa :) ). Pozwól spłynąć wszystkiemu co tam i siedzi i przeczyść kanały spływowe w drzwiach (osobiście zrobiłem to taką wąską 0.5cm "szczoteczką" do czyszczenia butelek - długa na jakieś 10cm, wystarczy - kupisz za 5pln. w każdym markecie). Następnie zalałem całość konserwującym smarem (w sprayu) w takiej ilości że się wyelwało (cała puszka). Zostawiłem na noc, powycierałem co tam jeszcze się wylało rano, zaślepki na miejsce i dziękuje :)

To jedna opcja. Druga jest taka że w madziach lubi się ponoć zapychać odpływ z klimatyzacji - jest on gdzieś pod spodem w odległości między kierowca-tylnym pasażerem. Sprawdź to jak nie pomoże "odwadnianie" drzwi. U mnie nie ma akurat z tym problemu ale możliwe że klima jest zapchana. Polecam też przejrzeć wszystkie miejsca gdzie stoi woda - poszybie (poniżej wycieraczek) i wszystkie kanały w drzwiach. Potem się ludzie dziwią "czemu drzwi gniją na dole?" - no jak w każdych jednych po 0.5L wody stoi to raczej nie ma się co dziwić ;)

_________________
Stilgardozaurus


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 18:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Wejdź sobie na konkurencyjne forum lub wygoogluj Mazda 6 "Słychać przelewającą się wodę / woda w progach", tam masz podobne problemy i fotki. Tą listwę o której pisze Stilgardozaurus można odgiąć i woda wyleci, tylko co z tego jak za jakiś czas znowu się będzie zbierac. Musisz jakimś drutem przepchnąć te otwory odpływowe w progach i będzie ok. Podejrzewam że to nie jest woda w drzwiach a w progach, ale sprawdź obie opcje.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 18:52 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 02.02.2016
Posty: 66
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
krzysiek1980 napisał(a):
Wejdź sobie na konkurencyjne forum lub wygoogluj Mazda 6 "Słychać przelewającą się wodę / woda w progach", tam masz podobne problemy i fotki. Tą listwę o której pisze Stilgardozaurus można odgiąć i woda wyleci, tylko co z tego jak za jakiś czas znowu się będzie zbierac. Musisz jakimś drutem przepchnąć te otwory odpływowe w progach i będzie ok. Podejrzewam że to nie jest woda w drzwiach a w progach, ale sprawdź obie opcje.


Tak tak, dokładnie. Może też być woda w progach

_________________
Stilgardozaurus


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 22:32 
Świeżak
Offline
Od: 06.12.2014
Posty: 15
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Dzieki za informacje. Woda byla w progach ok 10 litrów i przelewala sie do srodka przez plastiki . Madzie suszylem farelką dwa dni po stronie kierowcy i za kierowcą i teraz jest ok.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 paź 2016, 07:00 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Tylko pamiętaj o udrożnieniu, bo w przeciwnym razie woda nadal będzie Ci się zbierać i problem powróci.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.