Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:03

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Olej Dpf
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 14:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.04.2016
Posty: 2
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SL
Region: pomorski
Witam, jestem nowym posiadaczem mazdy 6 2.0 benzyna 141 KM . W sklepie sprzedano mi olej Mazda Orginal Oil Ultra Dpf 5w30 i powiedziano ze pasuje do silników benzynowych, jednak na ulotce oleju wyczytałem że jest to olej do silników diesla a o benzynie nic nie jest napisane z tad moja wątpliwość i pytanie czy ten olej również nadaje się do mazdy z moim silnikiem?


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Olej Dpf
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 16:38 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Jeżeli chcesz coś a'la Dexalia, to kup sobie ELF SXR 5W30, bo to jest olej o identycznych parametrach co Dexalia i tańszy. Dexalia i ELF produkowane sa przez koncern Total, więc w przypadku tego pierwszego płacisz tylko za naklejkę Mazdy. Osobiście jednak bym poszedł w ciut lepsze oleje np. coś z Valvoline Synpower lub jeżeli masz kasę i nie żałujesz dobrego oleju to pogadaj z Tomkiem ( Czarne Paliwo) i niech Ci zalatwi jakiegoś Penrite czy AMSoil. Jeżeli autko Ci nie bierze oleju, to dać to 100 zł więcej na dobra oliwę i mieć pewnośc że wszystkie deklarowane parametry będą się długo utrzymywały podczas okresu między wymianami a do tego silnik będzie odpowiednio chroniony. Jezeli bierze olej, to przejść na coś tańszego, ale najtańszego badziewia tez bym nie zalewał bo szybciej po prostu dobijesz motor.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Olej Dpf
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 17:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.04.2016
Posty: 2
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SL
Region: pomorski
Dzięki za odpowiedź ale nie do końca o to mi chodziło. Olej mam już zakupiony tyle że na ulotce znalazłem tylko tyle, że jest on przeznaczony dla silników diesela z dpf a o benzynowych nic nie ma. Ja w tym temacie jestem zupełnie zielony a sprzedawca tez zbyt rozgarniety się nie wydawał bo mówił bez przekonania a nie chciałbym zaszkodzić silnikowi z tąd to pytanie czy lać czy jechać wymienić na inny.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Olej Dpf
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2016, 17:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Jak olej nie odkręcany to wymień na taki do benzyny. Tylko na przyszłosć poczytaj trochę o innych oliwach, bo jak dla mnie szkoda przepłacać za Dexalię jak to jest to samo co tańszy ELF SXR. Nawet były porównywane karty charakterystyki, tylko nie pamiętam na którym forum. Tomek kiedys wyjasniał różnice między olejami do diesla a do benzyny, ma to związek z zawartościa popiołów a szczegółowo z ich niską zawartością w przypadku DPF. Podpytaj go na PW, to Ci szczegółowo wyjasni w czym rzecz. Ja bym tą oliwę wymienił.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Olej Dpf
PostNapisane: Cz, 7 kwi 2016, 18:36 
Bywalec
Offline
Od: 01.11.2015
Posty: 262
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Wg. danych ktore znalazlem w sklepie internetowym ten olej ma dopszuczenie ACEA C1 i brak jest informacji o dopuszczeniu do silnikow z zaplonem iskrowym (silników benzynowych). Pozostaje olej oddac, i kupic inny. Sprzedawcy nalezy sie wielki kop w tylek... pozdr


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.