Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 07:28

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 13 mar 2014, 16:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.03.2014
Posty: 1
Witam, jest to mój pierwszy post i piszę go w imieniu swojego ojca, który nie przepada za śledzeniem i pisaniem na forach internetowych ( nie ta generacja ;) ).

Tata zamierza kupić Mazda 6 w kombi. Na początek jak zwykle przegląda się alledrogo i otomoto i chciałem zapytać z czego bierze się tak duża różnica w cenach jeśli chodzi o auta z silnikami 2.0 i 2.3l? Na bank nie jest to spowodowane wyższą stawką OC, bo różnice w cenach są zbyt duże ;) Szczególnie, że najczęściej wyposażenie w autach 2.3l jest zdecydowanie lepsze.

Przyjęło się, że w M6 są słabe blachy ( ogólnie w Mazdach i lubią szybko rdzewieć czy gnić(?) ) ale słyszałem, że po 2005 roku fabryka ulepszyła ten minus? Jest to mit czy prawda?

Jeśli gdzieś na forum jest temat z porównaniem czy to silników czy blach czy ogólnie aut z w/w silnikami a ja piszę nowy to przepraszam, lae nie mogłem znaleźć w wyszukiwarce :(

Z góry dziękuje za odpowiedź :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 14 mar 2014, 00:30 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
BeKSa88 napisał(a):
Tata zamierza kupić Mazda 6 w kombi. Na początek jak zwykle przegląda się alledrogo i otomoto i chciałem zapytać z czego bierze się tak duża różnica w cenach jeśli chodzi o auta z silnikami 2.0 i 2.3l? Na bank nie jest to spowodowane wyższą stawką OC, bo różnice w cenach są zbyt duże ;) Szczególnie, że najczęściej wyposażenie w autach 2.3l jest zdecydowanie lepsze.

Chyba sam sobie odpowiedziałeś. Lepsze wyposażenie np. ale najbardziej mniejsza podaż 2, 3l. Tak mi się wydaje.

Cytuj:
Przyjęło się, że w M6 są słabe blachy ( ogólnie w Mazdach i lubią szybko rdzewieć czy gnić(?) ) ale słyszałem, że po 2005 roku fabryka ulepszyła ten minus? Jest to mit czy prawda?

Tak, wszystkie Japończyki szybciej rdzewieją. Cienka blacha, brak ocynku.
Nie orientuję się w M6 GG ale generalnie zawsze po liftingu żółci coś poprawią...
W 3-4letnich GH potrafi ruda wejść więc chyba te oklaski dla poprawy zabezpieczenia blach są trochę prawdą ale raczej mitem. :-(

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 mar 2014, 16:59 
Świeżak
Offline
Od: 19.03.2014
Posty: 16
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: śląski
Zasadnicza jest roznica w mocy silnika oplatach oraz wyposazeniem. Jezeli o silnik to one w zasadzie sa te same róznica polega na wielkosci tłoka w silniku . Wszystkie jednostki stosowane w tych autach sa to jednostki Fordowskie z MK3 z niewielkimi ulepszeniami.Czesci niektóre pasuja do Forad jak i do Mazdy. Co do blach trzeba patrzec na nadkola wneki drzwi. Jezeli miałbym wybierac jeszcze raz to wybór jest prosty Mazda 2.3 top Sport ma lepsze wyposażenie .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 cze 2014, 10:06 
Avatar użytkownika
Firma
Offline
Od: 07.01.2014
Posty: 152
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
2.3 jest olejożerne,
lepiej moim zdaniem postawić na zdrowe 2.0

_________________
Obrazek
mazparts.pl CZĘŚCI MAZDA NIE ODBIERAMY PW - ZAPYTANIA/ZAMÓWIENIA WYŁĄCZNIE MAIL/TEL :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.