Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 20:41

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 27 wrz 2015, 08:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.09.2015
Posty: 1
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Witam mam problem z moja madzią, otóż samochód jeździł i któregoś pięknego dnia po przekręceniu kluczyka skoczyły zegary góra dół, przekręciłam kluczyk drugi raz to samo i samochód nie odpalił, na komputerze u mechanika pokazało że jest problem z wtryskami, po wyczyszczeniu i odblokowaniu, do sprawdzenia za radą mechanika poszła głowica została splanowana, zrobione szlify itp, poskładali samochód odpalają i co i madzia kręci jak by chciała zagadać ale niestety nie odpala. Mechanik rozłożył ręce, może któryś z kolegów albo koleżanek miał by jakiś pomysł albo miał podobną sytuację, proszę o pomoc. Pozdrawiam


Ostatnio edytowano Śr, 24 lut 2016, 17:42 przez TEDEW, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiono nazwę tematu (regulamin, pkt 5.2).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 wrz 2015, 23:18 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.01.2015
Posty: 299
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: łódzki
może zawór scv;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 wrz 2015, 13:45 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 24.03.2015
Posty: 123
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Problem z wtryskami tzn dokładnie co? Kod błędu, cokolwiek ? Jakieś inne błędy? Komputer pokaże Ci tylko usterkę elektryczną tzn jak jest uszkodzenie mechaniczne to pokaże czujnik...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 wrz 2015, 13:59 
Bywalec
Offline
Od: 30.10.2014
Posty: 305
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
ciekawe co to za mechanior że od razu za głowicę łapie i chce ściągać. Pewnie w myśl reguły [będzie Pani zadowolona]


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 wrz 2015, 23:20 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witaj :)

1. Wskazówki uniosły się i opadły, to prawidłowa oznaka o zaniku odpowiedniego/wystarczającego prądu by uruchomić rozrusznik. Akumulator, może klema, może masa, może rozrusznik itp.
3. Niepotrzebna naprawa ze ściąganiem głowicy, demontaż rozrządu, hydronapinacza paska rozrządu, z reguły nie można montować ponownie tego samego hydronapinacza bez jego zablokowania zawleczką, innymi słowy są specjalne patenty i nie wszyscy o tym wiedzą.
3. W międzyczasie akumulator został naładowany.
4. Po "naprawie" Silnik kręci, coś tam chce ale nie może i nie uruchamia się, błąd w sztuce pracy mechanika. Przypuszczam że przeskoczył rozrząd.
5. Szkoda Twoich wydanych pieniędzy na mechanika, żebyś nie miała większych problemów z silnikiem, tzn z mechanikiem.
6. Tak przypuszczam, jw... Bo to się nie trzyma ku.py. A może lampka rozładowała akumulator....
:(

PS, oby wszystko było ok ;)
Uzupełnij proszę profil o miejscowość, może uda się nakierować na odpowiedniego mechanika w Twoich okolicach, pozdrawiam :-*


Ostatnio edytowano Cz, 1 paź 2015, 09:37 przez Millerek, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 paź 2015, 08:56 
Bywalec
Offline
Od: 30.10.2014
Posty: 305
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
To jest właśnie nieumiejętność diagnozy przez mechaniorów partaczy. Nakombinują i w większości przypadków chcą pomóc a przekombinują i potem już nie wiadomo co jest faktycznym powodem usterki. Jeżeli ktoś chce ściągać głowicę przy problemie z odpaleniem to jest to dyskwalifikacja


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 paź 2015, 18:23 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 24.03.2015
Posty: 123
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Ściąganie głowicy to jest już ostateczność ale jakoś nie wydaje mi się że to powód dla którego nie odpala... może pomyśleli że jak to zrobią to coś się przez przypadek samo naprawi :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.