Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 5 kwi 2021, 13:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.04.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Hej, mam dość przykrą prośbę o pomoc :?: Moja Mazda służyła całkiem dobrze przez kilka lat jeżdżenia po Polsce, egzemplarz mechanicznie uważam za bardzo dobry, jestem pierwszym właścicielem w Polsce - obecnie na liczniku 183k km. Było kilka zwykłych eksploatacyjnych napraw lecz nic poważnego.... Niestety po minionej zimie już poważnie martwi mnie stan blachy - ruda k* zaatakowała dosłownie każdy element karoserii, 2 sztuki drzwi również są w kiepskim stanie, auto wizualnie generalnie jest trochę poobijane - raz to jakiś miły sąsiad przejechał mi kluczem po drzwiach a raz ktoś na parkingu podziemnym wjechał mi w zderzak i zostawił małą dziurkę (na ok 1cm) - jeździć się ciągle da - silnik i skrzynia są cacy, zawieszenie i hamulce ostatnio zostały trochę odświeżone więc auto funkcję auta spełnia lecz wizualnie jest już kicha :D

Lubię moją Mazdę bardzo aczkolwiek patrząc na to wszystko decyduję się raczej na sprzedaż gdyż wiem, że gdy nawet wpakuję ze 3k w blacharza to za rok czy dwa sytuacja znowu zacznie wyłazić na wierzch - no i teraz pytanie - co robić? Widzę że ładne egzemplarze z nawet podobnym przebiegiem wahają się w okolicach 10k, więc mam wrażenie że gdyby mi ktoś od ręki teraz za to dał 7 to przyjąłbym z pocałowaniem ręki ... :D Pewnie wielu z Was miało już z tym przeboje bo Mazdy niestety przez blachę nieśmiertelne nie są. Proszę o wyrozumiałość i rady <niewiem>


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 5 kwi 2021, 15:29 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Zaniedbania z czasem się pogłębiają. Jeśli nic nie robiłeś z blachą, zero konserwacji to teraz by było kilka lat spokoju najlepiej wymiana na zdrowe elementy. Podwozie do czyszczenia i konserwacji. Drzwi itp tak jak wyżej wymienić na zdrowe i pomalować w kolor jeśli nie kupisz pod kolor. Czy warto? Indywidualna sprawa. Jeśli jesteś pewien samochodu to ja uważam, że warto włożyć pieniądze. Za pordzewiałą mazdę ciężko będzie dostać dobre pieniądze no i kupując inne auto znów niewiadomo co się kupi ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.