Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:33

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 3 wrz 2015, 20:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.09.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Witam
Jako że mam kilka pytań z różnych działów wydaje mi się, że ten dział ogólne najbardziej odpowiedni, w razie czego proszę temat przenieść.
Otóż mam okazję kupić od znajomego mazde 6 z 2003r hatchback 2.0 tdi 100kw/136km z przebiegiem 240tys w bardzo korzystnej cenie. Mam jednak obawy gdyż będzie to mój pierwszy w życiu silnik diesla, jak i pierwszy kontakt z tą marką. Wcześniej posiadałem bmw e30,e36,opla vectre A 2.0i oraz audi 80b4 2.0, wszystkie w benzynie. Czy silnik ten jest w miare solidny, czy ma jakieś typowe dla siebie usterki ?
Jak ma się sprawa przedniego panelu, model ten nie posiada typowego radia jak starsze auta które można łatwo wymienić tylko cały panel. Czy oryginalne radio gra w miarę przyzwoicie z system bose i czy posiada może wyjście na wzmacniacz i/lub opcje podłączenia źródła dźwięku kablem np. telefon, nawigacja ?
Widziałem kilkukrotnie na podszybiu w miejscu gdzie jest schowek, że po otwarciu klapki wysuwał się ekran. Jest to opcja z droższego pakietu czy jedynie modyfikacja właścicieli ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 wrz 2015, 21:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 04.03.2015
Posty: 542
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: pomorski
Co do silnika to się nie wypowiem mam benzynę. Radio z systemem bose o ile nikt nie wymontował na wzmacniacz i suba lepsze głośniki oraz wysokotonowe w trójkątach lusterek drzwi przednich. Ja nie mam bose, głośniki w drzwiach tył fabryka przód JVC nie mam wzmacniacza i suba, nie jestem jakimś melomanem ale moje audio mi wystarcza. Ten ekran nad radiem to fabryczna nawigacja.

_________________
mazda, mazda co za jazda <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 wrz 2015, 23:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.09.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Dzięki wielkie, jeszcze ponawiam pytanie czy radio ma wejście mini jack ?
Skoro jest tam fabryczna nawigacja, to myśle że nie będzie problemu w przypadku jej braku zamontować tam własnej bądź nawet tableta z nawigacją.
Pozostaje jednak wciąż kwestia jak sprawuje sie ten silnik


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 wrz 2015, 07:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Fabryczne radio od frontu nie ma wejścia mini jack. System Bose gra przyzwoicie, aczkolwiek na pewno nie będzie to takie granie jak systemy audio stworzone od podstaw przez właścicieli i miłosników tuningu. Mnie spokojnie wystarcza do codziennej eksploatacji i zrelaksowania się przy ulubionych dźwiękach. Jak kupowałem swoją M6 to handlarz poinformował mnie że w schowku jest jakiś kabel z takim zasilaczem, ale nie wie do czego służy. Kabel ten ma koncówkę mini jack i dodatkową płaską. Po przeczytaniu na forach dowiedziałem się że audio Bose ma z tyłu panelu możliwośc podpięcia dodatkowego kabla służocego do podłączenia np. MP3, telefonu, dodatkowej zmieniarki itd. Dostęp jest po rozebraniu całego panelu środkowego. Jak przetestowałem u siebie ten kabelek pod zwyklym przenosnym odtwarzaczem MP3 to grało to, ale dźwięk już po pierwsze nie był takiej jakości jak z płyt CD ( co jest logiczne) i nie miałem możliwości zmiany utworów na kierownicy czy panelu środkowym, tylko w samym odtwarzaczu MP3. Koledzy pisali że są takie zmieniarki np. XCarLink dedykowane do Mazdy ( koszt ok 300zł na Allegro) gdzie po podpięciu jest możliwość zmiany utworów na kierownicy czy na panelu radia, ale osobiście nie testowałem więc nie potwierdzę. Jak chcesz fachowej porady to odszukaj kolegę airbob bo zajmuje się naprawą systemów audio, wyświetlaczy itp. więc więcej Ci podpowie.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 gru 2015, 08:23 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.01.2015
Posty: 155
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Witam.
Bose gra świetnie. Ja mam podłączony moduł pod radio za 70 zł i mam teraz możliwość podłączenia mp3 czy telefonu na jacka (wyjście słuchawek).
Co do samego disla to trzeba pilnować kilka podstawowych rzeczy:
-wymień podkładki pod wtryskiwaczami (fabrycze są wadliwe) - płacìłem 100 zł
-czyszczenie smoka olejowego przy co 2-3 wymiana oleju
-jeździmy tylko na oleju 5W30 lub 5W40, żadnych półsyntetykow.

Ja miałem przy zakupie: 10W40 potem 5W40 po kolejnej wymianie 5W30
(przebieg 226 km)
Spadek zużycia z 0.3 na 1000 km do 0

Ps. Daj znać czy go kupiłeś? :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 12 gru 2015, 11:04 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 158
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: małopolski
Ventru a mogę wiedzieć jaki to moduł dokładnie kupiłeś i gdzie i jak się go podłącza , że mp3 działają ?
Bo radio bez mp3 to chyba jedna z większych wad 6 pierwszej generacji


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 gru 2015, 19:06 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.01.2015
Posty: 155
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Moduł ten podłącza się pod wejscie w radio, które jest do podłączenia magnetofonu.
Ma wyście na jacka, do którego podłączasz mp3 lub telefon i gra. A włączasz z panelu przyciskiem od magnetofonu Tape.
Minus to to, że nie można zmieniać utworów a jedynie głośność. Ale ten emulator kosztował 70 zł.
Jak znajdę chwilę to dam Ci kontakt do gościa, który je robi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.