Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:30

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 28 lut 2015, 10:54 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.12.2014
Posty: 147
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: śląski
Cześć,

Za bardzo nie znalazłem informacji na jakiej podstawie komputer pokładowy oblicza chwilowe spalanie w samochodzie, a zastanowiło mnie takie zachowanie...



Dla tych co nie mogą oglądać - toczenie się na biegu jałowym powoduje przeróżne wskazania spalania, tak, jakby normalnie lecieć na biegu i dodawać gazu... tylko że silnik ciągle na ~800rpm i wrzucony bieg neutralny ;). Spodziewałbym się jakiegoś typowego "2l/100km", "2l/h" jak to w innych samochodach gdzieś kiedyś widziałem.

Gadałem z kumplami, cośtam szepnęli że w ich autach komputer oblicza na podstawie ostatnich przejechany X metrów (40?)... w trakcie nagrywania filmika myślę, że ponad 100m pokonałem nie ruszając pedału gazu, a mimo to wskazania "ciekawe" i "niestabilne" :-)


Nie hejcić mnie, nie znam się. Dlatego pytam :oops: Ktoś u siebie też zwrócił na to uwagę?

Pozdrawiam

edit:
Teoria 1: Komputer potrzebuje przejechać trochę kilometrów by ostatnie spalanie (w miejscu) rozłożyć na jednostkę odległości. Szybciej się toczę = więcej pokonuje kilometrów w danym okresie czasu = mniejsze spalanie wychodzi na setkę?

_________________

│ :: dexterxx.pl ─ Kontakt ─ O mnie ─ Blog

───
Obrazek
───
dostałem warna za to, że linkowałem "dexterxx.pl", mimo, że nie zarabiam na reklamach ani seo.
Znowu linkowanie do motostat oblepionego reklamami jest całkowicie w porządku.... (-.-')


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 lut 2015, 13:10 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Edycja jest dla Ciebie odpowiedzą;)

Sent from my Sony Xperia Z1 using TT 4.11.4


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 kwi 2015, 19:33 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 16.04.2015
Posty: 3
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Czy chwilowe spalanie na PB 1.8 na poziomie 30l przy biegach 1.2.3. i dość lekkim przyspieszaniu jest normalne?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 kwi 2015, 20:05 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Marcinozo napisał(a):
dość lekkim przyspieszaniu
To jest pojęcie bardzo względne.
Przy bardzo szybkim przyspieszaniu spalanie może sięgać nawet 100L/100km, oczywiście jest to bardzo chwilowe i średnia wychodzi jaka wychodzi.
Jeśli spalanie masz w normie, to myślę, że chwilowe też powinno być poprawne.

dexterxx, spalanie chwilowe które masz jest normalne.
W maździe nie ma spalania na jednostkę czasu (nie wyświetla się spalanie na godzinę, gdy stoimy, np. w korku). Tu mierzone jest tylko spalanie na pokonaną drogę. Tak więc wskazania zależą od aktualnego obciążenia silnika (spalane paliwo w danym czasie) i aktualnie pokonanej drogi w tym czasie (czyli prędkość).

Czyli Twoja końcowa dedukcja jest poprawna.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.