Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 17:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 13 wrz 2014, 09:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.09.2014
Posty: 10
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Na wstepie chce sie serdecznie przywitac, ze wszystkimi! 2 dni temu stalem sie szczesliwym posiadaczem Mazdy 6 kombi z 2008r Disel! Jest to moj drugi samochod, a przesiadlem sie z Laguny 2 Grandtour z 2002r.

Otwieram temat poniewaz mam kilka pytan:
- Szukalem odpowiedzi na swoje pytania, ale niestety nie znalazlem odpowiedzi. Albo brak albo nie odpowiadaja mi w 100%.
1. Czy jestem w stanie ustalic jaka wersje wyposazenia mam w swoim autku? W ubezpieczeniu poprzedniego wlasciciela, jest opisana jako exclusive plus. Ale chcialbym byc pewien.
2. Jak moge rozpoznac silnik - oczywiscie w dowodzie rejstracyjnym mam moc w kw i moge przeliczyc :] ze mam 142.76 KM...:/ i jaki to jest typ silnika. (To moze byc glupie pytanie, ale nie wiem jakie silniki byly montowane w mazdach, dopiero zglebiam temat :D). W necie widzialem TD, CDiT, i jakies tam jeszcze
3. Czy to mozliwe ze moj egzemlarz jest z 2008r bo tak mam w dowodzie, ale wszedzie jest opisane ze rok produkcji od 2002 do 2007.. Moje auto jest z Polski od pierwszego wlasciciela, ale bylo kupione w niemieckim salonie
3. Rozkodowac Vin - tzn wyciagnac info po vin'ie
4. Auto bylo serwisowane w ASO i tam wlewali Olej Mazda Dexelia dla DPF'ow. Czy jest jakis godny olej ktorym mozna zastapic ten.
5. Czy akumulator rzedu Bosh s4 70ah wystarczy? (Taki mialem w Lagunie i spisywal sie bez zajakniecia). Patrzylem po zdjeciach w necie to chyba mam jeszcze orginalny, ale juz na wyczerpaniu, taki bialy GSYUASA. Kilka aut mialo taki aku w srodku.
6. za kilka dni na pewno pojawi sie fotogaleria, jak tylko obrobie sie ze wszystkimi dokumentami i bede mial juz swoje numerki :]

Z gory dziekuje za pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 13 wrz 2014, 11:59 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
1. tak, mozemy ci pomoc jak juz bedziesz mial fotki badz zajrzyj do tematu o roznicach pomiedzy wersjami - warto.
2. Jezeli masz GH I silnik 2.0 diesel to moc jest 143KM (bynajmniej ja mam taka wpisana w dowodzie, inni koledzy maja 140KM)
3. Jest na forum link d odekodera VINu takze poszukaj I do dziela :)

Ps nie jestem pewien czy zalozyles temat w odpowiednim dziale. Prosze napisz jaka masz wersje Mazdy Gg/Gy czy GH I wtedy przeniesiemy temad to odpowiedniego dzialu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 wrz 2014, 13:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 23.10.2012
Posty: 1913
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
2. Kolega chyba ma gg bo napisał ze od 2002 do 2007. Z tego co ja wiem to gg/gy były tez z 2008. Wiec tak jest to możliwe że masz z 2008. Myśle ze po rozkodowaniu vinu będzie wszystko jasne.

Co do reszty to nie pomogę bo mam gh.
Pozdrawiam.

_________________
xX KOVAL Xx
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 wrz 2014, 16:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.09.2014
Posty: 10
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Dzięki za zainteresowanie tematem. Uczę sie Mazdy dopiero dlatego zapytalem o takie rzeczy. Na pewno wiem ze mam GY, to oznaczenie juz poznalem, a przeciez pisalem Kombi :]. Ale w Lagunie np na wewnetrznej stronie kufra pasazera byla opisana wersja wyposazenia, a na forum byl dzial z informacjami, to co powinno miec auto juz w standardzie w danej wersji plus ew dodatki do danego egzemplarza. I wlasnie o takie oznaczenie Mi chodzilo, czy jest cos podobnego.
Podam moze najwazniejsze, Climatronic, ksenony, tempomat, sterowanie w kierownicy, naglosnienie bose ze zmieniarka na 6plyt w radiu i chyba subufer w kole, swiatla przeciw mglowe przod/tyl, grzane fotele, 4x elektryczne szyby, el. i podgrzewane lusterka, czujnik deszczu i chyba zmierzchu bo na manetce od swiatel mam "Auto" chociaz jak zakrywam reka czujke za lusterkie wstecznym to sie nie wlaczaja, siedzenia z tkanininy, komputer pokladowy z wyswietlaczem przy radiu.
Dekodera Vin szukalem, ale wyszukiwarka nic nie widzi :/.
To bedzie plagiat, no ale to juz moje autko :] - http://otomoto.pl/mazda-6-i-1-wl-salon- ... 00564.html . Tu sa zdjecia Mojego autka jak jeszcze stalo w komisie. Opisu juz nie ma.

1. Teraz pytanie z tych ktore sie powielalo np setki razy, ale jak juz piszemy :]. Auto stalo jakis czas na placu (mysle ze pare miesiecy nawet), i narazie duzo nie jezdzilem jeszcze i jakiejs wiekszej trasy nie robilem, a chodzi mi o spalanie, bo zaskoczeniem jest dla Mnie, ze komputer potrafi pokazac w chwilowce 40l/100 i wiecej, bez wiekszego trudu, nawet nie musialem mocno deptac. Wiem, ze to moze byc ten DPF, ale dokladnie nie wiem jak sie z tym obchodzic i jak to traktowac po takiej przerwie nieuzywania auta. Wiem jedynie, ze raz na jakis czas trzeba przepalic ten DPF.
2. Dlatego wlasnie pytalem o rozkodowanie typu silnika - bo w lagunach wystepowaly silniki bez i z fapem. A im wiecej bede wiedzial tym szybciej opanuje exploatacje Mojej M6 ;]
3. Jak sie ma DPF do filtra powietrza i jak z tym Olejem? Bo mam wydruk z ASO, ze co ok 10 tys wymieniany byl Olej i filtr oleju

Edit: Jednak jest mw co 30-40tys byl wiemieniany filtr powietrza - tak moze byc? W lagunie wszystkie wymienialem co 15tys.

Pytam o takie szczegoly poniewaz ulatwi mi to dobor czesci.

PS. Mam nadzieje ze sie nie gniwacie, za te porownania do forum Laguny ale przesiadka nastapila na dnicha. Wiec rozumiecie, przyzwyczajenie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 wrz 2014, 01:41 
Amator
Offline
Od: 16.07.2014
Posty: 87
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Ad.1. Spalanie chwilowe podczas przyspieszania może tyle wynosić, ważne byś sprawdził ile auto średnio zużywa. Z tego co piszesz, to może być spowodowane DPF-em. Co do przepalania, to zdecydowanie najlepiej gdy się to dzieje w trasie. A w jakich warunkach najczęściej użytkujesz auto? Pokonujesz duże dystanse, czy też takie do 10km?
Ad.2. Masz na 100% silnik z filtrem cząstek stałych. Bez filtra były silniki do roku 2005.
Jeżeli będziesz miał problemy z filtrem, to zawsze można poszukać dobrego warsztatu, który go usunie i będzie po problemie :-)
Ad.3. Olej w Mazdach warto wymieniać co 10 tys., chyba że jeździsz głównie w trasy i nie katujesz silnika, to można trochę rzadziej.
Co do marki oleju, to proponuję pozostać przy Dexelii, to jest dobry, sprawdzony olej. Moja M6 ma przebieg 273 tys. km, zalewam tylko Dexelię i z silnikiem nie mam najmniejszych problemów.
Filtr powietrza wymienia się przeważnie co drugą wymianę oleju.

Dużo informacji na temat wersji GG/GY znajdziesz też w internecie.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano Cz, 18 wrz 2014, 23:20 przez szczypik, łącznie edytowano 2 razy
Usunięcie linku do nie lubianego forum.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 wrz 2014, 01:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.09.2014
Posty: 10
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Ok. Dzieki za Odpowiedzi/Podpowiedzi

Dzis na trasie, tak po tankowaniu, tyle tylko ze bylo to w polowie trasy, a tankowalem kiedy silnik pracowal pokazalo mi srednie spalanie na poziomie 9.2 po przejechanie ok 60 km, ale nie powiem bo sie troche spieszylem predkosci dochodzily do 150.. ale mimo wszystko przy predkosci 130km/h potrafi pokazywac 8.4.. :/ Laguna przy takiej predkosci pokazywala ok 6...
Czy wycinanie DPFu w Mazdzie jest bezpieczne? Pytam bo Kumpel wycial DPF w Volvo v50 i niedlugo pozniej padla mu turbina.
Zapytal bym gdzie mozna dostac Dexellie, ale na allegro sporo tego jest, Bo dzis bylem w warsztacie na prostowaniu tarcz i tak popytali troche o ta Moja Mazde, bo mowili ze dawno sie tak nie nameczyli przy zdejmowaniu tarcz... ze wszystko do okola bylo brazawe i ze bali sie czy sruby w polowie sie nie rozpadna :/ I jak powiedzialem o Oleju jaka lepkosc i Marka to powiedzial Mi zebym nie kombinowal i przy wymianie zalal Castrol Edge 5w30.. a gdzies tu czy na [inne forum] czytalem zeby wystrzegac sie castrola?!? Oczywiscie nie bede szedl na oszczednosc 10 czy 20 zl, a zalezy Mi na dobrym oleju
Teraz mam takie pytanie, poniewaz wczesniej tego nie zauwazylem dopiero dzis jak juz bylo ciemno i wlaczylem swiatla, ze jedna lampe ta od strony kierowcy mam bardziej przezroczysta niz ta od strony pasazera tzn te szklo jest bardziej matowe od pasazera. Samochod jest na pewno bez wypadkow a lakier 100% orginal, wiec ogarnelo Mnie zastanowienie czy moze jakis odprysk na lape nie wpadl i jej nie potlukl troche?!?
Mam ksenony i z soczewkowymi halogenami. Do tego jeszcze jedno pytanie jak bede chcial wymienic ta zaroweczke postojowa w5w na jakis led to nie wywali mi bledu ? z gory dzieki za fatyge i chec pomocy


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 wrz 2014, 20:22 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 01.08.2014
Posty: 101
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Tylko pamietaj ze dpf nie wystarczy wyciąć, trzeba zablokować elektronicznie :-P

-- Dodano: Pt, 26 wrz 2014, 21:22 --

Jeśli chodzi o klosze to jesteś pewien że to nie ksenon Ci umiera? tzn bardziej zapłonnik, a co do ledów w5w to nie powinno, przynajmniej u mnie nie wywala ;-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.