Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:03

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 7 mar 2016, 17:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.11.2015
Posty: 5
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Witam, od jakiegoś czasu mam problem ze swoją Mazdą. Mianowicie auto podczas jazdy nagle traci moc. Czasami zaskakuje i jedzie dalej , a czasami auto staje. Później nie można go odpalić. Jak odpaliło na chwilę to strasznie trzęsło i zaraz zgasło. Ostatnio musiałem zamówić lawetę a jak z niej zjechał pod domem to odpalił i normalnie zaparkowałem. Następnego dnia ujechałem 2 km i znowu stracił moc i stanął. Na kolejny dzień mechanikowi odpaliła bez problemu i jeździła kilkadziesiąt km. ,
Wcześniej tez tak się działo i w pewnym momencie wyskoczył błąd na komputerze coś z przepływem spalin. Mechanik zmienił katalizator i auto przejechało 2000 km i znów szaleje. Dodam , że delikatnie zaczął szarpać na granicznych prędkościach na biegach tzn np przy 50 km jak jest na 4 lub 40 jak na 3. do tego komputer nie pokazuje żadnych błędów!!!!
Obecnie zmieniłem cewkę na starą (czytałem ze zamienniki mogą być wadliwe) i po paru km zapaliła się kontrolka silnika (w końcu jakiś błąd) i samochód przeszedł w tryb serwisowy. Jutro jadę do elektryka, mój mechanik nie ma pojęcia co to może być. Może ktoś z Was pomoże???

-- Dodano: Pn, 7 mar 2016, 17:25 --

błąd niewystrarczającej wydolności katalizatora P0420. Trochę dziwne bo katalizator zmieniony miesiąc temu, ale zamula sonda lambda. Pracuje wolniej niż powinna wiec może dlatego.
Niestety w dalszym ciągu nie tłumaczy to czemu auto traci moc i gaśnie. Elektryk twierdzi , że powyższe nie powinno mieć to wpływu. ???


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 mar 2016, 13:19 
Bywalec
Offline
Od: 30.10.2014
Posty: 305
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Jeżeli jest coś z sondą to może to być powód dziwnego zachowania podczas przyspieszania itp. Od parametrów pracy sondy zależy wiele innych m.in. praca wtryskiwaczy. Jeżeli miałeś problemy z katem to nie wiem czy nie spotęgowało to problemów z sondą. Jedź na dokładny komputer np. IDS


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.